Insulinpumpa

laffi

Tag
Sziasztok!
Nagyon jó kis levél jött a Medtronictól.
Pozitívum hogy nem kell engedélyeztetni, negatívum hogy egy tízessel drágább fél évre a szerelék.
Addig leszek pumpás amíg kitart a már kiváltott szerelék aztán visszatérek a penes kezelésre.
Okok:
1. nekem a 36ezres ktg is sok volt, (sajna még mindig nem találtam munkát, a gyes meg semmire sem elég) a 48e-t már végképp nem tudom vállalni.
2. a HbA1c-m pennel is éppen úgy 7-8% között volt mint most a pumpával, azaz semmi javulás
3. még mindig kínos hordanom, odaütődik mindenhova, éjjel ráfekszem és nyom, stb...
4. sokkal csúnyább nyomokat hagy a kanül mint a tű.
5. 30 feletti cukrom sosem volt pennel, pumpával egyszer a megtört kanül esetén éjszaka sikerült ezt is elérni.
Kb. két év pumpahordás után le fogom tenni. Ezzel ugyan a rugalmasságnak is búcsút inthetek, jön ismét az időre pontosan evés, de vállalom. Sajnálom de nekem nem jött be :(
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Nagyon jó kis levél jött a Medtronictól.
Pozitívum hogy nem kell engedélyeztetni, negatívum hogy egy tízessel drágább fél évre a szerelék.
Addig leszek pumpás amíg kitart a már kiváltott szerelék aztán visszatérek a penes kezelésre.
Okok:
1. nekem a 36ezres ktg is sok volt, (sajna még mindig nem találtam munkát, a gyes meg semmire sem elég) a 48e-t már végképp nem tudom vállalni.
2. a HbA1c-m pennel is éppen úgy 7-8% között volt mint most a pumpával, azaz semmi javulás
3. még mindig kínos hordanom, odaütődik mindenhova, éjjel ráfekszem és nyom, stb...
4. sokkal csúnyább nyomokat hagy a kanül mint a tű.
5. 30 feletti cukrom sosem volt pennel, pumpával egyszer a megtört kanül esetén éjszaka sikerült ezt is elérni.
Kb. két év pumpahordás után le fogom tenni. Ezzel ugyan a rugalmasságnak is búcsút inthetek, jön ismét az időre pontosan evés, de vállalom. Sajnálom de nekem nem jött be :(

Szia laffi !

Ezt a topikot olvasd el! Sok lúd (mi) disznót győz (OEP)!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Roche pumpások!

Az aláírt szerelék receptet nem kell a MEP-hez, OEP-hez küldeni, hanem a levélben megadott Roche címre kell postázni.
 

szolnok

Új tag
Bocsánat ha hülyeséget kérdezek de a pumpával csak a bázis inzulint lehet adagolni és az étkezések előtt szúrni kell magatokat?
Nem olvastam végig a topicot de ez érdekelne. Ja és milyen izulint használtok a pumpában gondolom nem lantust.

Köszi
 

christina

Őstag
Bocsánat ha hülyeséget kérdezek de a pumpával csak a bázis inzulint lehet adagolni és az étkezések előtt szúrni kell magatokat?
Nem olvastam végig a topicot de ez érdekelne. Ja és milyen izulint használtok a pumpában gondolom nem lantust.

Köszi


Szia!
Gyors hatású inzulint használunk a pumpában, mi Novorapidot. De ez mindenkinél más.
Az étkezésekhez a bolus beadása is pumpával történik.
Ha külön kéne az étkezéshez szúrni, nekünk nem is kellene a pumpa.;)
 

poe

Őstag
Christina jól írta. A pumpa csak ultragyors inzulint adagol, bázisnak egy előre beállított (de bármikor módosítható) séma szerint, néhány percenkénti kis adagokban, a bólust meg kaja előtt ugyanúgy beállítod, hogy mennyit szeretnél beadni. A bólusnál is megteheted azonban, hogy beadandó mennyiség egy részét (vagy az egészet) lassan, hosszabb idő alatt (félóra, egy óra stb) adod be. Ez hasznos lehet lassan felszívódó kajáknál, illetve korrekciónál is.
 

christina

Őstag
Mostanában a pumpa hátrányaival talákozgatunk!
Egyik délután minden különösebb külső ok nélkül Gergőnek a du-i cukra 24,8 lett!!!!
A hibalehetőségeket átgondolva benéztünk a póló alá, hát a szerelék félig lecsavarodva ferdén állt a kanül csatlakozásán- Gergő nem piszkálta, hisz aludt. Kanült is kiszedtük, a vége 90°-ban megtörve. Már nem először járunk így, hogy ráfekszik és megtörik, de ennyire még sosem szállt el a cukra.

Tegnap du. szintén 13-17 között volt a cukra, minden megmagyarázható ok nélkül. Este a kanülcserénél is rendben volt a kiszedett kanül. És még az új berakása után is csak kúszott felfelé, alig lehetett korrigálni. Aztán elvágták. 18,1-ről 1 óra 20' alatt lezuhant 7,1-re a cukra. Pedig nagyon figyelmesen korrigáltunk. Azóta rendben. Hogy mi lehetett ez? :mad:Inzulincsomó talán? Az inzulin ugyanaz, nem romlott meg.
Különben mi úgy vagyunk ahogy Laffi írta. A Hba1c-nk ugyanolyan jó, mint pennel. Javulást mi a pumpa mellett sajnos nem tapasztaltunk-ebből a szempontból ez nagy csalódás. A kötetlenség ami miatt mi hasznát vesszük, nem kell időre pontosan meghatározott mennyiségű CH-t ennie. Ez is valami, de többet vártunk azért.
 

lizzi

Őstag
Nem tudom ,hogy valakinek mostanában esedékes-e a szerelék felíratása ,de nekem azt mondta a diabetológus 2 héttel ezelőtt,hogy mostantól vagyis azt hiszem 1-től csak pumpacentrum írhat fel szereléket :( még mit nem találnak ki??? vagy még milyen rosszat találnak ki???
 

borka

Őstag
Tegnap du. szintén 13-17 között volt a cukra, minden megmagyarázható ok nélkül. Este a kanülcserénél is rendben volt a kiszedett kanül. És még az új berakása után is csak kúszott felfelé, alig lehetett korrigálni. Aztán elvágták. 18,1-ről 1 óra 20' alatt lezuhant 7,1-re a cukra. Pedig nagyon figyelmesen korrigáltunk. Azóta rendben. Hogy mi lehetett ez? :mad:Inzulincsomó talán? Az inzulin ugyanaz, nem romlott meg.
Különben mi úgy vagyunk ahogy Laffi írta. A Hba1c-nk ugyanolyan jó, mint pennel. Javulást mi a pumpa mellett sajnos nem tapasztaltunk-ebből a szempontból ez nagy csalódás. A kötetlenség ami miatt mi hasznát vesszük, nem kell időre pontosan meghatározott mennyiségű CH-t ennie. Ez is valami, de többet vártunk azért.

Sajnos a cuki ugrálásaival a napokban én is így jártam.:rolleyes: ez csak az időjárási frontoknak tudható.:mad: Más magyarázatot én sem találtam.:o
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sajnos a cuki ugrálásaival a napokban én is így jártam.:rolleyes: ez csak az időjárási frontoknak tudható.:mad: Más magyarázatot én sem találtam.:o
Napok óta 10-18 között volt a cukim, fűszerezve a hirtelen lezuhanó hipokkal.
A csúcs ma volt. Tegnap este óta nem tudtam 15 alá vinni, reggel 18-cal ébredtem, beérve a dolgozóba a korrekció ellenére is "csak" 14-ig ment le. Aztán elkezdtem reggelizni és kb. a felénél jártam, amikor egy enyhe hipot éreztem. Na az az enyhe, alig érezhető hipo 1,2 volt. Utána mértem, 1,3 lett, és mire a második méréssel végeztem, a hipo már teljes erejében megmutatta magát.:mad:
Most már megint a 19-et próbálom óvatosan lehúzni. :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nem tudom ,hogy valakinek mostanában esedékes-e a szerelék felíratása ,de nekem azt mondta a diabetológus 2 héttel ezelőtt,hogy mostantól vagyis azt hiszem 1-től csak pumpacentrum írhat fel szereléket :( még mit nem találnak ki??? vagy még milyen rosszat találnak ki???
Nekem most lett volna esedékes, de kihagyom. Bár mi pumpacentrum vagyunk, így nem tudom pontosan megmondani, de szerintem csak a pumpát írhatják fel centrumban, a szereléket a kezelőorvosod felírhatja. Remélem hogy így van. De készülj a 45 ezres árra. Én ezért hagyom ki ezt a félévet. Ennyi most nem fussa rá. :(
Lizzi, ha mégis utaznod kell pumpacentrumba, akkor az utazás költségét téríti az OEP, ezt nehogy hagyd veszni. A diabetológusod ad utazási utalványt.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
:rolleyes: ez csak az időjárási frontoknak tudható.:mad: Más magyarázatot én sem találtam.:o
Ilyenkor én kénytelen vagyok "kivárni" míg az időjárási front nem helyettem cselekszik, nem tudok sok mást tenni. Ha a beadott inzulin nem hat, az ellen nem tudok tenni, akkor az felgyülemlik. A következő, és rákövetkező inzulinokkal van a gond, hogy adjam? ne adjam? mennyit adjak? Tovább gyűlik, vagy egyszerre meglódul? Szóval egy-két nap, és a szervezetem nekem engedelmeskedik, nem az inzulin ellenes hormonoknak.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ilyenkor én kénytelen vagyok "kivárni" míg az időjárási front nem helyettem cselekszik, nem tudok sok mást tenni. Ha a beadott inzulin nem hat, az ellen nem tudok tenni, akkor az felgyülemlik. A következő, és rákövetkező inzulinokkal van a gond, hogy adjam? ne adjam? mennyit adjak? Tovább gyűlik, vagy egyszerre meglódul? Szóval egy-két nap, és a szervezetem nekem engedelmeskedik, nem az inzulin ellenes hormonoknak.
No, reggel volt ugye egy 1,2-es cuki. 12:44-kor 19,2-t mértem, itt beadtam 2 E inzulin, 14:44-kor már a korrekció ellenére a cuki 25,4 volt.
Na ez az az eset, amikor már nem tudom eldönteni, hogy van-e értelme újabb korrekciónak. Lejjebb viszi-e a cukit, vagy felhalmozódik? És akkor, amikor már hat az inzulin, akkor a rengeteg tobzódó inzulin levágja a vérben keringő cukikat. Itt már nem egyedül a front negatív hatása érvényesül, hanem az ellenreguláció is jelen van. Ez az igazi káosz, amiből okossággal nem lehet kijönni, legfeljebb utólag konstatálni, hogy mi lett volna a jobb megoldás.
 

borka

Őstag
Nem tudom ,hogy valakinek mostanában esedékes-e a szerelék felíratása ,de nekem azt mondta a diabetológus 2 héttel ezelőtt,hogy mostantól vagyis azt hiszem 1-től csak pumpacentrum írhat fel szereléket :( még mit nem találnak ki??? vagy még milyen rosszat találnak ki???

Sajnos valóban csak a pumpacentrum írhat fel szereléket 2010.07.01.-től.
 
Oldal tetejére