Insulinpumpa

Sziasztok,

Tudnátok nekem valami jó trükköt javasolni, hogy hogyan tudom Rékáról minél kevesebb fájdalommal leszedni a kanült, mert szegénykémnek semmi baja nincs a belövéssel, de a cserénél sír, hogy nagyon fáj neki, amikor a ragacsot próbálom leszedni? A másik, hogy tegnap este elkezdett fölfelé kúszni a cukra, 14 volt, adtunk neki korrekciós bolust, de éjfélkor már 15,7, megint korrekciós bolus, semmi, éjjel 1-kor még mindig 15,8, mintha az inzulin nem hatott volna. Éjfélkor kicseréltem a kanült és még így sem volt semmi változás, aztán éjjel 1-kor pennel adtam neki inzulint, így 3-kor már csak 8,7 volt neki, reggelre visszament 9-re, akkor kicseréltem az inzulint. Így most működik a dolog. A kérdésem, hogy hogy lehet, hogy ugyanabból a patronból betöltött inzulin most működik, míg az előzőnek amit lecseréltem (szombaton lett megbontva a patron és azóta volt a tartály is a pumpába) már nem volt hatása? Lehet, hogy ezt a reggel feltötöttet is holnap eldobhatom, mert ilyen gyorsan megromlik? Eddig azért olyan 5-7 napig jó volt, amíg el nem fogyott!

Edit, a szenzort nem próbáltuk még, igazából nem tudom, hogy kipróbáljuk-e, mert mellette is ugyanannyiszor kell vc-t mérni, persze ellenőrzésnek jó, de ezt a tapasztaltabb pumpahasználók jobban tudják.

Köszi
 

christina

Őstag
Sziasztok,

Tudnátok nekem valami jó trükköt javasolni, hogy hogyan tudom Rékáról minél kevesebb fájdalommal leszedni a kanült, mert szegénykémnek semmi baja nincs a belövéssel, de a cserénél sír, hogy nagyon fáj neki, amikor a ragacsot próbálom leszedni? A másik, hogy tegnap este elkezdett fölfelé kúszni a cukra, 14 volt, adtunk neki korrekciós bolust, de éjfélkor már 15,7, megint korrekciós bolus, semmi, éjjel 1-kor még mindig 15,8, mintha az inzulin nem hatott volna. Éjfélkor kicseréltem a kanült és még így sem volt semmi változás, aztán éjjel 1-kor pennel adtam neki inzulint, így 3-kor már csak 8,7 volt neki, reggelre visszament 9-re, akkor kicseréltem az inzulint. Így most működik a dolog. A kérdésem, hogy hogy lehet, hogy ugyanabból a patronból betöltött inzulin most működik, míg az előzőnek amit lecseréltem (szombaton lett megbontva a patron és azóta volt a tartály is a pumpába) már nem volt hatása? Lehet, hogy ezt a reggel feltötöttet is holnap eldobhatom, mert ilyen gyorsan megromlik? Eddig azért olyan 5-7 napig jó volt, amíg el nem fogyott!

Edit, a szenzort nem próbáltuk még, igazából nem tudom, hogy kipróbáljuk-e, mert mellette is ugyanannyiszor kell vc-t mérni, persze ellenőrzésnek jó, de ezt a tapasztaltabb pumpahasználók jobban tudják.

Köszi

Szia. Nem gondolnám, hogy az inzulinnal volt a baj. Főleg, hogy most ugyanazzal az inzulinnal jó a cukra. Inkább buborék, vagy rosszul eltalált étkezési bólus, 2 napnál tovább bent lévő kanül.......és még sorolhatnám mi minden lehet a bibi.

Szép is ez a diabetes. ;)


Mi a kanült úgy szedjük le, hogy jó alaposan bespriccelem alkoholos fertőtlenítővel és óvatosan leszedem. Gergő is szokott panaszkodni, ha gyorsabban szedem le mint ahogy ő szeretné, de szerintem a határozott leszedés pillanatnyi fájdalma jobb, mint az óvatos lassabb huzigálás. :)
Vagy kádban ülős fürdés után próbáld, amikor már kicsit átnedvesedik.
 
Szia. Nem gondolnám, hogy az inzulinnal volt a baj. Főleg, hogy most ugyanazzal az inzulinnal jó a cukra. Inkább buborék, vagy rosszul eltalált étkezési bólus, 2 napnál tovább bent lévő kanül.......és még sorolhatnám mi minden lehet a bibi.

Szép is ez a diabetes. ;)


Mi a kanült úgy szedjük le, hogy jó alaposan bespriccelem alkoholos fertőtlenítővel és óvatosan leszedem. Gergő is szokott panaszkodni, ha gyorsabban szedem le mint ahogy ő szeretné, de szerintem a határozott leszedés pillanatnyi fájdalma jobb, mint az óvatos lassabb huzigálás. :)
Vagy kádban ülős fürdés után próbáld, amikor már kicsit átnedvesedik.

Szia,

Köszönöm a tippeket, eddig mi is így csináltuk, fürdés után, vagy fertőtlenítővel...
Az inzulint meg kicseréltem, mert déltől megint ment föl és 30%-al megemelt bázis és a beállított + korrekciós bolusok ellenére is csak ment és ment fölfelé, aztán 17,6 volt neki délután az új inzulin mellett, úgy hogy teljes szereléket cseréltünk (ismét), úgyhogy megint kapott korrekciós bolust és most vacsi előtt jó volt 6,2. Nem értem, nem evett semmi olyat, amit eddig ne evett volna és ne lett volna "kipróbálva" a pumpával, szóval....

Azért köszönöm!
 
...bocsánat, még egy kérdésem lenne, amit a pumpa kiír, hogy aktív inzulin x és x egység, az mit jelent, mert persze elolvastam a leírást, de nem volt világos?
köszönöm előre is!
 

poe

Őstag
Az a jelenség amit leírtál szerintem vagy felszívódási/adagolási probléma (amit egy kanülcsere elméletileg megold), vagy valami hormonális oka van, pl front, vagy somogyi. Nem volt előtte (akár előző nap) hipó?
A második kérdésedre pedig az a válasz, hogy az aktív inzulin az az inzulinmennyiség, aminek még tart a hatása. Ha erre figyelsz, elkerülhető hogy összecsússzon a beadott (korrekciós) bólusok hatása.
 
Az a jelenség amit leírtál szerintem vagy felszívódási/adagolási probléma (amit egy kanülcsere elméletileg megold), vagy valami hormonális oka van, pl front, vagy somogyi. Nem volt előtte (akár előző nap) hipó?
A második kérdésedre pedig az a válasz, hogy az aktív inzulin az az inzulinmennyiség, aminek még tart a hatása. Ha erre figyelsz, elkerülhető hogy összecsússzon a beadott (korrekciós) bólusok hatása.

Szia poe,

Köszi a választ, sokszor van, hogy még nagyon sok az aktív inzulin, amit kiír a pumpa, de már kéne adni Rékának a bolust és most az is előfordult, hogy mindezek ellenére, hogy volt aktív inzulin is és még kapott rá bolust, vagy korrekciós bolust, emelkedett a cukra. Nem volt hipo, sem somogyi mostanság, szóval nem értem az egészet. Már mindent kicseréltünk és most este vacsi előtt 6,2, vacsi után 12,7, ugyan azokat eszi, mint a múlt héten, amikor nagyon jók voltak az eredményei. Lassan sztem annyi inzulint adagolunk, hogy nincs ideje felszívódni és nem történik semmi, pedig mondom kicseréltünk mindent, szereléket, kanült, inzulint 2x is (ma váltottuk ki az új dobozt, direkt megbontottam egy új patront). ????
 

napocska

Őstag
Lehet, hogy a hidegfront miatt nőtt az inzulinigénye Rékának. Próbáljátok meg esetleg, hogy fölemelitek százalékosan a bázist, és arányosan több bólust adtok a kajákhoz, és sűrűbben mérjetek, hogy kiderüljön, beválik-e.
 
Lehet, hogy a hidegfront miatt nőtt az inzulinigénye Rékának.

Szia!
Még pen-es tapasztalat, hogy minden tavasszal-ősszel, az időjárás változásával összefüggésben az addig jó (tűrhető) VC-értékek meglehetősen nagy kilengéseket mutattak.
Az elmúlt hetekben gyakorlatilag egyenletes, szinte frontmentes időjárást élvezhettünk, a napokban pedig frontok.
Tudom, nem lehet mindent erre fogni, de ez is egy komoly befolyásoló tényező.
Üdv:
ZGyuszi
 
Lehet, hogy a hidegfront miatt nőtt az inzulinigénye Rékának. Próbáljátok meg esetleg, hogy fölemelitek százalékosan a bázist, és arányosan több bólust adtok a kajákhoz, és sűrűbben mérjetek, hogy kiderüljön, beválik-e.

Kedd du. óta 30%-al megemeltük a bázisát (dr.nő-vel konzultálva), de a bolust nem mondta, akkor azt is kipróbálom, mérni meg egyébként is sokat mérünk, mert nagyon az elején vagyunk a pumpás kezelésnek, úgyhogy biztos ami biztos.
Köszönöm!
 
Szia!
Még pen-es tapasztalat, hogy minden tavasszal-ősszel, az időjárás változásával összefüggésben az addig jó (tűrhető) VC-értékek meglehetősen nagy kilengéseket mutattak.
Az elmúlt hetekben gyakorlatilag egyenletes, szinte frontmentes időjárást élvezhettünk, a napokban pedig frontok.
Tudom, nem lehet mindent erre fogni, de ez is egy komoly befolyásoló tényező.
Üdv:
ZGyuszi


Igen, a frontokra már én is gondoltam, csak nem gondoltam, hogy ennyire nem lehet utána korrigálni, vagy csak én vagyok "béna"...
 

poe

Őstag
Ha a bázissal van probléma - ilyenkor az inzulinigény növekszik -azt soha nem fogod tudni bólusokkal korrigálni. Nálatok ráadásul még az is lehet, hogy a bázis alapból nincs tökéletesen belőve.
 
Hát lehet, hogy a bázison kéne állítani, csak azt a drnő nem engedi, hogy egyedül állítgassuk, mindig fel kell hívjuk és a héten már 3x beszéltünk vele, a %-os emelésen kívül nem mondta, hogy módosítsunk bármit is. Egyébként, amióta hazajöttünk a pumpabeállításról, azóta már egyszer emeltünk a bázison, de lehet h még ez is kevés?
 

poe

Őstag
Ne is állj neki a bázist állítgatni egyedül. A százalékos az pont jó erre, be tudsz számolni a tapasztalataidról a doktornőnek. Azt meg, hogy kevés volt-e az emelés ennyi információból nem lehet megmondani.
Egyébként a front miatt nekem is emelnem kellett a bázison, nem is keveset.
 

borka

Őstag
Hát lehet, hogy a bázison kéne állítani, csak azt a drnő nem engedi, hogy egyedül állítgassuk, mindig fel kell hívjuk és a héten már 3x beszéltünk vele, a %-os emelésen kívül nem mondta, hogy módosítsunk bármit is. Egyébként, amióta hazajöttünk a pumpabeállításról, azóta már egyszer emeltünk a bázison, de lehet h még ez is kevés?

Kedves Kriszta !

Légy türelemmel !!!!!!!!

Sajnos az időjárási frontok nagyon sokat befolyásolnak!
Azt se felejtsd el hogy,a penhez képest itt folyamatosan adagolja a pumpa az inzulin. A szervezetnek erre át kell állnia,és ez sajnos nem megy egyik "percről" a másikra.Nem véletlen,hogy csak a Dr-Nő együttműködésével szabad a bázison állítani,mert nagyon könnyen el lehet szállni,amit borzasztó nehéz újra helyrehozni.
Sajnos ezek a dolgok is a pumpás kezelés negatív tényezői közé sorolható,de ezt hamar elfelejtitek,és majd csak a szépre emlékeztek.
Felszívódási problémák is előfordulhatnak,amire nem is gondol az ember.Ha vissza olvasol a topikba, nagyon sok ilyen esetet olvashatsz.Inzulincsomó,elhajlott kanül,évente 1x 2x valamilyen eret talál el a belövés során. Nekem történetesen a jobb oldalamat nem bírja a kanül,mert ha ide szúrom mindig el száll a cukrom.
Nagyon sok türelmet,és jó cukikat kívánok Nektek.:cool:
 
Kedves Kriszta !

Légy türelemmel !!!!!!!!

Sajnos az időjárási frontok nagyon sokat befolyásolnak!
Azt se felejtsd el hogy,a penhez képest itt folyamatosan adagolja a pumpa az inzulin. A szervezetnek erre át kell állnia,és ez sajnos nem megy egyik "percről" a másikra.Nem véletlen,hogy csak a Dr-Nő együttműködésével szabad a bázison állítani,mert nagyon könnyen el lehet szállni,amit borzasztó nehéz újra helyrehozni.
Sajnos ezek a dolgok is a pumpás kezelés negatív tényezői közé sorolható,de ezt hamar elfelejtitek,és majd csak a szépre emlékeztek.
Felszívódási problémák is előfordulhatnak,amire nem is gondol az ember.Ha vissza olvasol a topikba, nagyon sok ilyen esetet olvashatsz.Inzulincsomó,elhajlott kanül,évente 1x 2x valamilyen eret talál el a belövés során. Nekem történetesen a jobb oldalamat nem bírja a kanül,mert ha ide szúrom mindig el száll a cukrom.
Nagyon sok türelmet,és jó cukikat kívánok Nektek.:cool:

Köszönöm szépen! Igyekszem türelmes lenni, csak a tehetetlenség zavart, hogy már mindent kipróbáltunk mégsem javult, de tegnap végre 9 alatt voltak az értékek... :D
 

okina78

Új tag
Sziasztok! Bocsi hogy csak betörök hozzátok bár vannak akik ismernek... Sajnos nincs időm visszaolvasni pedig tuti téma volt már nálatok a bázis.bólus helyes százalékos aránya.Megköszönném ha valaki megirná nekem.
Anikó
 
Kedves Kriszta!
Nem tudom, hogy alakulnak a vc. értékeitek de azt tudom, hogy ma pl. a fiamnak reggel 4.8 délelött:2.3, (plusz szénh.)
délben 3.2 (plusz szénh. ismét) és most esti inz. elött szólt a gyerek mérjünk mert érzi alacsony hát ismét 2.3 volt!!! (Máskor nem ritka este a 10 feletti)
Szóval nem tudom mi jön de hozzánk is elért!!!!! (Dél-Kelet )
Pedig mi még penesek vagyunk!! (ha minden jól megy 20.-án megyünk kórházba pumpa beállításra!!) Akkortól mi lesz?????:o
üdv: Edit
 

poe

Őstag
Sziasztok! Bocsi hogy csak betörök hozzátok bár vannak akik ismernek... Sajnos nincs időm visszaolvasni pedig tuti téma volt már nálatok a bázis.bólus helyes százalékos aránya.Megköszönném ha valaki megirná nekem.
Anikó
Valóban 50-50 % a megszokott, illetve vannak akiknél ez kitolódik valamerre 60-40 %-ra, ha ennél is nagyobb a különbség, az már gyanús.
 
Oldal tetejére