H1N1 új típusú influenza:féljünk-e tőle vagy sem?

Te beadatod-e az influenza elleni oltást?

  • A H1N1 oltást igen, a szezonálist nem.

    Szavazat: 6 11.5%
  • A H1N1 oltást nem, a szezonálist igen.

    Szavazat: 5 9.6%
  • Mindkettőt beadatom.

    Szavazat: 14 26.9%
  • Egyiket sem.

    Szavazat: 27 51.9%

  • Összes szavazó
    52

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És bejött?! :mrgreen::mrgreen::rolleyes:
Be hát. Ezzel a két mondattal le lett zongorázva a maszk téma.

De ma a folyosón a nyomtatónál egy csajnak ezer kérdésre kellett válaszolnom. Pedig a fapofás "igen" "nem" "igen" "nem" volt a válasz, de nem akart elfogyni a kérdés. Nekem meg megtelt a sapkám.
Úgyhogy a tipped tuti százas! :rolleyes:;):D
 

tímeácska

Őstag
Be hát. Ezzel a két mondattal le lett zongorázva a maszk téma.

De ma a folyosón a nyomtatónál egy csajnak ezer kérdésre kellett válaszolnom. Pedig a fapofás "igen" "nem" "igen" "nem" volt a válasz, de nem akart elfogyni a kérdés. Nekem meg megtelt a sapkám.
Úgyhogy a tipped tuti százas! :rolleyes:;):D

:mrgreen:
Ugye, mennyivel "nem érdekesebb" az a tény, hogy nem Magadat véded mások bacijaitól, hanem másokat védesz a Te kórokozóidtól?! Ja, hogy erről már nem is kell beszélgetni, mert talán uncsi?! Ez kicsit elszomorító... Tehát, ha nem önző módon magadat akarod megóvni, az szót sem érdemel, de ha Te másoktól nem akarsz benyalni semmit, azt meg kell magyaráznod! Azért, ez egy kissé a társadalomra nézve már-már antiszociális létre enged következtetni... Vagy nem?! :rolleyes: De az a lényeg, hogy bejött! :cool::D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:mrgreen:
Ugye, mennyivel "nem érdekesebb" az a tény, hogy nem Magadat véded mások bacijaitól, hanem másokat védesz a Te kórokozóidtól?! Ja, hogy erről már nem is kell beszélgetni, mert talán uncsi?! Ez kicsit elszomorító... Tehát, ha nem önző módon magadat akarod megóvni, az szót sem érdemel, de ha Te másoktól nem akarsz benyalni semmit, azt meg kell magyaráznod! Azért, ez egy kissé a társadalomra nézve már-már antiszociális létre enged következtetni... Vagy nem?! :rolleyes: De az a lényeg, hogy bejött! :cool::D
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Újabb sztori a budiról kifelé jövet.
- Hááát veled meg mi van???? :shock:
- Nem akarlak megfertőzni! :x:twisted::mrgreen:
- Beteg vagy?:confused::confused::confused:
- Ááááááááááááááá (fejvakarás, hajtépés, hátraarc :twisted::twisted::twisted:)

Megfordult a fejemben, hogy az illető még soha nem látott maszkot, és nem is hallott a H1N1-ről. Különben is, mijazazinflujenza? :cool::p:shock:
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
:mrgreen:
Ugye, mennyivel "nem érdekesebb" az a tény, hogy nem Magadat véded mások bacijaitól, hanem másokat védesz a Te kórokozóidtól?! Ja, hogy erről már nem is kell beszélgetni, mert talán uncsi?! Ez kicsit elszomorító... Tehát, ha nem önző módon magadat akarod megóvni, az szót sem érdemel, de ha Te másoktól nem akarsz benyalni semmit, azt meg kell magyaráznod! Azért, ez egy kissé a társadalomra nézve már-már antiszociális létre enged következtetni... Vagy nem?! :rolleyes: De az a lényeg, hogy bejött! :cool::D
Igenigenm, alátámasztom, ez tényleg bejön :) Már 2 éve kipróbáltam a háziorvosnál, mikor pici volt Nimó és én is azt mondtam, hogy nem akarom megfertőzni őket... és senkit nem érdekeltem többet :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igenigenm, alátámasztom, ez tényleg bejön :) Már 2 éve kipróbáltam a háziorvosnál, mikor pici volt Nimó és én is azt mondtam, hogy nem akarom megfertőzni őket... és senkit nem érdekeltem többet :)
Én meg mit magyarázkodtam eddig, pedig pofon egyszerű a megoldás.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ezzel a fránya maszkval csak egy bibim van. Amikor kifújom a levegőt, bepárásodik a szemügém. Persze ha Deni búvár korabeli orrcsiptetőjét felrakom, akkor a kifújt levegő nem párásít, de csiptető hiányában oda is ragaszthatom a zorrnyergemhez a maszkot. :cool:
Csigu, te is szemügés vagy, neked nem párásodik? Adhatnál antipárásító tippet is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Akit érdekel a téma, az vasárnap este 9-kor nézze a National Geographic-ot. A H1N1 lesz a dokumentum film témája. Szerintem korrekt, és főleg pártatlan lesz.
 

borka

Őstag
Sziasztok !

Az a helyzet,hogy én már itt a gép előtt űlve is viselem a maszkot,mert valamilyen vírus át jött a gépen Katától.:p
Ma reggel hasmenéssel ébredtem,3x elkísértem magam a picikébe.
Azóta semmi,más tünet nem volt.
Köszi jól vagyok.
Üdv: Sándor
 

tímeácska

Őstag
Ezzel a fránya maszkval csak egy bibim van. Amikor kifújom a levegőt, bepárásodik a szemügém. Persze ha Deni búvár korabeli orrcsiptetőjét felrakom, akkor a kifújt levegő nem párásít, de csiptető hiányában oda is ragaszthatom a zorrnyergemhez a maszkot. :cool:
Csigu, te is szemügés vagy, neked nem párásodik? Adhatnál antipárásító tippet is.

Tekikém! Ki kell tapasztalni, hogyan kell egy szemügés embernek a levegőt kifújni, úgy, hogy a züveg nem legyen párás, ha maszkot visel... Merthogy, többféleképpen ki lehet ám aztat fújni! A lényeg: gyorsan nem szabad, mert az tuti párásodás! Ha a szádon fújod ki a levegőt, és kissé lefelé, akkor kevésbé párásodik a szemüge!
A másik tipp: van nekem is itthon úszószemüveg antipárásító oldatom! Úszók használják, ezzek kenik be a szemügéjüket, és nem párásodik! (Hú, ezt milyen okosan magyaráztam el... Pedig, az első mondatomat meg sem kellett volna magyarázni... :rolleyes::cool::D) Arena, antifog drops a neve (bocsika a márkanévért, de a nemes ügy érdekében volt...:D:D).
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok !

Az a helyzet,hogy én már itt a gép előtt űlve is viselem a maszkot,mert valamilyen vírus át jött a gépen Katától.:p
Ma reggel hasmenéssel ébredtem,3x elkísértem magam a picikébe.
Azóta semmi,más tünet nem volt.
Köszi jól vagyok.
Üdv: Sándor
Nekem van egy halvány gyanúm, hogy a Pólus Centerben nyaltunk be valamit. Hát amilyen meleg, és tömeg volt ottan, nem csodálkozom. Ott kellett volna maszkolnunk. Én az utazáshoz maszkoltam, de a kínai kajához valami oknál fogva tanácsos volt levenni.

Érdekes egyébként Pesten a tömegjárgányokon is úgy néznek rám, mintha be lenne gipszelve a fejem, vagy nem evilági lennék.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok !

Az a helyzet,hogy én már itt a gép előtt űlve is viselem a maszkot,mert valamilyen vírus át jött a gépen Katától.:p
Ma reggel hasmenéssel ébredtem,3x elkísértem magam a picikébe.
Azóta semmi,más tünet nem volt.
Köszi jól vagyok.
Üdv: Sándor


Tejóég! Már veszem is fel a maszkomat... :D:D Nem is gondoltam volna, hogy a számítógépen is terjedhet...:rolleyes: Akkor ez egy biztosan XXI. századi modern vírus! :cool:
Mielőbbi jobbulást Sándor! Azért, ha lehet, 1-2 napig még ne terheld Magad tőtöttkáposztával! :-D:cool:
Ja, és csakis szájmaszkosan csőrözni Borkával, nehogy megfertőzd! :mrgreen::mrgreen::rolleyes:;);)
 

tímeácska

Őstag
Érdekes egyébként Pesten a tömegjárgányokon is úgy néznek rám, mintha be lenne gipszelve a fejem, vagy nem evilági lennék.

Szerintem írd ki Magadra, hogy "ÉN vagyok a beteg, nem akarlak TITEKET megfertőzni"! És mindjárt Te is csak egy kis szürke pöttyöcske lennél, mint a többiek a tömegközlekedési járművökön... A maszkod mintha nem is lenne onnantól... :rolleyes::D:D
 

borka

Őstag
Igenis tudomásul vettem és a szilvalekvárt is inkább még 1x lefőzőm,mert úgy akkor fertőtlenít.:mrgreen::mrgreen:;-)

Sándor
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
van nekem is itthon úszószemüveg antipárásító oldatom! Úszók használják, ezzek kenik be a szemügéjüket, és nem párásodik! (Hú, ezt milyen okosan magyaráztam el... Pedig, az első mondatomat meg sem kellett volna magyarázni... :rolleyes::cool::D) Arena, antifog drops a neve (bocsika a márkanévért, de a nemes ügy érdekében volt...:D:D).
Deniéknek is volt mindenféle antipárásító kézi kütyüjük, de ők csak beleköptek (bocs) aztat mondták, az bármelyik antikütyütől jobb. Köpni én is tudok. ;-)
A légvételtet majd szabályzom, nem kapkodok.

Tök jó, kifújtam az számon, és olyan látvány lett belőle, mint amikor a bika fújtat. Két oldalt kimegy a pára.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:. Igaz, így is jutik egy kevés a szemügére.
De tulajdonképpen, ha akkor pislantok, amikor kifújás után éppen pára lepi el a züveget, mire kinyitom a szemem, a pára is elillanja magát.
Nna, tényleg gyakorlok egy keveset, aztán benevezek egy páramentes kifújó versenyre. Nevezzél te is, vacak ám egyedül versenyezni.
 
Oldal tetejére