Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Múlt hétvégén voltunk Szépalmán a Törp programon és változott a pumpa ára és hogy ki kaphatja.
1 éves kor alatt mindenképp inzulinpumpát kap a gyerkőc.
3 éves kor alatt nem kötelező az 1 év diabatest megvárni. És a támogatás 98%-ra emelkedett.
Ebben a 2 kategóriában biztos. Nagyobb gyerekeknél nem tudom változott-e illetve hogyan.

Szia Lina!
Légyszíves pontosíts, mert nem egyértelmű számomra, 1-2 részlet... A 98% támogatás 18 éves korig értendő?
Köszi!
 

tímeácska

Őstag
1 éves kor alatt mindenképp inzulinpumpát kap a gyerkőc.
És, ha a szülők nem szeretnék a pumpát?! Vagy esetleg az izgő-mozgó 11 hónapos gyereken nem "marad meg" a pumpa, esetleg nem viseli el? Ilyenkor mizu? Vagy ez a "mindenképp inzulinpumpát kap a gyerkőc" azt jelenti, hogy minden további kritérium nélkül azonnal kaphat pumpát?! Ennek értelmében, a 3 éves is, ahogy írtad (mivel nem kell megvárni az 1 év diabot)...
Vagy, ha valóban pl. egy 11 hónapos gyerek cukros lesz, rárakják a pumpát, mert a szülőknek nincs más választása, akkor 12 hónapos kora után (vagy később...) kérheti a pent? Mert, hát ugye, 1 éves kor alattra vonatkozik a " mindenképp pumpa"...
 

linus

Tag
Ez a 0-3 éves korú gyerekere vonatkozik, innen felfelé nem tudom. Erről volt szó.
De nekik 98 % a támogatás.
Nekünk azt mondták pumpa kezeléssel kezdődik 1 éves kor alatt. Lehet ha olyan a doki és 11 hós a gyerek, mérlegeli a szülőkkel a dolgokat,és ez csak a "protokoll".
Nem kötelező a pumpa 3 éves kor alatt, de már nem kritérium hogy mindenképp meg kell várni az 1 év diabot. Pl ha 16 hósan lesz diabos mint mi kaphat rögtön pumpát. Gondolom ez az egész sokat múlik a dokikon mert mi is elindultunk kb 5 hó diab után a pumpa felé és még nem fogadták el a rendeletet akkor.
Szerintem ha valaki a penes kezelés mellett dönt nem lesz semmi, én azt hiszem ezt azért változtatták meg mert látják mennyire más minden a pumpával. És sokaknak úgy ítélték jobb lenne kezelés szempontjából a pumpa, de a rendelet megkötötte a kezüket.
Persze ha valaki anyagilag nem bírja esetleg biztos nem erőszakolnak rá semmi sem.
Vagy ha nem a pumpa mellett dönt.
 

szanrit

Új tag
Sziasztok!
Itt vagyok ,ismét,most van egy kis időm a gyerkőcök alszanak.Jól telt a wellness hétvége,minden okés volt nem voltak nagy ingadozások.Persze,nem is voltam sok időt pumpa nélkül!! Most más miatt zargatlak titeket....A kérdésem,hogy mit csináltok oylan esetben amikor melegtől leázik a ragacs a bőrötökről....ahogy ,ilyen meleg lett,rögtön nem tapadt rendesen a kanülrögzítő tapasz...kétszer jártam,úgy,hogy kijött.Van valami rögzítő vagy a roche-nak van-e valmin cucca ilyen esetekben? köszike
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Itt vagyok ,ismét,most van egy kis időm a gyerkőcök alszanak.Jól telt a wellness hétvége,minden okés volt nem voltak nagy ingadozások.Persze,nem is voltam sok időt pumpa nélkül!! Most más miatt zargatlak titeket....A kérdésem,hogy mit csináltok oylan esetben amikor melegtől leázik a ragacs a bőrötökről....ahogy ,ilyen meleg lett,rögtön nem tapadt rendesen a kanülrögzítő tapasz...kétszer jártam,úgy,hogy kijött.Van valami rögzítő vagy a roche-nak van-e valmin cucca ilyen esetekben? köszike
Szia Szanrit!
Örülök, hogy jól telt a welnes, és a cukraid is jók voltak.

Van egy úgynevezett filmrögzítő tapasz, Tegaderm a neve. Ebből én a 6*7-est veszem, mert ez pont befedi a kanült.

Van két gond vele, az egyik, hogy nincs luk a közepén, de én azt kivágom, még a felragasztás előtt, és a fólia levétele után úgy rakom fel, hogy a kanül csatlakozása a kivágott részen van.
A másik gond, hogy drága. 1 db 120 Ft, de egy dobozban 100 db van, és a patikák nem szívesen bontják meg. Tegyél egy próbát, hogy neked megbontják-e.

A Tegaderm tulajdonságai: légáteresztő, vízálló, 4-5 napig teljes biztonsággal ragad, nem irritál.

Egyébként Mártától is lehet kérni, nekik is van. A következő féléves szett igényednél kérhetsz, tőle nem kell 100 db-ot megvenned, ha akarsz, elég csak 20-30 db-ot rendelned. Náluk ugyennyibe kerül.
 

Csatolások

  • 3M_TEGADERM.jpg
    3M_TEGADERM.jpg
    14.3 KB · Olvasás: 9
  • tegaderm-transparent-dressing.jpg
    tegaderm-transparent-dressing.jpg
    69.1 KB · Olvasás: 10

tímeácska

Őstag
A másik gond, hogy drága. 1 db 120 Ft, de egy dobozban 100 db van, és a patikák nem szívesen bontják meg.

És mi van akkor, ha mondjuk Mi, Fórumozók összedobjuk a píztet páran, és veszünk egy 100 db-os készletet... Az árát az általunk igényelt mennyiségnek megfelelően a "megrendelőnek" kifizetjük... Úgyis jön a nyár, sokaknak kelleni fog ez a ragacs-rögzítő-ragacs...
 

tímeácska

Őstag
És mi van akkor, ha mondjuk Mi, Fórumozók összedobjuk a píztet páran, és veszünk egy 100 db-os készletet... Az árát az általunk igényelt mennyiségnek megfelelően a "megrendelőnek" kifizetjük... Úgyis jön a nyár, sokaknak kelleni fog ez a ragacs-rögzítő-ragacs...

Pl. a taliig fel is lehetne mérni az igényeket... Esetleg...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És mi van akkor, ha mondjuk Mi, Fórumozók összedobjuk a píztet páran, és veszünk egy 100 db-os készletet... Az árát az általunk igényelt mennyiségnek megfelelően a "megrendelőnek" kifizetjük... Úgyis jön a nyár, sokaknak kelleni fog ez a ragacs-rögzítő-ragacs...
Én a részemről benne vagyok. Fel lehet mérni az igényeket.
 
Május 14-én megjelent a Magyar Közlöny 79-es számában az inzulinpumpa támogatásáról is szóló EÜ rendelet. 17337. oldaltól felsorolja azt a 22 helyet, ahol az országban ezeket felirhatják. 18 év felett 90 %-os a pumpa támogatása és 80 % a szerelékeknél. Megadták a 6 havi mennyiséget is. 18 év alatt a pumpa 98 %-os, a szerelékek 90 %-os támogatásúak. 1 év alatt azonnal, 3-6 között 1 év után lehet felirni, de lehet kivétel a várakozási idő alól. A rendelet június 1-től lép hatályba a pumpákra vonatkozóan.
 

ladanyii

Új tag
Sziasztok!

Megnéztem a Magyar Közlönyt, ott 18 év felett 80%-os támogatást láttam a pumpára és a szerelékekre is, így a fenti hozzászólásban ezt javítani érdemes... ;)
 
Sziasztok!

Megnéztem a Magyar Közlönyt, ott 18 év felett 80%-os támogatást láttam a pumpára és a szerelékekre is, így a fenti hozzászólásban ezt javítani érdemes... ;)
Kedves ladanyii! Újra megnéztem a közlönyt, sajnos te láttad jobban :(
Megnéztem az utolsó számlámat is, 85 %-ról csökken 80 %-ra a támogatás. Egyrészt drágul a szerelék, másrészt egyszerűbb lesz az elérés és kedvezőbb a mennyiség is. Az nem derült ki, hogy az orvos receptjét kell-e érvényesíteni, vagy rögtön beváltható.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Május 14-én megjelent a Magyar Közlöny 79-es számában az inzulinpumpa támogatásáról is szóló EÜ rendelet.

18 év felett 90 %-os a pumpa támogatása és 80 % a szerelékeknél.
Nem jól írtad, 18 év felett a pumpa támogatása is csak 80 %.
(ahogy Ladanyii is írta)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ahogy néztem a támogatások listáját, azt láttam, hogy a 6 év alatti gyerkőcök, akik eddig csak 2 doboz csíkot kaptak, mert napi 2x szúrtak (Mixtard), ők is megkapják a havi 3 dobozzal. Ez jó hír. :hurra:

Ami még feltűnt, hogy minden csíknál a 80 %-os támogatás van feltüntetve, ezek szerint a Fix támogatást megszüntették volna? Ezek szerint minden csíkra számolt 80 %-os támogatást adnak? Vagy megint pontatlan a tájékoztatás. (nem lepődnék meg)
 

manocs

Új tag
hurráá...:( ez eddig is egy anyagi csőd volt.

Viszont egy vicces infó: beszereztem a sokak által ajánlott combtokot, hogy majd fellépésekre, a hosszú ruha alá mennyire jó lesz nekem, mert én leszek majd Lara Croft, meg minden.:dr_313:
Háááát, szerencsére a cucc hossza állítható, így, ha nagyon körbetekerem combomon, akkor éppen jó is, de a derekamra/ csípőmre pont jó. Kényelmesen be lehet fűzni a farmer övbujtatóiba. Vicces:D
 

linus

Tag
Sziasztok!
Tájékoztatást kaptam hogy félreérthető volt a hozzászólásom.
Szóval javítanám magam, hogy a pumpa természetesen nem kötelező sem 1 éves kor alatt sem felette. Elnézést kérek mindenkitől, ha félreérthető voltam. Ez választható és senki nem kötelezhető rá.
 
szia lina!

Eszter vagyok ti is ott voltatok szépalmáson most olvasom.Neked hogy tetszett nekünk nagyon , miota haza jöttünk küzdünk a bálintnak a pumpáért mert katasztrofális cukrai vannak és nem tudok vele mit kezdeni.Nektek miota van pumpátok .Amugy mi paksrol voltunk ha igy könnyebb azonositani minket szia.
 

linus

Tag
Szia!
Én találtam meg a Bálint cumiját? Jól azonosítottalak? (Ha nem bocs).
Még nincs pumpa, szerdán megyünk Győrbe, akkor betanítanak minket Apával a pumpa használatról. És jövő héten fekszünk be, akkor teszik rá Nórira.
Mit beszéltél a dokival, tudtok valamit intézni ezzel kapcsolatban?
Én már nagyon várom hogy menjünk remélem hogy jobb lesz a cukra, sikerül megfelelő tartományban tartani.
 
Nem jol azonositottál de mindeggy bálint 5 éves , mi most csütörtökön megyünk kezelö orvossal beszélni (meggyözni)hogy mi nagyon szeretnénk meg probálni kerül amibe kerül amugy nektek mit mondtak mennyi lessz árban most? Azért szeretnénk megprobálni mert annyira labilisak a cukrai 1,8mmol/l-23mmol/l ig van minden 4éve diabos 4szer szurunk de most valahogy nem megy se diéta se inzulin adag változtatásával sajnos most magas lett a hga1c je is ugyhogy valamit lépni kell .De lehet ugy tudsz azonositani hogy én magam is diabos vagyok napi 4-szer szuri apidra és lantus ra vagyok állitva.De ugye te is bent leszel vele a korházba beállitáson nem hagyod ott egyedül.Örülök hogy igy tudunk kapcsolatot tartani ,remélem meg irod majd a részleteket hogy hogy alakultok mert nagyon érdekel sok szerencsét nektek hozzá szia.
 
Oldal tetejére