Dühöngő, avagy ARÉNA! :-)

Zsu77

Új tag
Na, egy újabb adalék: Magyarország bizonyos területein ugrásszerűen megnőtt a TBC-sek száma,itt újra kötelezővé tették a 30 éves kor feletti szűrést.
NO COMMENT...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na most igazán dühöngök. De tényleg, higgyétek el.
A napokban kicseréltem a pincében az izzót 100-asra, mert valaki egy gyengébbet rakott bele. Hát 1 napig volt bent az én 100-asom. Valaki kiszedte, és ismét egy 40-est csavart a helyére. (40-es izzók vannak a pince folyosón egy dobozban.)
Ki lehet olyan bunkó, hogy kiszedi a 100-as izzót, és 40-est csavar a helyére? Tippem lenne, de az kevés a gyanúsításhoz. Nagyon bosszant a dolog, hogy vannak ilyen emberek, akik csak ennyi tiszteletet adnak a másik irányába (meg a többi lakó irányába).
 

napocska

Őstag
Na most igazán dühöngök. De tényleg, higgyétek el.
A napokban kicseréltem a pincében az izzót 100-asra, mert valaki egy gyengébbet rakott bele. Hát 1 napig volt bent az én 100-asom. Valaki kiszedte, és ismét egy 40-est csavart a helyére. (40-es izzók vannak a pince folyosón egy dobozban.)
Ki lehet olyan bunkó, hogy kiszedi a 100-as izzót, és 40-est csavar a helyére? Tippem lenne, de az kevés a gyanúsításhoz. Nagyon bosszant a dolog, hogy vannak ilyen emberek, akik csak ennyi tiszteletet adnak a másik irányába (meg a többi lakó irányába).

Lehet, hogy nagyon vakította a fényár :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma reggel új 100-as izzót csavartam be, kíváncsi vagyok kibír-e 24 órát? :evil:
Vagy csak a szerencsémben kell bízni, egyszer csak minden foglalatában 100-as izzó lesz, telítődik az otthona 100-as zizzóval.
 

dg

Őstag
Mindehhez még annyi jutott eszembe, hogy nem minden foglalat bírja a 100 Wattot. általában bele van írva a max kapacitás. Ha ennél magasabbat tesznek bele, hamar ki is ég a körte.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mindehhez még annyi jutott eszembe, hogy nem minden foglalat bírja a 100 Wattot. általában bele van írva a max kapacitás. Ha ennél magasabbat tesznek bele, hamar ki is ég a körte.
A pinecékben az érintés védelmi (vagy mittom én milyen) szabálynak megfelelően csak porcelán foglalat lehet, az is van, és az bírja a 100 W-ot.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Akkor lehet a gondnok úgy döntött nem érdekli őt, ha mindenki kitöri a bokáját, ő akkor is takarékoskodni fog!!! merthát a közösből kell kigarázdálkodni a közös áramot... vagy pusztán arról van szó, hogy valakinek a fürdőszobájában kiégett az izzó és "kölcsönvette"...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Akkor lehet a gondnok úgy döntött nem érdekli őt, ha mindenki kitöri a bokáját, ő akkor is takarékoskodni fog!!! merthát a közösből kell kigarázdálkodni a közös áramot... vagy pusztán arról van szó, hogy valakinek a fürdőszobájában kiégett az izzó és "kölcsönvette"...
A gondnokunk nem jár arra naponta, meg ő nem olyan kivevős, meg a közös villanyszámlánk sem érdekli túlságosan.
A valakinek sem naponta ég ki a zizzója. "Kölcsönvette", ezt a jóindulatot...:confused:
Remélem már mindenhol világos van nála.
 

dg

Őstag
A gondnokunk nem jár arra naponta, meg ő nem olyan kivevős, meg a közös villanyszámlánk sem érdekli túlságosan.
A valakinek sem naponta ég ki a zizzója. "Kölcsönvette", ezt a jóindulatot...:confused:
Remélem már mindenhol világos van nála.


Akkor fogd fel úgy, hogy akaratod ellenére megsegítettél valakit... :rolleyes:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Bár azt hiszem, ez a nagy fene diplomatikus megoldás rajtam sem segítene...
Mé, kicsavarnád amit kicsavartak tőled? Akkor lenne 3 db 100-as zizzód.

Jön még alkalom, ha netán majd az egész lépcsőház ezen fog suttogni, hogy valaki ilyen pitiáner sz@rrágó, akkor már nem is fog olyan fényesen világítani a budijában az a zizzó.
 

blaci

Őstag
Sziasztok!
Ma voltam felíratni a háziorvosnál a gyógyszereket, meg kértem beutalókat is (Labor, Hepatológia). Gondoltam ki is váltom a recepteket, irány a patika. A vércukormérő tesztcsík receptjén hiányolták hogy nincsen rajta "adagolás" írva, már múlt hónapban is ugyan ez volt. Mondom hogy minek, van hogy háromszor mérek egy nap, van amikor meg hatszor, változó. Nekem egy hónapra 3 doboz jár. Erre azt válaszolták, hogy a oké hogy 3 doboz, de kell az is hogy naponta mennyi fogy mert annyit adhatnak belőle. Vagyis a 3 doboz csík az 150db ezért a recepten napi 5db-nak kell lenni adagolásnak. Akkor ha 3db/nap van írva, az csak 2 doboz. Valaki találkozott már ezzel a dologgal mostanában? Úgy tudom nem volt ezzel kapcsolatban változás. Eddig ilyen nem volt, sajnos nem kérdeztem meg hogy ez mióta van, meg mi alapján, egyszerűen nem volt kedvem így éjszakai munka után, meg két órát vártam a dokinál is előtte, fáradt voltam ehhez...na, mindegy azért megkaptam a 3 doboz tesztcsíkot.
Üdv.,
Laci

2009-02-04 - 32/#317 üzenetem...

Ma a gyógyszertárban megismétlődött a történet, annyi eltéréssel hogy csak egy doboz tesztcsíkot kaptam volna ha kiváltom a receptet, mivel nincs a recepten az adagolás...
Inkább nem kértem, mehetek vissza valamikor receptet javíttatni!:(
Mondhattam bármit...mert a szabál az szabál!:(

Azt szeretném kérdezni hogy a nektek felírt vércukormérő tesztcsík receptjén van írva adagolás? Köszi előre is...!
Üdv.,
Laci
 

dg

Őstag
Pont ma váltottam ki -- és nem néztem meg. Viszont valami olyasmi dereng, hogy "utasítás szerint". Ez van az adagoláshoz írva. De hangsúlyozom: az emlék ködös, nem figyeltem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én még nem néztem, hogy mi van ráírva, van-e adagolás, vagy sem. Eléggé érdekes, hogy a csík használatra adagolást írnak, mintha veszélyeztetném az egészségemet, ha napi 13 csíkot elhasználok. :roll::shock:
 

misamaci

Aktív tag
Én még nem néztem, hogy mi van ráírva, van-e adagolás, vagy sem. Eléggé érdekes, hogy a csík használatra adagolást írnak, mintha veszélyeztetném az egészségemet, ha napi 13 csíkot elhasználok. :roll::shock:

Szerintem nem a csík adagolása hiányzik, hanem az inzulinadagolás gyakorisága (amit különben már legalább 2-3 éve fel kellene tüntetni a vényeken), mert az inzulinadás gyakorisága határozza meg hogy mennyi csík írható fel havonta (3 havi kihordási idővel). Valószínűleg annyi a gond, hogy a 08.01.-től érvényes szabályozásban már komolyan is vették ezt az előírást és az OEP informatika rendszere megköveteli az adat rögzítését és a nem megfelelően kitöltött vényre kiadott gyógyszer/segédanyag után járó támogatási összeget az adott gyógyszertártól vonják vissza (vagy ki sem utalják).
Pont ma mondták az egyik gyógyszertárban, hogy most már a felírási dátum szerinti érvényességet is figyeli az OEP rendszere. Eddig nem volt gond, ha pár nappal az érvényesség lejárta után adtak ki valamit, de most már nem tehetik meg.
Valószínűleg lesznek még ezekkel az új előírásokkal gondok, például az új típusú vényeken a szakorvosi ajánlással kapcsolatos adatokat is fel kell tüntetni, ha szakorvosi ajánláshoz kötött gyógyszereket/segédeszközöket ír fel a háziorvos.

Szia
Misi
 

szolnok

Új tag
Ma reggel nézem az oep aug 16-tól érvényes gyógyászati seg.eszk.listáját. A változás, a mérőcsíkoknál pánikba ejtett. Támogatás mértéke csökkent 80 % aza most a legjobb helyen is 556 Ft egy doboz, de ami kétségbe ejtett az ez a szöveg:napi 2 szeri inzulinozás esetén 2 doboz 3 hóra. Nincs ott, hogy az intenzív kezelésben részesülő betegeknek mint mi, hav 3 doboz a felírható mennyiség. Felhívtam az OEP-t a hölgynek fogalma sem volt róla neki is ez a tábla van meg. Most mi van akkor? tudtok valamit. Mert ez igy nagyon nagyon nem oké!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

misamaci

Aktív tag
Nem ez lenne az első eset, hogy az OEP egy szövegváltozáskor (figyelmetlenségből!) töröl egy mondatot és emiatt változik az előírás. (láttam már több ilyet, volt olyan szabály, ami 3 napot élt, mert addig tartott, amíg észrevették és korrigálták a hibát ), bár gyanús hogy a felírható mennyiségnél nem jeleztek megjegyzést (eddig volt), hanem fixen beírták a 2 dobozt 3 hónap kihordással. Szerintem aki teheti, kezdje el őket hívogatni emiatt, ha mást nem is érünk el, legalább lesz talán valaki, aki biztos infóhoz tud jutni.
 
Oldal tetejére