Insulinpumpa

zsuzsa

Új tag
ilyen nekünk is volt már, de nem tudtunk megbizonyosodni róla hogy tényleg az inzulin volt e a bib de tény hogy amint másik penből, új penből szívtuk fel helyreálltak a diolgok, pesze addigra már kanülcsere, korrekció pár rossz értéken túl voltunk.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Képzeljétek, tegnap ismét a megromlott inzulin című műsort sikerült előadnunk. A hűtőajtóban tárolom, és az utolsó patron volt az ötből. Kb. 2 hónapja állt a hűtőben, a szavatossága 2011. Már az ezt megelőző két patronnál is fura volt, hogy másfél, két nap pumpában tartózkodás után mintha nem úgy hatott volna. Persze mi a szúrás helyére gondoltunk, meg a melegre, és cseréltük mindig a teljes szereléket új inzulinnal, új helyre. Tegnap reggel 12-es cukorral ébredt Dani. Rögtön új inzulint szívtunk a tartályba (ez volt az ominózus utolsó patron), új kanült lőttünk be, erre ebéd előtt 20 lett a cukor :-(. Szerencsére pont most írattunk új doboz inzulint, így volt otthon. Pennel gyorsan (délután, amikor a munkából érte tudtam menni...) beadtam 1,5-öt, aztán a többit a pumpával, bázisemeléssel levittük szépen.
De ez azért gáz. Hogy a fenébe lehet rájönni, hogy az inzulin megromlott? Annyi tűnt fel még, hogy jobban bubisodik, mint máskor.
Ha ez inzulin probléma, márpedig minden jel arra mutat, akkor az csak úgy fordulhat elő, hogy a patikába szállításkor nem volt megfelelően, vagy folyamatosan hűtve.
Sajna ránézésre nem lehet megállapítani, hogy romlott-e (hatását vesztett), úgy, mint a hosszú hatástartamú opálos inzulinoknál (kicsapódás). Azt pedig sejtem, hogy a patikán számonkérni a szállítás, tárolás körülményeit hasztalan próbálkozás lenne, de talán mégis.....
Egyetlen dolgot tudok javasolni, ami ugyan nem oldja meg a problémát, de nem marad rejtve a dolog. A dokinak megemlíteni az esetet, és legközelebb számon kérni rajta, hogy informálódott-e. Ha eleget nyaggatjátok, akkor talán utánajár a dolognak, de legalább hangot ad neki.
Sajna majdnem tehetetlenek vagyunk ilyen helyzetben, mert nehéz bizonyítani, hogy a nem megfelelő patikai tárolás a ludas.
Esetleg meg lehet még próbálni a patika vezetővel beszélni, ha elég humánus, akkor utána néz a dolognak, hogy szállításkor hogy is zajlik a pakolás, tárolás. Elmondani neki, hogy milyen komoly problémát okoz ez a helyzet, és lehet, hogy mindjárt fény is derül egy dolgozói mulasztásra, aki esetleg nincs is tisztában a helyzet súlyosságával.
 

szanrit

Új tag
Sziasztok!!
Van valaki közületek aki,mostanában kapta meg az pumpáját?Az engedélyeztetés folyamatára vagyok kiváncsi,meg,hogy milyen szerelmes levelet írtatok a Tb-nek?Valamelyikőtök próbálta vagy használja a spirit pumpához való cickótartóra rakható pumpatartót?Milyen megoldásokban hordjátok a pumpátokat?Én a műanyag csiptetőset használom általában és néha a zsebemben is hordom,de kiváncsi vagyok milyen jó megoldások vannak még.Még egy kérdés van-e olyan oldal ahol az összes tartozékot és mindenféle kütyüt meg tudok nézni,hogy válogathassak magamnak valót.Árakkal együtt esetleg,mert ami fent van a pharma marketinges oldalon az nem az összes kütyü. Köszike nektek.
 
Sziasztok vighkata és borka!
Nagyon szépen köszönöm nektek a segitséget Keller richárd ügyben meg irtam az emailt és válaszolt ugy hogy most beszélek doktornönkel és felveszem richárdal a kapcsolatot.Nagyon rendesek vagytok még egyszer köszönöm.
 

ladanyii

Új tag
Szia Szanrit!

Ha nem idegenkedsz a német nyelvtől, akkor itt szép számmal lehet böngészni az inzulinpumpák tartozékai között (is), és eurós árak is fel vannak tüntetve. Kérdés hogy itthon ezek közül mi érhető el, és milyen árréssel. Mindenesetre elég jól összeszedett a kínálat, inkább csak érdekességképp linkelem ezt az oldalt.:

http://www.diashop.de/index.php

Ciao: Imre


Sziasztok!!
Van valaki közületek aki,mostanában kapta meg az pumpáját?Az engedélyeztetés folyamatára vagyok kiváncsi,meg,hogy milyen szerelmes levelet írtatok a Tb-nek?Valamelyikőtök próbálta vagy használja a spirit pumpához való cickótartóra rakható pumpatartót?Milyen megoldásokban hordjátok a pumpátokat?Én a műanyag csiptetőset használom általában és néha a zsebemben is hordom,de kiváncsi vagyok milyen jó megoldások vannak még.Még egy kérdés van-e olyan oldal ahol az összes tartozékot és mindenféle kütyüt meg tudok nézni,hogy válogathassak magamnak valót.Árakkal együtt esetleg,mert ami fent van a pharma marketinges oldalon az nem az összes kütyü. Köszike nektek.
 

tímeácska

Őstag
Szia Szanrit!

Ha nem idegenkedsz a német nyelvtől, akkor itt szép számmal lehet böngészni az inzulinpumpák tartozékai között (is), és eurós árak is fel vannak tüntetve. Kérdés hogy itthon ezek közül mi érhető el, és milyen árréssel. Mindenesetre elég jól összeszedett a kínálat, inkább csak érdekességképp linkelem ezt az oldalt.:

http://www.diashop.de/index.php

Ciao: Imre

Szia Imre!

Én is ezen az oldalon szoktam csorgatni a nyálamat a szuperebbnél szuperebb tartókákon... :p
Ilyen nálunk is van - nyolc színben elérhető, ha jól emlékszem... - (éppen most rendelem meg...). 2000 Ft az ára (egészen pontosan 1990 Ft!), ami egész baráti!:


Mátémnak pedig ez a vágya:

Na, ilyen nincs Magyarországon... :(:(

Persze, ez ellen sem tiltakozna Mátém, de nálunk ilyen sincs... :mad::
 

tímeácska

Őstag
Mint írtam, éppen most rendeltem meg a szilikonos pumpatartót...
Új infók róla: 2500 Ft ÁFA-val az ára.
Viszont, nincsen hozzá (egyelőre még nincs) övre csíptethető része. Így csak zsebben hordva és nyakba akasztva lehet viselni. Mindegy, azért én rendeltem egyet, türkizkék színben Mátémnak...
Ami még akkor is meggyőzött engem ennél a pumpa-tartónál: teljes borítást, azaz védelmet ad a pumpának! Az adapterre is van egy kis szilikon "sapka"! (Adapter: az a rész, ahol a szereléket csatlakoztatjuk a pumpához...) Hogy miért lényeges ez számomra?! Azért, mert pontosan az egyébként gumis részeit védi a pumpának, amik a legjobban ki vannak téve a kopásnak! Nos, mivel Mátém suliba megy, és egyébként is "rá van aggatva" a pumpesz, így a viselésében nem nagy változás lesz, viszont, így védeni tudjuk a kopásnak kitett részeket a pumpán! És várjuk türelemmel a csíptetős részt...:)
 

ladanyii

Új tag
Szia Timi!

Sajnos eddigi tapasztalataim alapján a magyar, inzulinpumpával foglalkozó weboldalak nagyon elavultak/fapadosak. Bár az előbb linkelt oldal egy webáruház, mégis lehet friss információkat is gyűjtögetni róla. Például a legújabb inzulinpumpákat is láthatjuk.
Kár, hogy minden nagyon drága...

Imre

Szia Imre!

Én is ezen az oldalon szoktam csorgatni a nyálamat a szuperebbnél szuperebb tartókákon... :p
Ilyen nálunk is van - nyolc színben elérhető, ha jól emlékszem... - (éppen most rendelem meg...). 2000 Ft az ára (egészen pontosan 1990 Ft!), ami egész baráti!:


Mátémnak pedig ez a vágya:

Na, ilyen nincs Magyarországon... :(:(

Persze, ez ellen sem tiltakozna Mátém, de nálunk ilyen sincs... :mad::
 

tímeácska

Őstag
Szia Timi!

Sajnos eddigi tapasztalataim alapján a magyar, inzulinpumpával foglalkozó weboldalak nagyon elavultak/fapadosak. Bár az előbb linkelt oldal egy webáruház, mégis lehet friss információkat is gyűjtögetni róla. Például a legújabb inzulinpumpákat is láthatjuk.
Kár, hogy minden nagyon drága...

Imre

Pontosan! Fájóan igazad van!:( Elavultak??? Szerintem, amikor 5 évvel ezelőtt először megnéztem a magyar pumpás honlapokat, mai napig nem változtak! (Na, jó, talán valamicskét... De csak az éppen aktuális reklámok változtak rajtuk...:):rolleyes:)
Pedig, nem gondolnám, ha nálunk is elérhető lenne, akár kicsit - relatíve - magasabb áron (persze, nem a csillagos egekre gondolok...!), akkor is megvennék az emberek! A szükség és a kényelem néha nagy úr, főleg, ha belegondol az ember, hogy nem 1-2 hónapra vesszük ezeket a kütyüket, hanem pár évig azért használni tudjuk... Így, ha nem is évente, de 2-3 évente egy jobb és jó minőségű, praktikus és kényelmes hordozókára rászánnánk kb. 4-5 ezer Ft-ot... Asszem...
 

tímeácska

Őstag

Én pl. ezért a tartókáért biztosan kiadnék ~6500 Ft-ot, úgyhogy, ha Valaki lát valahol külhonban ilyet (csakis rózsaszín lehet!!!:D), akkor az legyen oly kedves, és gondoljon reám! Azonnal pengetem az árát! ;):D:D
 

tímeácska

Őstag
Ha már annyira a tartókáknál tartunk...:D
Nekünk van egy ilyen, illetve ehhez nagyon hasonló
, tusoláshoz alkalmas nylon pumpatartónk. Viszont, akárhogy raktam bele a pumpát, nem tudtam "becsukni", mivel a szerelék útban van! Help, ha valaki használt már ilyet!
(Elméletileg, a tasak tetejét vissza kell hajtani, és 2 patenttal záródik, így némileg vízhatlan lesz tusolás idejére... Na, de a szereléket is fel kellene akkor csavarnom, mint spagettit, de az olyan furi úgy... Meg értelmetlennek is tartom...:))
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ami még akkor is meggyőzött engem ennél a pumpa-tartónál: teljes borítást, azaz védelmet ad a pumpának! Az adapterre is van egy kis szilikon "sapka"! (Adapter: az a rész, ahol a szereléket csatlakoztatjuk a pumpához...) :)
Gábor hozott le áprilisban ilyen tokot, megtaperoltam. nagyon jónak tűnik az anyaga, de a küldött tájékoztató alapján többre számítottam.

Ami viszont az adapter borításra vonatkozik, annak az a bibije, hogy ugyanúgy nem lehet levenni, mint az eredeti adaptert. Vagy csak légtelenítés árán, vagy a következő feltöltésnél. Tehát nem reggel bedugom a pumpát a tokba, este pedig kiveszem.
Én először nem akartam venni, de sárgát én is rendelek. Na nem ez a szín tetszik, de tudod, hogy júliusban férjhez megyek :rohog:;), és sárga lesz a ruhám, és ahhoz passzol.
Nekem inkább a ződ tetszett (más szerint liba f*s ződ)
Ahogy Manocs mondaná, tőlem józanabb emberek lebeszéltek róla:rohog:
 

tímeácska

Őstag
Nekem inkább a ződ tetszett (más szerint liba f*s ződ)
Ahogy Manocs mondaná, tőlem józanabb emberek lebeszéltek róla:rohog:

Nem ismerek rájad! :o
 

tímeácska

Őstag
Pedig a ződ, az be jó lenne

Tekikém! Arra még nem gondoltál, hogy a "menyasszonyi" rucidat csak 1 alkalommal fogod hordani, illetve, ritkán, de a pumpesz tokot, azt a szíp zűdet meg naponta?! Most akkor a zeccer használatos sárga ricihez veszel sárga tartókát, vagy a napi használatos ződ tartóhoz egy eccer használatos ződ ricit inkább?!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tekikém! Arra még nem gondoltál, hogy a "menyasszonyi" rucidat csak 1 alkalommal fogod hordani, illetve, ritkán, de a pumpesz tokot, azt a szíp zűdet meg naponta?! Most akkor a zeccer használatos sárga ricihez veszel sárga tartókát, vagy a napi használatos ződ tartóhoz egy eccer használatos ződ ricit inkább?!
Most akkor azt mondod, hogy vegyek ződ menyasszonyi ruhát?

 

borka

Őstag
Ja, én nem erre gondoltam, ide van jelszó, nekem működik is, amit régen kaptam. Ti elfelejtettétek? Postán kaptátok meg. Gép generálta, és nem lehet megváltoztatni.


Nem felejtettük el, csak nem tudtuk belépni. Felhívtuk az S.O.S. pumpa számot és kértük,hogy nézzenek utána. Ma értesítettek,hogy megcsinálták a frissítést,kipróbáltam müködik.
 
Oldal tetejére