Insulinpumpa

steveray

Új tag
Érdekes, mert én már ' rosszul érzem magam( = ez pszichésen van)', ha 8 a cukrom, vagy afelett van.
Ilyenkor vagy mozgok , vagy inzulint adok be.
Nálam a megoldás és a lényeg, hogy ha magas a cukrom, 7 - 7,5 felett van, akkor minél hamarabb levigyem normális tartományba, (4-7 közé)
Ilyenkor bólusba adagolom be az inzlulint és nálam ez hat. Ebben az esetben a legfontosabb, hogy minél hamarabb levigyem...addig sem adok időt a szövődmények kialakulásának.
Persze pontosan kell kiszámolni a megfelelő korrekciós inzulint, de ezt mindenkinek magának kell kikísérletezni.

Én is ezen a véleményen vagyok. Ha magas a cukrod, akkor korrigálni kell, nem lehet a csodákra várni. Nem hiszem, bárki is mondja, hogy pl. 8-as cukornál 0,2 egység inzulintól hipóztok!!! Nekem ennyi elég, hogy normál szintre térjen vissza nyolcról a cukrom. Szerintem másnál is ugyanígy megoldható, bármennyire is különbözőek vagyunk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szeretném megadni Dr. Fövényi József Funkcionális inzulinterápia című könyvéből az étkezés utáni vércukorértékek céltartományát.


  • 1 órás érték: 9 mmol/l alatt,
  • 2 órás érték: 8 mmol/l alatt,
  • 4 órás érték: 6 mmol/l.
 

Sani

Új tag
Nem szeretnék vitatkozni Fövényi doktor úrral, de én úgy tudom, hogy az étkezés után a megengedett legmagasabb érték a 7,5, max. 8 ....de én ekkor már rosszul érzem magam..
Lehet, hogy én viszem túlzásba, de szerintem abból kevesebb baj ( szövődmény )születetett, ha megpróbájuk mindig normogliklémiás tartományban tartani a cukrunkat. ( 4- 7 között) --> és ez a várandós anyukáknál ' követelmény'...na de ami a testemben fejlődő szervezetnek a legoptimálisabb, az - baba nélkül - nekem is a legalkalmasabb, nem ????

Nekem ha 9 a cukrom, akkor magától nem mászik lefele. Valamit tennem kell érte...vagy fizikai aktivitás, vagy bólus inzulin....és ez azt jelenti, hogy a bázis inzulinadagom jól van beállítva.
 

orsika

Új tag
Lehet, hogy sokaknak hihetetlen, de valóban érezhető a normál szintet meghaladó cukor. Persze ahhoz kellő figyelem és tapasztalat kell, hogy az ember észrevegye. Én legalább 80%-os biztonsággal be tudom lőni, hogy kb. hol tart a vércukrom. Ezért sem kell annyiszor mérnem, és mérés nélkül is tudok korrigálni.

Egy nyolcas cukor szerintem sem megy le magától normál szintre, mivel nincs mitől lemennie. Hacsak mozgással nem korrigáltok, mert egyébként nem. (.....moderátor által törölt....) de egyébként kizártnak tartom, hogy inzulin nélkül vissza tudjatok térni a pl. 6-os szintre.
Szerintem pedig a kellő figyelmet is tulzásba lehet vinni... Mégpedig úgy, hogy éreztem én már a jó cukit magasnak, (legalább olyan sz*rul voltam mint ha 18mmol/l lett volna) és az 5-ös cukimat pedig hipónak... Be tud csapni a szervezet... SZERINTEM...

Egyébként tegnap voltam laborban, és 7.4% lett a HgA1c-m. Iszonyat boldog vagyok, mert a 4,5 éves cukis múltammal, ez a legjobb... 3 hónapja 7.9% volt... Előtte pedig még csapnivalóbb... Pumpa nélkül 8.1% alatt soha nem volt...
ÚGYHOGY "HEPI" vagyok...
 

Magdika

Új tag
Sani!
Neked sokkalta könnyebb a cukrodat karbantartani, de nem mindenki ilyen szerencsés. Katával hasonlóképpen működünk, nagyon inzulinérzékenyek vagyunk. Ha a 8-9 körüli cukrokat minjárt korrigálnánk hintába tennénk a cukrunkat.
Kata és Sani! Na nem büszkén mondhatom el, de én is hozzátok tartozom. Magdika
 

Magdika

Új tag
Lehet, hogy sokaknak hihetetlen, de valóban érezhető a normál szintet meghaladó cukor. Persze ahhoz kellő figyelem és tapasztalat kell, hogy az ember észrevegye. Én legalább 80%-os biztonsággal be tudom lőni, hogy kb. hol tart a vércukrom. Ezért sem kell annyiszor mérnem, és mérés nélkül is tudok korrigálni.
!!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Steveray!
Jó bátor vagy. Én ilyet sosem tennék. Korrigálni mérés nélkül? Hát.... te tudod. De ezt ne ajáld a fiataloknak, mert nem tanácsos.
Minden jót Magdika.

Egy nyolcas cukor szerintem sem megy le magától normál szintre, mivel nincs mitől lemennie. Hacsak mozgással nem korrigáltok, mert egyébként nem. (.moderátor által törölt..szövegrész).... de egyébként kizártnak tartom, hogy inzulin nélkül vissza tudjatok térni a pl. 6-os szintre.

!!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
Steveray!
Jó bátor vagy. Én ilyet sosem tennék. Korrigálni mérés nélkül? Hát.... te tudod. De ezt ne ajáld a fiataloknak, mert nem tanácsos. Alkohollal korrigálni, hát ezt meg éppen ne. Tudod mekkora kockázattal jár. Az alkohol a somogyi kapuját bezárhatja. Nem tudsz eről? És ha egy kicsit többet iszol esetleg nem is tudod kontrolálni magad, akár végzetes is lehet.
Minden jót Magdika.
 

nofre

Adminisztrátor
Fórumvezető
Kedves Fórumozók,
Én úgy látom némileg ellentmondásba vagytok egy-két dologban, ezért segítséget kértem inzulinpumpásokkal foglalkozó orvos-szakértőtől, elküldtem ezt a topikot, és megkértem, hogy egy-két dolgot tisztázzon. Hamarosan (január közepére ígérte) segít tisztázni egy-két kérdést, ami folyamatosan visszatér a kategorikusan megfogalmazott korrigálásokkal kapcsolatban.
 

Ati

Új tag
Ati
sziasztok a mai nap állitotak át más tipusú lassú inzulinra kaptam hozzá Opticlik pumpát a működése hasonló az előzőhőz (novo) A Kérdésem az lenne ha már nincs meg az utólsó egység mert kifogy a pumpa nem jelzi hogy menyi egységet nem sikerűlt beadni csak a beállitot értéket mutat a használati utmutatóból kimaradt.
 

borka

Őstag
Kedves Fórumozók,
Én úgy látom némileg ellentmondásba vagytok egy-két dologban, ezért segítséget kértem inzulinpumpásokkal foglalkozó orvos-szakértőtől, elküldtem ezt a topikot, és megkértem, hogy egy-két dolgot tisztázzon. Hamarosan (január közepére ígérte) segít tisztázni egy-két kérdést, ami folyamatosan visszatér a kategorikusan megfogalmazott korrigálásokkal kapcsolatban.
Nagyon szépen köszönjük ,mondhatom talán a többiek nevében is.:rolleyes:
Úgy látom az ellentmondást az is genenrálja,hogy nagyon sokféle pumpa van forgalomba. Ezáltal mindenki a magáét fujja.
 

Sani

Új tag
Sani ne haragudj,hogy közbeszólok,de hogy érzed magad rosszul 8-as cukival?Lelkileg?


Szia Zsu!

Hát azért érzem magamat - lelkileg rosszul, lelkiismeret furdalásom van - már 8-as cukornál, mert tudom, hogy amíg a babát vártam, akkor 4-7 között kellett lennie ( persze ez nem azt jelenti , hogy nem fordult elő más érték is )
Szóval én úgy gondolom, hogyha a testemben fejlődő szervezetnek ez az ideális, akkor ez az ideális az én szervezetemnek is( baba nélkül ) a szövődmények megelőzése - kivédése érdekében :arrow:...ennnyire egyszerű.
Tudom, hogy szigorú vagyok magammal ilyen téren ( ezt már Békefi doktor úr is mondta nekem) ( vércukorérték terén ), de azért nem élek remete életet. Nekem a nagyon fontos és amit az ultragyors inzulin felkínál lehetőséget, hogy amit megkívánok, azt megeszem. Persze mértékkel és jól kiszámolt inzulinadaggal. Csak így hatásos, csak így lehetséges.
 

Sani

Új tag
Egyébként tegnap voltam laborban, és 7.4% lett a HgA1c-m. Iszonyat boldog vagyok, mert a 4,5 éves cukis múltammal, ez a legjobb... 3 hónapja 7.9% volt... Előtte pedig még csapnivalóbb... Pumpa nélkül 8.1% alatt soha nem volt...
ÚGYHOGY "HEPI" vagyok...

Kedves ors!ka!

Gratulálok és csak így tovább! Szorítok, hogy meglegyen a kellő türelmed és kitartásod az érték lejjebb tornászásához!
 

steveray

Új tag
Szokták mondani: messziről jött ember azt mond, amit akar...
Én nem azt mondom, amit akarok, hanem azt ami a valóság. Az, hogy merem mérés nélkül korrigálni a cukromat miért merészség? Szerintem inkább természetes! És megvan az eredménye is, hiszen bőven 7 alatti a Hgba1c-m. És lesz ez még jobb is.

Nem merészség, hanem tapasztalat. Írhatnám csupa nagybetűvel is. Lehet, hogy én többet figyeltem magamra, hogy idáig eljutottam, de eljutottam. És a hipó felé haladó cukrot is megérzem még 3 felett.

Az esetek - nem túlzok - legalább 80%-ában jól értékelem az állapotomat és jól is korrigálok. Ma hajnalban pl. úgy öt óra körül jöttek a tizes cukorszinthez kapcsolódó érzések, korrigáltam félálomban kb. 0,8 egységgel két részletben, és ébredés után 5,2-t mértem. Ez utóbbi adatból és a korrelkcióból tudom, hogy kb. 10 körül lehettem öt előtt... ennyi.

Végül is el kell dönteni, hogy mit szeretnél jobban: szövődménnyel vagy anélkül élni, s ha van már szövődményed, akkor súlyosbodni akarsz, vagy szinten maradni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Fórumozók,
Én úgy látom némileg ellentmondásba vagytok egy-két dologban, ezért segítséget kértem inzulinpumpásokkal foglalkozó orvos-szakértőtől, elküldtem ezt a topikot, és megkértem, hogy egy-két dolgot tisztázzon. Hamarosan (január közepére ígérte) segít tisztázni egy-két kérdést, ami folyamatosan visszatér a kategorikusan megfogalmazott korrigálásokkal kapcsolatban.
Ez jó ötlet, én nagyon köszönöm.
 

blaci

Őstag
Igen, tényleg jó ötlet, mert kicsit össze is zavarodtam hogy most hogy is van ez...hogy is kellene ezt csinálni...lehet hogy én vagyok kicsit egyszerű ehez...;)
Kíváncsian várom a szakértői véleményt. Mondjuk én nem szoktam korrigálni mert nem kell egyenlőre, de érdeklődéssel olvasom a hozzászólásokat mert lehet hogy késöbb szükségem lesz rá.

Üdv,
Laci
 

Sani

Új tag
Én nem értem, hogy mi a kérdés. ( bocs, lehet, hogy én vagyok értetlen)
A normoglikémiás cukor 4-7 között van ...ez, gondolom - nem kérdés.
Ha a bázis adag jól van beállítva, akkor mindig - de különben is mindig - ez a normális tartomány.
A bólust azt a bevitt ch tartalomhoz adagoljuk, és akkor is - én legalább is úgy számolom - , hogy 4-7 között legyen étkezés után is. Tehát mindig.
Az, ha valami befolyásolja a cukrot, ( stressz, front, inaktivitás, láz, gyulladás, hasmenés,aktivitás, stb.), akkor ahhoz igazítjuk a bázis adagolást ( pl. %-os módosításban )

Szerencsére kitalálták a pumpát, ami nagyon kicsi adagolásban adagolja az inzulint ( az én pumpám, 0,025 E- ként), tehát - szerintem - sokkal könnyebb a normális vc szintet megtartani és a különböző funkcióival ( pl.nyújtott bólus ) 'kijátszani' a különböző szerveztet ért hatásokat.
 
Oldal tetejére