Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Klasz hajókat és repülőket lehet belőle hajtogatni. Szerencsére nálunk a pen tűkkel nem volt baj, akármi bolt a receptem, olyan tűt adtak, ami nekem kellett. Vagy csak az a 4 évvel ezelőtti ideális állapot volt?
 

dg

Őstag
Nekem se vacakoltak az elírással, de legutóbb nem volt a recepten mennyiség. Érthető, hogy ebben az esetben a patikus se tud vele mit kezdeni.
 

blaci

Őstag
Klasz hajókat és repülőket lehet belőle hajtogatni. Szerencsére nálunk a pen tűkkel nem volt baj, akármi bolt a receptem, olyan tűt adtak, ami nekem kellett. Vagy csak az a 4 évvel ezelőtti ideális állapot volt?

Ez most is így van, nálunk is. Volt már hogy nekem is mást írtak a receptre de mindig olyat kaptam amit szoktam használni. Tesztcsíkot bezzeg nem, vihettem vissza a receptet kicseréltetni.:twisted:;):D:D:D
 

dg

Őstag
Egyébként nekem lett az utóbbi időben egy kedvenc patikám, a közelben, és ott már jól ismernek, általjában minden megoldható. Törzsvásárlói kártyám is van. Hát nem csodás??? :mrgreen:
 

dg

Őstag
Amúgy az ajándékba kapható vérnyomásmérőjükre hajtok, de ahhoz még k.... sokat kell betegnek lenni! :mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ez most is így van, nálunk is. Volt már hogy nekem is mást írtak a receptre de mindig olyat kaptam amit szoktam használni. Tesztcsíkot bezzeg nem, vihettem vissza a receptet kicseréltetni.:twisted:;):D:D:D
Te legalább visszamentél, én pedig itt siránkozok. Na jó, nem siránkozom, de egy doboz csíkom bánnnnya.
 

rgyörgy

Új tag
Ja! Csak az az észlény patikus hogy osztja a 8-at 3-mal???

Itt a lényeg: nem akarásnak nyögés a vége. Sokszor azt hiszik, élvezetből jár oda az ember milliókat költeni. Csak súgom: az az antibiotikum, amit magamba teszek most, 5000 Ft volt. Gyertyát is gyújtottam mellé, mikor bevettem, oly becses nekem!

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Mullt héten voltam a dokinál. Nekem is csak két tesztcsíkot írt fel. Kérdésemre azt válaszolta, ennyit támogat az OEP. A doki nem tudja, megvan a lehetőség arra, leellenőrizzük, mennyi gyógyszert váltottak ki az én kártyámra. Megvárom a év végi teljes elszámolást, amit letudok hívni és csak összekell számolni, mennyi csíkot váltottak ki a nevemben. Gyógyszer nagy üzlet, nemcsak a gyáraknak, forgalmazóknak, annak is, aki részt vesz az OEP pénzének elköltésében. Inzulin se annyi van kiváltva a tajszámomra, mint amit hazahozok
Az inzulin is nagy üzlet, a feleségem nem beteg, mégis az ő nevén is váltottak ki inzulint. Úgy gondolom, nem ártana, ha segítenénk az OEP-nek, hogy kiszűrjék a tolvajokat, ezért is kaptuk meg a lehetőséget, a betegéletút figyelésére és visszajelzésre.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

dg

Őstag
Kedves György!

Amit írsz, nekem ismeretlen terep. Tájékoztatnél bővebben? Bárkinek adott a lehetőség, hogy leellenőrizze, milyen "forgalom" volt a TAJ száma alatt az évben (kiváltott gyógyszerek, orvosi ellátás)?
 

rgyörgy

Új tag
Amit írsz, nekem ismeretlen terep. Tájékoztatnél bővebben? Bárkinek adott a lehetőség, hogy leellenőrizze, milyen "forgalom" volt a TAJ száma alatt az évben (kiváltott gyógyszerek, orvosi ellátás)?

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Az OEP működteti a lehetőséget, betegéletút név alatt. Mindenki megnézheti, hogy őrá az OEP mikor, hol, milyen kezelést, gyógyítást, gyógyszert fizetett ki.
A teljes összeget, részletezve, amit rám költöttek, lehívhatom. Aránylag sokan vagyunk regisztrálva, így lehet tudni, hol és hogyan szokták eltüntetni indokolatlanul a Biztosító pénzét. A biztosítónál, így lényegesen nagyobb összegek jelennek meg, mint amit valójában ránk költöttek. Ez, előbb, utóbb hátrányos lehet számunkra, holott mi ártatlanok vagyunk.<o></o>
Regisztrálni az Okmányirodában lehet, a magyarország. hu oldalra. Ha ez megvan, és beléptél a weblapra a TAJ kártyád számát, kell megadni, így tudsz belépni a saját adataidhoz. Én a feleségem is regisztráltattam, innét tudom, sose kapott inzulint, mégis valaki vált ki a nevén inzulint. Volt olyan fórumozó, soha nem volt fogorvosnál, mégis egy csomó fogkezelés volt a nevére elszámolva.<o></o>
Az én tajkártyámra, még Szombathelyen is írtak fel és váltottak ki gyógyszereket.<o></o>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

Zsu77

Új tag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Az OEP működteti a lehetőséget, betegéletút név alatt. Mindenki megnézheti, hogy őrá az OEP mikor, hol, milyen kezelést, gyógyítást, gyógyszert fizetett ki.
A teljes összeget, részletezve, amit rám költöttek, lehívhatom. Aránylag sokan vagyunk regisztrálva, így lehet tudni, hol és hogyan szokták eltüntetni indokolatlanul a Biztosító pénzét. A biztosítónál, így lényegesen nagyobb összegek jelennek meg, mint amit valójában ránk költöttek. Ez, előbb, utóbb hátrányos lehet számunkra, holott mi ártatlanok vagyunk.<O></O>
Regisztrálni az Okmányirodában lehet, a magyarország. hu oldalra. Ha ez megvan, és beléptél a weblapra a TAJ kártyád számát, kell megadni, így tudsz belépni a saját adataidhoz. Én a feleségem is regisztráltattam, innét tudom, sose kapott inzulint, mégis valaki vált ki a nevén inzulint. Volt olyan fórumozó, soha nem volt fogorvosnál, mégis egy csomó fogkezelés volt a nevére elszámolva.<O></O>
Az én tajkártyámra, még Szombathelyen is írtak fel és váltottak ki gyógyszereket.<O></O>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>

Gyógyszert igen,na de inzulint?Hát hogy,ha nincs gondozásba véve a diabetológián?
:shock:Öcsém!Hát bemegyek azt iratok magamnak stixeket méghozzá a saját nevemre!Komolyan lehidalok!
De egyébként,csak úgy elmondanám,hogy valószínű,hogy a határontúlról hozzánk jövő,de TAJ-jal nem rendelkező magyaroknak írnak fel jó pénzért,mivel ott ilyen ellátást nem kapnak.Nemes,dehát no,mi finanszírozzuk a TB-t...és a mi ellátásunk kevesebb,mert úgymond:hol a pénz?Veri a mellét az Eü.minisztérium,hogy hányezer ft-os a férjem kötszere,amit ingyen kapott,no de má bocsánat:a munkáltatója havonta attól jóval többet fizet utána!Akkor miről beszélünk?Hány hónap,sőt év telt el egészségesen és még fog is az életében,amikor egy büdös fillérjébe nem kerül az OEP-nek!Hát elmehetnek az idióta számla-felvonultatással!Én nagyon utálom,ha madárnak néznek...végtére is növény vagyok,vagy mi!:shock:
 

Zsu77

Új tag
Amerikában,ha megszűnik egy ember munkahelye,akkor hamarosan a biztosítása is.Ez akkor ciki,ha betegség miatt nem tud dolgozni.Volt egy nő,akinek autóbaleset miatt beköltözött az iszonyú és kiverhetetlen fájdalom a vállába és még erős migrént is összeszedett miatta.Na ő így járt.Se pénz,se posztó,egy kicsit másképp.Tényleg ezt akarják itt is???Jujj,megyek aludni...
 

dg

Őstag
<LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoBodyText, li.MsoBodyText, div.MsoBodyText {margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:14.0pt; mso-bidi-font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Az OEP működteti a lehetőséget, betegéletút név alatt. Mindenki megnézheti, hogy őrá az OEP mikor, hol, milyen kezelést, gyógyítást, gyógyszert fizetett ki.
A teljes összeget, részletezve, amit rám költöttek, lehívhatom. Aránylag sokan vagyunk regisztrálva, így lehet tudni, hol és hogyan szokták eltüntetni indokolatlanul a Biztosító pénzét. A biztosítónál, így lényegesen nagyobb összegek jelennek meg, mint amit valójában ránk költöttek. Ez, előbb, utóbb hátrányos lehet számunkra, holott mi ártatlanok vagyunk.<O></O>
Regisztrálni az Okmányirodában lehet, a magyarország. hu oldalra. Ha ez megvan, és beléptél a weblapra a TAJ kártyád számát, kell megadni, így tudsz belépni a saját adataidhoz. Én a feleségem is regisztráltattam, innét tudom, sose kapott inzulint, mégis valaki vált ki a nevén inzulint. Volt olyan fórumozó, soha nem volt fogorvosnál, mégis egy csomó fogkezelés volt a nevére elszámolva.<O></O>
Az én tajkártyámra, még Szombathelyen is írtak fel és váltottak ki gyógyszereket.<O></O>

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>

Köszönöm a választ, kedves György!
És ilyenkor milyen módon lehet reklamálni? Hogy tudja bizonyítani az ember, hogy pl a szombathelyi eset nem ő volt, és itt visszaélésről van szó?
 

rgyörgy

Új tag
És ilyenkor milyen módon lehet reklamálni? Hogy tudja bizonyítani az ember, hogy pl a szombathelyi eset nem ő volt, és itt visszaélésről van szó?

<link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/RENDSZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Nem kell bizonyítani semmit. Minden tétel mellett van jelölő négyzet, amelyik nem stimmel, be lehet jelölni és a végén egyetlen klikkel, elküldeni. A többi, az OEP ellenőrök dolga. <o>Lassacskán kezdem megtanulni, nem csak a bankkártyámra kell vigyáznom, hanem a TAJ kártyára is. Amikor három doboz tesztcsík helyett csak kettőt kapok, akkor nem csak a közöst lopják meg, de engem is.

</o>
 

szolnok

Új tag
Hát ez a betegút ellenőrzés valóban érdekes, mi is csak pislogtunk, hogy milyen onkológiai vizsgálataink voltak? /hála istennek soha nem volt ilyen/ még az orvos nevét sem hallottuk soha aki a vizsgálatot kérte.
Időnkét érdemes ránézni erre az oldalra az oepnél
 

rgyörgy

Új tag
Kedves szolnok!<o></o>
Annak a hála istennek el nem végzett onkológiai vizsgálatoknak keletkezett egy valós ára, amit valaki elszámolt, felvett. Óriási káosz van az eg. Ügyben, az ilyen ügyek is hozzájárulnak a pénzhiányhoz. Én, mint beteg restellem jelenteni a visszaéléseket, amit tapasztalok. Elfogadom, amit látok, mert nekik is kell a pénz. Akkor kezdek bosszankodni, mikor a tapasztaltak ellenére, még a hálapénzt is elvárják. <o>

</o> <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
 

dg

Őstag
Az lenne az igazi, ha nem csak a hibafelfedezés lehetősége lenne adott, hanem arra is rálátást lehetne nyerni, hogy mi az ügy további sorsa, kap-e búbolást az, aki csalt??
 

dg

Őstag
Mondjuk a gátlástalan csalásokat, ha van ilyen eset, kár bűntetlenül hagyni.
Nem rég a férjem a fogorvosnál is azt tapasztalta, hogy az elszámoló számlán fel voltak olyan kezelések is sorolva, amikre nem került sor, és ezt a papírt szemrebbenés nélkül odatolták az orra alá, hogy írja alá. Arra alapozott a kelletlen doki, hogy úgyse olvassák el. Nem jött be, a férjem szóvá is tette. Akkor hebegett-habogott, és borzalmasan előzékennyé vált. Végül is aláírta a férjem, mert várt még rá egy tömés legközelebb... De legközelebb már nem voltak a számlán plusz fantom szolgáltatások.

Apropó! Számlák. Mostanában mindent alá kell írni, igaz? Akkor ott valahol a távolban, szépen aláírásokat is hamisítanak, nem?
 
Oldal tetejére