Insulinpumpa

pumpás

Őstag
Egyébként 1 hete 3 napig nem volt 14-alatt a cukrom.De valoszinü hogy a hirtelen hidegre reagál mindenkinek a szervezete igy.Kinek hosszabb kinek rövidebb idö alatt.Ugyan is a szervezetünk nem h...e a hideg ellen cukrot termel.
 

Sani

Új tag
Nálam sem ok minden, és valószínűnek tartom, hogy pumpásnak van igaza és a hideg miatt nőtt meg az inzulinigényünk.... :arrow: na de mi lesz velünk hétvégén, amikor -20 C-ot jósolnak :roll: :confused:
 

pumpás

Őstag
Nálam sem ok minden, és valószínűnek tartom, hogy pumpásnak van igaza és a hideg miatt nőtt meg az inzulinigényünk.... :arrow: na de mi lesz velünk hétvégén, amikor -20 C-ot jósolnak :roll: :confused:
Nálam van nyári ill téli beálitás.Nemtudom ki hogy van ezzel.:p-20 Napi ampulla:p
 

Sani

Új tag
Nálam is van téli - nyári inzulinadagok...és azért vagyok " bajban " a pumpával, mert ez annyira kifinomultan adagolja az inzulint, hogy nehezebb beállítani a megfelelő adagot, mint még anno pennel. Különben már ősszel átállítottam, ill. megemeltem...de most még emelnem kell?...simán elképzelhető.
 

laffi

Tag
Pumpás!
Képzeld már használom 1-2 hete a bolusvarázslót, még nem tökéletesek a beállítások, de egészen jól működik. Kaja után 4-9 közöttire lehozom. Sajnos még mindig gázosak az esti értékeim, vacsi előtt 9-11 körüliek, és lefekvéskor is hasonló.
 

pumpás

Őstag
Pumpás!
Képzeld már használom 1-2 hete a bolusvarázslót, még nem tökéletesek a beállítások, de egészen jól működik. Kaja után 4-9 közöttire lehozom. Sajnos még mindig gázosak az esti értékeim, vacsi előtt 9-11 körüliek, és lefekvéskor is hasonló.
Irtam én akkor ha jol emlékszem hogy ez türelem játék.Külömben GRATULA
 

laffi

Tag
nekem is mond el a varázslós történetet!légyszi

Bolus Wizard = Bolus varázsló (kicsit lökött fordítás, de aki használja érti)
A Medtronic pumpában van ez a lehetőség. Be lehet adni az aktuális vc. értéket és az elfogyasztandó CH-t, majd a beállított egyéni paraméterek alapján kiszámolja a beadandó inzulin mennyiségét.
Korábban azért nem használtam mert a paraméterezés nem volt megfelelő:
ilyenek mint CH - inzulin arány, inzulinérzékenység, stb. mostanra viszont már kikísérleteztem és többnyire jól működik.
Véleményem szerint az étkezés előtti cukrok leginkább a bázis adagolás ütemétől, az étkezés utániak pedig a bolus mennyiségétől és típusától függenek. Az egyéb napszakban mért cukrok csakis a bázisadagoláson múlnak. Persze nem feltétlen kell ebben egyetérteni velem.
 

Sani

Új tag
Véleményem szerint az étkezés előtti cukrok leginkább a bázis adagolás ütemétől, az étkezés utániak pedig a bolus mennyiségétől és típusától függenek. Az egyéb napszakban mért cukrok csakis a bázisadagoláson múlnak. Persze nem feltétlen kell ebben egyetérteni velem.


Igazad van laffi, és ez az alaphelyzet.
Amiket leírtál, ezek függnek tőlünk.
Így, ha jól van beállítva a bázis és eltaláljuk a bevitt ch mennyiséghez a megfelelő bolus adagot, akkor jónak kell lennie a cukrunknak a nap 24 órájában...minden külső tényező nélkül. Viszont vannak páciensfüggetlen tényezők, amik nem hatnak egyformán a cukorbetegekre, de még 1 emberre sem élete folyamán. Ilyen bázis inzulinadag növeléssel járó tényezők pl:
- magas láz
- stressz
- hízás
- hasmenés
- hidegfront
- inaktivitás
- menses előtt kb. 10 nap 24-48 óráig ( 20 - 30 %-al )

Ezek személyiségfüggő dolgok, ki kell tapasztalni, hogy kire mi hogyan hat és hogy hogyan lehet ezeket ( mármint a vc emelkedést ) megelőzni.
 

Magdika

Új tag
Segítsetek légyszi!!
Úgy érzem,kezdem feladni! Valami nem jól van beállítva nekem,napok óta felmegy a cukrom 16-ra vagy fölé(délután 13 órától),mindent próbáltam %-ot ,bólust,nyujtottat.Elkenődtem,nem hiszem,hogy én vagyok az egyedüli pumpás kinek nem lehet megfogni a cukrát!Leírom a bázisom ha valakinek van valami ötlete legyen szíves segíteni!Köszi
0-2 0,9
3-7 1 7.00-7,4
8-11 0,5 9.00-4,3 10.00-10,4 11.00-16,5
12-13 0,6 12.00-19,2
14-21 0,9 14.00-14,5 most,18.40-6,9,de addigra túl vagyok egy cserén,%-okon,bóluson stb.
22-24 1
ja és ez napok óta így mozog,más értékekkel,de nem mindig van 4,3 ,magasabb szokott lenni.


Mindenkinek!

Én penes vagyok, de így is iszonyatos most. Nem tudom megfogni én sem a cukrom, napok óta magas eget verő értékeket mérek ok nélkül, ilyenkor emelgetek és a következmény legtöbbször, vagy nem mozdul, vagy jön a hipó, de olyan nagyok, amiket épp, hogy csak ki tudok védeni. Azt hittem, hogy csak nekem van ez a sok stressz miatt, de amint látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával. A hidegre én is gondoltam, de ennyire, már én megéltem 48 telet diabosan, de ennyire még nem emlékszem, hogy ilyen nagy fokban reagáltam volna rá.
Amióta a lantuszt adom bázisnak a reggeli értékeim jók, de most azt is emeltem. Nincs magyarázat. Tudom nem segítettem, csak megosztom veletek.
Magdika
 

Sani

Új tag
Sziasztok!

Mi újság van a cukrotokkal?
Jobb lett a helyzet?
Ha jobb lett, visszaállt magától vagy kellett módosítani az adagokon?
Ha kellett, mennyivel kellett ( %-osan vagy minden bázis időpontot újra "számoltatok)?
Én még kísérletezgetek.
 

Sani

Új tag
Sziasztok!

Péntek és szombat éjszaka csináltam profilt, leírom nektek az eredményeket:

A bázis adagolásom Apidra inzulinnal és Animas IR 1200-as inzulinpumpával:

00-04 0,525 E/óra
04-06 0,825 E/óra
06-08 0,750 E/óra
08- 11 0,725 E/óra
11- 14 0,700 E/óra
14- 17 0,0,75 E/óra
17- 21 0,800 E/óra
21- 00 0,625 E/óra

A héten mindig magas cukorral ( 7-9- ) ébredtem, így azt hittem, hogy változtatni kell az éjszakai adagokon. Ezért csináltam a profilt, ami így alakult:

2009. 01. 09
( 17 órakor ettem utoljára 1 zsemlét)
idő...... vc ......intézkedés
19 --> 6,5 .....0,75 E bólus inzulin
21 --> 6,3 .....0,5 E
00 --> 5,2 ..... -------
02 --> 5,3.... ------
04 --> 6,9.... 0,80 E
06 --> 6,0 .... 0,5 E
08 --> 3,3

2009. 01. 10.
( 14 órakor ettem utoljára)
idő..... vc...... intézkedés
17 --> 6,5..... 1 E bólus + 1 mandarint megettem
19 --> 4,4...... --------------
21 --> 4,7.... ----------
22 --> 4,1...... 1 keksz, ami kb. 0.7 g ch
00 --> 3,7..... 2 keksz
03 --> 4,5...... -------------
05 --> 4,0 ......-------------
08 --> 3,3....... ----------

Ami jól látható, az az, hogy míg 09.-én még inzulint kellett adnom a jó értékekért, addig 10.-én meg ennem kellett.
Az első éjszaka után még úgy gondoltam,hogy +10 % ék emelésekelk talán jók lennének az értékeim éjszaka, de ezt a 10.-ei éjszaka megcáfolta, így nem változtatok %-osan az adagjaiman, hanem a 20-00 és a
06 - 08-ig adagokat fogom visszavenni 0,025 E gel.
Aztán meglátjuk, milyenek lesznek az eredményeim. :rolleyes:
 

orsika

Új tag
A Sani pumpája tök jó... Röhejesen hangzik, de nekem hiányzik az a pumpámból, hogy 0.025 E-gel tudjam módosítani az a dagokat. Nem egyszer fordult már elő, hogy a cukrom 0.7 E bázissal 10 mmol/l körül volt, viszont ha 0.8E-el ment, akkor tartós 3.0 mmol/l lett... Szóval lehet hogy a 0.05 korrigálás lenne a megoldás.... Mit ajánlotok?
 

pumpás

Őstag
Sziasztok!

Mi újság van a cukrotokkal?
Jobb lett a helyzet?
Ha jobb lett, visszaállt magától vagy kellett módosítani az adagokon?
Ha kellett, mennyivel kellett ( %-osan vagy minden bázis időpontot újra "számoltatok)?
Én még kísérletezgetek.
Nekem vissza állt a rendes kerékvágásba igaz minimális korekcióval.
 
Oldal tetejére