H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

misamaci

Aktív tag
:dr_32:A tavalyi már nem jó,ha bennem van?:dr_32:

A szezonális oltóanyag évente változik, a h1n1 elleni elvileg ugyanaz.
Idén annyi a változás, hogy a háziorvosnál felvehető Fluval-AB oltásban az idén mindkettő együtt van jelen, tavaly még két külön oltással lehetett felvenni a kettőt.
 

macskosz

Új tag
Tisztelt Látogatók !
Mi a feleségemmel mindig felvesszük.Valentin-kor vol a lányom esküvője. A násznép
Hetven %-a köhögött-lázas volt,mi a harminc % -hoz tartoztunk.
Az idei oltás után, 10.12-én húsz óráig voltam levert.Julika pedig négy órán keresztül.
Minden jót!
jani
 

g_andi

Tag
Sziasztok!
Én is beoltattam magam a kombinált vakcinával,és ez a 32. terhességi héten már időszerű is volt.5 és fél éves kislányom csütörtökön kapja meg az oltást az egyik influenza ellenivel, majd rá két hétre a másik fajta védőoltást.A 22 hónapos kicsinek jelenleg még a patikában sem lehet kapni neki való védőoltást, de ha lesz ő is megkapja, és Apuka is beoltatja magát.Így védett lesz az egész család, és ez fontos, mert így is sokat betegeskednek a gyerkőcök, és amit lehet legalább azt kerüljük el.
Mindenkinek szép napokat és jó egészséget!
Üdv:Andi
 

tímeácska

Őstag
A szezonális oltóanyag évente változik, a h1n1 elleni elvileg ugyanaz.
Idén annyi a változás, hogy a háziorvosnál felvehető Fluval-AB oltásban az idén mindkettő együtt van jelen, tavaly még két külön oltással lehetett felvenni a kettőt.
Bizony, csak egy szurcsi volt! :D
Semmi levertség, mellékhatás nem jelentkezett se nálam, se Kispapánál...
Az oltható korú gyerekeim is mielőbb meg fogják kapni.
Tavaly egyikünk sem lett influenzás, az iskolásaim osztálytársainak bő 50%-a beteg lett (nem állítom, hogy egytől-egyig influenzásak lettek, de betegek voltak...), se Ádi, se Sára nem hiányzott egyetlen egy napot sem a suliból. Mátém sem lett influenzás. Nem bántam meg, hogy kértük az oltásokat...
 
A szezonális oltóanyag évente változik, a h1n1 elleni elvileg ugyanaz.
Idén annyi a változás, hogy a háziorvosnál felvehető Fluval-AB oltásban az idén mindkettő együtt van jelen, tavaly még két külön oltással lehetett felvenni a kettőt.
Ha a h1n1 ugyanaz, akkor úgy gondolom, aki tavaly megkapta, annak idén felesleges lenne, hiszen megszerezte a védettséget. Ha ez igaz, akkor valószínűleg sokkal enyhébb tünetek jelentkeznek az idén.
Vajon az idei kombinált oltás különbözik a tavalyi h1n1-től azon összetevők tekintetében, amelyek egyeseknél súlyosabb tüneteket (pl. zsibbadás) okoztak?
Én tervezem beadatni, a család többi tagja viszont a tavalyi ijesztő tünetek után nem valószínű.
 

tímeácska

Őstag
Én tervezem beadatni, a család többi tagja viszont a tavalyi ijesztő tünetek után nem valószínű.
Ijesztő tünetek? Mármint, hogy Nekik voltak ijesztő tüneteik? Vagy csak hallották, és ezért tartanak az oltástól?
Mi mind az öten megkaptuk tavaly a H1N1 védőoltást is, de semmilyen tünete nem volt senkinek!
Idén én már azzal a Borkáék által képen bemutatott nagyon rövid tűs előre töltött fecsivel kaptam a védőoltást, és úgy jó 50 forintosnyi területen bepirosodott a bőröm, de erre külön fel is hívják a figyelmet, hogy ez előfordulhat, de problémát nem okoz, csak esztétikai dolog - a rövid tű miatt "nagyon bőr alá" megy az anyag. Ez a foltocska egyáltalán nem fájt, nem volt érzékeny, nem zsibbadt, tehát semmi gondot nem okozott. Azért itt még megjegyezném, hogy hihetetlen vacak bőröm van, rajtam minden nyomot hagy... Állandóan kék-zöld-lila foltok vannak rajtam!
 
Ijesztő tünetek? Mármint, hogy Nekik voltak ijesztő tüneteik? Vagy csak hallották, és ezért tartanak az oltástól?
A páromnak volt napokig (hetekig?) hol erősebb, hol gyengébb zsibbadás tünete a beadás után. Az oltás ismertetője szerint egy nagyon ritka, de nagyon súlyos mellékhatás tünetei is hasonlóak. (Annakidején írtam erről itt a fórumon.)
Ezután a gyerekeknek már nem adattuk be.
 

g_andi

Tag
Ha a h1n1 ugyanaz, akkor úgy gondolom, aki tavaly megkapta, annak idén felesleges lenne, hiszen megszerezte a védettséget. Ha ez igaz, akkor valószínűleg sokkal enyhébb tünetek jelentkeznek az idén.
Vajon az idei kombinált oltás különbözik a tavalyi h1n1-től azon összetevők tekintetében, amelyek egyeseknél súlyosabb tüneteket (pl. zsibbadás) okoztak?
Én tervezem beadatni, a család többi tagja viszont a tavalyi ijesztő tünetek után nem valószínű.
Sziasztok!
Én úgy hallottam, hogy az H1N1 oltás csak fél évig ad védettséget, de erre kérdezzetek rá az orvosnál.Nekem nem okozott különösebb tünetet az oltás. Kissé érzékenyebb volt a beadás helye,de semmi mást nem tapasztaltam.Úgy gondolom az oltással így magamat, és a kis pocaklakót is védem, és számomra ez megnyugtató.Üdv. Mindenkinek:Andi
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ijesztő tünetek? Mármint, hogy Nekik voltak ijesztő tüneteik? Vagy csak hallották, és ezért tartanak az oltástól?
Mi mind az öten megkaptuk tavaly a H1N1 védőoltást is, de semmilyen tünete nem volt senkinek!
Idén én már azzal a Borkáék által képen bemutatott nagyon rövid tűs előre töltött fecsivel kaptam a védőoltást, és úgy jó 50 forintosnyi területen bepirosodott a bőröm, de erre külön fel is hívják a figyelmet, hogy ez előfordulhat, de problémát nem okoz, csak esztétikai dolog - a rövid tű miatt "nagyon bőr alá" megy az anyag. Ez a foltocska egyáltalán nem fájt, nem volt érzékeny, nem zsibbadt, tehát semmi gondot nem okozott. Azért itt még megjegyezném, hogy hihetetlen vacak bőröm van, rajtam minden nyomot hagy... Állandóan kék-zöld-lila foltok vannak rajtam!
Azt mondta nekem a doki, hogy csak a külföldi oltást lehet ezzel a rövid tűvel adni, jaj mi is a neve... fluarix ugye? A magyarhoz ez nem jár, azaz nem nem jár, hanem nem lehet beletenni ebbe az izébe. Én a magyart választottam, te miért a külföldit?
 

tímeácska

Őstag
Azt mondta nekem a doki, hogy csak a külföldi oltást lehet ezzel a rövid tűvel adni, jaj mi is a neve... fluarix ugye? A magyarhoz ez nem jár, azaz nem nem jár, hanem nem lehet beletenni ebbe az izébe. Én a magyart választottam, te miért a külföldit?

Én nem ezt választottam, hanem ezt írták fel receptre... Vagyis, a gyógyszertárban ezt kaptam... :)
Egyébként tavaly is Fluarix-ot kaptam! Tavaly bejött, így idén is azt mondtam, legyen ez... :cool::)
 

macskosz

Új tag
Üdvözletem !
Én és feleségem októberben vettük fel a kombináltat.három napost.Kis levertség kísérte.Láz nélkül.
A házi orvosom ( 34 éve ) Dr.G.József és asszisztense Irénke ,Ők a jótevőink.
Minden elismerésem és köszönetünk számukra.
Tisztelettel !
Bense János
 
Oldal tetejére