FreeStyle Libre

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Fórumozók! Már többször volt szó arról, hogy megjelent a FreeStyle Libre vércukormérő. Az eddigi felhasználói tapasztalatok nagyon kedvezőek mind a külföldi fórumok, mind pedig azok szerint, akik itthon különböző csatornákon beszerezték és használják ezt az eszközt. Van-e valamelyikőtöknek ötlete, hogyan lehetne a magyarországi bevezetést kezdeményezni a gyártónál? Vagy ez túl naiv elképzelés és majd ideér egyszer évek múlva amikor majd az OEP-pel kell küzdeni?
 

borka

Őstag
Kedves Fórumozók! Már többször volt szó arról, hogy megjelent a FreeStyle Libre vércukormérő. Az eddigi felhasználói tapasztalatok nagyon kedvezőek mind a külföldi fórumok, mind pedig azok szerint, akik itthon különböző csatornákon beszerezték és használják ezt az eszközt. Van-e valamelyikőtöknek ötlete, hogyan lehetne a magyarországi bevezetést kezdeményezni a gyártónál? Vagy ez túl naiv elképzelés és majd ideér egyszer évek múlva amikor majd az OEP-pel kell küzdeni?

Kedves Krisz !
A vércukormérő itthon is elérhető. Dallos Márta forgalmazza.
Viszont Te a 14 napos szenzorra gondoltál és nem a vércukormérőre.
Na a szenzor még nem elérhető sajnos, mert nagyon drága.:rolleyes2:
 

krisz_2011

Aktív tag
Kedves Krisz !
A vércukormérő itthon is elérhető. Dallos Márta forgalmazza.
Viszont Te a 14 napos szenzorra gondoltál és nem a vércukormérőre.
Na a szenzor még nem elérhető sajnos, mert nagyon drága.:rolleyes2:

Kedves Sándor!
Köszönöm a helyesbítést, valóban a szenzorra gondoltam. Folymatos használatra tényleg drága, azonban vannak olyan helyzetek, amikor igazán hasznos lehet. Nagyobb probléma, hogy sajnos ha valaki szeretné, hivatalosan akkor sem veheti meg. Ha legalább a gyártó lehetővé tenné a magyarországi forgalmazást, akkor talán lenne lehetőség arra, hogy felkerüljön a támogatott eszközök listájára. Hivatalos ára az angol honlapon:
  • Starter Pack - reader plus two 14 day sensors: £159.95
  • FreeStyle Libre Reader: £57.95
  • FreeStyle Libre Sensor: £57.95
Egyébként azoknak, akiknek időszakosan szükségük lenne a folyamatos vércukorellenőrzésre, de nem vásárolhatják meg támogatással a jelenleg nálunk forgalomban lévő szenzorokat, ez az ár még így is kedvezőbb lenne. (Tudom, hogy nem egészen uaz a kettő, de sok esetbe jó alternatíva lehet.) Ráadásul ezt nem kell kalibrálni, 6 vízhatlan réteggel körbetekerni, hogy ne essen le és lényegesen kisebb méretű is. Viszont pl. a pumpákkal nem köthető össze.
Abban bíztam, hogy a fórumozók közül valakinek lesz ötlete, hogy hogyan lehetne a gyártó céget megszólítani.
 

borka

Őstag
Kedves Sándor!
Köszönöm a helyesbítést, valóban a szenzorra gondoltam. Folymatos használatra tényleg drága, azonban vannak olyan helyzetek, amikor igazán hasznos lehet. Nagyobb probléma, hogy sajnos ha valaki szeretné, hivatalosan akkor sem veheti meg. Ha legalább a gyártó lehetővé tenné a magyarországi forgalmazást, akkor talán lenne lehetőség arra, hogy felkerüljön a támogatott eszközök listájára. Hivatalos ára az angol honlapon:
  • Starter Pack - reader plus two 14 day sensors: £159.95
  • FreeStyle Libre Reader: £57.95
  • FreeStyle Libre Sensor: £57.95
Egyébként azoknak, akiknek időszakosan szükségük lenne a folyamatos vércukorellenőrzésre, de nem vásárolhatják meg támogatással a jelenleg nálunk forgalomban lévő szenzorokat, ez az ár még így is kedvezőbb lenne. (Tudom, hogy nem egészen uaz a kettő, de sok esetbe jó alternatíva lehet.) Ráadásul ezt nem kell kalibrálni, 6 vízhatlan réteggel körbetekerni, hogy ne essen le és lényegesen kisebb méretű is. Viszont pl. a pumpákkal nem köthető össze.
Abban bíztam, hogy a fórumozók közül valakinek lesz ötlete, hogy hogyan lehetne a gyártó céget megszólítani.

Kedves Krisztina !
Sajnos valóban az OEP-en múlik. Nagyon szegény ország vagyunk.:( Itt az egyénekre is gondolok. A gyártónak nem éri meg behozni, mert nem tud belőle nyereséges forgalmat bonyolítani. Lehet, hogy a későbbiekben talán hoznak be, majd amikor már kint a kutyának sem kell, azaz lesz ennél újabb és jobb. Az viszont jó hír, hogy vannak már néhányan M.o. is akik tesztelik és már ki is próbálták.
 
Szia!

Én írtam az Abbott magyarországi képviseletének az info@abbott.hu-ra, és rákérdeztem, hogy mik a magyarországi terveik.
Szerintem ha sok ilyen levelet kapnak, akkor talán előbb bevezetik itthon is. :)
A Dexcom G4-et is lehet már itthon kapni, OEP támogatás nincs rá, ezért jó eséllyel erre sem lesz, szóval ez zsebből fizetős történet.
Én a starter packot megvettem még tavaly, volt is róla egy beszámoló a DiabFórum 2015/1-es számában.
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia!

Én írtam az Abbott magyarországi képviseletének az info@abbott.hu-ra, és rákérdeztem, hogy mik a magyarországi terveik.
Szerintem ha sok ilyen levelet kapnak, akkor talán előbb bevezetik itthon is. :)
A Dexcom G4-et is lehet már itthon kapni, OEP támogatás nincs rá, ezért jó eséllyel erre sem lesz, szóval ez zsebből fizetős történet.
Én a starter packot megvettem még tavaly, volt is róla egy beszámoló a DiabFórum 2015/1-es számában.

Köszönöm, én is írok majd ide, remélem, akik még olvassák ezt a fórumot, szintén csatlakoznak hozzá. Tudom, hogy hogyan lehet hozzájutni így is, de minden szempontból más, ha legálisan itthon beszerezhető, vagy legalábbis azt engednék, hogy az internetről legyen rendelhető .
 

rocha

Tag
Sziasztok,

gondolkodom egy ilyen eszköz beszerzésén, de előtte szeretnék hallani tapasztalatokat, tanácsokat (gondolok itt a pontosságra, beszerzéssel kapcsolatos dolgokra)
A google magyar találatai amik kapcsolódnak a freestyle libre-hez, sajnos már több évesek, és jellemzően csak az eszköz megjelenéséről szólnak.
Biztos vagyok abban, hogy kis hazánkban is akad aki használja ezt az eszközt, csak én nem találtam meg :S
Van itt olyan aki tudna nekem segíteni, esetleg ismer olyat akit meghallgathatnék a tapasztalataival kapcsolatban?
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Sziasztok,

gondolkodom egy ilyen eszköz beszerzésén, de előtte szeretnék hallani tapasztalatokat, tanácsokat (gondolok itt a pontosságra, beszerzéssel kapcsolatos dolgokra)
A google magyar találatai amik kapcsolódnak a freestyle libre-hez, sajnos már több évesek, és jellemzően csak az eszköz megjelenéséről szólnak.
Biztos vagyok abban, hogy kis hazánkban is akad aki használja ezt az eszközt, csak én nem találtam meg :S
Van itt olyan aki tudna nekem segíteni, esetleg ismer olyat akit meghallgathatnék a tapasztalataival kapcsolatban?

Szia,
Itt a fórumon is van több cikk ezzel kapcsolatban, ez a legutóbbi:

http://diabforum.hu/temak/biztató-fejlesztések-a-freestyle-libre-mint-cgm.15394/
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok,

gondolkodom egy ilyen eszköz beszerzésén, de előtte szeretnék hallani tapasztalatokat, tanácsokat (gondolok itt a pontosságra, beszerzéssel kapcsolatos dolgokra)
A google magyar találatai amik kapcsolódnak a freestyle libre-hez, sajnos már több évesek, és jellemzően csak az eszköz megjelenéséről szólnak.
Biztos vagyok abban, hogy kis hazánkban is akad aki használja ezt az eszközt, csak én nem találtam meg :S
Van itt olyan aki tudna nekem segíteni, esetleg ismer olyat akit meghallgathatnék a tapasztalataival kapcsolatban?
Szia! Sajnálom, hogy konkrét tapasztalatokról nem írt választ Neked senki egyelőre, pedig sokan használják nálunk is. A külföldi fórumokon elég sok információ elérhető a felhasználóktól. A tapasztalatok általában jók, ritkán előfordul, hogy alá v. fölé mér, ezekben az esetekben érdemes ellenőrizni, de összességében a többség elégedett. A leolvasó által becsült HbA1c érték meglepően pontos. Én is éppen most tervezem a beszerzését.
Írtam már a magyar Abbott forgalmazónak is, hogy hogyan lehetséges, hogy Ausztriába, Csehországban és Szlovákiában, amelyek kisebbek mint mi, már kapható, nálunk meg nem. Kiderült, hogy a TB támogatási listák alapján dönt a cég, és utóbbi 2 országban a diabos eszközöket 100%-ban támogatják... Azt az ígéretet kaptam, hogy felveszik a kapcsolatot az anyacéggel, mivel valószínű, hogy nálunk teljes áron is meglehetősen sokan megvásárolnák. Amint bármi megoszthatót megtudok, megírom majd a fórumon. Addig meg maradnak az ilyen-olyan "szürke" lehetőségek... Mindenesetre azt felháborítónak tartom, hogy míg itthonról csak drága kerülőutakon juthatunk hozzá, vannak külföldiek, akik az e-bay-en jó kis haszonnal tudják értékesíteni.
 

Virgil

Új tag
Én pár hónapja használom a Freestyle Libre-t. Igaz Kolozsváron lakom, és kivárni, hogy Románia lépéséket tegyen ilyen ügyben az lehetettlen. Először megtaláltam az angol oldalt, de azt tapasztaltam, hogy nem szállítanak az EU többi régiójába, csak Angliába. Nos ezután találtam meg az https://e-hesperus.co.uk/shop/index.php?route=product/search&search=abbott oldalt. Sokat filóztam, hogy mit is rendeljek, de aztán megrendeltem egy alap készüléket és hónapra elegendő szenzort.
És tényleg jó. Szuper jól tudom használni. Persze a vízes dolog nem telejesen valós. Ha valahol wellnessezem, akkor bizony nehezen bírja ki a 14 napot a szenzor.
De erre is van már megoldás. Szegény ember vízzel főz :>> Tehát alkohollal letisztito és egyszerűen egy kétoldalas ragtapasszal visszateszem. Ennyi. És megy tovább.
Az e-bayen nem akartam megvenni, mert ez a lehetőség a legolcsóbb. 20%-al olcsóbb mint a freestyle saját oldalán.
 

krisz_2011

Aktív tag
KRISZ en ajandekba vasarolok neked egy freestyle gepet es egy szenzort
Kedves Misi! Ez rendkívül kedves, de éppen tegnap érkezett meg :) azóta használatba is lett már véve. Egy külföldi kollégám regisztrált és rajta keresztül jött a csomag, én meg kifizettem. Viszont azt szeretném kérdezni, hogy mennyire stabil a ragasztás, tényleg kihúzza-e a szenzor 14 napig a bőrön v. leragasztod valamivel?
 

MISI73

Új tag
SZIA KRISZ,.van amikor a szenzorra rarakok egy sima sebtapaszt,,de lehet vasarolni olyat ami tenleg kimondottan szenzor ragasztasra van...amivel betegapolokent dolgozom..picit tartok attol,hogy a demens beteg leszedi rolam,,,,maskepp semmi gondd....jol mukodik neked??az ebayon szerintem olcsobb lett volna,,,,,,,tolts le a gepedre a free style verzio programot es szepen lathatsz ott mindent,,,napi,heti,honapos vercukrot....UDV.MISI
 

krisz_2011

Aktív tag
SZIA KRISZ,.van amikor a szenzorra rarakok egy sima sebtapaszt,,de lehet vasarolni olyat ami tenleg kimondottan szenzor ragasztasra van...amivel betegapolokent dolgozom..picit tartok attol,hogy a demens beteg leszedi rolam,,,,maskepp semmi gondd....jol mukodik neked??az ebayon szerintem olcsobb lett volna,,,,,,,tolts le a gepedre a free style verzio programot es szepen lathatsz ott mindent,,,napi,heti,honapos vercukrot....UDV.MISI
Köszi! Az ebayen sokkal drágább, mint a hivatalos oldalról venni, még postaköltséggel együtt is, ráadásul így a garancia is megmarad.
Az első tapasztalatok szerint a magas értékeknél sokszor jelentősen (2 egység) fölé, alacsonyaknál meg kicsit alá mér, azonban az nagyon jónak tűnik, hogy mutatja a tendenciát és az meg külön szuper, hogy a mérések közötti értékek is megjelennek.
 
Sziasztok, pont ezen törpölök én is, hogy érdemes lenne kipróbálni...Krisz én szívesen olvasnék a további tapasztalataitokról...:)
Közben pedig erősen szemezek az OmniPod-al...az méri a vércukrot is ha jól értem és pumpál is... ismeri esetleg Valaki ezt a készüléket?
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok, pont ezen törpölök én is, hogy érdemes lenne kipróbálni...Krisz én szívesen olvasnék a további tapasztalataitokról...:)
Közben pedig erősen szemezek az OmniPod-al...az méri a vércukrot is ha jól értem és pumpál is... ismeri esetleg Valaki ezt a készüléket?
Szia! Omnipodot régebben én is nézegettem. Problémák: nem támogatja a TB; időnként ki lehet rántani, mert azért ez csak egy jelentős dudor, pl. ajtófélfa közellenséggé válik :)... ; nincs beépítve a kezelő szoftver, így ha a telefonod elhagyod, otthon marad, stb., támad egy kis gond...; nem méri a cukrot!!! Dexcom cgm-mel működik együtt.
A Libre viszont tényleg jó, érdemes kipróbálni. Bár többen leírták, hogy időnként elenged a ragasztó, nálunk inkább az a gond, hogy hogyan kellene a maradék ragacsot leszedni :). Mivel minden leolvasáskor nem csak a pillanatnyi VC-t látod, hanem letöltődik az összes addigi, 2 percenként rögzített adat, amit egy grafikonon is meg tudsz nézni, sokkal gyorsabban lehet reagálni. Sokkal többször megnézi az ember, mint ujjai bökdösésével tenné (nálunk az átlag 9 alkalom, de olvastam, hogy nagyon lelkesek akár 14x is ránéznek :)). Trendnyilat is mutat leolvasáskor, ha mondjuk az alapján zuhog a cukrod lefele, idejekorán be tudsz avatkozni.
Ha konkrét kérdésed van, arra könnyebb lenne válaszolni, de talán az eddigiek is segítettek valamennyit.
 

krisz_2011

Aktív tag
Szomorú tapasztalatról szeretnék beszámolni Freestyle libre terén. Sajnos a lányom allergiás lett a szenzor ragasztójára, ami nagyon csúnya, heves bőrreakcióval jár. Mivel magával az eszközzel a tapasztalataink rendkívül jók, nagyon kellemetlenül érintett ez a probléma. Mind az optimális cukorok, mind a sokkal jobb életminőség elérésében rengeteget segített. Utánanéztem, hogy másoknál jelentkezett-e hasonló és bizony kiderült, hogy általában az 5. szenzor után, egyre durvább tünetekkel viszonylag gyakori. Még kísérletezünk különféle köztes anyagok beiktatásával, de az eddigi kísérletek (folyékony kötszer, Mepore film) nem vezettek eredményre. Összességében azoknak, akik most állnak a beszerzés előtt, azt tudom tanácsolni, hogy amennyiben az első 2 szenzor megfelelő, első körben csak 5 szenzort vegyen meg ezután. Ha ezeknél nem jelentkeznek allergiás tünetek, akkor rendeljen tovább, így nem marad készleten semmi.
 
Oldal tetejére