Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

poe

Őstag
Szívesen!
A 4 körüli, alatti cukorral kaja előtt akkor lehet gáz, ha a mérő nem pontos, fölémér, vagy a 3,7 mondjuk egy órával előtte lehetett 3,2 is, illetve vannak akik érzékenyebben reagálnak, magasabb a hipó küszöb és kialakulhat somogyi. Szóval szerintem érdemesebb az 5 körüli értéket megcélozni étkezés előttinek.
 

Pannianyu

Új tag
Igen, nekem mondjuk nem szimpatikus az, hogy a pótvacsora miatt adott vacsora előtti nagyobb adag inzulin hirtelen - a vacsi ellenére - lehúzza a cukrát és azt a pótvacsival tolom vissza. Pl ma megkapta 8,8-ra az 1 R-t, majd vártam 45 helyett 35 percet és így a kaja kezdetéhez mérve 1 órára 4,7-es cukrunk volt. Összegezve másfél óra alatt, vacsi ellenére. Ekkor kapott 2,5 dkg sárgabarackor meg egy 2,9-es kolevit kekszet, ami 6,2-re vitte fel. Lefekvés előtt még kapott 1 g-nyi korpovit-ot, mert a 6,2 még mindig necces, hogy leesik-e. Úgyhogy 9-cel feküdt le.

Mérő. A miénket (DCont) néztük a kontrollon az ottanival összehasonlítva. Ami a miénken 6,4, az ott 7,5 volt, ami ami 6,2, az meg 7,7. De azt mondták, hogy ez még belefér, az övüké is csalhat és az énmérésemhez csináljam továbbra is a dolgokat.

De az még tény, hogy ha Panninak hirtelen esik kaja után több egységet a cukra, akkor izgatottabban viselkedik. El tudja valaki mondani, hogy az milyen érzés. Meg milyen érzés mondjuk egy 12-es cukor?Lehet, hogy béna kérdések, de engem foglalkoztatnak....
 

poe

Őstag
A mennyiségekben ilyen piciknél nem vagyok járatos, általános irányelveket tudok neked mondani. Ha jó volt a vc étkezés előtt, akkor az a jó, ha 1,5-2 mmol/l-t emelkedik a vc, majd szépen visszaáll. A 8,8-ról 4,7-re 1 óra alatt, az durva esés, biztos hogy sok az inzulin a CH-hoz képest. Azt javaslom, 10 alattira ne adj korrekciós inzulint, hanem próbálj az idővel játszani, negyed órát, húsz percet.
A mérőről: ezek az eltérések normálisak és valóban nem tudható, melyik volt közelebb a valósághoz (bár a D-Cont nem épp a pontosságáról híres). A cél az, hogy a saját mérőtöket tanuljátok meg. Ha nektek 3,8 a hipó, akkor annyi, ha már a 4,5 is az, akkor azt is úgy kell kezelni (ezek csak ex has számok ;)).
Hipó: mindenkinek más és hipónként is van eltérés. Volt már, hogy 3 körülivel marha rosszul voltam, de olyan is, hogy nem akartam elhinni az 1,9-et, mert nem éreztem... Nálam rendszerint éhségérzet jelentkezik, nem tudom fókuszálni a látásom, feszült leszek és döntésképtelen, izzadás, zsibbadás is előfordul olykor. Fájdalom nincs, de ha megnyugtatod, simogatod, az biztosan jó. Semmiképp ne pánikolj!
A hiper: a 12 körülieket nem mindig érzem, de szájszárazság, sűrű vizelési inger, szomjúság szokta jelezni. Meg úgy általában nem érzem "komfortosan" magam.
A kérdéseid nem hülyék, természetes, hogy foglalkoztatnak.
 

Pannianyu

Új tag
Lehet, hogy értetlen vagyok, de mit értesz korrekciós inzulin alatt? Vagy felet adok vagy egészet vacsi előtt. Vagy várjak még kevesebb időt? De akkor meg nem szalad fel nagyon addig, amíg nem hat az inzulin?
 

poe

Őstag
Azt értem korrekciós inzulin alatt, hogy a kelleténél picit magasabb 8,8-ra nem 0,5E, hanem 1E inzulint adsz, azért, hogy vacsi után normoglikémia legyen. Ha belegondolsz, ez durva emelés, dupláját adod, mint egyébként. Én maradnék a fél egységnél és több időt várnék.
 

Pannianyu

Új tag
Megpróbáljuk úgy. De ha van ötleted, hogy mivel mással lehet az éjszakai esést megakadályozni a pótvacsin kívül, akkor oszd meg velem légyszi.
 

tubi

Aktív tag
érdekes, hogy másképp gondolkozunk... sztem olyan sokmindentől függ főleg az ilyen kis gyerekek cukra, hogy a 4-ről 8-ra, vagy a 8-ról 4-re mindegy... főleg, ha utána eszik (pótvacsit).
szerintem a várás nem teljes megoldás, mert attól, hogy vársz, az inzulin levisz valamennyit a cukrából, de utána meg kevés "marad" a kaja lefedésére. úgy értem, hogy mondjuk ha kaja előtt normál 4-5 körüli a cukra, akkor adnál X egység inzulint, és Y g CH-t enne. ez a normál eset, de ha mondjuk magasabb akaja előtti vc, akkor ugyancsak adsz X egység inzulint, de annak egy része arra "fordítódik", hogy a várakozási idő alatt (amíg nem kezd el enni), visszaviszi normálra. Ha ilyenkor ugyanannyi CH-t adsz neki, akkor viszont kevés lesz ugyanaz az inzulin és megint magasabb lesz neki, mint szeretnéd. Én úgy szoktam, hogy ha magas, akkor természetesen várok többet kaja előtt, de vagy több inzulint adok, vagy kevesebb kaját eszik Ricsi. Nálunk a fél és 1 egység között nem volt drasztikus hypo, amikor megemeltem az inzulint, akkor a kaját is kicsit növeltem és napokig többször mértem, hogy lássam, hogy alakul. de semmiképpen sem kellett neki fél e inzulinhoz képest kétszer annyi CH-t ennie!
 

Pannianyu

Új tag
:)

Hát valóban nem egyszerű!

Írok számokat. Panni vacsija 20 ch (főzelék+szopi), a pótvacsi 5 ch (fele gyümölcs+fele keksz). Ezzel kéne a vacsi előtti inzulinnak megbírkózni.

Tegnap 9-cl feküdt, éjjel fél 12-kor 7,7 volt majd 3-kor 4,1. Kapott cukros vizet. 5,5-tel ébredt. A vacsi előtti inzulinja 1 R volt. Fél 12 körül bekapcsol a saját inzulintermelése és dolgozik ezerrel ezek szerint.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
érdekes, hogy másképp gondolkozunk... sztem olyan sokmindentől függ főleg az ilyen kis gyerekek cukra, hogy a 4-ről 8-ra, vagy a 8-ról 4-re mindegy... főleg, ha utána eszik (pótvacsit).
szerintem a várás nem teljes megoldás, mert attól, hogy vársz, az inzulin levisz valamennyit a cukrából, de utána meg kevés "marad" a kaja lefedésére. úgy értem, hogy mondjuk ha kaja előtt normál 4-5 körüli a cukra, akkor adnál X egység inzulint, és Y g CH-t enne. ez a normál eset, de ha mondjuk magasabb akaja előtti vc, akkor ugyancsak adsz X egység inzulint, de annak egy része arra "fordítódik", hogy a várakozási idő alatt (amíg nem kezd el enni), visszaviszi normálra. Ha ilyenkor ugyanannyi CH-t adsz neki, akkor viszont kevés lesz ugyanaz az inzulin és megint magasabb lesz neki, mint szeretnéd. Én úgy szoktam, hogy ha magas, akkor természetesen várok többet kaja előtt, de vagy több inzulint adok, vagy kevesebb kaját eszik Ricsi. Nálunk a fél és 1 egység között nem volt drasztikus hypo, amikor megemeltem az inzulint, akkor a kaját is kicsit növeltem és napokig többször mértem, hogy lássam, hogy alakul. de semmiképpen sem kellett neki fél e inzulinhoz képest kétszer annyi CH-t ennie!
Nekem anno így tanították a kórházban még 12 éves koromban, hogy úgy korrigálunk a magasnál, mármint ha kaja előtt magasabb, hogy többet adunk be ÉS várunk. Én 22 éve csinálom ezt :D Soha nem eszem azonnal, ha magas és soha nem adok be pont annyit, amit mondjuk 5nél adnék, mindig emelek az adagon. De amiért írok, hogy azt gondolom, nem mindegy, mit eszik a gyerek, ha magasabb a cukra és várakozni kell az evéshez. Ilyenkor mindenképpen jobb a fehérlisztes kaja, a lényeg, hogy ne legyen elhúzódó a felszívódás, mert hamarabb kimegy belőlük a kajainzulin, akkor nem szerencsés, ha a CH még nem is szívódott fel teljesen.
 

poe

Őstag
Nekem anno így tanították a kórházban még 12 éves koromban, hogy úgy korrigálunk a magasnál, mármint ha kaja előtt magasabb, hogy többet adunk be ÉS várunk. Én 22 éve csinálom ezt :D Soha nem eszem azonnal, ha magas és soha nem adok be pont annyit, amit mondjuk 5nél adnék, mindig emelek az adagon. De amiért írok, hogy azt gondolom, nem mindegy, mit eszik a gyerek, ha magasabb a cukra és várakozni kell az evéshez. Ilyenkor mindenképpen jobb a fehérlisztes kaja, a lényeg, hogy ne legyen elhúzódó a felszívódás, mert hamarabb kimegy belőlük a kajainzulin, akkor nem szerencsés, ha a CH még nem is szívódott fel teljesen.

Igen, de itt az az alapvető probléma, hogy a bólus vagy sok, vagy kevés, mivel pennel csak 0,5 E a legkisebb lépcső. Az 1 E a CH mennyiséghez képest egyértelműen soknak tűnik, mert 3-4 E-t is lefelé viszi kaja utánra a VC-t. Ezért írtam a kivárásos módszert. Inzulinpumpával be lehetne lőni a bólust pontosan és korrigálni is jobban lehetne, ha szükséges.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, de itt az az alapvető probléma, hogy a bólus vagy sok, vagy kevés, mivel pennel csak 0,5 E a legkisebb lépcső. Az 1 E a CH mennyiséghez képest egyértelműen soknak tűnik, mert 3-4 E-t is lefelé viszi kaja utánra a VC-t. Ezért írtam a kivárásos módszert. Inzulinpumpával be lehetne lőni a bólust pontosan és korrigálni is jobban lehetne, ha szükséges.
Értem, persze, ez a nem elég kicsi adagolás tényleg probléma, de erre én azt csinálnám, hogy akkor játszanék a CHval. Mert egy darabig még ha nem lesz pumpa, addig is valahogy meg kell oldani a helyzeteket és arra jó megoldás az, hogy ha magas kaja előtt, akkor emelek az egységen ÉS várok és ha nem tudtam pont annyit emelni az egységen, amihez pont a megfelelő CH adagja passzol a korrekcióval együtt, akkor ennek megfelelően kevesebb vagy több Ch-t lehetne adni. Ezt én is így csinálom, sőt, a bázisomnál abszolút így megy, mert nekem fél egységem sincs és nekem sok az 1 egység változtatás, így ha emelnem kell az adagon valamiért, akkor emelek 1 egységet, de jól beeszem magam utóvacsival elfekvés előtt és így okés (nagyjából) és ugyanez a gyorssal is, ha kaja előtt magas, beadok 5 helyett 7 egységet (a 6 kevés lenne), ez 2 óra múlva nagyon sok lesz, így amint lejjebb ment, elkezdek enni, de többet, mint amit ettem volna amúgy és főleg gyorsan felszívódót.
 

poe

Őstag
Persze, de egy pár hónapos csecsemőnél elég nehezen kiszámítható az, hogy mennyit eszik meg. Te megeszed/iszod a szükséges plusz CHt, akkor is ha nem esik jól, ő nem biztos.
 

Pannianyu

Új tag
Persze, de egy pár hónapos csecsemőnél elég nehezen kiszámítható az, hogy mennyit eszik meg. Te megeszed/iszod a szükséges plusz CHt, akkor is ha nem esik jól, ő nem biztos.

Igen, én is pont erre gondoltam. Sokszor még a 18-20 CH-t is nehéz beleküzdeni, ha olyan kedve van. Fújja ki teli pofával és nevet közben rajta... Pumpát addig nem kapunk, amíg jó Hba1c-nk van. Azt mondta a drnő, hogy ilyen értékkel (Hba1c 6,7), nem köti géphez a gyereket és kiváló az anyagcseréje. ... Én meg ebéd után is kétszer mérek, mert kell a plussz inzulin, de hiába trükközök, ma 6,0-nál a kajával egyszerre adtam 0,5 E rövidet, rá másfél órára meg 5,6-volt és még így is másfél óra volt az uzsonnáig még, úgyhogy kapott plusszban barackot. Vacsinál 4,4-volt, előbb evett, utána inzulin plussz szopi, rá másfél órára 5,6, majd kapott barackot meg kolevit kekszet (össz 6 g ch), 7,1-gyel feküdt és most, éjjel fél 12-kor megint 3,9 volt. Úgy tűnik megdőlt a pótvacsora elméletem. :-((( Halvány lila fogalmam sincs, hogy mivel kerüljük el az éjszakai esést. Elfáradtam, kétségbeesetem, aggódom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, én is pont erre gondoltam. Sokszor még a 18-20 CH-t is nehéz beleküzdeni, ha olyan kedve van. Fújja ki teli pofával és nevet közben rajta... Pumpát addig nem kapunk, amíg jó Hba1c-nk van. Azt mondta a drnő, hogy ilyen értékkel (Hba1c 6,7), nem köti géphez a gyereket és kiváló az anyagcseréje. ... Én meg ebéd után is kétszer mérek, mert kell a plussz inzulin, de hiába trükközök, ma 6,0-nál a kajával egyszerre adtam 0,5 E rövidet, rá másfél órára meg 5,6-volt és még így is másfél óra volt az uzsonnáig még, úgyhogy kapott plusszban barackot. Vacsinál 4,4-volt, előbb evett, utána inzulin plussz szopi, rá másfél órára 5,6, majd kapott barackot meg kolevit kekszet (össz 6 g ch), 7,1-gyel feküdt és most, éjjel fél 12-kor megint 3,9 volt. Úgy tűnik megdőlt a pótvacsora elméletem. :-((( Halvány lila fogalmam sincs, hogy mivel kerüljük el az éjszakai esést. Elfáradtam, kétségbeesetem, aggódom.
Ugyan nem cukros a gyerekem, de szerintem egy finom kis kekszet (akár egy kis csokis kekszet) bármikor meg tud enni egy gyerek... na, nem babákról beszélek, de ha jól értem nem is babákról írtok most, hanem már tipegőkről.
 

ildikó

Új tag
Igen, én is pont erre gondoltam. Sokszor még a 18-20 CH-t is nehéz beleküzdeni, ha olyan kedve van. Fújja ki teli pofával és nevet közben rajta... Pumpát addig nem kapunk, amíg jó Hba1c-nk van. Azt mondta a drnő, hogy ilyen értékkel (Hba1c 6,7), nem köti géphez a gyereket és kiváló az anyagcseréje. ... Én meg ebéd után is kétszer mérek, mert kell a plussz inzulin, de hiába trükközök, ma 6,0-nál a kajával egyszerre adtam 0,5 E rövidet, rá másfél órára meg 5,6-volt és még így is másfél óra volt az uzsonnáig még, úgyhogy kapott plusszban barackot. Vacsinál 4,4-volt, előbb evett, utána inzulin plussz szopi, rá másfél órára 5,6, majd kapott barackot meg kolevit kekszet (össz 6 g ch), 7,1-gyel feküdt és most, éjjel fél 12-kor megint 3,9 volt. Úgy tűnik megdőlt a pótvacsora elméletem. :-((( Halvány lila fogalmam sincs, hogy mivel kerüljük el az éjszakai esést. Elfáradtam, kétségbeesetem, aggódom.


Szia!

És azt látja ez a kedves drnő, hogy mennyit küzdesz azért, hogy ilyen értéke legyen? Mert ez így nem megy ám hosszú távon! Mindenki, de legfőképp te tönkremész!

Üdv.: Ildikó
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia!

És azt látja ez a kedves drnő, hogy mennyit küzdesz azért, hogy ilyen értéke legyen? Mert ez így nem megy ám hosszú távon! Mindenki, de legfőképp te tönkremész!

Üdv.: Ildikó
Nem szokták ezt figyelembe venni a doktornénikbácsik, sajnos. Pedig jó lenne, mert én is azt mondom, hogy nem mindegy, hogy milyen áron érjük el azt a HbA1c-t.
 

Pannianyu

Új tag
Szia!

És azt látja ez a kedves drnő, hogy mennyit küzdesz azért, hogy ilyen értéke legyen? Mert ez így nem megy ám hosszú távon! Mindenki, de legfőképp te tönkremész!

Üdv.: Ildikó

Hiába mondom. Csak azt hajtogatja, hogy nagyon sokat mérünk meg háromszor bököm a gyereket inzulinnal és "anyuka, ezek az értékek csodálatosak, a gyermek anyagcseréje kiváló". Most erre mit mondjak?!?! :dr_24:Erről szól 24 óra minden perce...:dr_32: Ma egész nap jó értékeink voltak (éjszaka tegnap szokás szerint kétszer cukros víz), de valszeg a hajnali cukros víz sok volt és 7,4-gyel ébredt. Egész nap elég jól voltunk, most meg adtam pótvacsit 6,8-ra és 10,4-gyel feküdt le. Mi lenne, ha kenyeret adnék vacsira, az jobban megtartja a cukrot éjjel? Ti mit szoktatok?
 

linus

Tag
Hiába mondom. Csak azt hajtogatja, hogy nagyon sokat mérünk meg háromszor bököm a gyereket inzulinnal és "anyuka, ezek az értékek csodálatosak, a gyermek anyagcseréje kiváló". Most erre mit mondjak?!?! :dr_24:Erről szól 24 óra minden perce...:dr_32: Ma egész nap jó értékeink voltak (éjszaka tegnap szokás szerint kétszer cukros víz), de valszeg a hajnali cukros víz sok volt és 7,4-gyel ébredt. Egész nap elég jól voltunk, most meg adtam pótvacsit 6,8-ra és 10,4-gyel feküdt le. Mi lenne, ha kenyeret adnék vacsira, az jobban megtartja a cukrot éjjel? Ti mit szoktatok?

Szia!
Igaz, mi pumpások vagyunk már és nagyobbak voltunk mikor diabosok lettünk, de nekünk bevált a vacsira a szencsó. És egy apró "trükk", amit alkalmaztunk, mégpedig, hogy ha pót előtt a cukija 5 alatti 15 gr ch a pótvacsi. (Alapból 10 gr ch volt és pumpával ezt az első alkalommal el is hagytuk :)) Ha 5 és 10 közötti akkor az előírt 10 gr ch. Ha pedig 10 feletti akkor 5 gr ch volt a vacsi. Természetesen ezt is vissza kell mérni hogy beválik-e így.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Hiába mondom. Csak azt hajtogatja, hogy nagyon sokat mérünk meg háromszor bököm a gyereket inzulinnal és "anyuka, ezek az értékek csodálatosak, a gyermek anyagcseréje kiváló". Most erre mit mondjak?!?! :dr_24:Erről szól 24 óra minden perce...:dr_32: Ma egész nap jó értékeink voltak (éjszaka tegnap szokás szerint kétszer cukros víz), de valszeg a hajnali cukros víz sok volt és 7,4-gyel ébredt. Egész nap elég jól voltunk, most meg adtam pótvacsit 6,8-ra és 10,4-gyel feküdt le. Mi lenne, ha kenyeret adnék vacsira, az jobban megtartja a cukrot éjjel? Ti mit szoktatok?
Általában ilyenek a diabdokik, valahogy magyarországon ez a sztenderd kezelés, ha a gyerek cukrai jók, akkor minek a pumpa és az nem számít, hogy anyuka meggebed vagy, hogy a gyerek élete miilyen korlátozott így. Én éltem kicsit Dániában és ott annyira másképp megy ez, ott az elsődleges az volt, hogy normális életünk legyen, ehhez igazították az egész terápiát. Ott az kapott pumpát, akinek olyan életvitele volt és nem az, akinek rossz HbA1c-i voltak (nyilván az is). Az alapvető felfogás más nálunk. Én azt mondom, hogy ha ilyen falba ütközik valaki, amit ő maga is korlátként - falként él meg, akkor orvost kell váltani, mert már sok gyerekdiabdoki van nálunk is, aki túllépett ezen a magyar szokáson. Tudom, tudom, nagyon nehéz orvost váltani, de csak egyszer kell megtenni! Én is megtettem és nehéz döntés volt, de elmondhatatlanul jól jártam és szerintem sokan vannak még így!
 

tímeácska

Őstag
Mi is váltottunk orvost, nem is egyet Mátémmal is, és én is váltottam, amikor azt éreztem, hogy "hátráltat" az orvos, és nem az előre haladásban segít! Sőt, azóta is váltásban vagyok :))), lassan lejár a gyógyszerjavaslatom, így hamarosan kerítenem kell egy orvost...

Visszatérve a gyermek diabetológus váltásra...
Mátémmal annak idején elég sok helyen megfordultunk, de sajnos az 1. sz. Gyermekklinika doktornője "ránknyomta" a bélyegét... Bárhova mentünk, mert orvost akartunk váltani, meghallották az addigi kezelőorvosunk nevét (szerintem Pannianyu, Ti most hozzá jártok...), és csak annyi volt a reakció, hogy hááát, ha az xy doktornő nem javasolja a pumpát, akkor Ő sem meri... És ez egy jó ideig így is ment! Pedig, Mátémnál igencsak durva hypok voltak, havonta-másfél havonta hypoglikémiás kóma, ebből kifolyólag kórházi kezelés, intenzíven, stb. Tehát, nálunk nem csak az életvitel, és a táplálási nehézség volt a nehézségek forrása (bár, önmagában egyik-egyik is az, úgy gondolom!!!), hanem már valóban a gyerek egészsége forgott kockán, minden egyes hypos kómánál, amit görcs is kísért, attól féltünk, hogy agykárosodás nélkül nem ússza meg, és ugye olyan agykárosodás is előfordulhatott volna, ami csak a későbbieken, pl. az iskolakezdéskor derül ki... Szerintem a csodával határos, hogy végül is semmi baja nem lett, nagyon jól és hamar tanul, sőt! Magatartásbeli problémái sincsenek, igaz, kicsit aktív, de nem hyperaktív, ha kell, órákig is elül a fenekén - csak nem szeret :D.

Tehát, Pannianyu, ha úgy érzitek/érzed, hogy váltanotok kellene, ne félj váltani! Én aztán tudom, milyen egy "végre normális orvoshoz" kerülni, még akkor is, ha nem azonnal a pumpát adja, de legalább megérti a félelmeimet, és nem csak a nagykönyv szerinti értékeket fújja, mindazt úgy, hogy közben tudtam, annak az orvosnak gyermeke sincs, tehát, nem is biztos, hogy az anyai féltést át tudta kellőképpen érezni, ezt pedig az egyetemen nem tanítják - ezt csak az Élet című könyv Anyaság fejezetében oktatják!
És még az is való igaz, hogy nem feltétlen kell ahhoz szülőnek lennie egy jó gyermekorvosnak, hogy a kellő empátia a beteg - és a hozzátartozók - irányába meg legyen, elég csupán, ha Emberből van az orvos, és nem csak a mindenféle saját kutatási eredményei lebegnek a szeme előtt! Nekem volt régen, amikor még az említett orvoshoz jártunk olyan érzésem, hogy "válogat" a pumpára kerülő betegei közt... Magyarán, ha egyértelmű, hogy jó, stabil cukrokat tud elérni a gyereknél, minden további nélkül javasolta a gyereknek a pumpát! Ha kissé macerásabb volt a gyerek, mint mondjuk Máté, akkor nem! És ezt a szemembe is mondta, mikor rákérdeztem, mi lenne a megoldás, ha a doktornő szerint is a pumpa lenne, de mégsem javasolja, csak ezt a választ kaptam: ennek a gyereknek majd akkor lesz pumpája, amikor én azt javaslom neki, addig nem!
Aztán eltelt pár év, és idén februárban volt egy konferencia Budapesten, ahol az említett doktornő is előadást tartott, és megerősített bennem pár, addig csak sejtésemet! Ugyanis, elmondta a doktornő, hogy Ő tulajdonképpen nem kisgyerekekkel kezdte annak idején, hanem nagy kamaszokkal... De sajnos nem tudott jó eredményt elérni velük, vagyis, a nagykönyv szerinti eredményeket nem tudta produkálni, így azt gondolta, "korcsoportot" kell váltania, és ekkor kezdett pici gyermekekkel foglalkozni... Tehát, feladta, mert nem tetszett az az eredmény, amit elért! Ezen elven akár a pici gyermekek közt is válogathat...
Nos, azóta mindenhol hallom/látom/olvasom, hogy xy doktornő milyen csodás eredményeket ért el a pumpákkal... Vajon, Mátém esetlegesen kockáztatta volna az eredményeit??? Minden bizonnyal! Persze, "vicces", hogy pont Mátémnak lett a pumpával szinte teljesen egyenes a vércukor görbéje, olyan, amilyet az xy doktornő a hosszú praxisa alatt egyet sem tudott felmutatni...
Azért én büszke vagyok, hogy mertem orvost váltani, még akkor is, ha mindenhol mint egy bélyegünket hurcoltuk a hátunkon a doktornőt, hogy ő kezelt minket!
 
Oldal tetejére