Insulinpumpa

linus

Tag
Szia lina sziasztok!

Megkérhetnélek hogy pontosan ird le a cég nevét meg mindent,mert
tegnap ugy jártunk hogy növéreméknél fürödtek a medencében leragasztottuk
az omnifixel a kanült hogy ne ázzon le de leázott ugy hogy ez nekünk sajna nem válik be ugynéz ki rendelnék én is ebböl hátha ez jobban birná nekünk is köszönöm és kislányodat nem zavarja a karjában a kanül meg a combiba én el se tudom képzelni bálintnak ott nem üti be attol félek amilyen sajtkukac hogy kijönne neki vagy jol beütné .Ha karjába rakod akkor a ferde tüvel ugye engedi beszurni bálint tart attol a tütöl a belövös jobb egyenlöre neki.Köszönöm a segitségeteket.


Szia!
www.tulelobolt.hu oldalról rendeltem. Van egy másik oldal ahol regisztrálva vagyok, az a www.gyogyaszati.hu. Ott is sok jónak látszó tapasz van.
A szállítási infóknál írja a posta ktg-et.
Egyáltalán nem zavarja, nem is foglalkozik vele. Nem tudom rajtad volt-e bekötve, mert nálunk én voltam a próba baba, de azt mondhatom nem zavar sehol be. Miután én is tapasztaltam ezt fel sem merült hogy neki zavarhat-e. De ha a karban van "megvezetem egy kis tapasszal és akkor nem kunkorodik a póló ujjához.
Jó hogy szinte mindegyik helyre befogadta a kanült mert piros neki a helye mikor cserélek. Nem gyullad be, de piros. Így jobb szeretem változtatni a helyeket.
Én csak a 45 fokosat használom a kis teste nem bírná szerintem a 90 fokosat. Biztos elferdülne. Nincs rajta sok zsír és néha mikor cseréltem a 45 fokos is elferdült. Ti a 90 fokosat használjátok?
 

linus

Tag
Abban kérném a segítségeteket, hogy van-e valamilyen vízálló pumpatok ilyenkorra. És mi a neve, hol lehet beszerezni? Nagyon megnőtt a veszélyforrások száma ebben a melegben, szeretnék valami tokot! Köszönöm!
 

lizzi

Őstag
hát Pumpás most elgondolkodtattál a pumpád bekrepálásával...
még terhesség alatt az enyém is bedöglött és kicserélték ,ez ugye annyit jelent ,hogy tovább fog működni ,de...szerelékem honnan lesz??vagyis a kérdésem az,hogy most a szerelékekre sem kell kérni az oep határozatot meg semmit csak mondom ,hogy ennyit kérek ,persze a kereten belül és felírhatják támogatottan???
köszi a választ mindenkinek!
 

linus

Tag
Volt szó erről régebben, igazából 100%-ban vízállót csalók ezt találtuk:
http://www.insulincase.com//Aquapac-WaterProof-Insulin-Pump-Case-P608.aspx
Több külföldi netes boltban kapható, nem olcsó...
Viszont én strandoláskor sokkal neccesebbnek tartom a felmelegedést...



A strandolás jelenleg nem jön szóba, túl sok a veszélyforrás (nekem).......tavaly nem érdekelte a víz, gondoltam juj de jó, ezzel nem kell harcolni.................erre vizi csibe lett idén!!!:mad:
Az udvaron meg állandóan vizezne, és persze mindig a pumpa körül locsolgat.
Valamilyen csepp állót tudnál esetleg ajánlani, ami addig tart legalább hogy ha a pólója mondjuk vizes lesz(mondjuk lelocsolja), nem a pumpa ázik el.
Mindenesetre ezt megnézem, mert ha ilyen vizicsibe lesz, lehet beruházok egyre!
 

pumpás

Őstag
hát Pumpás most elgondolkodtattál a pumpád bekrepálásával...
még terhesség alatt az enyém is bedöglött és kicserélték ,ez ugye annyit jelent ,hogy tovább fog működni ,de...szerelékem honnan lesz??vagyis a kérdésem az,hogy most a szerelékekre sem kell kérni az oep határozatot meg semmit csak mondom ,hogy ennyit kérek ,persze a kereten belül és felírhatják támogatottan???
köszi a választ mindenkinek!
A Medtronicnál nemkötelező 4 évente az uj pumpa megvétele.Az engedélyeztetés 4 évente viszont igen a szerelékre.
 

pumpás

Őstag
És mi a csuda történt vele? :o Szorítok, hogy időben megérkezzen az új pumpád, és jól működjön! :cool:
És tényleg, mit csinálsz addig? Hogyan "vészeled" át a futár megérkezéséig, illetve az új kütyü beüzemeléséig az időt? Addig pennel pótolod a kiesett időre járó inzulint? Vagy más taktikát választottál? Esetleg kivársz "üresjáraton"? Mesélj, mesélj, mesélj! :cool::dr_31:
Hali!
Na szóval időre ideért a pumpa fél egykor már rajtam volt.Tartályt akartam cserélni és már nemtudtam visszatekerni.Kis idő mulva kiirta a pumpa hogy gombhiba.Szóltam a zöldszámon és küldték futárral.
Rendesvolt a futár monta hogy normális esetben naonta 2-3 pumpát cserélnek,de most a nagy melegben ez 8-10-re emelkedett.Valószinü hogy a melegtől mebolondult.:rohog:
 
Szia lina!

Te hány centis tapaszt rendeltél mert ezen vacilálunk nem tudjuk melyik legyen.
Ez az omnifix nagyon nem jött be most fürdött a kádba aztán le is ázott.
Köszike!!!
Mert akarok belöle rendelni.
 

linus

Tag
Szia lina!

Te hány centis tapaszt rendeltél mert ezen vacilálunk nem tudjuk melyik legyen.
Ez az omnifix nagyon nem jött be most fürdött a kádba aztán le is ázott.
Köszike!!!
Mert akarok belöle rendelni.

Én a 6x7-eset rendeltem.
Jól befedi, igaz szabni kell. De egy jó ollóval szépen ki lehet vágni és akkor nem sérül a tapasz.
Ma nekem is kellett rakni egyet mert a kanül csere után megpödörödött a ragacs széle egy darabon. Pancsizott is és eddig jól tart, nem jött fel.
Tímeácska ajánlott egy kanül rögzítő tapaszt még mikor ez volt a téma, nem emlékszem a nevére - légyszi írd meg kisnyuszinak- azt a másik oldalon lehet rendelni. Vagyis majdnem olyat.
 

tímeácska

Őstag
Tímeácska ajánlott egy kanül rögzítő tapaszt még mikor ez volt a téma, nem emlékszem a nevére - légyszi írd meg kisnyuszinak- azt a másik oldalon lehet rendelni. Vagyis majdnem olyat.

A Matopat Cannula Plast nevű ragacsot ajánlottam, annak a mérete 5,8 cm × 8 cm. Tökéletes méret a pumpa kanüljének rögzítésére! Ha nagyjából hasonló méretűt rendel bárki, szerintem meg lesz vele elégedve! :cool:
 
****HIVATALOS****

2010. Július 1-től a PHARMA-Marketing Kft. látja el az Animas pumpával rendelkezők ellátását. A Medtrust Kft nem foglalkozik többet Magyarországon inzulinpumpások ellátásával.

Továbbá a PHARMA-Marketing Kft jelentősen növeli a beszállítói számát, a jövőben úgy szeretnénk működni hogy minden pumpás igényt képesek legyünk ellátni, legyen az bármelyik pumpagyártó terméke. További információkat csak később tudok adni és nyilván nem csak Animasos lehetőségekkel kapcsolatban. Kérlek addig legyetek türelemmel.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A Medtronicnál nemkötelező 4 évente az uj pumpa megvétele.Az engedélyeztetés 4 évente viszont igen a szerelékre.
A Roche pumpánál sem. Az OEP rendelet nem tesz különbséget a különböző cégek pumpái között. A 4 évenkénti pumpacsere csak lehetőség, de nem kötelező.
2010. július 1 után a szerelékre sem kell 4 évente engedély. Ha valakinek meg van a pumpára az engedélye, akkor a szerelékek folyamatosan, fél évente kiírhatók. A mennyiségi korlátozás maradt, felnőttek esetében 60 db/fél év, gyerkőcök estében 100 db/fél év.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
hát Pumpás most elgondolkodtattál a pumpád bekrepálásával...
még terhesség alatt az enyém is bedöglött és kicserélték ,ez ugye annyit jelent ,hogy tovább fog működni ,de...szerelékem honnan lesz??vagyis a kérdésem az,hogy most a szerelékekre sem kell kérni az oep határozatot meg semmit csak mondom ,hogy ennyit kérek ,persze a kereten belül és felírhatják támogatottan???
köszi a választ mindenkinek!
A Pumpásnak írt válaszomban van a te kérdésedre is a válasz.
 
Köszönöm szépen nektek a sok segitséget ne haragudjatok hogy ennyi problémám akadt ezzel a tapasz üggyel!!!
Igen mi a meröleges tüt használjuk,azzal a Link assis belövövel .
Kérdésem lenne ti jártatok már ugy hogy beütötte a kanült a gyerköc és véres lett eggy kicsit ,tegnap szülinapi partin voltunk táncoltak és elesett rá a fenekére rosszul esett .
Utánna néztem mikor haza jöttünk hogy kicsit véres kicseréltük jol tettem vagy hagyhattam volna?
Tapasztalatotokat kérdezném ilyen ügyekben .
 

laffi

Tag
Többeknek gondot okoz hogy nem vízálló a pumpa.
Abból semmi gond nem lesz ha a gyereken pár órán keresztül nincs pumpa, ha közben többször pótoljátok az inzulint. Meg lehet tenni pennel is, de egyszerűbb bent hagyni a kanült és pumpával pótolni.
Strandolásnál úgy oldom meg a dolgot, hogy hűtőtáskában jól záródó zacskóban tárolom a pumpát. (nehogy ráfolyjon a sör :D ) aztán 1-1,5 óránként a "kieső adagot" pótolom. A ragacs valóban le tud ázni többórás strandolás során, ezért mindenképpen kell vinni másik kanült, belövőt és fertőtlenítőt.
Viszont arra figyelni kell hogy kb 2 órán túl ne maradjatok inzulin nélkül. Nálam már 2x is bebizonyosodott hogy órákig tartó inzulin utánpótlás hiány az egekbe viszi fel a cukrot. Gondolom Pumpás Te is pótolgattad pennel az inzulint míg a futár oda nem ért a cseregéppel.
 

tímeácska

Őstag
Pumpás, és Minden kedves Pumpázós!
Jó híreim vannak, egyelőre sajnos még csak relatíve jó hírek, de ez is valami!!! Most érdeklődtem utána, hogy NEM KÖTELEZŐ A FÉL ÉVES KANÜL MENNYISÉGET 1 RECEPTEN KIVÁLTANI, AZAZ, EGYBEN MEGVENNI!!! Lehet akár havonta felíratni a receptet, vagy egyszerre 2-3 havit felíratni, kiváltani! Ez talán annyiban kedvezőbb, hogy nem egyszerre terheli le a költségvetési kasszánkat...
Jaj, remélem, már ez is valami!
Persze, dolgozunk tovább az "ügyön", hogy ez az irreális 80%-os támogatás bitófán végezze!
És még valami... Már valóban nem kell újabb engedélyeztetés, meg semmi sem! Egyszerűen, ha már megkaptuk a pumpát, az arra felírásjogosult orvossal csak fel kell íratni, és kiváltani! Ha még 20 évig pumpázni akarunk, akkor 20 évig eljárkálunk, és felíratjuk!
Tehát, összegezve még egyszer: akár 10db/ 1 hó kanül mennyiséget is fel lehet íratni! Nem kötelező a 60db/6 havi mennyiséget egyszerre kiváltani!:cool: Gyermekek esetében ugyan ez érvényes!:cool:

És 4 évente sem kell új pumpát venni, csak a kihordási ideje 4 év, azaz, mint a penek, cuki mérők esetében ×év alatt nem lehet másikat felíratni (penek esetében -ha jól rémlik- 2 évet, cukimérőknél 6 évet kell várni, pumpa esetében pedig 4 évet, hogy újat írhassunk fel támogatással!)
 

tímeácska

Őstag
akár 10db/ 1 hó kanül mennyiséget is fel lehet íratni! Nem kötelező a 60db/6 havi mennyiséget egyszerre kiváltani!:cool:

Pumpáska! Nyugtass meg egy kicsit, légy szíves, hogy ezzel a havonkénti felírással-kiváltással addig ki tudod húzni, amíg esetleg nem sikerül valamit elérnünk sok lúdilag?! Annyira jó lenne, ha nem kellene letenned a pumpádat! Légyszi-légyszi-légyszi írj valamit!!!

Tényleg! Az vadi új kütyükéd hogy szuperál? Rendesen viselkedik a kicsike?! :cool:
 

pumpás

Őstag
Pumpáska! Nyugtass meg egy kicsit, légy szíves, hogy ezzel a havonkénti felírással-kiváltással addig ki tudod húzni, amíg esetleg nem sikerül valamit elérnünk sok lúdilag?! Annyira jó lenne, ha nem kellene letenned a pumpádat! Légyszi-légyszi-légyszi írj valamit!!!

Tényleg! Az vadi új kütyükéd hogy szuperál? Rendesen viselkedik a kicsike?! :cool:
Hogy megnyugtassalak maradok "PUMPÁS".Végül is ugyan azt kaptam csak vadi ujba.Még a terep mintát kekk rávarázsolnom,ha lesz egy kicsi időm.:rohog:
 
Oldal tetejére