Insulinpumpa

umbra08

Aktív tag
Nagyon is megértem, hogy besokalltatok a pumpával!
Amikor Mátém Tökmag korabeli volt, már jó ideje diabos volt, és penes. Neki is voltak hasonló korszakai, néha tényleg láttam a gyereken, hogy elege van az egészből, nem akarja többet csinálni a diabos-hercehurcát! Alig engedte az inzulint beadni, kész kínszenvedés volt - neki és nekem is! Aztán pár hónap múlva - mert igen, ez a dac néha hónapokig is eltartott - újra türelmesen és nyugodtan tűrte az inzulinozást! Aztán ismét elő-elő jött még pár alkalommal ez a dacos időszak. Ezért is tartottam a pumpa viselésétől, hogy ha azt a picike szúrást néha csak nagy küzdelmek árán engedte, akkor mi lesz a kanül beszúrásánál, meg a 24 órás pumpaviselést hogyan fogja tolerálni?
És egészen Bogim diabjáig egyszer sem jelentkeztek ezek az "elegem van a pumpából" esetek - pedig 9 nap múlva lesz, hogy már 4 éve pumpás! Vagyis, most sem dacból akarta levenni a pumpát, hanem talán inkább csak kíváncsiságból! És 1 hét múlva, ahogy letettük a pumpát, Ő kérte, hogy rakjuk vissza, sokkal jobb Neki a pumpa, mint a pen - szabadabban élhet pumpával.
Persze, Tökmagtól a kora miatt még nem lehet elvárni, hogy mérlegelje, Neki melyik kezelési mód a legjobb, Ő csak azt érzékeli, hogy állandó macera van a pumpával, meg rajta csüng folyamatosan , és Ő csak annyit fog fel belőle, hogy a pumpa körül forog az egész nap - némi túlzással, de végül is, így van!
Ebben az esetben pedig úgy érzem, hogy valóban jobb lenne "megadni az esélyt" Tökmagnak, hogy lekerüljön róla - ha csak egy kis időre is - az a valami, amiből már elege van, amiből besokallt! Lehet, hogy tényleg érdemes lenne megpróbálni átállni a penre - aztán ha végképp és nagyon nem működik a penes kezelés, akkor még mindig megmarad az esélye, hogy visszatérjetek a pumpára! Én már tapasztaltam most Mátén, hogy szerencsésebb, ha néha "engedünk" a gyereknek, a kis lelküknek mindenképpen jót tesz! Szerintem az után az 1 hét után tényleg Mátém egészen máshogy viszonyul a pumpájához, most már látja, mit is jelent Neki pumpásnak lenni!
Viszont egy valamit a szemetek előtt kell tartani Ditti! Lehet, hogy az elején a pennel nem olyan fényes eredményeitek lesznek, nem szabad "túl sokat" várni a pentől, ugyan úgy, ahogy fordított esetben a penről pumpára állás esetében sem! Csak, ha meritek vállalni a nem feltétlen tökéletes eredményeket rögtön az elején, akkor vágjatok bele a penbe!
Talán furcsán hangzik, de ne a tökéletes cukik legyenek az elején a cél, hanem az, hogy Tökmag lelkileg helyrerázódjon egy kicsit, hogy a pumpa, ami folyton akadályozza, gátolja Őt a mozgásában, lekerült róla!
Szerintem ha leteszitek a pumpát, nem szabad éreztetni Tökmaggal, hogy a csúnya pumpa végre elmegy pihenni... :) Hanem éppen ellenkezőleg: a pumpa elfáradt egy kicsit, pihennie kell... Én a helyetekben tuti megmutatnám Neki, hogy hova teszem, csinálnék neki egy kis "ágyikót" :))), ahova elmegy aludni... Így, ha tényleg nem jön be a pen, egy kipihent, vidám pumpa tér majd vissza Tökmaghoz! :);)

Igen, ez így van Timi, minden, mindig, egész nap a pumpakörül forog.
Igazából eddig azért nem ütközött ez annyira ki, mert vastagabban, melegebben öltöztünk, csak most, hogy kisgatyában, esetleg póló nélkül, alkalomadtán kicsi időre meztelenül akar szaladgálni, ekkor a nagyon macerás az egész. Itt a meleg, vettünk egy kis felfújhatós medencét (bárcsak ne tettük volna) és mindig fürdeni akar. Az a macera, ami az 1 óra fürdés körül van és a pelusról leszoktatás körül! Előtte mérni, pumpit levenni, 1 órát fürcsizni (de ki nem akar jönni), utána mérni, pumpit feltenni. Nem akarja, nem áll meg, elszalad, már 1,5 órája, már 2 órája nincs rajta pumpa.
Szóval meg kell mondanom őszintén, igazából a pumpa most, nyári időben, ebben a melegben lett igazán nagy macera és nyűgös ("nem odavaló" ) dolog. Nem tűri a belövést, leizzadja a ragacsot, kilóg, lóg rajta. Tegnap is lóg a combiján, miközben kisgyatában volt, beleakadt valamibe a garázsban...
46cm-es szerelék most épp határeset, mert ha karba rakom és pumpa derekán van, akkor már éppen majdnem rövid.
60 cm-es meg hosszú. Kilóg felül a kiskarján póló alól (ujjatlan elfelejtve ilyenkor, vagy szabad felsőtest), aztán kilóg a derekánál egy csomó. Szalad a gyerek és hopp, fennakad a szerelék valahol. Kihúzódik, aztán nem engedi a szereléklet kicserélni. Mindennel próbálkozunk, túró rudi..stb. csak engedje meg belőni. Aztán anya ráfekszik, lefogja, apa belövi, pedig mindez mindig szépen egyedül ment régen, nem kellett nekünk segítség.
Jajj, dőlt belőlem a szó, bocsi. Szóval, nem tudom mitévő legyek, másik oldalon a penezés, ami meg kajában határokat szab. Na akkor nem lesz majd 600gr görögdinnye, 2 banán egyszerre, vagy túró Rudi..... Mérlegelni kell, belebolondulok.:rolleyes:
 

lizzi

Őstag
Ditti!
mintha Karoláról írnál ,csak nem a pumpa miatt küzdök vele!
ez most egy ilyen időszak ,beszéljétek meg a dokival és ,,pihenjetek" kicsit!!!
pelusról való leszokáshoz kitartást kívánok neked!!!mi lassan 2 hónapja küzdünk és én már párszor feladtam ,de aztán újrakezdtem ,mert Karola is imád meztelenkedni:)most 2 napja meg megmondja ha pisi van!tehát nem reménytelen csak sok-sok türelem kell hozzá!
és szerintem Tökmag is olyan Karola féle gyerek, ha nagyon erőltetünk valamit vagy nem ő akarja akkor még azért sem ,majd amikor már meggondolta magát akkor ő kéri ,hogy csináljuk!:)csak ezt ki kell várni!!
szurkolok!!!!
 

christina

Őstag
Ne haragudj Ditti, de ha ezeket az adagokat komolyan írod -elég brutál. Mi pl. banánt csak egy kis csücsköt adunk, ha nagyon muszáj. Ez az adag még Gergőnek is sok lenne, nemhogy Tökmagnak!:o
Igen, a nyári dolgok nem könnyűek pumpával. De nehogy azt gondold, hogy a pen mindent megoldana, főleg Tökmagnak aki jön-megy, ha akar eszik-úgy és annyit amennyit szeretne-illetve amennyit te megengedsz neki. Mivel ti nem penről álltatok át pumpára, nincs összehasonlítási alap. Biztos én is kíváncsi lennék, a másik kezelési mód hogyan válik be. Azt mondom próbáljátok ki. (bár nem hinném, hogy a doki pozitívan fog hozzáállni. Saját szakállatokra meg ne vágjatok bele)
Én abban is látom a problémát, hogy te-ti nem vagyt-tok elég következetes-ek. Igen a pancsi a kertben jó dolog, de ahogy a strandon, vagy a Balcsiban sem lehet bent órákig egy gyerek (amúgy sem hagytam a lányomat sem soha) aki pumpás, otthon is ki kell szedni a vízből. Én pl. a szerelék berakáshoz sem vesztegetném meg a rudival, -de nyilván a gyereknevelést nem egyformán gyakoroljuk. (egyáltalán nem biztos, hogy én csinálom jól, de én ezt így látom és gondolom)
Azt érzem hogy téged zavar a pumpa, mert fokozottan kell rá odafigyelni, süti a nap ha meztelen Tökmag, macerás neki betenni a kanült........ a technikai malőrök-ami nálunk is megvan- nehezítik a dolgot, és azt hiszed pennel jobb. Ott is következetesség és fegyelem kell, és még jobban mint a pumpával.

Remélem nem sértődsz meg az őszinteségemért, de én ezekben a dolgokban nem ismerek pardont a gyerek érdekében. Ha te nehezen veszed az akadályokat, lelkizel rajta, nem vagy következetes és egy kicsit szigorú-akkor ezt a gyerkőc kihasználja majd (már most is).
Bocsi, de amiket írtam csak jó szándékkal tettem. (tudom a pokol felé vezető út is ezzel van kikövezve:))

Kívánom, hogy megtaláljátok a nektek legjobb megoldást. Pusz
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Belövésnél egyébként sorban haladunk, egyik kar, másik kar, egyik combi, mésik combi. ű
Be vagyok kattanva, hogy penezni kellene.
Ditti, egy próbát megér. Minden lehetőséget ki kell aknázni, ami jobb, kényelmesebb, kíméletesebb, stb. Veszteni valótok nincs, a gyerkőcös mamák, akiknek van tapasztaltuk penre, mint itt vannak segedelemnek.
Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön a penezés, a pumpa pedig ott lesz biztonsági tartalékként. Tökmag egyszercsak nagyobb lesz, és jobban fogja tolerálni a kanül böködést, amit ma még nem ért, hogy miért követitek el ellene.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Viszont egy valamit a szemetek előtt kell tartani Ditti! Lehet, hogy az elején a pennel nem olyan fényes eredményeitek lesznek, nem szabad "túl sokat" várni a pentől, ugyan úgy, ahogy fordított esetben a penről pumpára állás esetében sem! Csak, ha meritek vállalni a nem feltétlen tökéletes eredményeket rögtön az elején, akkor vágjatok bele a penbe!
Talán furcsán hangzik, de ne a tökéletes cukik legyenek az elején a cél, hanem az, hogy Tökmag lelkileg helyrerázódjon egy kicsit, hogy a pumpa, ami folyton akadályozza, gátolja Őt a mozgásában, lekerült róla!
Szerintem ha leteszitek a pumpát, nem szabad éreztetni Tökmaggal, hogy a csúnya pumpa végre elmegy pihenni... :) Hanem éppen ellenkezőleg: a pumpa elfáradt egy kicsit, pihennie kell... Én a helyetekben tuti megmutatnám Neki, hogy hova teszem, csinálnék neki egy kis "ágyikót" :))), ahova elmegy aludni... Így, ha tényleg nem jön be a pen, egy kipihent, vidám pumpa tér majd vissza Tökmaghoz! :);)
Most, ahogy Ditti írja Tökmag cukrait, a penes vacak cukor sem lesz rosszabb, mint pumpával. Talán néhány nap után még javulás is tapasztalható lesz, bár én is úgy gondolom, hogy a jó cuki pumpával inkább elérhető.
A pumpa elmegy egy kicsit pihizni nagyon jó ötlet. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy válik be a pen.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nah, megírtam az üzimet, amit írtam, és csak utána olvastam Christina üzijét, amivel egyetértek, de csak így, távolból. Valóban érzek én is következetlenséget, meg nehezen elfogadást, de ezt már kiveséztük, és úgy gondolom, ha igaz is, amit gondolunk, azt már késő most véleményezni. Most meg kell keresni azt a formulát, ami kiutat jelenthet ebből az áldatlan helyzetből, mindegy hogy mi is vezetett ide. Erre jelen esetben egyetlen lehetőség a penezés kipróbálása. Bízva abban, hogy a penezés hoz egy kis enyhülést a dac és ellenkezés időszakában, lehetőséget ad egy kis szülői nyugalomra. Az inzulint be kell adni, erre nincs mese, a beadás módján lehet változtatni, és ezt kell most meglépni.
Azt csak nagyon remélni tudom, hogy Tökmag nem fog a penre is ugyanúgy "fújni", mint a pumpára. Mert akkor tényleg nincs más, mint nagyon átgondolni, és átreformálni Tökmag kapcsolatát és hozzáállását a diabhoz és a velejáró hercehurcához. Ez nem lesz könnyű futam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Remélem elfogadjátok tőlem, hogy így belekotyogtam, holott sem diabos gyerkőcöm nincs, sem magam nem voltam gyerekként diabos, tehát személyes élmény híján, kívülállóként mondtam véleményt.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ditti!
mintha Karoláról írnál ,csak nem a pumpa miatt küzdök vele!
ez most egy ilyen időszak ,beszéljétek meg a dokival és ,,pihenjetek" kicsit!!!
pelusról való leszokáshoz kitartást kívánok neked!!!mi lassan 2 hónapja küzdünk és én már párszor feladtam ,de aztán újrakezdtem ,mert Karola is imád meztelenkedni:)most 2 napja meg megmondja ha pisi van!tehát nem reménytelen csak sok-sok türelem kell hozzá!
és szerintem Tökmag is olyan Karola féle gyerek, ha nagyon erőltetünk valamit vagy nem ő akarja akkor még azért sem ,majd amikor már meggondolta magát akkor ő kéri ,hogy csináljuk!:)csak ezt ki kell várni!!
szurkolok!!!!
Tudom, ez most off lesz, de nem tudom máshová írni. Ditti, osztom Lizzi véleményét a pelusról! Brúnó most 3 éves és májusban, a szülinapja előtt 1.5 hónappal egyik pillanatról a másikra szobatiszta lett. Pedig már tavaly nyáron, 2 évesen (!!!) tudta kezelni a pisit, ha nem volt rajta pelus, visszatartotta, amíg nem kapott, sőt a kakit is simán szabályozta, mindent mondott is, de még ráhúztunk 1 évet, mire az ő kis buksijában is letisztázódott ez a wc dolog és hajlandó volt belepisilni. Nem magától, kb 2 hetente megkérdeztem, hogy akar-e oda pisilni és sosem akart májusig. Most viszont ugyanúgy, ahogy eddig (kis csellel, ahogy előtte is szoktam, hogy jaj most megyünk fürcsizni, már had ne tegyek rád egy pisi miatt egy pelust, nem akarsz a wcbe pisilni?), feltettem a kérdést és a gyerek igent mondott (ezt már tette máskor is, csak mégsem ment bele a pisi a wcbe utána) és képes volt belepisilni a wcbe, azóta nincs pelusunk! (csak éjjel) Én már másodszor csináltam ezt végig és higgyétek el, ez az, amit nem szabad várni és erőltetni, mert csak nektek lesz rossz. Nagyon sokan vannak ma már, akik 3 éves korukban lesznek képesek szobatisztaságra, a többség ekörül az kor körül lesz az. Nekem mindkét gyerekem kivárta a 3. szülinapja előtti hónapot... a nagynál ment a para, miért nem hajlandó, már pisilt bilibe, most meg miért nem akar, mi a baja, miért nem megy, de a másodiknál csak simán megkérdeztem 2 hetente és pont ugyanúgy lett szobatiszta, mint a nagy, akit erőltettem és paráztam rajta. NEKEM sokkal jobb volt a második eset (de szerintem a gyereknek is).
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Igen, ez így van Timi, minden, mindig, egész nap a pumpakörül forog.
Igazából eddig azért nem ütközött ez annyira ki, mert vastagabban, melegebben öltöztünk, csak most, hogy kisgatyában, esetleg póló nélkül, alkalomadtán kicsi időre meztelenül akar szaladgálni, ekkor a nagyon macerás az egész. Itt a meleg, vettünk egy kis felfújhatós medencét (bárcsak ne tettük volna) és mindig fürdeni akar. Az a macera, ami az 1 óra fürdés körül van és a pelusról leszoktatás körül! Előtte mérni, pumpit levenni, 1 órát fürcsizni (de ki nem akar jönni), utána mérni, pumpit feltenni. Nem akarja, nem áll meg, elszalad, már 1,5 órája, már 2 órája nincs rajta pumpa.
Szóval meg kell mondanom őszintén, igazából a pumpa most, nyári időben, ebben a melegben lett igazán nagy macera és nyűgös ("nem odavaló" ) dolog. Nem tűri a belövést, leizzadja a ragacsot, kilóg, lóg rajta. Tegnap is lóg a combiján, miközben kisgyatában volt, beleakadt valamibe a garázsban...
46cm-es szerelék most épp határeset, mert ha karba rakom és pumpa derekán van, akkor már éppen majdnem rövid.
60 cm-es meg hosszú. Kilóg felül a kiskarján póló alól (ujjatlan elfelejtve ilyenkor, vagy szabad felsőtest), aztán kilóg a derekánál egy csomó. Szalad a gyerek és hopp, fennakad a szerelék valahol. Kihúzódik, aztán nem engedi a szereléklet kicserélni. Mindennel próbálkozunk, túró rudi..stb. csak engedje meg belőni. Aztán anya ráfekszik, lefogja, apa belövi, pedig mindez mindig szépen egyedül ment régen, nem kellett nekünk segítség.
Jajj, dőlt belőlem a szó, bocsi. Szóval, nem tudom mitévő legyek, másik oldalon a penezés, ami meg kajában határokat szab. Na akkor nem lesz majd 600gr görögdinnye, 2 banán egyszerre, vagy túró Rudi..... Mérlegelni kell, belebolondulok.:rolleyes:
Ditti, a mérleg egyik felére tedd a pumpát a nyűggel, a macerával, de azt is tedd oda súlynak, hogy ez most már csak kb 1 hétig fog tartani és jön a nyár vége, ősz, újra öltözni fogtok. A másik felére pedig tedd oda a penes macerát, azt, hogy nem kaphat Tökmag extra gyors inzulint, csak sima gyorsat, azaz pontos beadással, pontos evéssel, pontos Ch adagokkal, akkor is, ha nem akarja megenni, nem lehet korrigálni és a bázis éjjel Neked marha nagy gond lesz, mert folyamatosan mérned kell, vagy magas vagy baromi alacsony lesz eleinte. Míg egy pennel picit beáll az ember, hetekig tart, ezt is tedd oda a mérlegre! És a beállás után sem lehet enni, amikor és amit akarunk.
 

poe

Őstag
Umbra, én is azt hiszem túl sokat vársz a pentől... A pumpának kétségtelenül vannak hátrányai, melyek elsősorban a viselésből adódnak. Az ezzel való megbírkózás, tekintettel a lurkó életkorára, szerintem jelen esetben rajtad áll, vagy bukik. Én úgy gondolom, hogy rossz cserét csinálnál, amit később esetleg nehéz lenne visszacsinálni. ;)
 

pusimelu

Őstag
Nekem csak két gyerekem van amelyikből az egyik serdül kardozok is vele néha rendesen,és én sem voltam gyerek fejjel diabos de minden elismerésem a diabos gyerkőc szüleinek!
Penes voltam felnőtt fejjel 2,5 évig a végén már éjjel is többször mérnem kellett nem tudtam egy jót sportolni hogy ne hipozzak,pontosan enni,kelni mindig mindet megenni.Kemény volt!
Fontos a következetesség!
Fontos nem szabad és nehéz kezelni hogy a gyereked hatásba hozzon mert megérzik rajtad!
Ami még fontos ha nem is vagytok egy hullámhosszon ,bármilyen okból a pároddal a gyerek előtt ,mindig egyfelé kell nézzen az álláspontotok ,mert a gyerek azt is kiszagolja ,és ő fog nyerni!
A ti döntésetek és minden döntésnek van jó oldala de egészen biztos van rossz is!
Kívánom hogy a lehető legjobb kezelést kapja meg Tökmag és ne érezze macerának ezt az egészet mert sajnos a jelen állás szerint végig kíséri az életét!
Sok sikert!Melinda
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Umbra, én is azt hiszem túl sokat vársz a pentől... A pumpának kétségtelenül vannak hátrányai, melyek elsősorban a viselésből adódnak. Az ezzel való megbírkózás, tekintettel a lurkó életkorára, szerintem jelen esetben rajtad áll, vagy bukik. Én úgy gondolom, hogy rossz cserét csinálnál, amit később esetleg nehéz lenne visszacsinálni. ;)

Ebben igazad is lehet, azonban te, mi penes és pumpás tapasztalati összehasonlítás alapján mondjuk, amit mondunk. Dittiékénél nincs meg a penes élmény, nincs összehasonlítási alap. Sok más megoldás nem lévén, most ezt a penes utat kell kipróbálni. Lehet, hogy nem válik be, de ha ki sem próbálják, akkor ott lenne az a hiányérzet, hogy egy lehetőséget meg sem próbáltak, hátha....
Vélem szerint nem nehéz visszacsinálni, ugyanis a káoszból lépnek át a (szerintünk) káoszba, onnan nem lesz nagy kaland a visszatérés. Valamit tényleg lépni kell, és ha ez a penezés, még a maga nehézségeivel is, de legalább jelent valami enyhülést Tökmag ellenkezésével szemben, akkor ezt csinálni kell. Tökmag egyelőre még abban a pici korban van, amikor még hiába a "jó szó", mert a mögöttes jó szándékot még nem éri. Tehát Tökmagnak nem lehet mondani, hogy azért kínozlak a pumpával, mert a pennel is kínlódás lenne, és te diabos vagy, inzulin kell..., stb. Szóval ez még nem megy most.
Meg kell lépni azt a pent, és a szülők is tapasztalják, hogy melyik kezelési móddal járó nyűg a járhatóbb út, mind a kezeléssel járó macerát tekintve, mind a cukor labilitását, stabilitását illetően.
 

poe

Őstag
A nehéz visszacsinálást arra mondtam, hogy ha pennel rosszabb eredmények lesznek is, a kissrác esetleg mégsem akar pumpára visszaállni, mert az neki kényelmetlenebb...
Egyébként nyilván, a döntés umbráéké. De gondolom azért írt ide, mert kíváncsi a véleményünkre. Az enyém az, hogy én nem állnék át penre.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A nehéz visszacsinálást arra mondtam, hogy ha pennel rosszabb eredmények lesznek is, a kissrác esetleg mégsem akar pumpára visszaállni, mert az neki kényelmetlenebb...
Egyébként nyilván, a döntés umbráéké. De gondolom azért írt ide, mert kíváncsi a véleményünkre. Az enyém az, hogy én nem állnék át penre.
Aha, értem. Valóban meg van a kockázat, ha nem válik be a pen, amire elég nagy az esély, akkor rosszul sülhet el a pumpára visszaállás. Akár még "büntinek" is felfoghatja Tökmag.
Egyébként én ebben a helyzetben ugyanolyan nehezen döntenék, mint bárki más, akinél a felelősség van. Mert valljuk be, a javaslataink nem hordoznak felelősséget, legalábbis nekünk nem. Úgyhogy a "visszatérésben" a pumpára, lehet, hogy neked van igazad.
 

umbra08

Aktív tag
Koszonom a hozzaszolasokat
Mindenki velemenyet szivesen meghallgatom, hisz azert irt irtam ide.
Nem sertodok meg senki velemenyen, sot koszonom, hogy idot syakitotok ram.
nincs gepem, net lassu, nemsoka jelentkezem

umbra
na i
 

poe

Őstag
Aha, értem. Valóban meg van a kockázat, ha nem válik be a pen, amire elég nagy az esély, akkor rosszul sülhet el a pumpára visszaállás. Akár még "büntinek" is felfoghatja Tökmag.
Egyébként én ebben a helyzetben ugyanolyan nehezen döntenék, mint bárki más, akinél a felelősség van. Mert valljuk be, a javaslataink nem hordoznak felelősséget, legalábbis nekünk nem. Úgyhogy a "visszatérésben" a pumpára, lehet, hogy neked van igazad.
A döntés valóban nehéz és az is igaz, hogy a felelősség nem a mi vállunkat nyomja.
Nekem az a határozott véleményem, hogy a legmodernebb, a saját pancreas működését legjobban modellező eszköz ma az inzulinpumpa. Ha nincs valami különleges oka (pl allergiás reakció a kanülre, vagy az anyagiak...), akkor nem szabad visszafelé mozdulni. Pumpáról visszaállni penre kb olyan, mintha a központi fűtéses házadat visszaalakíttatnád egyedi kályhafűtésre. Nyilván azzal sem fogsz megfagyni, de lesz vele macera...
A pumpa viselésének elfogadását én nem sorolom ide, az egy pszichológiai folyamat, ami szerintem idővel megoldható. Egyszerűen természetesnek kell venni, hogy ott van, hogy vannak vele teendők. Mint ahogy pl egy nagyothallónak is természetes a hallókészülék, vagy egy rövidlátónak a szemüveg. A kényes problémákra kell valami megoldást találni, pl a pucéran szaladgálásra én el tudnám képzelni a medtronicos, hátizsákszerű tokot, vagy egy tarisznyaszerű kis szütyőt... És Umbra, szerintem nagyon fontos az, hogy ti nyugodtak maradjatok pl. a kanülcserénél, akkor is, ha a gyerek üvölt és tiltakozik. Ha eleve feszült vagy és úgy kezdtek hozzá, azt tuti megérzi ő is. ;)
 

ildikó

Új tag
Umbra!

Mi 1 évet küzdöttünk a pennel, és az maga volt a pokol, életem legnehezebb időszaka volt. A pumpát semmi pénzért nem engedném letenni. Péter is medencézik, van, hogy 2 órát is, és simán jók a cukrai. Előtte megmérem, ha jó, akkor mehet, ha magasabb, akkor beadom 1 óra bázisát. Aztán fürdés után megint mérek, és korrigálok, beadom az elmaradt bázist, ha kell. Macera? Lehet, de ennyit sztem megér. És a nyár jó esetben 3 hónap, bár ez idén kb. 1 hónap volt.
Technikai problémák nálunk is vannak. A szerelék csere nálunk is ment egy időben lefogással, vagy álmában, de már túl vagyunk rajta. Azt is kibírtuk. A pennel a végén már naponta 3x harcoltunk!
Jól gondoljátok meg!!!!!!!
 
  • Like
Reagált: poe

timka

Új tag
Timka, gratulálok az az esküvőhöz, a video pedig nagyon ötletes és gyönyörű. Az izgalom úgyis meg lesz a utazás miatt, de a pumpára nem lesz gondod, annak meg sem kottyan a repülés. A detektoros kapuk pedig nem jeleznek rá. Diab igazolás legyen nálad.
Jó utat kívánok, érezzétek jól magatokat. :)



Köszönöm! Szép estét!!!
 

timka

Új tag
Szívből gratulálok Nektek! Sok boldogságot kívánok! Utód mikorra van tervezve? :)
A fotó-videó csúcs szuper, bár a végére nem a "The end..." feliratot tettem volna, hanem "A kezdet..."-et! ;) Hiszen, még csak most kezdődik úgy igazán! :)
A nászútra jó utat, és érezzétek jól egymást! Pardon...:o Magatokat! :D




Köszönjük szépen! Szép estét!!! A gyerkőc téma egy igen kemény dió lesz nálunk,de ehhez még egy kicsit korán van :) Üdv!
 
Oldal tetejére