Cukorbetegség csecsemőkorban??!!

Sziasztok szeretném megkérdezni Tőletek az inzulinpumpa hordását hogyan oldottátok meg. A menyemék kaptak tokot többfélét is, de az nem igazán jó kisbabának.Kösz a választ előre is.
 

linus

Tag
Sziasztok szeretném megkérdezni Tőletek az inzulinpumpa hordását hogyan oldottátok meg. A menyemék kaptak tokot többfélét is, de az nem igazán jó kisbabának.Kösz a választ előre is.

Szia!
Talán umbra lesz aki tud valami tuti tippet, mert Pistike is korán lett diabos.
Én azt mondom ilyenkor a derékra való a tuti, DE, az hogy te/ti kényelmetlennek ítélitek az nem biztos hogy az. Felnőtt fejjel hajlamosak vagyunk azt hinni hogy kényelmetlen, mert nekünk az lenne-aztán kipróbáljuk és rájövünk hogy nem az! ;)
Szóval addig amíg nem sír tőle meg nem ideges hogy a mozgásban zavarja addig nyugodtan használjátok azt amit eddig.
 
Sziasztok a fiam szeretné ha segítenétek, bemásoltam ide amit küldött,köszi.

Kisbabumnak este fél hét körül adunk vacsit,
2bólusszal, kilenckor rámérünk 11-es a cukra,
negyed 12-kor már leesik 1.7-re. gyors kaja, két
óra múlva 5.4, de nem merjük így hagyni, nehogy
két óra múlva leessen megint kettő alá, így kap egy
minimális kaját,éjjel négykor mérés, kilences érték.
fél hétkor meg már reggeli.
Na most ezzel az a gond, hogy arról szól az
éjszakám, hogy kétóránként mi lehet a gyerekkel,
alvás alig, mert ugye mérés, néha kaja is kell neki,
és nem vagyok jó alvó, nehezen alszok vissza. nem
tudom hosszútávon mi lesz így. az a nagy leesés
nem lenne, lehet háromóránkénti mérésre ki
mernénk tolni, de így hogy??? Érdekes, hogy így
visszaesik neki, de amúgy nem kómál be, ilyenkor
már illene nem? még mosolyog is a kis büdös :) mi
meg rohangálunk gyors kajáért. éjféltől a bázis
óránkénti 0,05-on megy reggel nyolcig, aztán 0,1-
en. nagyon minimális, gondolom nála az a baj,
hogy még van sok inzulintermelő sejtje, és az is
dolgozik.
Napközben nincs soha ilyen leesés, éjjel sűrűbben.
Jó lenne az 5-ös érték nála, de hogyan merjük kaja
nélkül úgy hagyni, ha egy óra múlva meg lezuhan
kettő alá? lehet éjjelre nem is kellene inzulin, vagy
már este 10-töl vissza kellene venni a bázisát 0,05-
re? Persze ezt majd doki mondja meg, csak okos
Kommentek reményében írtam le. köszi
 

linus

Tag
Sziasztok a fiam szeretné ha segítenétek, bemásoltam ide amit küldött,köszi.

Kisbabumnak este fél hét körül adunk vacsit,
2bólusszal, kilenckor rámérünk 11-es a cukra,
negyed 12-kor már leesik 1.7-re. gyors kaja, két
óra múlva 5.4, de nem merjük így hagyni, nehogy
két óra múlva leessen megint kettő alá, így kap egy
minimális kaját,éjjel négykor mérés, kilences érték.
fél hétkor meg már reggeli.
Na most ezzel az a gond, hogy arról szól az
éjszakám, hogy kétóránként mi lehet a gyerekkel,
alvás alig, mert ugye mérés, néha kaja is kell neki,
és nem vagyok jó alvó, nehezen alszok vissza. nem
tudom hosszútávon mi lesz így. az a nagy leesés
nem lenne, lehet háromóránkénti mérésre ki
mernénk tolni, de így hogy??? Érdekes, hogy így
visszaesik neki, de amúgy nem kómál be, ilyenkor
már illene nem? még mosolyog is a kis büdös :smile: mi
meg rohangálunk gyors kajáért. éjféltől a bázis
óránkénti 0,05-on megy reggel nyolcig, aztán 0,1-
en. nagyon minimális, gondolom nála az a baj,
hogy még van sok inzulintermelő sejtje, és az is
dolgozik.
Napközben nincs soha ilyen leesés, éjjel sűrűbben.
Jó lenne az 5-ös érték nála, de hogyan merjük kaja
nélkül úgy hagyni, ha egy óra múlva meg lezuhan
kettő alá? lehet éjjelre nem is kellene inzulin, vagy
már este 10-töl vissza kellene venni a bázisát 0,05-
re? Persze ezt majd doki mondja meg, csak okos
Kommentek reményében írtam le. köszi

Nem tudom miket eszik a kis törpe, de este ha már tartatok ott akkor jó lenne valami lassan felszívódó ch-val megtámogatni. Épp mert az anyatej az jól megemeli a cukit és jól le is esik utána. Valami kis keksz jó lenne pl a tejci vagy tápszer után. (nem tudom mit eszik)
Nóri nagyon sokáig éjjel 1től csak 0,025-tel kapta a bázist mert annyira dolgozott a sajátja. Ő 15,5 hónaposan lett diabos, de eddig volt saját termelés ami nagyon dolgozott. Szóval a tiéteket is lehet még lejjebb venni ha az orvos is úgy ítéli.
Nektek még nagyon kevés inzulin kell, mert nem is tudtok olyan sokat megenni. Szerintem ahogy jönnek az újabb és újabb ételek amik sokkal stabilabban tartják a cukit akkor könnyebb lesz!
Ajánlom hogy írjatok magatoknak egy kis füzetet. Tudom, van az embernek elég dolga, de ha van egy üres füzet amiben te írod mikor milyen cukit mértél, arra mit evett mennyi bólust adtál akkor abból látni fogsz egy rendszert és akár az orvossal összedolgozva megnézhetitek mi nem jó, ugyanis az embernek ilyenkor eléggé összefolynak a napok és nem emlékszik rá csak a vc eredmények és ch alapján mit is evett.
Csak a legfontosabbakat írd fel, hogy pl 11:30 7,1 evett 10 gr ch(azt is írd le miből állt össze) és mennyi bólust kapott hozzá.
Nekem nagyon sokat segített az elején, pedig utáltam sokszor és teher volt. De ha valami nem jó, mai napig csinálom míg nem jövök rá mi rossz és hol.
 

tubi

Aktív tag
egy dolog fontos: ha úgy látjátok, sokat hypozik, akkor inkább erősen csökkentsétek az inzulint/növeljétek a CH-t, hidd el, sokkal jobb, ha akár órákig 10 a cukra (úgysem lehet sokáig, mert mértek és korrigáltok, ha kell), mint ha 2! mi ha változtatunk, mindig "felülről" tesszük, inkább indítunk 10 körülről és addig csökkentjük a CH-t, vagy emeljük az inzulint, amíg kb normál vc-ra áll be. amit Linus írt a lassan felszívódó CH-ról, na nekünk ez segített. Korábban hirtelen emelkedés-esés volt, de amint bevezettük, hogy korpovitot eszik részben pótvacsira, egyenletesebb lett.
 

ildikó

Új tag
Szia! És mennyi ch-ra kap 2 egység inzulint? Mert nekem az nagyon soknak tűnik. Az én fiam 7 éves, és 50 g ch-ra kap ennyi inzulint. És 50 g ch-t egyszerre nem is nagyon eszik.
Aludni? Friss pici diabossal? Nem akarlak elkeseríteni! Péter 13 hónaposan lett az, és kb. 4 éves kora után mertem először éjszakát átaludni. De most kb. két hete megint minden éjjel mérek, mert extra rosszak voltak az értékei (talán a mai jó idő már meghozta a jó cukikat is). És kb. 3 éves koráig minden éjjel etettem, tök mindegy mit, mikor evett, mennyi volt a bázis, vagyis a minimum volt, egyszerűen minden éjjel lement neki.
De ez így nem jó nálatok, valamit alakítani kell, ez a gyors esés nagyon rossz neki is ám, hiába vigyorog.
 

erica75

Aktív tag
Sziasztok!
Egy ideje csak olvasó üzemmódban vagyok, és most segítséget szeretnék kérni.
Eddig a 2,5 év alatt, mióta Beni cukorbeteg, mindig egyszerűen ment az éjszakai mérés. De most, kb. 2-3 hete, rendszeresen felébred, amikor mérek.
Világítás a lehető legminimálisabb, épphogy; Multiclix-ünk van. Eddig nagyon-nagyon elvétve fordult elő, hogy felébredt a mérésekre, de most, szinte mindig. Utána pedig nagyon nehezen alszik vissza.
Volt pár nap, amikor nem mértem, de akkor az ébredési cukrai voltak "zűrösek". Volt, hogy 3,4-el ébredt, de olyan is előfordul, hogy 7-9 közöttiekkel:o.
Mit tegyek, mit csináljak másképp?
Várom mindenki tanácsát.
Erika
 

tubi

Aktív tag
szia Erika!
mi úgy szoktuk mérni éjjel, hogy mielőtt megszúrjuk, megsimogatjuk, emiatt kicsit megébred, vagyis valószínűleg felszínesebben kezd aludni, mozgolódik egy kicsit és amikor visszahelyezkedik, akkor mérjük. nem tudom, honnan mérsz, ha a lábából, az is lehet, hogy csikized véletlenül és azért ébred meg. világításnak mi csak egy kis elemlámpát használunk, szóval egyáltalán nincs felkapcsolva a villany, mégis jól látni. nem lehet, hogy most van valamilyen idegrendszeri fejlődési szakasza, amikor amúgy is felszínesebben alszik? hogyan altatod vissza?
azért a 7-9 közötti reggeli cukrok nem annyira rosszak, persze hosszú távon nem olyan jó, de ettől én nem ijednék meg. a 3,4 már veszélyesebb, mert még az is lehet, hogy előtte alacsonyabb volt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Erika, nekem is az a véleményem, hogy Beni most egy fejlődési szakaszon megy át. Talán egy-két hét, és ismét átalussza az éjszakai méréseket.
Ha meg tudod tenni, hogy egy órával előbb, vagy később mérjél, mint ahogy szoktad, akkor lehet, hogy elkerülöd Beninél éppen azt az alvásfázist, ami annyira felszínes, hogy felébred a bökésre. Később gondolom megint változok Beni alvásritmusa, és megint máskorra esik a mélyalvás és felszínes alvás ciklusa. Talán csak ehhez kell igazodnod. Nem vagyok biztos benne, hogy így van, és jó tippet adok, de egy próbát megér.
 

erica75

Aktív tag
szia Erika!
mi úgy szoktuk mérni éjjel, hogy mielőtt megszúrjuk, megsimogatjuk, emiatt kicsit megébred, vagyis valószínűleg felszínesebben kezd aludni, mozgolódik egy kicsit és amikor visszahelyezkedik, akkor mérjük. nem tudom, honnan mérsz, ha a lábából, az is lehet, hogy csikized véletlenül és azért ébred meg. világításnak mi csak egy kis elemlámpát használunk, szóval egyáltalán nincs felkapcsolva a villany, mégis jól látni. nem lehet, hogy most van valamilyen idegrendszeri fejlődési szakasza, amikor amúgy is felszínesebben alszik? hogyan altatod vissza?
azért a 7-9 közötti reggeli cukrok nem annyira rosszak, persze hosszú távon nem olyan jó, de ettől én nem ijednék meg. a 3,4 már veszélyesebb, mert még az is lehet, hogy előtte alacsonyabb volt.

Tubi! Köszönöm a választ!
Mostanában kezeslábasban alszik Beni, mert van, hogy éjszaka kitakarózik, és így nem fázik, ezért a lábujjait így nem szurkálom. Csak a kezét. Én is egy nagyon kicsi elemlámpát használok.
Tény és való, hogy nem alszik mostanában túl mélyen, legalábbis többször hallom, hogy "beszélget, énekel" a maga módján.
Ha pedig teljesen felébred, akkor iszik egy kicsit, és minden altatás nélkül magától visszaalszik.
 

erica75

Aktív tag
Erika, nekem is az a véleményem, hogy Beni most egy fejlődési szakaszon megy át. Talán egy-két hét, és ismét átalussza az éjszakai méréseket.
Ha meg tudod tenni, hogy egy órával előbb, vagy később mérjél, mint ahogy szoktad, akkor lehet, hogy elkerülöd Beninél éppen azt az alvásfázist, ami annyira felszínes, hogy felébred a bökésre. Később gondolom megint változok Beni alvásritmusa, és megint máskorra esik a mélyalvás és felszínes alvás ciklusa. Talán csak ehhez kell igazodnod. Nem vagyok biztos benne, hogy így van, és jó tippet adok, de egy próbát megér.

Kata, köszi neked is a választ.
Már próbáltam mindent. De egyébként is váltogatom a mérések idejét.
Van, hogy 3-kor mérek, van, hogy 2-kor, fél négykor. Ezt azért is váltogatom pár naponként, hogy lássam, milyen eltérések vannak a különböző időszakokban a cukrában.
Ma kivételesen mértem este 11-kor (6,9, hajnal 3-kor (6,7), reggel 6.30-kor (9,2!!!). Most nem kelt fel, de így is magassal ébredt:(

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, segítséget!

2012.03.16 003-1.jpg
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Erika, biztos emlékszel, mi Brúnónak adunk minden este 11kor gyógyszert, fecskendővel nyomjuk a szájába születése óta. Ez még több fentlétet igényel, hiszen le kell nyelnie, mégis mindig változott, hogy felébred-e vagy sem. Pont ilyen Benikorban ez tényleg necces, mi is szívtunk ezzel, de ahogy más is írta, ez el fog múlni! Nálunk olyan is volt, hogy megmakacsolta magát és nem volt hajlandó kinyitni a száját, na az volt a küzdés. Kitartás, ezek a szakaszok jönnek-mennek! A végére megszokja! :) És szerintem sem rosszak ezek az értékek, én boldog lennék,ha mérés nélkül a reggeli eredményeim 3,4 és 9 között lennének.... (ma pl megmértem éjjel 2kor, 11 volt, meglepődtem, beadtam 3 egységet extrának, majd reggel 11.5 volt :) és 2 napja ugyanilyen estével, éjjellel, mindennel éjjel 2kor izzadós hipó, majd 5kor szintén izzadós hipó és én nem csináltam semmit másképp, még csak a ciklusomban sem volt változás)
 

erica75

Aktív tag
Erika, biztos emlékszel, mi Brúnónak adunk minden este 11kor gyógyszert, fecskendővel nyomjuk a szájába születése óta. Ez még több fentlétet igényel, hiszen le kell nyelnie, mégis mindig változott, hogy felébred-e vagy sem. Pont ilyen Benikorban ez tényleg necces, mi is szívtunk ezzel, de ahogy más is írta, ez el fog múlni! Nálunk olyan is volt, hogy megmakacsolta magát és nem volt hajlandó kinyitni a száját, na az volt a küzdés. Kitartás, ezek a szakaszok jönnek-mennek! A végére megszokja! :) És szerintem sem rosszak ezek az értékek, én boldog lennék,ha mérés nélkül a reggeli eredményeim 3,4 és 9 között lennének.... (ma pl megmértem éjjel 2kor, 11 volt, meglepődtem, beadtam 3 egységet extrának, majd reggel 11.5 volt :) és 2 napja ugyanilyen estével, éjjellel, mindennel éjjel 2kor izzadós hipó, majd 5kor szintén izzadós hipó és én nem csináltam semmit másképp, még csak a ciklusomban sem volt változás)

Igen,emlékszem, hogy beszéltünk erről. Csak néha már nagyon-nagyon nehéz. Mint mindenkinek, nekem is.... 2,5 éve minden éjszaka....., és mintha most nagyon összegyűltek volna a "problémák", és nem tudok megküzdeni velük. Biztos, sőt remélem, hogy ez csak egy átmeneti időszak, de ezt most nagyon nehezen viselem.:(
Persze, nekünk is voltak ettől sokkal rosszabb értékeink, Beni is kelt már 13-as cukorral is, de szerencsére ma már elvétve vannak nagyon rossz értékei.

Köszönöm a segítségedet, tanácsodat!:dr_31:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen,emlékszem, hogy beszéltünk erről. Csak néha már nagyon-nagyon nehéz. Mint mindenkinek, nekem is.... 2,5 éve minden éjszaka....., és mintha most nagyon összegyűltek volna a "problémák", és nem tudok megküzdeni velük. Biztos, sőt remélem, hogy ez csak egy átmeneti időszak, de ezt most nagyon nehezen viselem.:(
Persze, nekünk is voltak ettől sokkal rosszabb értékeink, Beni is kelt már 13-as cukorral is, de szerencsére ma már elvétve vannak nagyon rossz értékei.

Köszönöm a segítségedet, tanácsodat!:dr_31:
Kitartás, én biztosan nem bírnám, amit neked kell bírni :( Nagyon erős vagy, iszonyú jól csinálod! Bízzál benne, hogy hamarosan elmúlik ez a nem visszaalvás vagy felébredés, ez szokott segíteni (ha tudja az ember, hogy átmeneti...).... kitartás!
 

erica75

Aktív tag
Kitartás, én biztosan nem bírnám, amit neked kell bírni :( Nagyon erős vagy, iszonyú jól csinálod! Bízzál benne, hogy hamarosan elmúlik ez a nem visszaalvás vagy felébredés, ez szokott segíteni (ha tudja az ember, hogy átmeneti...).... kitartás!

Köszönöm szépen! Nagyon jól esik, amit írsz...
Az élet rákényszerített:(, és Beniért mindent! Mint minden szülő, próbálom a legjobbat kihozni az adott helyzetből.
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok szeretném megkérdezni Tőletek az inzulinpumpa hordását hogyan oldottátok meg. A menyemék kaptak tokot többfélét is, de az nem igazán jó kisbabának.Kösz a választ előre is.

Kedves Nagymama,
mi a pumpához az elején egy bőr tokot kaptunk, ami függőlegesen lefelé állt, és a nadrágjára volt csatolva. Az még akkor elég nagy téglának tűnt, de például a kezeslábas pizsijébe jól bele lehetett akasztani alul a lábánál (patentnál) és alvásnál nem akadályozta. Amikor nagyobb lett, már járt, vettünk derékra tehető, gumis (fekete, fehér) övet, most is azt hordjuk. Szerintem ez nagyon kényelmes, olyan, mintha csak egy sima övet viselne. Mindig (legtöbbször) olyan nadrágot veszünk neki, amin van bújtató az övnek.
 
Oldal tetejére