H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ma végre sikerült a patikában maszkhoz jutnom, vettem is jópárat, mert könnyen szakadnak, meg egyébként is egyszer használatosak.
 

christina

Őstag
Ami feltűnő és nyilván jó okkal van: azok a dokik, akikkel 2 hónappal ezelőtt konzultáltunk a kérdést illetően, mára már határozottan az oltás beadatását javasolták. Eddig is, csak nem ennyire "ellentmondást nem tűrően".

Itt a rendelőben is ugyanez a szitu.Azok az orvosok akik ellene voltak, ma már javasolják!
 

poe

Őstag
Itt a rendelőben is ugyanez a szitu.Azok az orvosok akik ellene voltak, ma már javasolják!
A napokban beszélgettem erről egy dokival. Azt mondta az volt a baj, hogy ők is ellentmondó infókat kaptak, az ÁNTSZ egyik vezetője ezt mondta, a másik meg azt...
Azóta egyértelművé vált a dolog.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az egyértelműen bizonyossá vált, hogy az új infuenza -ahogy előrevetítették- sokkal agresszívabban támad, mint a szezonális.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Itt bent a lányokkal vettünk és én otthonra is vettem egy kézfertőtlenítős adagolós kézmosót, BradoGél a neve. Rossmanban is lehet kapni, 500 ml-s és 800 Ft-ba kerül. Ezen kívül a dolgozóban áttértünk a papír kéztörlőre a törülköző helyett.

Rossmanban láttam a Higeen-t is, amiről többen lemaradtak, ez ugye a kis mérete miatt magunkkal hurcolásra alkalmas.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Már tele a sapkám ezzel a károgó varjúval, (agresszív, és borzasztóan lekezelő minden megnyilatkozása): http://www.fn.hu/belfold/20091211/soha_nem_tudod_meg_ha/?hirlevelkatt=2009-12-11

Ezt egy kicsit elfelejtette Falus úr: http://www.webbeteg.hu/index.php?pa...ek&news_id=378&cim=A-tajekoztatashoz-valo-jog

Az a helyzet, hogy szerintem Falusnak tele van a hócipője és le akarja rázni ezeket a kérdéseket. Tényleg nincs pénze az államnak egyszerűen kifizetni a sok laborvizsgálatot, ez az oka annak, hogy nem vizsgálják mindenkiben. A kezelés szempontjából tényleg mindegy amúgy, a Tamiflut kapják a betegek azt ennyi... És ne felejtsük el, hogy az állami számlát ugyanúgy mi fizetjük ki... csak nem készpénzzel. Én nem tudom elképzelni azt a helyzetet, amikor az orvosnak van annyi ideje, hogy minden influenzagyanús embert olyan mélységben tájékoztassanak mindenről, ahogyan a második cikkben le van írva - törvény ide vagy oda. Kata, mázlista vagy, te ritkán jársz orvosokhoz :) Olyan fejetlenség van most főleg a háziorvosoknál, hogy a rokonaimat nem tudom felhívni, akik háziorvosok (gyerek), mert még aludni sem járnak haza... Itt aztán, ebben a helyzetben sokmindent el lehet várni tőlük, de tájékoztatni a kutyát nem fogják... persze, ez mind nem jó, de pénznélküli országban erre futotta.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az a helyzet, hogy szerintem Falusnak tele van a hócipője és le akarja rázni ezeket a kérdéseket. Tényleg nincs pénze az államnak egyszerűen kifizetni a sok laborvizsgálatot, ez az oka annak, hogy nem vizsgálják mindenkiben. A kezelés szempontjából tényleg mindegy amúgy, a Tamiflut kapják a betegek azt ennyi... És ne felejtsük el, hogy az állami számlát ugyanúgy mi fizetjük ki... csak nem készpénzzel. Én nem tudom elképzelni azt a helyzetet, amikor az orvosnak van annyi ideje, hogy minden influenzagyanús embert olyan mélységben tájékoztassanak mindenről, ahogyan a második cikkben le van írva - törvény ide vagy oda. Kata, mázlista vagy, te ritkán jársz orvosokhoz :) Olyan fejetlenség van most főleg a háziorvosoknál, hogy a rokonaimat nem tudom felhívni, akik háziorvosok (gyerek), mert még aludni sem járnak haza... Itt aztán, ebben a helyzetben sokmindent el lehet várni tőlük, de tájékoztatni a kutyát nem fogják... persze, ez mind nem jó, de pénznélküli országban erre futotta.
Igazad van Molli, a háziorvos szemszögéből. Túlterheltek, naná, hiszen annyi a beteg, mint égen a csillag. De nem is velük van bajom. Hanem Falus úr hozzállásával, ill. a "ne is akarja tudni". kifejezéssel. Már hogyne akarná tudni a beteg, és talán nem is a háziorvostól várja el, hiszen tudja, hogy nem ő végzi a vizsgálatot, vagy legalábbis a kiértékelést. Egyébiránt a cikkből is inkább a komoly, kórházi esetre lehetett gondolni, nem arra, amikor valaki elmegy a dokihoz, és egy kis meghűlést állapítanak meg nála, és ágynyugalmat javasolnak. Abban az esetben valószínű a páciens sem kar H1N1 tesztet végeztetni.
Egyébiránt nem hiszem, Hogy Falus úr hócipője annyira tele lenne, láthatóan szikrázik a címlapokon meg a tv-ben, de pl. már volt tv interjúja, amikor saját magát kellet kijavítani a túlzó, inkorrekt kijelentéséért.
De nem is helyes személyeskedni, de nekem egyáltalán nem tetszik a lekezelő stílusa. Úgy beszél az emberekről, mintha vágóhídra terelendő birkák lennének.
 

dg

Őstag
És ez még mindig nem politika -- nehogy félreértse valaki! Közszereplő, s annak stílusa a téma. Egy olyan posztban lévő ember, mint ő, nem engedheti meg magának, hogy tele legyen a hócipője. Ha mégis, akkor legyen olyan jó, és titkolja.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igazad van Molli, a háziorvos szemszögéből. Túlterheltek, naná, hiszen annyi a beteg, mint égen a csillag. De nem is velük van bajom. Hanem Falus úr hozzállásával, ill. a "ne is akarja tudni". kifejezéssel. Már hogyne akarná tudni a beteg, és talán nem is a háziorvostól várja el, hiszen tudja, hogy nem ő végzi a vizsgálatot, vagy legalábbis a kiértékelést. Egyébiránt a cikkből is inkább a komoly, kórházi esetre lehetett gondolni, nem arra, amikor valaki elmegy a dokihoz, és egy kis meghűlést állapítanak meg nála, és ágynyugalmat javasolnak. Abban az esetben valószínű a páciens sem kar H1N1 tesztet végeztetni.
Egyébiránt nem hiszem, Hogy Falus úr hócipője annyira tele lenne, láthatóan szikrázik a címlapokon meg a tv-ben, de pl. már volt tv interjúja, amikor saját magát kellet kijavítani a túlzó, inkorrekt kijelentéséért.
De nem is helyes személyeskedni, de nekem egyáltalán nem tetszik a lekezelő stílusa. Úgy beszél az emberekről, mintha vágóhídra terelendő birkák lennének.
No, hát Falus úr szakmai hozzáértése - szerintem - nem túl sok. De, szerencsére nem ő az egyetlen, aki az egész hajcihőt irányítja és befolyásolja, szerintem ő egy kirakatember, de ez az én véleményem,nem kell osztani :)

A komoly esetekre vonatkozóan: ott mindig nézik a vírust. Amint kórházba kerül valaki. Csak a háziorvossal nem nézetik, ezért hoztam a képbe őket.

Engem spec nem nagyon érdekel, mit mond Falus vagy akárki a médiában. Azokat az orvosokat igyekszem hallgatni, olvasni, akik esetleg kezelték a betegeket, akik kórházba kerültek és valahogy ők nem mondanak badarságokat.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Jó ez a kirakatember, én osztom a véleményedet. ;) És bizony tőle sok hasznos infot még nem kaptunk.
Azt hallottátok, hogy be is állt valami oltóközpontba oltani? Még hogy ő olt? Szerintem viszket neki a feltűnőség. Talán ezt tekinti jó példának?
Egyébként szerencsére a médiában is egyre több a korrekt információ.
 

eszter10

Új tag
http://www.origo.hu/itthon/20100107-alinfluenzajarvannyal-vadolja-a-whot-egy-nemet-orvospolitikus.html
Érdemes elolvasni!

Magyarországon eddig 58, a H1N1-vírussal összefüggésbe hozható haláleset történt. Falus Ferenc országos tiszti főorvos csütörtökön azt mondta, hogy a magyar lakosságnak eddig 26-30 százalékát oltották be. Mint mondta, a megbetegedések száma ugyan nem éri el a járványküszöböt -
Már nem is értem! Van járvány vagy nincs semmi.
De én akkor milyen beteg voltam. ??
Most légy okos!

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek
Eszter
 
Oldal tetejére