Insulinpumpa

linus

Tag
Lina! Ezt olvasd át!

http://maxkonyhaja.blogspot.com/2008/05/tprtkek-fagylalt-s-tlcsr.html

Szerintem mindenre kapsz benne választ, ami a fagyit illeti...
De ami szerintem sokkal lényegesebb: MINDENHOL MÁSHOGY készítik a fagyikat (sok helyen látom kiírva: olasz főzött fagyi; házi tejes fagyi, stb...). Ebből az következik, hogy az előbbi linken is csak egy tájékoztató jellegű adatok vannak (szerintem!). Figyelni kell a cukit fagyi előtt, után... Az elkövetkező pár gombóc fagyi elnyalása után már láthatod, hogy kb. milyen mértékben emeli a cukit, és annak megfelelően tudsz korrigálni (ha kell!)!


Köszi Tímeácska, már evett is, igaz nem dobta meg neki, de emelt kicsit.
 
Sziasztok !
Köszönöm a válaszokat,nagyon klassz máténak az összes tartója bálintnak tetszett.
Meg persze nekünk is azt szeretném kérdezni még hogy a medtronicnak az oldalán találtam olyan öv táskát ami minden fajta pumpához jo de semmi elérhetöséget nem találtam .
Nem tud esetleg valaki ebben segiteni szeretnék eggyet rendelni kiirtam a számát is az övnek,de elérhetöséget nem találtam.
Elöre is köszike a segitséget.
Köszönöm vighkata ,lina ,timeácska a segitségeteket reméljük beválik .
Mindig olvasom az ujabb irásotokat nagyon hasznosak sokat segitenek.
Olyan öv+nyakbaakasztos tartot,börtokot és csiptetöt kaptunk mi is hozzá.
Az állat figurásat ugy rendelted máténak?
Köszönöm a válaszokat meg neked timi a képeket szuperek lettek jo nagy a máté.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok !
Köszönöm a válaszokat,nagyon klassz máténak az összes tartója bálintnak tetszett.
Meg persze nekünk is azt szeretném kérdezni még hogy a medtronicnak az oldalán találtam olyan öv táskát ami minden fajta pumpához jo de semmi elérhetöséget nem találtam .
Nem tud esetleg valaki ebben segiteni szeretnék eggyet rendelni kiirtam a számát is az övnek,de elérhetöséget nem találtam.
Elöre is köszike a segitséget.
Köszönöm vighkata ,lina ,timeácska a segitségeteket reméljük beválik .
Mindig olvasom az ujabb irásotokat nagyon hasznosak sokat segitenek.
Olyan öv+nyakbaakasztos tartot,börtokot és csiptetöt kaptunk mi is hozzá.
Az állat figurásat ugy rendelted máténak?
Köszönöm a válaszokat meg neked timi a képeket szuperek lettek jo nagy a máté.

Örülök, hogy segíthettem! Vagyis, örülünk, hogy segíthettünk, mert ugye a kis segítőm nélkül nem ment volna... ;):D:D:cool:

Igen, az állatos tartót rendelni lehet.

Úgy várom már, hogy Bálintnak hogy fog tetszeni a pumpázás... :D Néha tényleg olyan izgi, mint mikor Mátémnak lett pumpája... :cool:
 

linus

Tag
Ma volt kanül csere és mondhatom néha-néha előfordul, hogy pont magas kezd neki lenni mire jön a csere. Mikor a régi kanült kiszedem, látom a csövön hogy sok a bubi. Gondolom azért nem szállunk el, mert 1x bubi megy 1x inzulin. Ez általában a karjánál vagy a combjánál szúrt kanülnél van. Lehet hogy a sok mozgástól elmozdul? Mert szokott egy kis kanyarulat lenni benne. Vagy rosszul szúrhatom be? Vagy mikor húzom ki a tűt óvatosabbnak kéne lennem? Mert jók az értékek csere után, és csere előtt reggel indul ez el.

Kisnyuszi, mit mondott Bálint a pumpára? Milyen volt az első kanül beszúrás? Mit szólt?
 

borka

Őstag
Ma volt kanül csere és mondhatom néha-néha előfordul, hogy pont magas kezd neki lenni mire jön a csere. Mikor a régi kanült kiszedem, látom a csövön hogy sok a bubi. Gondolom azért nem szállunk el, mert 1x bubi megy 1x inzulin. Ez általában a karjánál vagy a combjánál szúrt kanülnél van. Lehet hogy a sok mozgástól elmozdul? Mert szokott egy kis kanyarulat lenni benne. Vagy rosszul szúrhatom be? Vagy mikor húzom ki a tűt óvatosabbnak kéne lennem? Mert jók az értékek csere után, és csere előtt reggel indul ez el.

Kisnyuszi, mit mondott Bálint a pumpára? Milyen volt az első kanül beszúrás? Mit szólt?

Egyáltalán nem jó,hogy bubik vannak az infúziós szerelékbe.Amennyiben jól van összeszerelve (kellően megvan húzva minden )ki van rendesen légtelenítve és a pumpa adaptere lefelé áll, nem szabad,hogy levegő kerüljön a csőbe.
 

linus

Tag
Egyáltalán nem jó,hogy bubik vannak az infúziós szerelékbe.Amennyiben jól van összeszerelve (kellően megvan húzva minden )ki van rendesen légtelenítve és a pumpa adaptere lefelé áll, nem szabad,hogy levegő kerüljön a csőbe.

Ez az, hogy szerintem se, mert elvileg zárt rendszer......de mikor csere volt, megnéztem a tartályt és az is tele volt bubival, a falán végig rá volt tapadva, jó sok. A cukrok jók, csak a csere előtt borul fel és már nem tudok mire gondolni.
Tartály cserénél új inzulint "bontok" lehet hogy az a baj.
 

borka

Őstag
Ez az, hogy szerintem se, mert elvileg zárt rendszer......de mikor csere volt, megnéztem a tartályt és az is tele volt bubival, a falán végig rá volt tapadva, jó sok. A cukrok jók, csak a csere előtt borul fel és már nem tudok mire gondolni.
Tartály cserénél új inzulint "bontok" lehet hogy az a baj.

Mielőtt átszívod az inzulint,átmozgatod-e a dugattyút a tartályba legalább 2x? Az természetes ,hogy tartály cserénél új inzulint bontasz és azzal töltöd fel.Nem szabad hagyni,hogy a tartály oldalán bubik legyenek.Mielőtt a pumpába helyezed addig kell ütögetni az oldalát amíg van benne bubi.Csak a tartály tetején lehet levgő amit légtelenítéssel ki kel nyomatni.
 

linus

Tag
Mielőtt átszívod az inzulint,átmozgatod-e a dugattyút a tartályba legalább 2x? Az természetes ,hogy tartály cserénél új inzulint bontasz és azzal töltöd fel.Nem szabad hagyni,hogy a tartály oldalán bubik legyenek.Mielőtt a pumpába helyezed addig kell ütögetni az oldalát amíg van benne bubi.Csak a tartály tetején lehet levgő amit légtelenítéssel ki kel nyomatni.


Nem úgy értettem a bontást, hanem a mi pumpák kicsi tartályos, 180 e megy csak bele, tehát 2x-re tudom tartályba rakni az egy ampulla inzulint.
Meghuzogatom, és oda is ütögetem, átnézem a csövet 2x is mielőtt rárakom Nórira de ha minden jó, akkor is bubis egy idő után.
Igyekszem az összerakásnál majd jobban figyelni hátha ott rontok el valamit.
 

napocska

Őstag
Nekünk is előfordul, hogy bubis lesz, hiába a tökéletes légtelenítés. Ha eszünkbe jut, reggel-este átnézzük a csövet. Szerintem a hőingadozástól is képződhet buborék. Ill. volt, hogy a tartály alján, a gumitömítésnél alakultak kis bubik, valószínűleg ott volt egy icipici hézag. És a megromlott/már nem tökéletes inzulinnal tapasztaltuk azt, hogy marhára bubisodott, és másfél nappal a kanülcsere után már magas volt a cukor.
 

Dorika

Új tag
Nekünk is előfordul, hogy bubis lesz, hiába a tökéletes légtelenítés. Ha eszünkbe jut, reggel-este átnézzük a csövet. Szerintem a hőingadozástól is képződhet buborék. Ill. volt, hogy a tartály alján, a gumitömítésnél alakultak kis bubik, valószínűleg ott volt egy icipici hézag. És a megromlott/már nem tökéletes inzulinnal tapasztaltuk azt, hogy marhára bubisodott, és másfél nappal a kanülcsere után már magas volt a cukor.

Bubik a hőingadozástól, a nagy melegtől,rázkódástól képződhetnek még zárt rendszerben is. A tartályban a dugattyút felszívás előtt mozgasd meg, hogy a szilikonos védőréteget szétoszlasd a falán, ez segíthet abban, hogy még ha képződik is buborék kiüljön a tartály falára és azon tapadjon meg.
Bubimentes szép napot!:)
 
Sziasztok!
Hát jelentem szuper volt minden , rajta volt egész nap+éjszaka is.
Azt mondta hogy sokkal jobb mint a sok szuri.
Hát a kanül beszurás ugy volt hogy elösször nekem löt ö be eggyet a hasamba aztán meg engedte hogy én löjem be neki a fenekébe.
Mikor mondtam hogy eggyáltalán nem fáj de tényleg nem is éreztem.
Aztán csináltunk a macinak is eggy pumpát + apa is kapott eggyet ugy hogy teljes volt a csapat,egész klubb alakult a végére.
Aztán lementünk a játszotérre büszkén meg mutatta barátainak milye van azok meg mondták bálint nagyon gyönyörü gratulálunk.
Aztán el is lett felejtve mentek játszani,ugy hogy nagyon örülök hogy ilyen könnyen ment mert bevallom izgultam mi lessz de itt fent is bukfencezett , meg ugyan az volt mint addig mintha rajta se lenne.
Köszönöm poe ezt a cimet kell beirni erre tudok nekik e mailt irni és rendelni?
Ezt a www.metronicdiabetes.com cimet bocsi hogy ezzel fárasztalak köszike.
Nektek többieknek is köszönök mindent lina ti jol vagytok?
 

linus

Tag
Sziasztok!
Hát jelentem szuper volt minden , rajta volt egész nap+éjszaka is.
Azt mondta hogy sokkal jobb mint a sok szuri.
Hát a kanül beszurás ugy volt hogy elösször nekem löt ö be eggyet a hasamba aztán meg engedte hogy én löjem be neki a fenekébe.
Mikor mondtam hogy eggyáltalán nem fáj de tényleg nem is éreztem.
Aztán csináltunk a macinak is eggy pumpát + apa is kapott eggyet ugy hogy teljes volt a csapat,egész klubb alakult a végére.
Aztán lementünk a játszotérre büszkén meg mutatta barátainak milye van azok meg mondták bálint nagyon gyönyörü gratulálunk.
Aztán el is lett felejtve mentek játszani,ugy hogy nagyon örülök hogy ilyen könnyen ment mert bevallom izgultam mi lessz de itt fent is bukfencezett , meg ugyan az volt mint addig mintha rajta se lenne.
Köszönöm poe ezt a cimet kell beirni erre tudok nekik e mailt irni és rendelni?
Ezt a www.metronicdiabetes.com cimet bocsi hogy ezzel fárasztalak köszike.
Nektek többieknek is köszönök mindent lina ti jol vagytok?


Szuper hogy Bálint így viselte!!!!:hurra::hurra::hurra:
Hát igen, Tímeácskát idézem aki azt írta nekem 1x hogy a gyerek nem gondolkozik ilyeneken hogy fogom elviselni, stb.... És nem is! :)
Minden rendben, igaz a bubik most zavarnak.

Este lefekvés előtt ha 4 körüli a cukra, biztos hogy 3-mal kezdődik a cukra. Mióta pumpa van nem eszik pótvacsit és nem is nagyon lehet belenyomatni. Ha visszaveszem a pumpát akkor az jó lenne ilyenkor? Vagy próbáljak vele etetni valamit?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
Hát jelentem szuper volt minden , rajta volt egész nap+éjszaka is.
Azt mondta hogy sokkal jobb mint a sok szuri.
Kisnyuszi, gratula, és nagyon szuper, hogy ilyen simán mentek a dolgok. Hidd el, ezután is ilyen lesz. :cool:
Tök jól csináltátok, hogy mindenki kapott a családban egy pumpát, még a maci is. Ügyesek vagytok.
 

tímeácska

Őstag
Este lefekvés előtt ha 4 körüli a cukra, biztos hogy 3-mal kezdődik a cukra. Mióta pumpa van nem eszik pótvacsit és nem is nagyon lehet belenyomatni. Ha visszaveszem a pumpát akkor az jó lenne ilyenkor? Vagy próbáljak vele etetni valamit?

Ha valóban az a tendencia, hogy 3 körüli cukrai lesznek (bár nem értettem pontosan, hogy mikor... talán reggelre?), és nem eszik pótvacsit, akkor érdemes a bázison visszavenni. Vagy a vacsihoz adott inzulin sok... De ezt ki kell tapasztalni...
 

linus

Tag
Ha valóban az a tendencia, hogy 3 körüli cukrai lesznek (bár nem értettem pontosan, hogy mikor... talán reggelre?), és nem eszik pótvacsit, akkor érdemes a bázison visszavenni. Vagy a vacsihoz adott inzulin sok... De ezt ki kell tapasztalni...


Bocsi, kimaradt, hogy reggelre...
21.00-00.00ig a legmagasabb a bázis, 0,2 e óránként. Érdemes lenne erre az időre visszavenni vagy kevesebbre?
Mostanában vacsi utánra sokkal alacsonyabb a cukra mint előtte. Lehet hogy most még kevesebb inzulin kell mint amire az elején ráálltunk? És ez hogy csökken az inzulin mennyisége normális? Mert pl tízórainál is elég a kevesebb, mint a kórházban beállított. Mindenképp kevesebbet adok neki este a vacsorához és megnézzük mi lesz.
Na és a következő kérdés, kezdjem 10 %-al vagy kevesebbel?
 

tímeácska

Őstag
Bocsi, kimaradt, hogy reggelre...
21.00-00.00ig a legmagasabb a bázis, 0,2 e óránként. Érdemes lenne erre az időre visszavenni vagy kevesebbre?
Mostanában vacsi utánra sokkal alacsonyabb a cukra mint előtte. Lehet hogy most még kevesebb inzulin kell mint amire az elején ráálltunk? És ez hogy csökken az inzulin mennyisége normális? Mert pl tízórainál is elég a kevesebb, mint a kórházban beállított. Mindenképp kevesebbet adok neki este a vacsorához és megnézzük mi lesz.
Na és a következő kérdés, kezdjem 10 %-al vagy kevesebbel?

Teljesen normális, és természetes, hogy kevesebb inzulinra van szüksége, mint a kórházi beállításkor... Ugyanis, mióta otthon vagytok, sokkal többet mozog Nóri, nem úgy, mint a kórházban... Ebből következik hogy a mozgás miatt kevesebb inzulin kell. Szerintem elég sokaknál volt ez így. Főleg gyerekekre jellemző ez nagyon! A kis hiperaktívakra...:)
Mindenképpen, ha csökkenteni akarsz a bázison, előbb a %-os csökkentést javasolnám, mert azzal hamar "utána" tudsz menni a dolgoknak, ha "mégsem jönne be"... És, nem utolsó sorban, sokkal pontosabban be lehet így állítani a valós bázis-inzulin szükségletet (szerintem), mint a sacc/kb bázis direktben történő csökkentésével. Ha 1-2 nap múlva kevés a -10%, akkor -15% (a Ti pumpátokon asszem így jön a következő érték...). Amikor látod, hogy beállt a gyerek cukra, és stabil reggelre (hypomentes), akkor érdemes átállítani a bázist is.
 
Oldal tetejére