Insulinpumpa

bogesz

Új tag
Több mindenre.
- Az hogy nem ettél-e, korrigáltál-e plusszban fontos tudni a beállításhoz.
- A napi 100 g Ch-t én keveslem egy felnőttnek
- A bólus-bázis arány általában a napi össz inzulin 50-50%-a. (Esetleg 60-40%). Persze ez nem szentírás csak irányadó lehet, hogy merre kell elmozdulni, meg nylván függ attól, hogy adott nap mennyit ettél.
Azt furcsállom, hogy elég kevés inzulint adsz a kajához, a bázisod viszont magas. Lehet meg kellene próbálni csökkenteni a bázison...
Éjszaka szoktál mérni? Jó lenne mostanában párszor. ;)
mindent leírtam,hogy mennyit ettem,mennyit adtam! nekem,mikor megkaptam a pumpát azt mondták,hogy 10gr Ch-1E.én azóta kb.ehez tartom magam!:oops:
a mai profil:6.30-9.5
8-4.8
9-4.6 25gr ch
10-8.9 2E
11-7.9
12-5.2 3.5E 40gr Ch
14.30-6,1
16-9,9 4E 35gr ch
18.50-6.2 ez most volt!
 

poe

Őstag
mindent leírtam,hogy mennyit ettem,mennyit adtam! nekem,mikor megkaptam a pumpát azt mondták,hogy 10gr Ch-1E.én azóta kb.ehez tartom magam!:oops:
a mai profil:6.30-9.5
8-4.8
9-4.6 25gr ch
10-8.9 2E
11-7.9
12-5.2 3.5E 40gr Ch
14.30-6,1
16-9,9 4E 35gr ch
18.50-6.2 ez most volt!
Nem számonkérés volt, csak tisztán akartam látni. :p Az 1E/10 g CH szintén nem szentírás, egyénenként (és akár napszakonként) változhat.
Jó lenne, ha tényleg mérnél vacsora után, lefekvéskor, illetve éjszaka is 2-3 körül. Kaja után egy órával ne mérj, fölösleges. Várd ki a 1,5-2 órát.
Szerintem próbáld ki a bázist 0,8-ra állítva, aztán meglátjuk, hogyan tovább... ;)
Tényleg jó lenne, ha jönnél a Diabetes világnapra a naplóddal egyetemben, élőben könnyebb ezeket megbeszélni.
 

moncsi

Új tag
Halihó!

Fönt van a szenzor. Hát, érdekes... Pl. éjszaka szinte zsinórban 10-körül volt, de nem nyúltam hozzá, ma is 5 és 11 között, de nem volt túl drasztikus ingadozás. Ja, és használjuk a bólus-varázslót, hátha így jobban megközelítjük az igényeket. Most azt gondolom, hagyom, hagy térjen magához, nem célom a zsinór 5-ös cucu. Jól teszem? Mit javasoltok, mire figyeljek most a szenzor ideje alatt, hogy utána is jó legyen, és ne menjünk bele megint egy hullámvasútba...?

Üdv
Moncsi
 

bogesz

Új tag
Nem számonkérés volt, csak tisztán akartam látni. :p Az 1E/10 g CH szintén nem szentírás, egyénenként (és akár napszakonként) változhat.
Jó lenne, ha tényleg mérnél vacsora után, lefekvéskor, illetve éjszaka is 2-3 körül. Kaja után egy órával ne mérj, fölösleges. Várd ki a 1,5-2 órát.
Szerintem próbáld ki a bázist 0,8-ra állítva, aztán meglátjuk, hogyan tovább... ;)
Tényleg jó lenne, ha jönnél a Diabetes világnapra a naplóddal egyetemben, élőben könnyebb ezeket megbeszélni.
most akkor vegyem vissza 0.8-ra? most akartam a hajnalin emelni! ma különben egész szépen alakult,de 15-kor volt egy erős hypom,majd Somogyi,most éppen azzal küzdök! 16,7
7.30-4,2 2E-25CH
9-5,5
11-6,1kanül csere,4E-30ch,
13-5,0
15-4,6 már a hypo után,még itt is zsibbadt a szám,
15.30-8,7 3E nyújtottan
16.30-16,6
17.30-4E
19-16,7 most ettem egy csirkemell salit!
 

poe

Őstag
Halihó!

Fönt van a szenzor. Hát, érdekes... Pl. éjszaka szinte zsinórban 10-körül volt, de nem nyúltam hozzá, ma is 5 és 11 között, de nem volt túl drasztikus ingadozás. Ja, és használjuk a bólus-varázslót, hátha így jobban megközelítjük az igényeket. Most azt gondolom, hagyom, hagy térjen magához, nem célom a zsinór 5-ös cucu. Jól teszem? Mit javasoltok, mire figyeljek most a szenzor ideje alatt, hogy utána is jó legyen, és ne menjünk bele megint egy hullámvasútba...?

Üdv
Moncsi

Szerintem az a fontos, hogy amikor szenzor van rajta, úgyanúgy teljenek a napjai, mint egyébként, hiszen a mindennapokra akarjátok beállítani.
Én úgy gondlom, hogy a szenzor arra való, hogy évente egyszer-kétszer ellenőrizni, illetve szükség esetén beállítani segítsen az inzulinadagolást.
Konkrétumokat majd javasol a grafikonok alapján a doki, de mi is szívesen megnézzük. :p
 

poe

Őstag
most akkor vegyem vissza 0.8-ra? most akartam a hajnalin emelni! ma különben egész szépen alakult,de 15-kor volt egy erős hypom,majd Somogyi,most éppen azzal küzdök! 16,7
7.30-4,2 2E-25CH
9-5,5
11-6,1kanül csere,4E-30ch,
13-5,0
15-4,6 már a hypo után,még itt is zsibbadt a szám,
15.30-8,7 3E nyújtottan
16.30-16,6
17.30-4E
19-16,7 most ettem egy csirkemell salit!

Végülis ezek az eredmények tényleg nem olyan rosszak. Én azért gyanakszom arra, hogy sok a bázisod, mert a magasak között időnként akad egy-egy alacsonyabb/jó érték is. Mint pl ez a reggel. :p Szerintem én megnézné 0,8-al. Ha felfelé megy, akkor 2-3 nap után visszaállítod.
A hipót ki tudtad volna kerülni. Ha kaja után 2 órával alacsonyabb a vc-d, mint előtte (főleg, ha jó éhomiról indultál), akkor enni, inni kell valami gyorsan felszívódó ch-t, 15-20 g-t.
 

moncsi

Új tag
Szenzor 2. nap. Most látom, hogy "mászkál" a cukra. A kajához adott bólus, hirtelen elindítja lefelé (pedig szögletesben ment), aztán megáll, és elindul fölfelé, de rendesen. Ilyenkor kéne korrigálnom, vagy majd magától megáll? Különben meg azt írja, hogy van még aktív inzulin, és nem kell korr. Akkor az mikor kezd el hatni? Ma volt erre példa-Kokavától nem messze voltunk Szlovákiában, és eszeveszetten elkezdünk hógolyózni (de tényleg), ettől aztán meredeken esni kezdett, akkor egy kicsit felfüggesztettük. Nade: ha épp nem mozog ennyit, akkor mitől indul be az aktív inzulin? Vagy az csak ott van, nem hat?
 

poe

Őstag
Ma volt erre példa-Kokavától nem messze voltunk Szlovákiában, és eszeveszetten elkezdünk hógolyózni (de tényleg), ettől aztán meredeken esni kezdett, akkor egy kicsit felfüggesztettük. Nade: ha épp nem mozog ennyit, akkor mitől indul be az aktív inzulin? Vagy az csak ott van, nem hat?
Ezt most nem teljesen értem, de azért megpróbálok válaszolni. ;)
Az intenzív sport lefelé viszi a vc-t. Erre alőre érdemes felkészülni és a bázist százalékosan levenni (hogy mennyire, azt ki kell tapasztalni). Ha úgy sportol, hogy még hat a bólus inzulin (3-4 óra hatástartam), akkor nem árt valami +Ch bevitel, a hipó elkerülésére.
A bólusvarázsló figyelembe veszi a már beadott és még ható inzulint, gondolom ez lehet az "aktív" inzulin, én nem használom.
Kajánál mindig így hat neki az inzulin? (Le, majd meredeken föl?)
 

moncsi

Új tag
Ebbe a két napban ezt tapasztaltam-mármint, hogy elindul lefelé, aztán föl.Pl tegnap este vc-10, erre 5,2E, és 50ch. Kaja be vc, lefelé egy nyíllal. Erre még evett egy light túrókrémet, ami kb 10ch volt. Eltet fél óra és megindult fölfelé, este 9-re már 12,3. Adtunk hozzá 1E-et. Aztán még jobban ment fölfelé, majd az est folyamán még 3E-gel korrigáltunk, és éjfélkor már 17,5 volt. ??????
 

poe

Őstag
Ebbe a két napban ezt tapasztaltam-mármint, hogy elindul lefelé, aztán föl.Pl tegnap este vc-10, erre 5,2E, és 50ch. Kaja be vc, lefelé egy nyíllal. Erre még evett egy light túrókrémet, ami kb 10ch volt. Eltet fél óra és megindult fölfelé, este 9-re már 12,3. Adtunk hozzá 1E-et. Aztán még jobban ment fölfelé, majd az est folyamán még 3E-gel korrigáltunk, és éjfélkor már 17,5 volt. ??????
Ott lehet a probléma, hogy az inzulin hatásának és a ch felszívódásnak a maximuma nem egy időben van. Én kipróbálnám úgy, hogy az inzulint csak kaja után (vagy ha sokáig eszik, kaja kezdete után kb 20 perccel) adnám be. Kíváncsi vagyok, mit mutatna a szenzor. :p
 

moncsi

Új tag
Kipróbáljuk! Még egy kérdés: ha beírom a pumpába, hogy mennyi a vcukor, és ő tudja, hogy mennyi még az aktív inzulin, és nem kap ch-t, akkor a pumpa által javasolt korrekciót be kell adni, v inkább nem?
(Bocs, hogy ennyit kérdezek!)
 

poe

Őstag
Kipróbáljuk! Még egy kérdés: ha beírom a pumpába, hogy mennyi a vcukor, és ő tudja, hogy mennyi még az aktív inzulin, és nem kap ch-t, akkor a pumpa által javasolt korrekciót be kell adni, v inkább nem?
(Bocs, hogy ennyit kérdezek!)
Kérdezz nyugodtan.
Ezt így nem tudom megmondani. A varázslót nem használom, egyébként is helyzetfüggő szerintem. :)
Ami még eszembe jutott az előző problémára kombinált bólus, a szögletes részét jobban elnyújtva...
 

moncsi

Új tag
Köszönöm a válaszaidat, jó, hogy valaki segít. Próbálom megfogadni a tanácsaidat. Szerinted a bólus varázsló nem jó? Ragaszkodnom kéne az eddigi tematikához? Azért vagyok most ennyire bizonytalan, mert amikor egyszer fönn volt a szenzor, akkor teljesen jó cukrai voltak, és ami a lényeg, hogy egyenletes képet mutatott, nem csinálta ezt az ugrálást, pedig a gyerek uaz.!
 

poe

Őstag
Köszönöm a válaszaidat, jó, hogy valaki segít. Próbálom megfogadni a tanácsaidat. Szerinted a bólus varázsló nem jó? Ragaszkodnom kéne az eddigi tematikához? Azért vagyok most ennyire bizonytalan, mert amikor egyszer fönn volt a szenzor, akkor teljesen jó cukrai voltak, és ami a lényeg, hogy egyenletes képet mutatott, nem csinálta ezt az ugrálást, pedig a gyerek uaz.!
A gyerek ugyanaz, de az inzulinigény változik, főleg gyerekeknél (növekedés), ill kamaszoknál (hormonális vátozások+növekedés). Ezt mind le kell követni... ;)
Nem tudom, hogy jó-e a varázsló, még nem vettem rá magam, hogy kipróbáljam. :p Támpontnak jó lehet, de mivel nem ismerhet minden körülményt, biztos hogy nem 100%-os.
 

moncsi

Új tag
A gyerek ugyanaz, de az inzulinigény változik, főleg gyerekeknél (növekedés), ill kamaszoknál (hormonális vátozások+növekedés). Ezt mind le kell követni... ;)
Nem tudom, hogy jó-e a varázsló, még nem vettem rá magam, hogy kipróbáljam. :p Támpontnak jó lehet, de mivel nem ismerhet minden körülményt, biztos hogy nem 100%-os.


Hát, egyértelműen kamaszodik. 2 hét és 12 éves lesz. Minden nap harc, főleg, ha ingadozik a cukra, akkor teljesen "szédült". Egyébként is egy harcos természet. Gondolod ettől bolondul meg a cukra (is?:p).
 

zsuzsa

Új tag
moncsi az én fiam 5 éves, és egy nagyon eleven, bizony szédűlt kis ovis. Ha a cukra megas akkor még jobban pörög. Nekünk be van állítva a varázsló de csak tájékozódás képpen használom, főleg ha magas cukrot korrigálok le, akkor kikérem a véleményét az aktív inzulin miatt, de még talán soha nem indítottam el az általa javasolt értéket, mindíg többet ajánl mint amit én adnék, én óvatosabbb vagyok, és kisebb lépésekkel szeretem levinni. De azért támpontnak nem rossz, érdemes beállítani.
 

moncsi

Új tag
moncsi az én fiam 5 éves, és egy nagyon eleven, bizony szédűlt kis ovis. Ha a cukra megas akkor még jobban pörög. Nekünk be van állítva a varázsló de csak tájékozódás képpen használom, főleg ha magas cukrot korrigálok le, akkor kikérem a véleményét az aktív inzulin miatt, de még talán soha nem indítottam el az általa javasolt értéket, mindíg többet ajánl mint amit én adnék, én óvatosabbb vagyok, és kisebb lépésekkel szeretem levinni. De azért támpontnak nem rossz, érdemes beállítani.

Pont ettől félek én is, hogy túlkorrigálok vele, így volt, hogy hagytam inkább 10 fölött a cucut, mert sokszor megjártuk már a korrekcióval.
:confused:
 

bogesz

Új tag
Végülis ezek az eredmények tényleg nem olyan rosszak. Én azért gyanakszom arra, hogy sok a bázisod, mert a magasak között időnként akad egy-egy alacsonyabb/jó érték is. Mint pl ez a reggel. :p Szerintem én megnézné 0,8-al. Ha felfelé megy, akkor 2-3 nap után visszaállítod.
A hipót ki tudtad volna kerülni. Ha kaja után 2 órával alacsonyabb a vc-d, mint előtte (főleg, ha jó éhomiról indultál), akkor enni, inni kell valami gyorsan felszívódó ch-t, 15-20 g-t.
SZIA!
BEÁLLÍTOTTAM 0,8-RA!
REGGEL 8.30-KOR 8,1 2,5e-30GR CH
11-KOR 11,1
12 4,5E 35GR CH
14.30 4,5 .
16 5,8
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Hát, egyértelműen kamaszodik. 2 hét és 12 éves lesz. Minden nap harc, főleg, ha ingadozik a cukra, akkor teljesen "szédült". Egyébként is egy harcos természet. Gondolod ettől bolondul meg a cukra (is?:p).
Ez már nekem is eszembe jutott, hogy a fiad a prepubertás korszakában van, és a hormonok játéka tudja ilyen durván hullámoztatni a cukit.

Én egyébként a bólust is soknak találom. A hipo sokszor nem azonnal jelentkezik, vagy nem olyan durva, az utána levő somogyi már annál kifejezettebb. Mindennek oka van, egyelőre ezeket az okokat kell megtalálni, és kivédeni. Bár a hormonok működését nem lehet befolyásolni, főleg, ha azok az inzulin ellen hatnak. Ezek közül az egyik legjelentősebb a növekedési hormon, ami nem is egyenletes, és a hipo is kiválthatja a túlzott termelődését.
 

borka

Őstag
SZIA!
BEÁLLÍTOTTAM 0,8-RA!
REGGEL 8.30-KOR 8,1 2,5e-30GR CH
11-KOR 11,1
12 4,5E 35GR CH
14.30 4,5 .
16 5,8

Szai Eszter !
Vártunk vasárnap a Syma csarnokba,hogy személyesen tudjanak segiteni az EDUKÁTOR-ok.
Négyen is voltak, Kata,Zsuzsa,Poe,és Pumpás.
Tímeácska is eltudott jönni másodmagával + két gyekőccel.
Távirányítva kicsit hosszadalmas a jó eredmény elérése.

Üdv: Sándor
 
Oldal tetejére