Edukáció

christina

Őstag
"Meg az is zavar, hogy míg más gyereket napokig elengednek mamához, barátokhoz, én csak 1 órára hagyom valahol. Tudom, hogy ez az én hibám, de nagyon féltem. Kiváncsi vagyok, hogy fogom az oviba otthagyni. Mondjuk, másfél óra múlva úgyis megyek cukit mérni az első időkban, aztán újabb másfél óra múlva jön haza."

Na erről nem is beszélve! A párommal már nem is emlékszem mikor tudtunk kettesben elmenni valahova!:(
 

naty77

Új tag
Igen, sajnos azt veszem észre az embereknek fogalmuk sincs a diab.ról. Még akadt olyan patikus is aki megkérdezte tőlem : -"és kinővi?":confused:
Mondanom se kell, hogy ilyenkor jobban csodálkozom rajta, mint ő a fiamon!

Szerintem aki egészségügyis, de nem "szakértő", az sem konyít semmit a cukorhoz!!!
Nekem egy mentőorvos magyarázta el anno, hogy a szülések után újra egészséges leszek! :confused:
Aztán szintén a terhesség alatt egy laboros nem akart nem éhgyomorra AFP-t levenni, mert torízt. Mondtam neki, rendben akkor nyisson ki 6kor, itt leszek. Egyek később! Mondtam az kizárt, terhesen nem fogok belebarmolni az étkezéseimbe!
Úgy kellett kiverekednem a vérvételt... :twisted:
 

zsuzsa

Új tag
Annyira érzem amit írsz ildi, én pont ugyanígy voltam, első időszakban már sokszór arra gondoltam segítséget kéne kérnem mert bele fogok hülyülni, a gondolatba, a tudatba hogy beteg lett, hogy mindenki sajnált, csodálkozott, kérdezgetett hülyeséget, okosságot, nem érdekellt, én sem tudtam mindenre a választ, csak próbálltuk emésztgetni a hihetetlent. És nekünk egyetlen, és első kisfiúnk, és azt se tudtuk hogyan tovább. Az első év volt nekünk is ilyen szörnyű, most már könnyebb, de most is nehezen viselem, ha rácsodálkoznak, kérdezgetnek, észreveszik, és sajnálnak, na ettől ki vagyok. Meg egy kicsit nekem is rossz hogy az anyák napi ünnepségen a mikulás napi ünnepségen nem mondott nekem verset a csoporttársaival, mert ő délelőtt nem jár, és nem tud együtt készülni a többiekkel, délután ott van a csoportban, de az ovónők arra nem gondoltak hogy neki is van anyukája, adjanak a kezébe neki is egy szál virágot, amit át tud adni. Rosszúl esett. 24 órában velem van, csak rám és apukájára számíthat, és ezt ő tudja senki más nem csinálja nem méri, a nagyszülők sem, anyukám megméri, de sokszór nem jól, nem megbízhatóan, lopva van néha egy egy órám de akkor sem vagyok nyugodt. Olyan rossz hallgatni, mikor mesélik a gyerekek, hogy megyek hétvéhgén a mamámhoz, az anyukák, hogy voltak vacsorázni, moziba a férjükkel a gyerekek nagyinál, nálunk ez szóba se jöhet. Hiányzik nekünk is, de nem is lennénk nyugodtak. Majd ha már nagyobb lesz talán. Mindíg mondják nekünk ez a küldetésünk, hát igen csak néha nehéz.
 

zsuzsa

Új tag
Így van ahogy mondod, én egészségügyet végeztem, csecsemő és gyermekápolónő vagyok, és mégsem gondoltam rá hogy cukorbeteg lehet a fiam, és nem volt semmi előjele, és amikor kiderűlt, közölték még akkor is azt mondtam ez lehetetlen. Ugyanúgy tanúltunk tapasztaltunk mindent mint bármelyik laikus. Talán most a pumpánál könnyebb egy kicsit, nem riazstott vissza a kanűlcsere, a légtelenítés, a felszívás stb... ismerős műveletek voltak, de akinek nem mert többen vannak, azok os megtanúlják, kénytelenek. Sokan mondják, én nem tudnám ezt csinállni, dehogynem ha ő vagy pláne ha agyereke beteg lenne zokszó nélkül csinállná mert muszály. Mi sem jókedvünkben csinálljuk.
 

Sani

Új tag
Sziasztok!Tímeácska! - szerintem - nekem már nincsen tiltott gyümölcs. A mértékletesség és az önkontroll, ill. a korrekcióval nyugodtan megkóstolhatunk egy " habos süteményt"- kontrollra én 3 havonta járok, ha rendben vannak az értékeim- cukimérő nélkül sehova sem megyek, kb. úgy hozzám nőtt már, mint a pumpaTényleg, Kata!hogy lehet az, hogy otthon hagytad a pumpádat? Az én pumpám leállításnál- levételnél- 10 percenként jelez, hogy - Hahó, nem jó helyen vagyok, nincsen meg a kapcsolat! különben már úgy hozzám nőtt, hogy ne tudnám elképzelni nélküle 1 percemet sem...csak mikor a forró vizű kádban fürdök...de akkor is szól...- bólust nem felejtetem el beadni, anélkül nem állok neki enni- ha magas a cukrom, akkor addig nem fogyasztok ch-t, míg nem normalizálódik a vc-m.Kata!Írtad, hogy a büfénél nincsen lehetőséged cukit mérni. Akkor miért nem méred meg, mielőtt elmész oda?És ha tudod, hogy mennyi inzulin mennyire viszi le a vc-t, akor hogy -hogy nem tudod kiszámolni a megfelelő adagot? Én, ha magas, kiszámolom-beadagolom, hogy kb. 5-ös legyen, és utána 0,5-1 óra múlva mérek. Nekem ez be szokott jönni.
 

Mira

Új tag
Tímeácska kérdéseire felelve: Én az utóbbi időben 4-6 hetente járok gondozásra (babát szeretnénk, de NAGYON), ezt megelőzően 3 havonta jártam. Szűrővizsgálatokat évente rendesen megcsináltatom, és nem volt olyan, hogy ne mértem volna egyáltalán cukrot. Amióta pumpám van, a napi 4 mérés a minimum, de vc-tól függ. A mérőt mindíg magammal viszem, nem érzem magam biztonságban nélküle, "eccerűen" hiányzik. Van, hogy másképp étkezem a szokásosnál, olyan is van, amikor nem diab. sütit eszem (a puncsszelet a kedvencem...), de ez utóbbi ritka. Én pont akkor vagyok engedékenyebb magammal, amikor a cukraim teljesen jók, mert ilyenkor nem is tudom elrontani, ha a CH-t jól besaccolom. Ha v.mi miatt felborul az egyensúly, akkor nem szoktam "bűnözni", hogy minél előbb rájöjjek arra, mi a gond-persze ez nem mindíg egyszerű...A mérőt pedig évente, vagy probléma esetén viszem a szervízbe.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, sajnos azt veszem észre az embereknek fogalmuk sincs a diab.ról. Még akadt olyan patikus is aki megkérdezte tőlem : -"és kinővi?":confused:
Mondanom se kell, hogy ilyenkor jobban csodálkozom rajta, mint ő a fiamon!

A csúcs, amikor egy laboros hölgy egy gyermek 60 mmol/l-es cukor eredményét elosztotta 10-zel, mert 60-as értéket még nem látott, és azt hitte, osztani kell. Ezt Fövényi doktor könyvében olvastam.
 

ildikó

Új tag
Christina, Zsuzsa!

Mi egyet érzünk! DE! Lehetne sokkal rosszabb! Én ha nagyon magam alatt vagyok, akkor erre gondolok! Egy ismerősöm másfél éves kisfia fél éve lett diabos. Ők nem estek letargiába, mert...... Tatabányán a friss diabosok az intenzív osztályon vannak. És feküdt ott egy 1 éves, aki oxigénhiányosan született, meg egy 10 éves, aki balesetben lebénult. Na, akkor azt modták, hogy én vagyok elkeseredve? Az enyém hazajön, beszél, fut, szeret! Csak.......akkor sem mindegy! Mert lehetne az enyém teljesen egészséges is! Na, nem keserítlek el benneteket! Ha közel lakunk egymáshoz, ismerkedjünk össze, és majd vigyázunk egymás gyerekeire, és lehet menni vacsizni nyugodtan!!!!
 

ildikó

Új tag
És az a szomorú, hogy pl a háziorvosnak sem sok fogalma van a diabról meg a diétáról. Idősebb hölggyel beszélgetek. Éjjel sokat iszik. Mondom, magas a cukra, miért nem méri, aztán változtat az inzulinon.ÁÁÁÁ! Ahhoz kórházba kell feküdni! Meg, hogy mondja, a házidokinak, hogy nem érti, miért magas a cukra, hisz csak üres zsemlét, vagy kukorit eszik. És az orvos szerint ettől nem mehet fel a cukra! Az én fiam a cukros kinder pingit megeszi, de kukorit nem adok neki, mert az olyan szinten feldobja a cukrát, hogy csak na!!!
 

christina

Őstag
És az a szomorú, hogy pl a háziorvosnak sem sok fogalma van a diabról meg a diétáról. Idősebb hölggyel beszélgetek. Éjjel sokat iszik. Mondom, magas a cukra, miért nem méri, aztán változtat az inzulinon.ÁÁÁÁ! Ahhoz kórházba kell feküdni! Meg, hogy mondja, a házidokinak, hogy nem érti, miért magas a cukra, hisz csak üres zsemlét, vagy kukorit eszik. És az orvos szerint ettől nem mehet fel a cukra! Az én fiam a cukros kinder pingit megeszi, de kukorit nem adok neki, mert az olyan szinten feldobja a cukrát, hogy csak na!!!

Mi az a kukori? :oops:
Mi Bp.-en lakunk annak is a budai oldalán. Zsuzsa is Bp.-i. És ti?
Vigyázz, mert szavadon foglak!:)
Különben ez nem is rossz ötlet egymás cukros gyerekeire vigyázni!
 

zsuzsa

Új tag
Mi Pest megyében Erdőkertesen lakunk. Igazad van, én is mindíg azt mondogatom hogy lehetne rosszabb is, és örülni kell annak ami van, hogy "csak" ez van. És bízni abban hogy jobb elsz, és így is boldog és kiegyensúlyozott ember lesz, ez pedig rajtunk múlik nem a vc szintjén.
Örülök hogy jár, hogy beszél hogy okos, és szép és hogy az enyém, és nem cserélném el egyetlen egészségesre sem.
 

tímeácska

Őstag
Szerintetek egy ilyen találkozón, mint a tegnapi, lehet tanulni fontos dolgokat? Akik ott voltak a talin, esetleg hallottak valami újat, hasznosat?
 

Mrobi

Új tag
Szerintem tapasztalat cserére mindenképpen jó volt.
A diétákkal kapcsolatban, főzési, sütési praktikák, eszmecseréje.
A kezelési módók megvitatatása, illetve a nem pumpások a pumpa iránt mutattak érdeklődést. és kaptak infót a kérdéseikre.
Mindenképpen hasznosnak itélem meg ebből a szempontból is.
Gondolkodtam már rajta, hogy legközelebb, szánhatnánk 1 órácskát egy közös beszélgetésre. (Akár úgy is hogy a kajára nem fordítunk ennyi időt.)
 

tímeácska

Őstag
Szerintem tapasztalat cserére mindenképpen jó volt.
A diétákkal kapcsolatban, főzési, sütési praktikák, eszmecseréje.
A kezelési módók megvitatatása, illetve a nem pumpások a pumpa iránt mutattak érdeklődést. és kaptak infót a kérdéseikre.
Mindenképpen hasznosnak itélem meg ebből a szempontból is.
Gondolkodtam már rajta, hogy legközelebb, szánhatnánk 1 órácskát egy közös beszélgetésre. (Akár úgy is hogy a kajára nem fordítunk ennyi időt.)

Igen, erre én is gondoltam... Valahogy úgy, amikor az epres sütit leültem enni, nem?!;-) A gyerekeket addig elküldjük majd focizni, mi pedig leheveredünk egy helyre "közös-beszélgetni".
Na, de az is tuti, hogy legközelebb a kaja alapanyagait előkészítve kell a találkozó helyszínére vinni, mert az előkészítéssel ment el a legtöbb idő... De hát, tapasztalatból tanul az ember... :D
 

tímeácska

Őstag
Folytatnám a kérdéseimet... :)
Ki mit visz magával egy 1 napos otthontól távollét esetén, és mit visztek egy több napos "kirándulásra"? Természetesen itt mindenkire gondolok, pumpásokra, és penesekre is!
 

tímeácska

Őstag
Folytatnám a kérdéseimet... :)
Ki mit visz magával egy 1 napos otthontól távollét esetén, és mit visztek egy több napos "kirándulásra"? Természetesen itt mindenkire gondolok, pumpásokra, és penesekre is!

És mi az, amiről tudjátok, hogy kéne magatokkal vinni (mert az ördög nem alszik -na, erről én tudnék mesélni...:-D-), még sincs nálatok általában... -1, ill. több napos távollét esetén is-?
 

tímeácska

Őstag
Ki hogyan oldja meg a strandolást? Értek ezalatt mindent: fürdés, inzulin tárolása a strandon, hol adjátok be az inzulint, cukiméréssel "elbújtok-e", stb.
 

tímeácska

Őstag
Nyáron "engedékenyebbek" vagytok az étkezést illetően?
Van esetleg olyan étel, amiről tudjátok, hogy nagyon megemeli a cukitokat, tisztában vagytok vele, hogy nem igazán tudjátok korrigálni mellette a v.c.-t, de mégis megeszitek? Ha van ilyen, milyen gyakran?
 
Oldal tetejére