Insulinpumpa

poe

Őstag
én úgy gondolom,hogy ha valakinek jól van beállítva a bázis inzulin akkor nem szabadna ilyen értékeket produkálni ,még akkor sem ,ha esetleg nem eszik! Szóval én nem vettem észre semmivel jobb cukrokat mint elötte ,a pozitívuma csak annyi,hogy kényelmesebb,írjátok hogy mi mindenre jó,csak azt nem tudom ezt kinek kellett volna elmesélnie nekem,mikor mit kell tennem,én már családot szeretnék és nem tudom hogy mikor lehet végre olyan cukrom (pumpával vagy nélküle),hogy bele merjek vágni!ha oda figyelek és mindig annyit eszem és akkor amikor,hypo-somogyi,napjába többször is!nem olcsó játék,hogy ne tudjam használni!!!!!!!!!!!?????????
Bogesz!

Úgy gondolom, hogy nálad épp az a baj, hogy nincs jól beállítva a bázisod.
Be kellene állítani, mindenképp az orvosod segítségével. Ha ő nem tudja, nem foglalkozik veled, orvost kell váltani. Addig kell menni, csinálni, tanulni, próbálkozni, amíg jó nem lesz. Ez a saját érdeked, főleg ha babát szeretnél.
Nehéz, de nem lehetetlen. ;)
 

bogesz

Új tag
Bogesz!

Úgy gondolom, hogy nálad épp az a baj, hogy nincs jól beállítva a bázisod.
Be kellene állítani, mindenképp az orvosod segítségével. Ha ő nem tudja, nem foglalkozik veled, orvost kell váltani. Addig kell menni, csinálni, tanulni, próbálkozni, amíg jó nem lesz. Ez a saját érdeked, főleg ha babát szeretnél.
Nehéz, de nem lehetetlen. ;)
SZIA!
AMIT" MONDTÁL",AZ ÚGY ABBAN A HELYZETBEN TELJESEN JÓ VOLT A DOKI IS MONDTA HOGY TÖK JÓK AZ ÉRTÉKEIM!
MOST SZABIN VAGYOK ÉS TELJESEN FELBORULT MINDEN,MOST MEGINT AZON MEGY AMIT LEGELÖSZÖR MEGBESZÉLTÜNK,SOK A HYPO,DE HA VISSZA ÁLLÍTOM ARRA AMIT LECSÖKKENTETTÜNK AKKOR MEG 8-10 KÖRÜLI ÉRTÉKEIM VANNAK,MOST 12-13,5 4E
13-11,2 30GR
14-5,4
15-4,1 ETTEM EGY TÚRÓRUDIT.
EZ ÍGY NEM TÚL KECSEGTETŐ! MIT CSINÁLJAK,MIT NEM CSINÁLOK JÓL?,?????:dr_314:
 

poe

Őstag
EZ ÍGY NEM TÚL KECSEGTETŐ! MIT CSINÁLJAK,MIT NEM CSINÁLOK JÓL?,?????:dr_314:
Azt, hogy azonnal akarod megoldani. A bázis beállítása egy hosszabb, akár több hetes folyamat. Ezen túl a pillanatnyi vc értékeidből semmiféle következtetést nem lehet levonni, ahhoz hogy tudd miért volt egy hipó, vagy egy hiper, hol kell belenyúlni a bázisba, (netán a bólusba) ismerned kell minimum az előző 2-3 nap vc értékeit, inzulinadagolását, étkezéseket és a fizkai tevékenységet is. Ebben így online nem nagyon tudunk neked segíteni sajnos. Ezért mondom azt, hogy egy pumpához értő orvosra lenne szükséged, aki végigcsinálja veled a beállítást....
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
én úgy gondolom,hogy ha valakinek jól van beállítva a bázis inzulin akkor nem szabadna ilyen értékeket produkálni ,még akkor sem ,ha esetleg nem eszik! Szóval én nem vettem észre semmivel jobb cukrokat mint elötte ,a pozitívuma csak annyi,hogy kényelmesebb,írjátok hogy mi mindenre jó,csak azt nem tudom ezt kinek kellett volna elmesélnie nekem,mikor mit kell tennem,én már családot szeretnék és nem tudom hogy mikor lehet végre olyan cukrom (pumpával vagy nélküle),hogy bele merjek vágni!ha oda figyelek és mindig annyit eszem és akkor amikor,hypo-somogyi,napjába többször is!nem olcsó játék,hogy ne tudjam használni!!!!!!!!!!!?????????
Szia Bogesz!
Már beszéltünk arról, hogy neked nem adtak valami nagy oktatást pumpából, de arról is beszéltünk, hogy azokat, amiket te hiányolsz, azokat mi sem kaptuk meg, vagy alig többet, mint te. Ami nálad hiányzott, de többen már rájöttünk, azokat pedig itt elmagyaráztuk neked.
Inkább ott a baj, hogy a dokid nem nagyon tud pumpázni, vagy nem figyel rád eléggé. De ez nem a pumpa hiánya, vagy hátránya.
Az igazság az, hogy a pumpás adagolás nem olyan ördöngős, vagy nem valami misztikus köd, hogy egy cukorbeteg, aki ismerii saját magát, ért minimum szinten a cukorbetegséghez, akkor ne tudja belőni magának. A különféle adagolási technikák pedig le vannak írva a kézikönyvbe. A legtöbb infot én is a kézikönyből szereztem, és kísérletezgettem.
Egy labilis cukorbetegnek 100 okos diabetológus együtt véve sem tudja megmondani hétfőn, hogy keddtől ezt add reggel, ezt délben, ezt este, és másnaptól minden rendben lesz. Mindenhol azt halljuk, hogy a magunk orvosa vagyunk. Ez így van.
Lehet, egy doki baromi szuper, de a pumpa nem az ő kezében van. Amit tud(nak) a pumpáról a nemzetközi statisztikákon kívül, azt mind tőlünk, betegektől tudják.
A francba, kimondom már végre: kezdj el egy kicsit önállóan gondolkodni, és hagyj fel a folytonos másra való tereléssel. Mindenki más hibás körülötted, mindenki másnak mindent elmondanak, csak téged hagynak ki, mindenkinek mindent megmutatnak, csak neked nem. Ez nem igaz. Mi nem vagyunk kivételezettek, nem kaptunk több infot, segítséget. Ami hiányzott a kézikönyvből, nem tudta a doki sem, arra már valaki rájött itt a fórumon, és megosztotta a többiekkel. Ez előtted sem titok.
Nagyon félek attól, hogy most megbántalak, pedig ez nem célom.

Nem felejtettem el, hogy februárban felrakják neked is szenzort. Az biztosan fényt derít olyan dolgokra, amiket napi 20 cukorméréssel sem tudnál észrevenni. Én nagy reményeket fűzök a szenzoros adatokhoz. Szeretném ha a tapasztalatokat megosztanád velünk, és azt is, hogy a doktor mit szűrt le belőle, és milyen terápia módosítást javasol.

Használod a kiterjesztett vagy kombinált bólus adagolást? Arról is beszéltünk már veled.

Tudom rólad, hogy igencsak labilis cukorbeteg vagy, ehhez a pumpa nagyon nagy segítség, de a pumpa is csak azt csinálja (mivel gép), amit te utasításként beállítasz, vagy programozol rajta. Mivel tényleg nehezen beállítható diabos vagy, én azt gondolom, hogy ezt labilitást penes kezeléssel csak még jobban felborítanád.

Írtál egy példát, hogy délelőtti vásárlás jó cukorral, ebéd kihagyva, délután már extrém magas cuki.
Ha ugyanez a verzió állna fent penes kezelés mellett, akkor ugyanezt, vagy még rosszabb értéket tapasztaltál volna. Tehát ha nem jó a bázis, vagy te semmiképp nem hagyhatsz ki étkezést, akkor azt pennel sem teheted meg. A pumpa önmagában nem fogja a szervezeted működését megváltoztatni. Tehát nem a pumpa tehet róla, és ez nem a pumpa hátránya.
 

bogesz

Új tag
szia bogesz!
Már beszéltünk arról, hogy neked nem adtak valami nagy oktatást pumpából, de arról is beszéltünk, hogy azokat, amiket te hiányolsz, azokat mi sem kaptuk meg, vagy alig többet, mint te. Ami nálad hiányzott, de többen már rájöttünk, azokat pedig itt elmagyaráztuk neked.
Inkább ott a baj, hogy a dokid nem nagyon tud pumpázni, vagy nem figyel rád eléggé. De ez nem a pumpa hiánya, vagy hátránya.
Az igazság az, hogy a pumpás adagolás nem olyan ördöngős, vagy nem valami misztikus köd, hogy egy cukorbeteg, aki ismerii saját magát, ért minimum szinten a cukorbetegséghez, akkor ne tudja belőni magának. A különféle adagolási technikák pedig le vannak írva a kézikönyvbe. A legtöbb infot én is a kézikönyből szereztem, és kísérletezgettem.
Egy labilis cukorbetegnek 100 okos diabetológus együtt véve sem tudja megmondani hétfőn, hogy keddtől ezt add reggel, ezt délben, ezt este, és másnaptól minden rendben lesz. Mindenhol azt halljuk, hogy a magunk orvosa vagyunk. Ez így van.
Lehet, egy doki baromi szuper, de a pumpa nem az ő kezében van. Amit tud(nak) a pumpáról a nemzetközi statisztikákon kívül, azt mind tőlünk, betegektől tudják.
A francba, kimondom már végre: Kezdj el egy kicsit önállóan gondolkodni, és hagyj fel a folytonos másra való tereléssel. Mindenki más hibás körülötted, mindenki másnak mindent elmondanak, csak téged hagynak ki, mindenkinek mindent megmutatnak, csak neked nem. Ez nem igaz. Mi nem vagyunk kivételezettek, nem kaptunk több infot, segítséget. Ami hiányzott a kézikönyvből, nem tudta a doki sem, arra már valaki rájött itt a fórumon, és megosztotta a többiekkel. Ez előtted sem titok.
Nagyon félek attól, hogy most megbántalak, pedig ez nem célom.

Nem felejtettem el, hogy februárban felrakják neked is szenzort. Az biztosan fényt derít olyan dolgokra, amiket napi 20 cukorméréssel sem tudnál észrevenni. én nagy reményeket fűzök a szenzoros adatokhoz. Szeretném ha a tapasztalatokat megosztanád velünk, és azt is, hogy a doktor mit szűrt le belőle, és milyen terápia módosítást javasol.

Használod a kiterjesztett vagy kombinált bólus adagolást? Arról is beszéltünk már veled.

Tudom rólad, hogy igencsak labilis cukorbeteg vagy, ehhez a pumpa nagyon nagy segítség, de a pumpa is csak azt csinálja (mivel gép), amit te utasításként beállítasz, vagy programozol rajta. Mivel tényleg nehezen beállítható diabos vagy, én azt gondolom, hogy ezt labilitást penes kezeléssel csak még jobban felborítanád.

írtál egy példát, hogy délelőtti vásárlás jó cukorral, ebéd kihagyva, délután már extrém magas cuki.
Ha ugyanez a verzió állna fent penes kezelés mellett, akkor ugyanezt, vagy még rosszabb értéket tapasztaltál volna. Tehát ha nem jó a bázis, vagy te semmiképp nem hagyhatsz ki étkezést, akkor azt pennel sem teheted meg. A pumpa önmagában nem fogja a szervezeted működését megváltoztatni. Tehát nem a pumpa tehet róla, és ez nem a pumpa hátránya.
köszi!
Tudom,hogy nálam van a baj,mert nem merek kísérletezni magamon! Nem használom őket mert nem merem úgy,hogy nem tudom mit csinálok!nem mást hibáztatok, de a semmiből nem lehet várat építeni!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
SZIA!
AMIT" MONDTÁL",AZ ÚGY ABBAN A HELYZETBEN TELJESEN JÓ VOLT A DOKI IS MONDTA HOGY TÖK JÓK AZ ÉRTÉKEIM!
MOST SZABIN VAGYOK ÉS TELJESEN FELBORULT MINDEN,MOST MEGINT AZON MEGY AMIT LEGELÖSZÖR MEGBESZÉLTÜNK,SOK A HYPO,DE HA VISSZA ÁLLÍTOM ARRA AMIT LECSÖKKENTETTÜNK AKKOR MEG 8-10 KÖRÜLI ÉRTÉKEIM VANNAK,MOST 12-13,5 4E
13-11,2 30GR
14-5,4
15-4,1 ETTEM EGY TÚRÓRUDIT.
EZ ÍGY NEM TÚL KECSEGTETŐ! MIT CSINÁLJAK,MIT NEM CSINÁLOK JÓL?,?????:dr_314:
Talán azt gondolod rosszul, hogy a 8-10-es cukrot rossznak gondolod. Persze, nem a tankönyvi cukorérték ezt elismerem, de egy labilisnak príma, ha ezzel elkerüli a hipot, és az utána következő hipert.
Ha hagyod a 8-10-et, akkor valószínű, hogy az még lejjebb megy, hiszen a cuki állandóan változik. Lehet, hogy feljebb megy, de ha csak egyszer-kétszer, akkor nem szabad hozzányúlni.
Ha rendszeresen 13-16 lesz a 8-10-es cukorból, akkor kell tenni valamit.

Egy egyenletes 8-10-es cukor sokkal kevésbé terheli meg a szervezetet, mint a hipo-hiper rendszeres váltakozása. A késői szövődmények szempontjából is, de a napi közérzet szempontjából is.

Bízzál magadban, és ne értékelj egy adatból. A szenzor nagy segítség lesz, arra már nem kell sokat várni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
köszi!
Tudom,hogy nálam van a baj,mert nem merek kísérletezni magamon! Nem használom őket mert nem merem úgy,hogy nem tudom mit csinálok!nem mást hibáztatok, de a semmiből nem lehet várat építeni!
Szeretném ha nem vádolnád magadat. Legyél bátrabb, bevállalósabb. Biztosan tudod, hogy mit csinálsz, csak bátortalan vagy, nem bízol magadban.
Akkor először bízz bennünk. Sokan ezt az elhúzódó bólust alkalmazzuk, és nagyon kevesen vagyunk, akik egyformán csináljuk. Itt az adagolásra, és nyújtásra gondolok, meg arra, hogy étkezés előtt hány perccel, vagy étkezés alatt, vagy étkezés után hány perccel kezdjük el az adagolást.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
köszi!
Tudom,hogy nálam van a baj,mert nem merek kísérletezni magamon! Nem használom őket mert nem merem úgy,hogy nem tudom mit csinálok!nem mást hibáztatok, de a semmiből nem lehet várat építeni!
Én olyanokat tudok leírni neked, hogy ha ennyi a cukrod, akkor ennyit adj be azonnal, és ennyire nyújtsd meg a maradékot.
A bázisnál tudnom kell, hogy mi a kifejezett nálad, a hajnali jelenség, vagy délutáni, vagy mindkettő. A bázis hullámokat csak közelítéssel adhatom meg, konkrét titrálást orvos végezhet.
Rengeteg infora lenne szükségem ahhoz, hogy meg merjem saccolni, hogy milyen arányok kellenek, de konkrét egységeket nem határozhatok meg neked.
Egyébként ezt a neten keresztül baromi felelőtlenség lenne vállalni, hiszen ahhoz a nap 24 órájában be kéne jelentkezve lenni, hogy minden mérésnél, étkezésnél, előtte, utána tudjam, hogy éppen mi van.

Tulajdonképpen ehhez kellenél Te, Te vagy magaddal a nap 24 órájában. Neked magadnak kell megmondanod, hogy éppen mit tegyél.
 

bogesz

Új tag
én olyanokat tudok leírni neked, hogy ha ennyi a cukrod, akkor ennyit adj be azonnal, és ennyire nyújtsd meg a maradékot.
A bázisnál tudnom kell, hogy mi a kifejezett nálad, a hajnali jelenség, vagy délutáni, vagy mindkettő. A bázis hullámokat csak közelítéssel adhatom meg, konkrét titrálást orvos végezhet.
Rengeteg infora lenne szükségem ahhoz, hogy meg merjem saccolni, hogy milyen arányok kellenek, de konkrét egységeket nem határozhatok meg neked.
Egyébként ezt a neten keresztül baromi felelőtlenség lenne vállalni, hiszen ahhoz a nap 24 órájában be kéne jelentkezve lenni, hogy minden mérésnél, étkezésnél, előtte, utána tudjam, hogy éppen mi van.

Tulajdonképpen ehhez kellenél te, te vagy magaddal a nap 24 órájában. Neked magadnak kell megmondanod, hogy éppen mit tegyél.
a mostani bázissal inkább délre megy le a mai kivételével,tegnap cseréltem kanült!hajnalba magas cukraim vannak.reggel közel jó cukrokkal ébredek,ha eszem reggelit és adok hozzá bólust délre tuti,hogy hypo,ha nem adok és nem eszém mint ma is,akkor felmegy!most normálisnak mondható a cukrom,de ha nem mérem óránként már hypoztam volna,megindult lefelé,úgy gondolom a rudi megfogta,de már fáj a hasam,nem ehetek egész nap! Mondod a nyújtást,most délben adtam 4e-et és csak egy óra múlva mertem enni,mit csináltál volna másként?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
a mostani bázissal inkább délre megy le a mai kivételével,tegnap cseréltem kanült!hajnalba magas cukraim vannak.reggel közel jó cukrokkal ébredek,ha eszem reggelit és adok hozzá bólust délre tuti,hogy hypo,ha nem adok és nem eszém mint ma is,akkor felmegy!most normálisnak mondható a cukrom,de ha nem mérem óránként már hypoztam volna,megindult lefelé,úgy gondolom a rudi megfogta,de már fáj a hasam,nem ehetek egész nap! Mondod a nyújtást,most délben adtam 4e-et és csak egy óra múlva mertem enni,mit csináltál volna másként?
Ha reggel általában jó a cukid, akkor ott jónak kell lenni a bázisnak is.

A déli hipo lehet, hogy túladagolt inzulin miatt van, de az is lehet, hogy nincs jól megítélve a CH. Viszont étkezés nélkül felmegy. Mindig? Ha ez így van, akkor a délelőtti, déli bázis nem lehet jó. A reggeli bólussal lavírozol hol hipo, hol hiper között, attól függően, hogy adsz-e inzulint, vagy sem.

Ha jól értelmezem, akkor ma nem ettél ebédre, felment 19-ig, aztán korrigáltál 4 Egységgel, és 1 óra múlva ettél, de ez már hipo közeli állapot.

Bár ez csak egy napi adat, de a bázis kevés, és a bólus nagyon sok akár az étkezéshet, akár a korrekcióhoz alkalmazod.

19-es cukorra 4 E-t adtál, de az a 19-es cukor nem CH bevitelből származott, hanem a rosszul megválasztott, kevés bázis eredménye. Ha csak a matekot nézem, akkor 1 E inzulin 3,0-3,5 mmol/l vc csökkenést eredményez (azt hogy mennyit, az függ a napi összinzulinodtól, és a bázis bólus aránytól). Számítások szerint is 14 mmol/l vc esést produkálsz, és akkor még nem számoltuk bele, hogy közben ment a bázis is, és nem volt a bendődben CH (mivel nem ebédeltél), vagyis nem időben. Ettél, de csak 1 órával később. Az ultragyors inzulin 5-10 percen belül elkezd hatni, 1,5 óra múlva van a csúcson., míg az elfogyasztott étel a fajtájától függően 20-30-40 perc múlva szívódik fel.
Jelen esetben biztos, hogy nem volt szinkronban az inzulin felszívódás, és a CH felszívódás.

A 19-es cukorra nem szabad 4 E-get adni, ha nem eszel. Úgy számold ki, hogy kiszámolod a CH-hoz szükséges inzulint, és a korrekciós inzulint. Neked óvatosan szabad csak korrigálni, 1,5-2,0 egységnél többet nem javaslok csak korrekcióra akkor, ha nem ettél. Általában 2-2,5 órán belül nem szabad újabb korrekciót beadni, ami csak korrekció.
Ha közben van étkezési idő, akkor be lehet adni előbb inzulint, de csak a kaja számolt CH-jához kiszámoltat.

Itt írtam ugyan perceket, órákat, inzulin egységeket, mindenféle számot, de ezeket ne vedd konstansnak. Nehogy ezeket a számokat tekintsd a jövőben utasításnak, csak közelítéssel a gondolat menet a lényeg.

Egyébként nagyon érdemes megvárni a szenzoros mérést, akkor egy görbéből többet lát az ember, de szenzor nélkül is elmondható, hogy ha még jó is a bázis, de a kajával és a bólussal elszúrja az ember, akkor azt nagyon nehéz helyrerázni, és nagyon nehéz megtalálni, hogy hol a hiba. Túl inzulinozásban? diéta hiba? rossz korrekció? étkezés elhagyása? front? menzesz? stressz? Sokan azért produkálunk néha nem megfelelő értéket, mert ennyi mindent kell figyelembe venni. Még én is. Bizony én is produkálok 20-as értéket, és örülök, ha legalább utólag tudom az okát.
Ha még eszembe jut valami, akkor leírom.

A kiterjesztett, és kombinált bólust, pedig valaki segítségével sajátítsd el, lehet, hogy csak ennyi kell a közel jó cukorhoz.
 

bogesz

Új tag
ha reggel általában jó a cukid, akkor ott jónak kell lenni a bázisnak is.

A déli hipo lehet, hogy túladagolt inzulin miatt van, de az is lehet, hogy nincs jól megítélve a ch. Viszont étkezés nélkül felmegy. Mindig? Ha ez így van, akkor a délelőtti, déli bázis nem lehet jó. A reggeli bólussal lavírozol hol hipo, hol hiper között, attól függően, hogy adsz-e inzulint, vagy sem.

Ha jól értelmezem, akkor ma nem ettél ebédre, felment 19-ig, aztán korrigáltál 4 egységgel, és 1 óra múlva ettél, de ez már hipo közeli állapot.

Bár ez csak egy napi adat, de a bázis kevés, és a bólus nagyon sok akár az étkezéshet, akár a korrekcióhoz alkalmazod.

19-es cukorra 4 e-t adtál, de az a 19-es cukor nem ch bevitelből származott, hanem a rosszul megválasztott, kevés bázis eredménye. Ha csak a matekot nézem, akkor 1 e inzulin 3,0-3,5 mmol/l vc csökkenést eredményez (azt hogy mennyit, az függ a napi összinzulinodtól, és a bázis bólus aránytól). Számítások szerint is 14 mmol/l vc esést produkálsz, és akkor még nem számoltuk bele, hogy közben ment a bázis is, és nem volt a bendődben ch (mivel nem ebédeltél), vagyis nem időben. Ettél, de csak 1 órával később. Az ultragyors inzulin 5-10 percen belül elkezd hatni, 1,5 óra múlva van a csúcson., míg az elfogyasztott étel a fajtájától függően 20-30-40 perc múlva szívódik fel.
Jelen esetben biztos, hogy nem volt szinkronban az inzulin felszívódás, és a ch felszívódás.

A 19-es cukorra nem szabad 4 e-get adni, ha nem eszel. úgy számold ki, hogy kiszámolod a ch-hoz szükséges inzulint, és a korrekciós inzulint. Neked óvatosan szabad csak korrigálni, 1,5-2,0 egységnél többet nem javaslok csak korrekcióra akkor, ha nem ettél. általában 2-2,5 órán belül nem szabad újabb korrekciót beadni, ami csak korrekció.
Ha közben van étkezési idő, akkor be lehet adni előbb inzulint, de csak a kaja számolt ch-jához kiszámoltat.

Itt írtam ugyan perceket, órákat, inzulin egységeket, mindenféle számot, de ezeket ne vedd konstansnak. Nehogy ezeket a számokat tekintsd a jövőben utasításnak, csak közelítéssel a gondolat menet a lényeg.

Egyébként nagyon érdemes megvárni a szenzoros mérést, akkor egy görbéből többet lát az ember, de szenzor nélkül is elmondható, hogy ha még jó is a bázis, de a kajával és a bólussal elszúrja az ember, akkor azt nagyon nehéz helyrerázni, és nagyon nehéz megtalálni, hogy hol a hiba. Túl inzulinozásban? Diéta hiba? Rossz korrekció? étkezés elhagyása? Front? Menzesz? Stressz? Sokan azért produkálunk néha nem megfelelő értéket, mert ennyi mindent kell figyelembe venni. Még én is. Bizony én is produkálok 20-as értéket, és örülök, ha legalább utólag tudom az okát.
Ha még eszembe jut valami, akkor leírom.

A kiterjesztett, és kombinált bólust, pedig valaki segítségével sajátítsd el, lehet, hogy csak ennyi kell a közel jó cukorhoz.
köszi!
De a 19 tegnap volt,most délbe 13,erre adtam 4e-et ezt nem korigálásként hanem a ch-hoz amit 13 órakor ettem meg.most ettem lecsót,kenyérrel:2,7bólus+1 elnyújtva,ja és a cukrom:9,3
A DÉLI HYPO MÉG A BÓLUS ELÖTT VAN!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
köszi!
De a 19 tegnap volt,most délbe 13,erre adtam 4e-et ezt nem korigálásként hanem a ch-hoz amit 13 órakor ettem meg.most ettem lecsót,kenyérrel:2,7bólus+1 elnyújtva,ja és a cukrom:9,3
A DÉLI HYPO MÉG A BÓLUS ELÖTT VAN!
Öö, izé, akkor minden, majdnem minden vissza. Az az igazság, hogy úgy egybe írsz mindent, hogy nem győzöm kihámozni, és sorba rakni az eseményeket. Az inzulin egységet megkülönböztetni az időponttól, stb.

Hát így tényleg csak általánosságban tudok bármit is mondani, de a 13-as cukira 4 egység inzulin az nagyon durva, mivel az inzulin és a kaja között eltelt egy óra. Ott biztos volt már valami a kaja előtt is, hogy a vacsira 9,3 lett a cuki. Remélem, most jól értelmezem.

Az, hogy most 9,3 a cukid, ne csinálj vele semmit, mert már nem lehet tudni, hogy éppen mit reagál a szervezeted. Hagyd, hogy szépen beálljon valamire.
 

manocs

Új tag
Nekem azt tanácsolta dokinéni, hogy a beállítás alatt ne nagyon variáljak a kajaidőpontokkal, meg ch- mennyiségekkel.A reggeli:45g ch, ebéd:60g ch, vacsi: 60 g ch. Az első néhány héten az időpontokat is igyekeztem tartani, max 1 óra eltéréssel.
Ha nincs hypo, meg 10 feletti érték, akkor én már durrantom a pezsgőt :D
 

poe

Őstag
Bogesz!

Még egy nagyon fontos dolog! Mindig folyamatokban kell gondolkodni. Az, hogy 9 mmol/l a vc-d adott pillanatban, semmit sem jelent. Mitől ennyi? Felfelé megy, lefelé megy, stagnál?
Az amit most teszel (inzulinbeadás, kaja, sport, alkoholfogyasztás stb) az elkövetkező néhány órában mindenképp, de előfordulhat, hogy akár 24 óra múlva is hatással lesz a vércukrodra. Mindig ezt átgondolva kell cselekedni, beavatkozni.
Ráadásul ahhoz, hogy ki tudd használni a pumpa előnyeit (azonnali beavatkozás a bázisba, elnyújtott, ill. kettős inzulinbeadás) mindenképp szükséges, hogy jól legyen beállítva a bázisod, ha nincs jól beállítva, akkor kiszámíthatatlan, hogy egy beavatkozásnak milyen hatása lesz (pl ugyanaz a korrekció egyszer beválik, másszor hipót okoz stb).
 

bogesz

Új tag
A tegnapi 9-ből lefekvéskor 6,0 lett,majd éjjel 3-kor 5,6!ez így nem rossz!vagy?most 3,6 ezt kell megfogni!!!!!!!! Ettem 30gr ch-t,szóval lefelé nem mehet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A tegnapi 9-ből lefekvéskor 6,0 lett,majd éjjel 3-kor 5,6!ez így nem rossz!vagy?most 3,6 ezt kell megfogni!!!!!!!! Ettem 30gr ch-t,szóval lefelé nem mehet.
Ez tényleg nagyon szuper. Erre már lehet alapozni, ha nem borul fel.
Azt jó lenne tudni, hogy mitől 3,6? Diéta hiba? CH rossz megítélése? sok bázis, vagy sok bólus? Olyan összetett, hogy nem csak egy adatból de még egy nap folyamából sem lehet egy beállítást (jól) megcsinálni.

Közben eszembe jutott, hogy neked is van SmartPixed. Töltöttél már le adatot vele? A pumpa adatait is le tudod tölteni, nem csak cukormérőét.

Poe-val már kértük, hogy legalább néhány napnyi adatot közölj velünk, mert anélkül csak találgatunk, mintha lottóznánk. Mégsem kaptunk tőled egy kis mini diab naplót. Enélkül még orvos sem vállalja, hogy megmondja, hogy mikor mennyit egyél, és mennyi inzulint adj hozzá.
Így tényleg csak az általánosságokat tudjuk elmondani, de én úgy vélem, hogy neked erre is nagy szükséged van.

A pumpa adataiból igaz nem látjuk, hogy mikor mennyit ettél, de hidd el, abból lehet bizonyos dolgokra következtetni. Az igazi az lenne, ha mellé a cukormérő adatát is letöltenéd, feltéve, ha az AC A-t használod.
Ha letöltöd az adatokat, akkor fel is tudod rakni a fórumra. De emilben is el lehet küldeni.
 

bogesz

Új tag
ez tényleg nagyon szuper. Erre már lehet alapozni, ha nem borul fel.
Azt jó lenne tudni, hogy mitől 3,6? Diéta hiba? Ch rossz megítélése? Sok bázis, vagy sok bólus? Olyan összetett, hogy nem csak egy adatból de még egy nap folyamából sem lehet egy beállítást (jól) megcsinálni.

Közben eszembe jutott, hogy neked is van smartpixed. Töltöttél már le adatot vele? A pumpa adatait is le tudod tölteni, nem csak cukormérőét.

Poe-val már kértük, hogy legalább néhány napnyi adatot közölj velünk, mert anélkül csak találgatunk, mintha lottóznánk. Mégsem kaptunk tőled egy kis mini diab naplót. Enélkül még orvos sem vállalja, hogy megmondja, hogy mikor mennyit egyél, és mennyi inzulint adj hozzá.
így tényleg csak az általánosságokat tudjuk elmondani, de én úgy vélem, hogy neked erre is nagy szükséged van.

A pumpa adataiból igaz nem látjuk, hogy mikor mennyit ettél, de hidd el, abból lehet bizonyos dolgokra következtetni. Az igazi az lenne, ha mellé a cukormérő adatát is letöltenéd, feltéve, ha az ac a-t használod.
Ha letöltöd az adatokat, akkor fel is tudod rakni a fórumra. De emilben is el lehet küldeni.
szia!
Nincs nekem olyanom!különben felborult!!:(
ebédre megettem a 40gr ch-t,4e -re.du.14-kor hypó most meg 19,4.
 

blaci

Őstag
...

Ráadásul ahhoz, hogy ki tudd használni a pumpa előnyeit (azonnali beavatkozás a bázisba, elnyújtott, ill. kettős inzulinbeadás) mindenképp szükséges, hogy jól legyen beállítva a bázisod, ha nincs jól beállítva, akkor kiszámíthatatlan, hogy egy beavatkozásnak milyen hatása lesz (pl ugyanaz a korrekció egyszer beválik, másszor hipót okoz stb).

Szia Poe!
A fentiekkel kapcsolatban kérdezgetnék, ha szabad…
- Ez az azonnali beavatkozás a bázisba, ez mire jó, mire lehet használni?
Lehet előny valóban, de ha jól van beállítva a bázis akkor nincs szükség a pumpa ezen előnyére, nem?
Azt írod, hogy akkor lehet ezt kihasználni, hogyha a bázis jól van beállítva. Éppen az lenne a lényeg, hogy beavatkozás nélkül működjön a bázis, ha be kell avatkozni akkor az nem annyira jó beállítás…
Lehet nem jól gondolom csak én így értelmeztem ezt a dolgot. Nyugodtan javíts ki ha rosszul látom vagy félreértettem valamit!

- A másik kérdésem az a kettős inzulinbeadás, ez mit jelent pontosan?
Lehet, hogy már volt itt szó erről, akkor bocsi, hogy nem figyeltem eléggé és egy kicsit lemaradtam. Viszont érdekelne, hogy mi ez és hogyan működik. Továbbá, hogy mikor lehet ill. kell ezt alkalmazni?
Köszi a választ előre is!:dr_24::dr_24::dr_24:
Üdv.,
Laci …aki csak megkérdezte, mert érdekli…!;):dr_31::D
 

poe

Őstag
Szia Poe!
A fentiekkel kapcsolatban kérdezgetnék, ha szabad…
- Ez az azonnali beavatkozás a bázisba, ez mire jó, mire lehet használni?
Lehet előny valóban, de ha jól van beállítva a bázis akkor nincs szükség a pumpa ezen előnyére, nem?
Azt írod, hogy akkor lehet ezt kihasználni, hogyha a bázis jól van beállítva. Éppen az lenne a lényeg, hogy beavatkozás nélkül működjön a bázis, ha be kell avatkozni akkor az nem annyira jó beállítás…
Lehet nem jól gondolom csak én így értelmeztem ezt a dolgot. Nyugodtan javíts ki ha rosszul látom vagy félreértettem valamit!

- A másik kérdésem az a kettős inzulinbeadás, ez mit jelent pontosan?
Lehet, hogy már volt itt szó erről, akkor bocsi, hogy nem figyeltem eléggé és egy kicsit lemaradtam. Viszont érdekelne, hogy mi ez és hogyan működik. Továbbá, hogy mikor lehet ill. kell ezt alkalmazni?
Köszi a választ előre is!:dr_24::dr_24::dr_24:
Üdv.,
Laci …aki csak megkérdezte, mert érdekli…!;):dr_31::D

Szia Laci!

Nem jól értelmezed. ;) Nem kell beavatkozni, csak ha valami változás van. Az, hogy belenyúlhatsz a bázisba, a pumpa egyik legnagyobb előnye szerintem. A bázis adagolását nyilván mindenkinek az átlagos életviteléhez állítják be. Ez azonban sokszor borul. Én legsűrűbben sport miatt nyúlok bele a bázisba, a sportolás idejére leveszem, intenzitástól függően 20-60%-ra. Lázas betegség, gyulladás, front stb esetén megnőhet az inzulinigény, ilyenkor a vc emelkedés kivédhető egy bázis emeléssel (ha rövid ideig tart, akkor %-osan, ha hosszabb, akkor az alap bázisbeállítás mellett van még két séma - a Medtronic pumpán, de hasonló lehet a Spirit is -amivel variálhatsz. A pennel kezeltek előre beadják a bázist 12-24 órára, utólag belenyúlni már nem tudtok, pl be nem tervezett sport, mozgás esetén csak CH-val tudtok kompenzálni.
A pumpa a bólust háromféleképp tudja beadni (mindegyik pumpa tudja ezt, az elnevezések különböznek csak):
- normál
Ez olyan, mint a pen, beállítod, beadja (annyi a különbség, hogy a penhez képest azért lassabban nyomja be)
- szögletes
A beállított inzulinmennyiséget az általad meghatározott idő alatt adja be, félórás lépcsőkben növelhető az idő. Ez jó lehet pl mozizás közbeni nasihoz, vagy korrekcióhoz.
-kettős, vagy kombinált
Ez a kettő vegyítése. A beállított inzulinmennyiség egy részét (ezt természetesen te határozod meg) azonnal beadja, a maradékot "elhúzza" az általad választott időtartamra. Én kajához rendszerint ezt használom, ügyesen variálva (figyelembe véve a kaja GI összetételét is) nagyon szépen lekövethető az inzulinnal CH vc emelő hatása.
Nagyjából ennyi. Ha valami nem tiszta, kérdezz még nyugodtan. :dr_31:
 
Oldal tetejére