Insulinpumpa

linus

Tag
Szia!
Bocs, de volt egy másik Bálint is. Akkor ti vagytok akik elöl ültetek. Te Férjed meg az enyém gyűjtötték a fát a tábortűzhöz? Segíts légyszi, mert nem jó a névmemóriám, mert sok mindenkivel beszélgettünk. Mindenképp szeretnélek beazonosítani.
Nem tudom Győrben hogy van, de azt hiszem általános hogy 3 éves koráig a gyerek mellett maradhatsz éjszakára. Ha nem lehet vannak barátok Szlovákiában és az kb fél óra, ott alszok addig , mert tőlünk 2 óra autóval Győr.
Jelentkezem majd hogy haladunk, írj hogy mi volt a dokinál, akár privibe is.
 

linus

Tag
Nem jol azonositottál de mindeggy bálint 5 éves , mi most csütörtökön megyünk kezelö orvossal beszélni (meggyözni)hogy mi nagyon szeretnénk meg probálni kerül amibe kerül amugy nektek mit mondtak mennyi lessz árban most? Azért szeretnénk megprobálni mert annyira labilisak a cukrai 1,8mmol/l-23mmol/l ig van minden 4éve diabos 4szer szurunk de most valahogy nem megy se diéta se inzulin adag változtatásával sajnos most magas lett a hga1c je is ugyhogy valamit lépni kell .De lehet ugy tudsz azonositani hogy én magam is diabos vagyok napi 4-szer szuri apidra és lantus ra vagyok állitva.De ugye te is bent leszel vele a korházba beállitáson nem hagyod ott egyedül.Örülök hogy igy tudunk kapcsolatot tartani ,remélem meg irod majd a részleteket hogy hogy alakultok mert nagyon érdekel sok szerencsét nektek hozzá szia.


Elfelejtettem írni, hogy mikor még a pumpás cég képviselője itt volt, nem volt az új rendelet érvényben, akkor 130 ezer ft-ot mondtak kb első alkalomra ami a pumpa és szerelékek is vannak az árban. (Medtronicosat választottunk) Most ennek a töredéke lesz, mert ez 90%-os támogatottságra szólt és most 98 % lett.
Lehet hogy valaki itt a fórumon pontos infoval tud szolgálni, mert igazából én se tudok ennél többet.
 

tímeácska

Őstag
Nem tudom Győrben hogy van, de azt hiszem általános hogy 3 éves koráig a gyerek mellett maradhatsz éjszakára.

Lina!
Mi is Győrben voltunk pumpa-beállításon! Minden további nélkül ott lehet maradni a gyerkőcökkel! Sőt! Mivel Nektek pumpa-beállításotok lesz, jobb is, sőt kérik hogy legalább az egyik szülő a nap 24 órájában legyen ott a gyermekkel, mert így tudják megtanítani igazán a pumpa kezelését, és az esetlegesen adódó problémák kezelését is "élesben" láthatod (pl. kajánál hogyan adagold az inzulint, itt győződnek meg a kanül helyes behelyezéséről, stb!)! Szóval, mindenképpen nagyon fontos, hogy Valaki ott legyen a pumpára áttérő gyerkőccel, akár 3 éven aluli, akár 10 éves... Persze, egy 17 éves "nagy gyereknek" nem kell, hogy anyuci is folyamatosan Vele legyen...:D
 
Szia lina!

Igen ott ültünk elöl a 2-dik sorban a férjemet csabinak hivják , igy most már emlékszem rátok.Igen eggyütt gyüjtötték a fát , aztán a végén elmaradt a tábortűz.Azt szeretném kérdezni ti miért ezt a pumpát választottátok, vagy ki javasolta ezt nektek?Hát sok szerencsét nektek a pumpához majd ird meg hogy mi a helyzet én is megirom remélem nekünk is sikerül .Még azt szeretném kérdezni hogy melyik orvos lessz akihez fogtok tartozni .Ezek a győriek olyan jo fej dokik nagyon sajnálom hogy tölünk ilyen messze van (szivesen járnék )bálintal oda azért tettem oda ezt a zárojelet mert inkább ne kéne sehova lenne egészséges.De sajna nekünk ez jutott majd alakulunk.
 

linus

Tag
Szia lina!

Igen ott ültünk elöl a 2-dik sorban a férjemet csabinak hivják , igy most már emlékszem rátok.Igen eggyütt gyüjtötték a fát , aztán a végén elmaradt a tábortűz.Azt szeretném kérdezni ti miért ezt a pumpát választottátok, vagy ki javasolta ezt nektek?Hát sok szerencsét nektek a pumpához majd ird meg hogy mi a helyzet én is megirom remélem nekünk is sikerül .Még azt szeretném kérdezni hogy melyik orvos lessz akihez fogtok tartozni .Ezek a győriek olyan jo fej dokik nagyon sajnálom hogy tölünk ilyen messze van (szivesen járnék )bálintal oda azért tettem oda ezt a zárojelet mert inkább ne kéne sehova lenne egészséges.De sajna nekünk ez jutott majd alakulunk.


Szia!
Nekünk volt akkora szerencsénk hogy mindkét cég képviselője eljött hozzánk, és megmutatta a pumpát, elmondta mit kell tudni róla. Igazából konkrétumot semmit nem mondott senki hogy ezt vagy azt válasszátok. Lényegében mindkét cég pumpái ugyanazt a célt szolgálják. Megkérdeztem a kezelőnket is, és a szakasszisztens, az Andi azt mondta kezelés szempontjából mivel ilyen kicsi a Nóra a Medtronic jobb lenne. Persze ezt is csak tanácsként mert megkérdeztem. De mivel meghallgattunk mindenkit és azért kis különbségek vannak mi emellett döntöttünk. Igaz még nem rakták Nórira, de nem voltak kétségeink hogy a másikat kellett volna választani.
Nem tudom hány orvos van aki foglalkozik a gyerekekkel, de gondolom akik ott voltak fognak velünk foglalkozni.
Mi van hozzátok közel? Mármint pumpa centrum melyik városban van?
 
Szia lina!

Hozzánk legközelebb Pécs van ilyen szempontbol és pécs pumpacentrum .De amugy kezelö orvoshoz szekszárdra járunk.A rippl doktornöhöz , remélem sikerül meggyözni.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Akik ott voltak Szépalmán a Törp-találkán a képeket megnézhetik a gyermekdiabetes.hu honlapon.

Szia Tufika! Jaj, de régen láttalak!!!
Hamarosan megyünk felétek, most már "könnyebben" utazgatok, mert Máténak megszületett a hugija! :)
Egyébként Mátéval cukorilag - ha csak nem oviban van:mad: - minden oké, viszont, magas a vérnyomása! Nem ritkán 130- de akár 140 fölé (!!!) is megy...:(
Na, de a lényeg, hogy végre "látlak"! ;):D
 

speterkoma

Új tag
Üdv!

A páromnak inzulinpumpája van kb 2éve,átszúrásnál majdnem mindig nagyon sokáig magas marad a cukorszintje sok inzulint kell beadnia és valamikor még akkor sem megy le a cukorszintje így újra át kell szúrnia!Mi lehet a gond mit tegyen hogy jó legyen!
 

pumpás

Őstag
Üdv!

A páromnak inzulinpumpája van kb 2éve,átszúrásnál majdnem mindig nagyon sokáig magas marad a cukorszintje sok inzulint kell beadnia és valamikor még akkor sem megy le a cukorszintje így újra át kell szúrnia!Mi lehet a gond mit tegyen hogy jó legyen!
Szia Speterkoma! Átszurásnál használtok Fix Feltöltést?Ez is lehet egy probléma.
 

szanrit

Új tag
SZIASZTOK!
Kicsit el vagyok kenődve....Ti mit csináltok,hogy ne jöjjön le a kanul ragacsa?vagy csak én izzadok ennyire?Most vettem tegaderm tapaszt,de az is lejön,bár még tart.Mit fogok csinálni fokban????Ha,van valami jó ötlet azt szívesen venném.Amúgy egész jók az értékeim.Már lejárt a két hónap próbaidőm,de a cég még nem jelzett,hogy nagyon verné őket a víz.....,hogy fizessek....Remélem a dokinőm is azt fogja mondani,hogy megéri megvenni,bár néha kétségeim vannak,hogy lett-e annyival jobb az érték,meg ugye,olyan kevés hely van a bőrömön ahová be tudom szúrni...(striák a szülés óta),megnyúlt hasbőr....stb...Ma ,úgy látom depiben vagyok...Majd kiheverem!! Köszi előre is az ötleteket!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
SZIASZTOK!
Kicsit el vagyok kenődve....Ti mit csináltok,hogy ne jöjjön le a kanul ragacsa?vagy csak én izzadok ennyire?Most vettem tegaderm tapaszt,de az is lejön,bár még tart.Mit fogok csinálni fokban????Ha,van valami jó ötlet azt szívesen venném.Amúgy egész jók az értékeim.Már lejárt a két hónap próbaidőm,de a cég még nem jelzett,hogy nagyon verné őket a víz.....,hogy fizessek....Remélem a dokinőm is azt fogja mondani,hogy megéri megvenni,bár néha kétségeim vannak,hogy lett-e annyival jobb az érték,meg ugye,olyan kevés hely van a bőrömön ahová be tudom szúrni...(striák a szülés óta),megnyúlt hasbőr....stb...Ma ,úgy látom depiben vagyok...Majd kiheverem!! Köszi előre is az ötleteket!!!
A dokiddal beszéljétek meg, hogy mennyi változás volt eddig, és ő a tapasztalati alapján mennyit vár még.
Neked az életviteledbe mennyi pozitív változást hozott a pumpa? Azt is számításba kell venni.
A kanül ragacsához pedig a szappanos lemosást tudom javasolni, az zsírtalanít, és talán az izzadság nem kezdi ki annyira a ragacsot. A Roche most vezet be egy új kanült, aminek a ragacsa az érzékeny bőrűeknek lett kitalálva. Érdemes lenne az kérni próbaként, hátha az az izzadmányt is jobban bírja.
Ha a pociban kevés hely van, ami alkalmas a szúrásra, akkor ki lehet próbálni a felkart, combot, vagy a tomport (az a terület, amikor lazán csípőre vágod a kezed, és tenyered alatt/körül van, ahova a szurit is kaptuk régen).
 

Dorika

Új tag
SZIASZTOK!
Kicsit el vagyok kenődve....Ti mit csináltok,hogy ne jöjjön le a kanul ragacsa?vagy csak én izzadok ennyire?Most vettem tegaderm tapaszt,de az is lejön,bár még tart.Mit fogok csinálni fokban????Ha,van valami jó ötlet azt szívesen venném.Amúgy egész jók az értékeim.Már lejárt a két hónap próbaidőm,de a cég még nem jelzett,hogy nagyon verné őket a víz.....,hogy fizessek....Remélem a dokinőm is azt fogja mondani,hogy megéri megvenni,bár néha kétségeim vannak,hogy lett-e annyival jobb az érték,meg ugye,olyan kevés hely van a bőrömön ahová be tudom szúrni...(striák a szülés óta),megnyúlt hasbőr....stb...Ma ,úgy látom depiben vagyok...Majd kiheverem!! Köszi előre is az ötleteket!!!

Minden kezdet nehéz:). A szappanos víz nem rossz ötlet, de nagyon fontos a beszúrási hely fertőtlenítése és zsírtalanítása is. Próbálkozhatsz egyszerű gyógyszertári alkohollal vagy nem tudom esetleg hallottál e fertőtlenítő kendőről? Nálunk minden pumpás ezt használ, fertőtleníti a bőrt és jobb tapadást biztosít a szerelék számára, be kell kenni a kívánt területet várni míg megszárad egy picit és aztán beszúrhatod. Nekem bejött, elég "intenzíven" sportolgatok
Szerintem már az pozitívum, hogy két hónap alatt javultak az értékeid, eddig csak rosszabbak voltak, bár nézőpont kérdés. Nyilván a pumpa nem gyógyít ki a diabetesből, de lehetőséget ad arra hogy sok problémától megszabadulj, csak élned kell a pumpa adta lehetőségekkel: különböző bolus minták, megfelelő bázis beállítás!!! és tudni kell a megfelelő
dietetikai alapokat.
Beszúrási helyeket mindenképp változtasd, mert elhasználódhatnak a szövetek és utána sokkal rosszabb lesz a felszívódás. Lőheted hasba, combba, farba (úgy, hogyha leülsz ne a szereléken ülj. öv alatt pár centivel), karbat (itt a melltartóra csiptetheted a pumpát) ill. bármely olyan helyre ahol találsz egy kis zsírszövetet:)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok !

Szeretném felhívni mindenkinek a figyelmét az alábbi honlapra.:o
A jövőben ajánlatos lesz ezt az oldalt is olvasgatni.


http://www.diabetesz.info.hu/

Az infó Keller Ricsitől származik.:dr_24::dr_24::dr_24:

Köszi Borka! Látom Ricsi megint figyelmes volt. :cool:
Ugye találkozunk ottan június 6-án? Mondd, hogy ugye, ugye!!! :hurra::hurra::hurra:

Ugye,ugye:hurra::hurra::hurra:és remélem,hogy lesznek csatlakozók:cool: ugye többiek?
Borka, megnéztem újra a honlapot, és a 6- át lett írva 5-ére, szombatra.
Nekem nem jó a szombat, én ismét bringatúrázom egy csapattal.
 
Oldal tetejére