Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!
korábban teljes ellenérzés volt bennem a pumpával kapcsolatban. Aztán Lizzi hétfőn megmutatta az övét és azért élőben más. Bár még mindig nem tudom szűk ruhás, nyári időszakban elképzelni a dolgot, viszont érdekelne vmi érthető vázlatos leírás a költségekről, a használatáról, a praktikus tudnivalókról.
Írnátok Nekem, akár priviben erről? Köszönöm!

Két oldalt tudok ajánlani

http://www.pharma-marketing.hu/index.php/Inzulinpumpa-terapia.html

http://www.rochepumpa.hu/index.php?modul=1

Itt a Roche oldalán van virtuális pumpa "használat". A pumpát lehet viselni szűk ruhában is, úgy hogy nem is látszik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Robi, ajánlottam neked egy-két oldallal ezelőtt, hogy Dr.Info feltett a topikok közé egy 17-i diab talira meghívót. Most átmásoltam ide neked, szerintem elkerülte a figyelmedet, de itt vannak az infok, és biztosan szupi lesz.
(Persze a pákozdi 31-i talit semmi nem fogja felülmúlni!!!)


<table class="tborder" id="post6636" align="center" border="0" cellpadding="6" cellspacing="1" width="100%"><tbody><tr><td class="thead">
1 nappal ezelőtt <!-- / status icon and date -->
</td> </tr> <tr> <td class="alt2" style="padding: 0px;"> <!-- user info --> <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="6" width="100%"> <tbody><tr> <td nowrap="nowrap"> Dr.Info Dr.Info jelenleg nem elérhető <script type="text/javascript"> vbmenu_register("postmenu_6636", true); </script>
Adminisztrátor
</td> <td width="100%"> </td> <td nowrap="nowrap" valign="top"> Regisztráció dátuma: May 2006
Hol: Budapest
Üzenet: 58


</td> </tr> </tbody></table> <!-- / user info --> </td> </tr> <tr> <td class="alt1" id="td_post_6636"> <!-- message, attachments, sig --> <!-- icon and title -->
Országos Diabétesz Találkozó - Törökszentmiklós
<hr style="color: rgb(217, 217, 194); background-color: rgb(217, 217, 194);" size="1"> <!-- / icon and title --> <!-- message --> A MACOSZ és a Törökszentmiklósi Cukorbetegekért Egyesület május 17-én, szombaton a Törökszentmiklósi Lábassy János SZKI Sportcsarnokban megrendezi a XI. országos cukorbeteg találkozót.

A 10 órakor kezdődő szakmai programban Dr. Krivanek László: Az inzulinkezelés és testsúly, Dr. Turbucz Piroska: A testsúly és a kardiovaszkuláris kockázat, Dr. Hermányi Zsolt: Bázis analóginzulin hatása a testsúlyváltozásra és Dr. Árok Terézia: Csontritkulás a diabéteszben címmel tart előadást. A szakmai programok moderátora prof. dr. Madácsy László lesz.

A rendezvényen sor kerül az immár hagyományos írásbeli és szóbeli vetélkedőre, majd kultúrműsor szórakoztatja a résztvevőket. A vetélkedőn csak a MACOSZ tagszervezetei vehetnek részt! Az 1–3. helyezett csapatok pénzjutalomban részesülnek. Changing Diabetes torna is lesz Schobert Norberttal, a Changing Diabetes séta résztvevői apró ajándékokat kapnak.

A rendezvény fő támogatója a NOVO NORDISK HUNGÁRIA Kft.
<!-- / message -->
<!-- controls -->
</td></tr></tbody></table>
 

Mrobi

Új tag
Köszönöm Kata
Néztem ezt, csak hát a másik Bp-en lett volna meg pumpásoknak, ez meg Törökszentmiklós és a témák sem annyira minket érintők.
De Pákozd máj. 31. "best of":p:p:p
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm Kata
Néztem ezt, csak hát a másik Bp-en lett volna meg pumpásoknak, ez meg Törökszentmiklós és a témák sem annyira minket érintők.
De Pákozd máj. 31. "best of":p:p:p

Hű Robi bocsi, most kicsit szégyellem magam, mivel nekem Törökszentmiklós az Bp-n van. Legalábbis alatta, mellette, felette, de a közelében. Szóval nem beszélek mellé, tájékozatlan voltam és kész.
Na de Pákozd az csak egy van!!!
 

tímeácska

Őstag
<table class="tborder" id="post2442" align="center" border="0" cellpadding="6" cellspacing="1" width="100%"><tbody><tr><td class="thead">
2007-09-28 <!-- / status icon and date -->
</td> </tr> <tr> <td class="alt2" style="padding: 0px;"> <!-- user info --> <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="6" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2"> </td> <td nowrap="nowrap"> Tímeácska Tímeácska jelenleg elérhető <script type="text/javascript"> vbmenu_register("postmenu_2442", true); </script>
Moderátor
</td> <td width="100%">
</td> <td nowrap="nowrap" valign="top"> Regisztráció dátuma: Jun 2007
Üzenet: 852
Blog bejegyzés: 12


</td> </tr> </tbody></table> <!-- / user info --> </td> </tr> <tr> <td class="alt1" id="td_post_2442"> <!-- message, attachments, sig --> <!-- icon and title -->

<hr style="color: rgb(217, 217, 194); background-color: rgb(217, 217, 194);" size="1"> <!-- / icon and title --> <!-- message --> Köszi Molli, olvastam a privit... Majd mi is megpróbálkozunk vele!

Kata! Ha látnád, milyen menetcuccal megyünk akár hová... Van egy kis hátizsákja Máténak, abban (időjárástól függően) van egy pulcsi, vagy esőkabát... Az alapcsomaghoz kapott táskácskában: szerelékből 2, mert mi van, ha a csere kanül is kijön...
Bőrfertőtlenítő, steril gézlapok, kanül belövő, lázmérő (meg ne kérdezzétek, minek a játszótérre lázmérő...
), zsebkendő, tartalék elem, tartalék pumpa-tok (ha azzal, ami a gyereken van, történne valami). Nos, ezek vannak "benyomorítva" abba a kis fekete tatyóba... Aztán még a cukormérő, a cuki-napló, Glucagon, egy kis keksz, szőlőcukor (hypo esetére), egy barna kifli, vagy zsemle (mivel úgy nem tudunk elmenni sehova, hogy kisétkezés ne essen a "kirándulásunk" idejére... Igaz, már ha nem akarna enni a megadott időben, nem lenne gond, de már annyira megszokta, hogy Ő kéri a tízórait, uzsonnát...). Na, és természetesen rendegeg innivaló (általában vagy szénsavmentes ásványvíz, vagy sima csapvíz), de legalább 2 db fél litetes kiszerelésű lé kell... Na, igen, meg akkor már nekem is kell innivaló...
Uhh, és akkor még nem említettem a kötelezően elcuccolandó kisautók tömkelegét (ami nélkül ugye nem lehet csúzdázni, hintázni, stb...), meg a homokozó szettet (szerintem min. 15 darabból áll, de egyet sem hagyhatunk belőle itthon...
), nyáron a labdát is kötelező vinnünk, bár, bevallom elég sűrűn (teljes mértékben véletlen
) itthon szoktam felejteni...
(Persze, mondanom sem kell, hogy nem is játszik ezekkel a játékokkal a játszótéren...
)Jah, és ezek NEM Máté hátizsákjában vannak, abban csak max. 1 pulcsi, meg 1-2 játék... A többit anya cipeli!...mit málhás ló...

Szóval, mi így "sétálunk"...

<!-- / message --> <!-- sig --> __________________
Tímeácska

<table class="tborder" id="post2448" align="center" border="0" cellpadding="6" cellspacing="1" width="100%"><tbody><tr><td class="thead"> 2007-09-28 <!-- / status icon and date -->
</td> </tr> <tr> <td class="alt2" style="padding: 0px;"> <!-- user info --> <table border="0" cellpadding="0" cellspacing="6" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2"> </td> <td nowrap="nowrap"> Tímeácska Tímeácska jelenleg elérhető <script type="text/javascript"> vbmenu_register("postmenu_2448", true); </script>
Moderátor
</td> <td width="100%">
</td> <td nowrap="nowrap" valign="top"> Regisztráció dátuma: Jun 2007
Üzenet: 852
Blog bejegyzés: 12


</td> </tr> </tbody></table> <!-- / user info --> </td> </tr> <tr> <td class="alt1" id="td_post_2448"> <!-- message, attachments, sig --> <!-- icon and title -->

<hr style="color: rgb(217, 217, 194); background-color: rgb(217, 217, 194);" size="1"> <!-- / icon and title --> <!-- message --> Sziasztok!
Vick! Azért olyan könnyen nem jött ki! Egy másik kissrác is segített abban, hogy kijöjjön...

Előtte csak egyszer jött ki, akkor meg gyatyóval együtt kihúzta, amikor pisilni ment... De "jobb félni, mint megijedni" elven, inkább viszek magunkkal tartalékot... Meg, ugye nekünk sok negatív tapasztalatunk volt -még mielőtt pumpás lett Mátém...-. Volt, hogy elmentünk játszótérre, vagy vásárolni, és "csak" 2 hét múlva "értünk haza", mert rosszul lett a gyerek... Nos, azóta -még a feleslegesnek tűnő cuccokat is- minden kelléket viszünk magunkkal... Pedig nem vagyok pesszimista, inkább csak túlzottan is körültekintő!
De, ugyanakkor lehet, pár hónap múlva jókat fogok nevetni azon, hogy te jó ég! mennyi cuccot vittünk egy játszóteres délutánra...

Sőt, nekünk sajnos -1 hónappal ezelőttig- volt egy szó szerinti menetcuccunk, arra az esetre, ha Máté rosszul lett volna... Pizsik, alsónacik, zoknik, törölköző, pólók, papucs, meg nekem is ugyan ezek össze voltak rakva egy utazótáskába... Csak meg kellett fogni a cuccost, és vinni, ha úgy adódott... És, sajnos nagyon sokszor igen jól jött, hogy nem kellett telefonon elsorolni mi kell, miből mennyi, meg melyik, hol van, stb., és így minden tuti bejutott hozzánk a kórházba... Úgyhogy, lehet -sőt biztos- ezért pakolászok össze mindent, ha megyünk valahova... De remélem "kinövöm" ezt a szokásomat...

<!-- / message --> <!-- sig --> __________________
Tímeácska

</td></tr></tbody></table>

Bocsánat, csak nosztalgiáztam!;-)
És jelentem, sikerült kinőnöm azt a cuccolós szokásomat! Már csak 1-2 tartalék kanül, fertőtlenítő, szőlőcuki van nálam... A lasztit még mindig itthon szoktam felejteni... ;-) Milyen feledékeny vagyok... :):):)
A "menetcuccot" (kórházba vonulós cuccok) már réges-régen kinőtte, és nincsen helyette másik összepakolva... Remélem, soha többé nem lesz rá szükség... Alig tudom elhinni, hogy idáig eljutottunk! Már több, mint 1 éve nem feküdtünk kórházban, kivéve, amikor a pumpára átállították... De az más!
</td></tr></tbody></table>
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tímeácska!
Ez egyszerűen elképesztő, említetted ezt a láthatatlan köteléket.

Tegnap én is nosztalgiáztam, és visszanéztem az elmentett emileket, és Molli levelét olvasgattam éppen (több hónapra visszamenőleg), egyszercsak jött egy emil Mollitól. Írtam is neki, hogy biztos van telepátia. Aztán a következő emilt talán egyszerre írtuk, de érdekes módon az egyik levélben a kérdés volt, a másikban pedig már a válasz, úgy hogy a kérdés még meg sem jött. Hát mit mondjak, baromi jó érzés.

Tímeácska, Molli és Lizzi, egész éjszaka (na jó csak fél vagy negyed éjszaka, a többit átaludtam) rátook gondoltam. A köv. üziben megtudjátok miért.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na most megtudjátok miért.

Tegnapi cukik, de ígérem, nem fogom minden éjszakámmal a fórumot terhelni, de ezt most muszáj.

16:17 10,0
19:47 9,9 vacsi 40 g CH 3,0 E (1,5 E azonnal a többi 30 elnyújtva)
21:14 13,4 +1,5 E korrekció 30 percre elnyújtva
22:15 11,0
23:24 7,1
02:02 6,7
03:49 6,7
05:16 6,1
06:37 5,7

A vacsinál nem mellébeszélés, nem tudtam felmérni a CH-t, mivel nem volt a szeletelt kenyérre ráírva (este már csk ez volt a boltban) és én találomra 50 g-val számoltam. Valószínű cukor is több volt a kenyérben, nem is szeretem ezeket a kenyereket, de most ez volt.
Éjszaka nem alkalmaztam %-os módosítást, mivel az esti csökkenő tendenciát mutató 7,1-es cuki ezt nem indokolta volna. Úgy tűnik, a bázis átállítás jól lett eltalálva, de egy éjszaka még nem éjszaka. Az eredmény mégis bíztató. A 22 órai 11-es cukira nem korrigáltam, mivel tartok tőle Tímácska, hogy rácsapsz a kezemre. He-he

Húhh, nagyon örülök, és nagyon köszönöm a bíztatást és a segítséget. Na azért nem telhetek el magamtól, de ez most akkor is nagyon jó érzés, hogy van mit felmutatnom.
 

zsuzsa

Új tag
Tímeácska nagyon ismerős amit írtál, hasonló képpen járkálunk, általában anyukámhoz két napra szoktunk menni, hát teherautó is kevés lenne, ráadásúl már biciklizünk ezerrel, tavaly még motorozott is, és azt könnyebb volt magunkal vinni, most szinte csak bicikli kell. Dombon lakunk, lefelé nagyon élvezi, mikor közértbe megyünk, visszafelé egyik kezembe a nyolc kilós kosár másikkal tolom a biciklin a gyereket, hátamon a hátizsák, folyik rólam a víz, és meg van a napi testedzés.
 

tímeácska

Őstag
Na most megtudjátok miért.

Tegnapi cukik, de ígérem, nem fogom minden éjszakámmal a fórumot terhelni, de ezt most muszáj.

16:17 10,0
19:47 9,9 vacsi 40 g CH 3,0 E (1,5 E azonnal a többi 30 elnyújtva)
21:14 13,4 +1,5 E korrekció 30 percre elnyújtva
22:15 11,0
23:24 7,1
02:02 6,7
03:49 6,7
05:16 6,1
06:37 5,7

A vacsinál nem mellébeszélés, nem tudtam felmérni a CH-t, mivel nem volt a szeletelt kenyérre ráírva (este már csk ez volt a boltban) és én találomra 50 g-val számoltam. Valószínű cukor is több volt a kenyérben, nem is szeretem ezeket a kenyereket, de most ez volt.
Éjszaka nem alkalmaztam %-os módosítást, mivel az esti csökkenő tendenciát mutató 7,1-es cuki ezt nem indokolta volna. Úgy tűnik, a bázis átállítás jól lett eltalálva, de egy éjszaka még nem éjszaka. Az eredmény mégis bíztató. A 22 órai 11-es cukira nem korrigáltam, mivel tartok tőle Tímácska, hogy rácsapsz a kezemre. He-he

Húhh, nagyon örülök, és nagyon köszönöm a bíztatást és a segítséget. Na azért nem telhetek el magamtól, de ez most akkor is nagyon jó érzés, hogy van mit felmutatnom.

Hát, Kata! Ez egészen szépen alakult! Csak így tovább, látod, hogy megy ez Neked!?! Igen, 1 éjszaka csak 1 éjszaka! De már az is valami, hogy nem korrigáltál rá arra a 11-es cukira! Ha most láttam volna, hogy rákorrigálsz, holnap rá is csaptam volna a kezedre!!!:cool::mrgreen: És nem he-he, mert valóban ráütöttem volna a kacsódra!;):D:cool::twisted: Na, most he-he!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi a bíztatást, csak jobb lehet. Ma ebéd után volt egy enyhébb kis hipo, nem vészes.
Holnap találkozunk, és buli ezerrel.
 

Mira

Új tag
Sziasztok!
Az utóbbi napokban olvasgattam a korábbi bejegyzéseket, egészen az elejéről. Sok hasznos info van, amit köszönök NEKTEK!
A szövődményekkel foglalkozó témában felmerült, hogy miért kell hasi UH. A máj a relatív inzulinhiány és az inzulinrezisztencia miatt elzsírosodhat, ezt ellenőrzik, de ez jellemzőbb II. tip. DM-ben.
Én ma szúrtam először combba, aztán olvastam, hogy nem túl népszerű hely. Remélem nem lesz gond a felszívódással, mert egyébként egyáltalán nem fáj, nem érzem, pedig amikor pennel szúrtam, az nagyon kellemetlen volt.
Minden jót mindenkinek!
 

Sani

Új tag
Szia Mira!Köszönjük az infót!Kiváncsian várom a tapasztalataidat a combba való 'tűnél' a felszívódást illetően. Bár én úgy hallottam, hogy ez attól is függ, hogy milyen és mennyi fizikai aktivitásnak teszed ki a testedet. Lehet, hogy egy 1 órás séta felgyorsítja a felszívódást a lábból. ...Én még nem mertem megpróbálni, meg nem is nagyon fogom - szerintem - ,amíg a mostani helyen megfelel.
 

zsuzsa

Új tag
sziasztok!
Hosszú leszek, de muszály kikérnem a véleményeteket, mert nem tudom hol rontom, el, és a taliig még sok idő van addig elfelejtem.
Szóval az történt, hogy csütörtök délután kanűlt cseréltünk, minden rendben volt, bubi nuku, nem is szokott ilyen problémánk lenni. Este 11 kor még jó cukor. Reggel 14 es cukor, kanűl szerelék vizsgálás, láthatóan semmi gond reggeli korrekció, cuko jó. Délben cuki emelkedett, az inzulin beadás kezdeténél kiirta apumpa hogy beadás nem lehetséges. Nem szórakoztam tovább, kanűl szerlék csere. Cukik jók. Szombat este a maradék inzulint ami a penfildben áll kb 2 hétig, a hűtőben mert az egész nem fér bele a tartályba csak kb a háromnegyede, se azt visszateszem és kb 10 nap múlva beleszívom egy új ratályba. Na most is ez történt feltöltöttem a tartályt a maradékkal. Onnantól kezdve csak bubisodott, állandóan légtelenítettem, és az emelkedett cukrokat korrigálltam de vagy 2 óránként mire megelégeltem, kidobtam a tartályt, új penfild friss inzulin, új szerelék, és megint tökéletes cukrok. A kanűl amit most kivettünk tele volt bubival, nem ment át rajta az inzulin, de a pumpa nem jelzett, a szerelékből kilégtelenítettem, de a kanúlből nem tudtam. Ilyen gondunk eddig nem volt, nekem nem kellett folyton légtelenítenem, nem volt bubi gondunk, de sokszór volt már téma ez a hűtőben álló inzulin, nem tudom miért használlhatatlan volt, viszont így sokat ki fogok dobállni. Írjatok véleményeket.
 

Sani

Új tag
Kedves Zsuzsa!Én, amikor a patronfeltöltésnél marad inzulin, akkor azt nem teszem vissza a hűtőbe, és nem is volt vele még semmilyen gondom. Lehet, hogy emiatt már nem volt jó az inzulin...hogy felmelegedett szobahőmérsékletre és ismét lehült. Nem tudom, de én ezt gondolom.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Zsuzsa, nekem rendszeresen van problémám a hidegből melegbe, majd melegből hidegbe és ismét vissza inzulinnal. Nekem penem van, így az télen leginkább tud ilyen helyzetekbe kerülni, általában megromlik benne az inzulin ilyenkor, már külön figyelnem kell, hogy ne tegyem ki nagy hőingadozásnak, mert akkor romlik is meg.
 

zsuzsa

Új tag
Én úgy tudtam hogy ha az inzulin nem jó akkor opálosodik, szemcsésedik, tehát észre lehet venni. Vagy akkor is lehet hogy megromlott ha bubisodott. Sani simán szobahőn tartod a felbontod penfildet? Akár 2 hétig is, mert nekünk kb ennyit áll még a maradék benne.
 

pusimelu

Őstag
Én insulatardot használok de csak este adok magamnak 9 egységet és egy patron egy hónapig elég.Még nem romlott meg soha de jön a nyári nagy meleg nem lesz baja?Lehet hogy hűtőbe kéne tárolni és csak este a szúráshoz elővenni?ÉN mindig magammal viszem mert soha nem tudhatom hogy érek haza.Meli
 
Oldal tetejére