Insulinpumpa

laffi

Tag
Medtronic készüléken van a bolus varázsló, nem tudom h más gyártók készülékei ismerik-e ezt. Pumpás elég jól leírta h mi is ez a funkció.
 

Zsu77

Új tag
Sziasztok!

Elég rég jártam erre, időközben túlestem egy vesetranszplantáción. Sok sok évig én is úgy gondoltam, hogy velem semmi ilyesmi nem történhet meg, aztán másfél éve jött a hír, hogy vesediéta, időhúzás, dialízis lehetősége bármelyik pillanatban. A dialízist nem tudtam elfogadni, így hát anyu, mint élő donor másodszor is életet adott nekem. Jelenleg jól vagyok, anyu is. Kérlek titeket, nagyon figyeljetek oda, hogy minél kisebb módon ugráljon a cukrotok. A szövődmény az igazi veszély, nem a cukorbetegség. Senki sem gondolja, hogy vele előfordulhat ilyen, aztán esetleg mégis, és akkor baj van... A szövődmény kialakulása alkati kérdés is, van aki megússza, van aki nem. Figyeljetek magatokra, ha már a sors ránk rakta ezt az alattomos bajt. Jó egészséget nektek, Üdv, Sándor Attila.

Kedves Attila!Nagyon kívánom,hogy új veséd megállja a helyét és jól érezze magát egy teljes életre!Bátor döntés volt!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok.

:)
A másik kérdésem, hogy mi az a bólus varázsló? Rosszul kérdeztem, hogy mi az, mert itt olvastam róla, hanem honnan jutok hozzá...?

Üdv mindenkinek:)
Nem vagyok teljesen biztos benne, de neked a Roche cég Spit pumpája van. A bólus varázsló a Medtronic cég pumpája
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok.

5 napja van rajtam a pumpa. Nekem még furcsa, de remélem, hogy nemsokára már észre sem veszem, hogy rajtam van. Az eredményeim nem rosszak vele, de nem is jók. Ugye mindig a maximumra akarunk törekedni, ezért mindig próbálkozunk:)
Mivel még csak 5 napja van rajtam nem kéne elégedetlenkednem. Ugye?

Üdv mindenkinek:)
Legyél türelmes önmagaddal szemben. 5 nap még kevés, hogy a cukrod rendeződjön, ill, hogy a szervezeted megszokja, hogy bázisként egyenletes inzulin adagolásban részesül.
Hamarosan meg kell tapogatnod a pumpát ahhoz, hogy biztos legyél benne, hogy rajtad van.
 

Pillangó69

Új tag
Szia Kata!

Igen jól emlékszel spirit pumpám van. Ezért nem értettem, hogy hogy nem tudok erről a bólus varázslóról.
Olyan jó, hogy mindig írod a jobbnál jobb válaszokat:) Köszi mindenki nevében:)
A cukrommal kapcsolatban csak érthetetlenül állok az előtt, hogy nem mozog se le se fel.
 

moncsi

Új tag
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy mikor, hol, milyen feltételekkel lehet pumpát igényelni? Kristóf 1 év 3 hónapja diabos, nagyon ingadozó cukrokkal. (11 éves). Itt nálunk nem nagyon javasolják, merthogy gyerek, de a fórumot olvasva azt látom, hogy pici gyerekeknek is van. Olvashatok erről vhol részletesen? (mennyibe kerül, melyik jó, hogy lehet megtanulni...) Köszönöm!
Moncsi
 

steveray

Új tag
Üdv mindenkinek, én is rég jártam erre.

Szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani azt, amit Satti72 írt. Sajnos ez a sorsunk, s csak idő kérdése, hogy mikor következik be. Lehet ugyanis a cukorbetegséget jól kezelni, de lehetetlen tökéletesen. Ez pedig azt jelenti, hogy a szövődmények keletkezését időben ki lehet tolni, de elkerülni nem.

Miért mondom ezt? Mert a legjobb pumpa sem tudja - egyenlőre - azt produkálni, amit az egészséges hasnyálmirigy. Én bennünk is itt van a kisördög, hogy a saját fejünk után menjünk, mert mi okosabbak vagyunk, mint a doktorok. Ami persze nem igaz - egy két szédítő kivételtől eltekintve, ami alatt nem a mi okosságunkat, hanem az adott orvos szűklátókörűségét értem...

Én már láttam, de nem éltem át (szerencsére) művese-kezelést: nem kívánom senkinek, látványnak is borzasztó.

Szép hetet!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Kata!

Igen jól emlékszel spirit pumpám van. Ezért nem értettem, hogy hogy nem tudok erről a bólus varázslóról.
Olyan jó, hogy mindig írod a jobbnál jobb válaszokat:) Köszi mindenki nevében:)
A cukrommal kapcsolatban csak érthetetlenül állok az előtt, hogy nem mozog se le se fel.
Minél előbb meg kell találnod a megoldást. Milyen a kapcsolatod az orvosoddal? El tudsz hozzá menni kontroll időponton kívül is. Ez nagyon fontos lenne, mert itt a fórumon tudunk ugyan tippeket, tanácsokat adni, meg el is lehet lesni praktikákat, de egy teljes, egész napra vonatkozó beállítás, vagyis kititrálás orvosi feladat.
Vannak ugyan számolási képletek és táblázatok, de én ezeket nem szívesen rakom fel, mert könnyen elkalkulálhatja magát az ember. Ezek a táblázatok és képletek az orvos munkáját szolgálják, nekünk esetleg csak azért jó tudni róla, ill ismerni, hogy tudjunk mihez viszonyítani, és az estleges korrekciót, időnkénti módosításokat el tudjuk végezni.

De most friss pumpásként azt mondom, hogy ez feltétlenül orvosi feladat. Mindannyian egyénileg működünk, az én, vagy a másik dózisát nem lehet "rádhúzni", még akkor sem, ha bármelyikünkkel azonos súlyú, és össz inzulin igényű vagy.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani azt, amit Satti72 írt. Sajnos ez a sorsunk, s csak idő kérdése, hogy mikor következik be. Lehet ugyanis a cukorbetegséget jól kezelni, de lehetetlen tökéletesen. Ez pedig azt jelenti, hogy a szövődmények keletkezését időben ki lehet tolni, de elkerülni nem.

Előre elnézést szeretnék kérni, hogy ezzel a bejegyzéssel nem értek maradéktalanul egyet.

Az valóban igaz, hogy a cukorbeteget fenyegetik a szövődmények. De nem törvényszerű, hogy bármelyik szövődmény megjelenik. Tehát nem igaz, hogy csak idő kérdése, ez javarészt az egyéni hajlamon múlik. Természetesen a nem megfelelően karbantartott cukorbetegség nagyobb kockázatot jelent a szövődmények tekintetében.

Az írásod félrevezető abból a szempontból, hogy "ki lehet tolni, de lekerülni nem." Ez szerintem amellett, hogy nem állja meg a helyét, még fölösleges és jogtalan aggodalmat okozhat több cukorbetegben.
 

napocska

Őstag
Az én gyerekem sorsa NEM ez!
A kimondott szavaknak hatalmas ereje van. Amit írsz, olyan, mint valami önbeteljesítő jóslat. Igenis, úgy kell mindenkinek hozzáállni, hogy a szövődményeket el tudja majd kerülni, és ez nem azt jelenti, hogy elbagatellizálja a veszélyt, hanem arra "programozza be magát", hogy minden a legjobban alakul, ahogyan csak lehet.
 

Zsu77

Új tag
Az én gyerekem sorsa NEM ez!
A kimondott szavaknak hatalmas ereje van. Amit írsz, olyan, mint valami önbeteljesítő jóslat. Igenis, úgy kell mindenkinek hozzáállni, hogy a szövődményeket el tudja majd kerülni, és ez nem azt jelenti, hogy elbagatellizálja a veszélyt, hanem arra "programozza be magát", hogy minden a legjobban alakul, ahogyan csak lehet.

Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz,mindenben egyetértek velük és kiegészíteném azzal,hogy senkinek nincs joga elvitatni a másik reménységét,ami hatalmas plusz erőt jelent,ami viszont elengendhetetlen a sikerhez,legyen szó bármiről,nem csak diabról.Ez törvényszerű.Ha valaki győzni akar,ne álljon úgy oda,hogy úgyis veszít...:cool:
 

dg

Őstag
Csatlakozom az előttem szólókhoz.

De! Tegyük félre, hogy ki miben hisz. Csak 2 másodperc erejéig...

A jövőt és a szövődményeket illetően 2 mondat létezik, amit nem lehet kimondani, mert hülyeség.
Az egyik: biztosan lesznek szövődmények.
A másik: biztosan nem lesznek szövődmények.

Nyilvánvaló tény (ma már!!!), hogy a mai, és főként a jövőbeni progresszív fejlődésnek köszönhetően, az aki diabos, az egészséges anyagcseréjűekhez viszonyítottan hasonló, ill. ugyanolyan életkilátásokkal rendelkezik.

A szövődmények kialakulásában döntő szerepet játszik az arra való hajlam. Mit jelent ez? Hogy van a nagy átlag, a diabosok körében, és van a kisebbség, ami ettől az átlagtól eltér. Így: van és lesz, aki a legnagyobb körültekintés mellett is számolhat majd valamilyen mérvű szövődménnyel, és van és lesz, aki hanyagság ellenére sem. Ezektől a szélsőségektől eltekintve, minden ok megvan az optimizmusra.

Már csak azért is, mert aki nyitott szemmel él, látja és tudja, hogy ha ki is alakulnak szövődmények, egyre sikeresebb a tudomány azoknak orvoslásában. S ez is csak tökéletesebb lesz!

S miben hiszek én?
Abban, ha megteszem a legjobbat, amire képes vagyok, nem kell majd sírnom!!!
 

orsika

Új tag
Minél előbb meg kell találnod a megoldást. Milyen a kapcsolatod az orvosoddal? El tudsz hozzá menni kontroll időponton kívül is. Ez nagyon fontos lenne, mert itt a fórumon tudunk ugyan tippeket, tanácsokat adni, meg el is lehet lesni praktikákat, de egy teljes, egész napra vonatkozó beállítás, vagyis kititrálás orvosi feladat.
Vannak ugyan számolási képletek és táblázatok, de én ezeket nem szívesen rakom fel, mert könnyen elkalkulálhatja magát az ember. Ezek a táblázatok és képletek az orvos munkáját szolgálják, nekünk esetleg csak azért jó tudni róla, ill ismerni, hogy tudjunk mihez viszonyítani, és az estleges korrekciót, időnkénti módosításokat el tudjuk végezni.

De most friss pumpásként azt mondom, hogy ez feltétlenül orvosi feladat. Mindannyian egyénileg működünk, az én, vagy a másik dózisát nem lehet "rádhúzni", még akkor sem, ha bármelyikünkkel azonos súlyú, és össz inzulin igényű vagy.
Kata!
Hol az e.mail-em?:(
Nekem elküldhetnéd a beállítást, kiszámoló táblázataidat... Cserébe megígérem, hogy nem állítom nagyon el magam... jó???:D:D:D
 

Pillangó69

Új tag
Üdv mindenkinek, én is rég jártam erre.

Szeretném mindenkinek a figyelmébe ajánlani azt, amit Satti72 írt. Sajnos ez a sorsunk, s csak idő kérdése, hogy mikor következik be. Lehet ugyanis a cukorbetegséget jól kezelni, de lehetetlen tökéletesen. Ez pedig azt jelenti, hogy a szövődmények keletkezését időben ki lehet tolni, de elkerülni nem.

Miért mondom ezt? Mert a legjobb pumpa sem tudja - egyenlőre - azt produkálni, amit az egészséges hasnyálmirigy. Én bennünk is itt van a kisördög, hogy a saját fejünk után menjünk, mert mi okosabbak vagyunk, mint a doktorok. Ami persze nem igaz - egy két szédítő kivételtől eltekintve, ami alatt nem a mi okosságunkat, hanem az adott orvos szűklátókörűségét értem...

Szia!

Nem tudom, hogy Neked milyenek a cukraid, de biztos, hogy nehezen lehet beállítani, hogyha ilyen vélemény alakult ki benned. Én 21 éve vagyok cukorbeteg és szövödmény mentes. HBA1C 6,1 % Mindenre van megoldás csak akarni kell. Azt nagyon fontos, hogy oda figyeljünk magunka. Azt tudni kell, hogy aki jól bevan állítva és figyel magára egészségesebben él, mint egy nem cukorbeteg.
Szerintem ez arra igaz amit írtál, aki leszarja, hogy cukorbeteg. Igen arra igaz és talán elretten. Talán.
Arra, hogy mi okosabbak vagyunk mint a doktorok. Hmmm. Inkább, aki együtt tud működni az orvosával az egy idő után tapasztalt a saját szervezetével és EGYÜTT tudják kezelni a cukorbetegséget. Remélem, hogy érthető, amit írtam.
 

Pillangó69

Új tag
Szia Kata!

Ma beszéltem az orvosommal és azt mondta, hogy kb 1 hónap, mire a szervezetem át áll. 5 nap után nem várhatok csodát. Csak azért írtam, hogy ez szokványos-e, hogy az elején stabilan maradnak az értékek...
 
Oldal tetejére