Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata szuperek a cukraid,csak így tovább,lesz ez még jobb is!!!!

Köszi Lizzi!
Szombaton mégis sikerült egy 3,3-as cuki, és utána egy 17-es értéket produkálnom, folyamatos korrekciók mellett. Persze a magas somogyinak már tudjuk az okát. De estére már rendben volt, és azóta is oké. Úgy tűnik, most kevesebb és mérsékeltebb a kiugrás-zuhanás. Mégegyszer köszi, olyan jó, hogy bíztattok.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Én úgy tudtam hogy ha az inzulin nem jó akkor opálosodik, szemcsésedik, tehát észre lehet venni. Vagy akkor is lehet hogy megromlott ha bubisodott. Sani simán szobahőn tartod a felbontod penfildet? Akár 2 hétig is, mert nekünk kb ennyit áll még a maradék benne.
Én még idáig sosem jutottam el, csak odáig, hogy semmi sem látszott az inzulinon, de hiába adtam be, nem hatott, patroncsere és minden szépen működött tovább. Ez már nagyon durva lehet, ha opálosodik is... De ez a definíciója, csakhát ennél azért picit érzékenyebbek vagyunk sokan.
 

szucsa

Tag
Sziasztok!

A hétvégi bulin (ahogy az előzőekben említettem) kipróbáltam a sör hatását... Sajnos elszaladt velem a ló, volt mozgás is rendesen, elég összetett lett a nap.

A tapasztalatok a következők:
2008.05.17.
03:00: 10,4
07:20: 11,2 (reggeli 40CH 6E bólus, korpás kenyér 5 dkg, 3 dl kefir)
09:00: 11,0
12:00: 9,3 (1 üveg sör)
13:00: 9,1 (1 pálinka - "feles")
14:00: 9,7 (60CH 6E bólus, főtt. burg., hús, saláta, sör)
15:00: 6,3 (1 üveg sör)
15:30: 30 perc ping-bong (bázis leáll.)
16:00: 4,6 (1 üveg sör, bázis 70%-on)
16:30: 10CH sütemény (érzésre!)
17:00: 8,1 (30 perc ping-pong, bázis leáll.)
18:00: 1 üveg sör
19:00: 13,9 (1E korr.bólus)
20:00: 14,4 (1E korr.bólus)
21:00: 10,5 (50CH, 5,5 bólus, korp. kenyér 10dkg, felvágott)
23:00: 4,2 (15CH)

és az utóélete...
2008.05.18.
00:00: 5,3
08:00: 6,0 (40CH, 6E bólus, korp.kenyér 5 dkg, 3 dl kefir)
09:00: 2,5 (15CH 2dl gyümölcslé)
10:30: 4,4
11:20: 3,9 (10CH 1 dl gyüm.lé)
13:00: 6,2 (60CH, 4E norm.bólus, 2E 1órára, fött.burg. 15dkg, korp.kenyér 5dkg,saláta)
15:00: 5,0
16:00: 4,7 (10CH édes keksz - vezetés előtt, nem mertem evés nélkül elindulni)
17:00: 7,6
20:00: 6,4 (50CH 6E bólus - 5,5E helyett tévedésből - korp. kenyér 7dkg, földieper 20dkg)
21:00: 3,4 (15CH 3dl tej)

2008.05.19. ez a nap a Somogyié?
03:00: 12,0
06:30: 11,9 (40Ch, 6E, korp.kenyér 5dkg, 3 dl kefir)
10:00: 11,4 (bázis 110% 2 órára)
12:00: 9,5
13:00: 9,7 (60CH, 6E bólus, főtt tészta, nem durum, tudom ilyet nem is szabadna enni, de csak ez volt. Rizst [biztos zacskós, B rizs, amit étteremben főznek] már nem merek...)
14:30: 13,9

Hát ennyi...
A sör nem nagyon emelte, ahogy látom.
Talán van tanulsága.

szucsa
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szucsa, én úgy tudom (és magamon tapasztaltam is), hogy az alkohol nem önmagában emel, hanem 1-2 nappal az ivása után okoz problémát. Nálam ez úgy néz ki, hogy alkohol utáni másnap nagyon alacsonyak a cukraim, de utána magasak a következő nap. Mintha nálad is ez lenne, nem? Azért gimis koromban és elég sokszor ittam alkoholt :oops: , így volt alkalmam kitapasztalni ezt. Alkohol ivása utáni fél napban nem sokminden történt a cukrommal soha, csak a következő másik kettőben. De ezt valamelyik doki le is írja a könyvében...
 

szucsa

Tag
Valami olyasmi rémlik, hogy az alkohol gátolja a glükóz áramlását a májból, azaz csökken a vércukor. A sörben meg van CH tehát elvileg kiegyensúlyozzák egymást. Másrészről ittam pálinkát is, illetve még ping-pongoztam is és ezek összességében okozták a tegnapi alacsony cukrot. Ma már ilyen hatás nincs, ezért az elmúlt napok hypói most tudnak Somogyit okozni. Talán.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Valami olyasmi rémlik, hogy az alkohol gátolja a glükóz áramlását a májból, azaz csökken a vércukor. A sörben meg van CH tehát elvileg kiegyensúlyozzák egymást. Másrészről ittam pálinkát is, illetve még ping-pongoztam is és ezek összességében okozták a tegnapi alacsony cukrot. Ma már ilyen hatás nincs, ezért az elmúlt napok hypói most tudnak Somogyit okozni. Talán.

Én egyszer próbáltam sörhöz beadni inzulint, de nem vált be, viszont a barna sörhöz meg muszáj.

Szerintem ettől jobban nem tudtad volna előre kikalkulálni, hogy mikor mennyit, és hogyan (elnyújtva, %-osan, stb.) adagolt az inzulint a kaja és mozgás függvényében. Utólag viszont nagyon jól lehet látni az ingadozásokat (amik szerintem nem vészesek egy görbe naphoz képest).
Ha nem is vagyunk egyformák, és nem is hat ránk egyformán minden, ettől én még nagyon hasznosnak tartom, hogy megosztottad velünk a kizárólag tudományos alapokon nyugvó kísérleted eredményeit.
 

naty77

Új tag
Köszi az infókat pumpa ügyben és jó volt olvasni titeket, sokkal okosabb lettem.
+A Roche oldalán elolvastam a "könyvet", így jobban képbe kerültem.
Tudatosult bennem, hogy ez nem nekem való dolog, én képtelen vagyok ennyit foglalkozni a cukrommal. A pumpára figyelni, álíltgatni, mérni sokszor, szerelékezni, szóval látatlanban olyan érzés, hogy erről szól az élet, ami nekem nem könnyebbségnek tűnik. Persze ha valakinek a cukrai megkívánják, akkor nyilván megszokja. De nekem szépen karban tartható a cukrom, egyszerű és link alak vagyok. :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi az infókat pumpa ügyben és jó volt olvasni titeket, sokkal okosabb lettem.
+A Roche oldalán elolvastam a "könyvet", így jobban képbe kerültem.
Tudatosult bennem, hogy ez nem nekem való dolog, én képtelen vagyok ennyit foglalkozni a cukrommal. A pumpára figyelni, álíltgatni, mérni sokszor, szerelékezni, szóval látatlanban olyan érzés, hogy erről szól az élet, ami nekem nem könnyebbségnek tűnik. Persze ha valakinek a cukrai megkívánják, akkor nyilván megszokja. De nekem szépen karban tartható a cukrom, egyszerű és link alak vagyok. :(

Ha valaki szkeptikus, azt valóban nem szabad erőltetve rábeszélni arra, amit nem akar. Most én azért reagálok, mert rosszul látod ezeket a plusz teendőket. Ebből csak annyi igaz, hogy az elején valóban több odafigyelés kell, de kb. 2-3 hét, és a teendők a penes diab kezeléshez képest inkább csökkennek, egyszerűsödnek. A cukormérést nem lehet kikerülni ez tény, de ha a cuki jól beáll, akkor pumpával sem kell többet mérni. A mérés gyakorisága cukor függő, nem pen, vagy pumpa függő dolog. Olvasgasd továbbra is a véleményeket, és lehetőséged van bármikor változtatni a döntéseden.
 

Sani

Új tag
Szia Zsuzsa!Én már nem rakom vissza az inzulint a hűtőbe, ha már egyszer kivettem. Különben 5-6 naponta szoktam feltölteni -cserélni a patront ( ami 2 ml-es), és eddig ezzel még semmi baj nem volt...Sőt, amikor még pennel adtam is mindig volt egy + patron a pen-s dobozban ( télen-nyáron), és még soha nem volt gondom az inzulinnal.
 

zsuzsa

Új tag
Hát én most letörtem mint az a bizonyos fül, végra megint tök jó cukijaink voltk, és most szenvedek ezzel a bubisodással. Ma is két óránként 10E el légtelenítettem borzesztó sok inzulint elpazaróltam és mire észre vettem megint lett 15 ös cukra. És hatalmas levegő a kónusznál. A pumpa trénerünk azt mondta most nyáron csak két-három napit szívjak a tartályba, mert a hűtőben semmi baja nem lehet az inzulinnak akkor sem ha bontott, de a pumpába a melegbe 10 napon keresztűl igen, és veszít a hatásából. És még azt is javasolta hogy a bőr tokot hasznéljuk mert az jobban védi a pumpát az UV tól is meg a melegtől is. Mindíg gatyó alatt van, de maga a szerelék is melegszik a bőrén. Lehet hogy nagyon nehéz nyarunk lesz?
 

lizzi

Őstag
Naty én is egyetértek Katával és ugyanezeket gondoltam amikor először érdeklődtem a pumpa iránt és lemondtam róla akkor ,de mivel én nehezen beállítható voltam ,vagyok ezért is választottam a pumpát és minden olyasmi amiről azt gondoltam ,hogy plusz odafigyelés meg gond az éppen az ellenkezője nekem pumpával ,tehát sokkal egyszerűbb és szabadabb az életem most.De természetesen nem akarlak rábeszélni és neked kell döntened,de a próbaidő semmibe sem kerül:)
 

lizzi

Őstag
Hát én most letörtem mint az a bizonyos fül, végra megint tök jó cukijaink voltk, és most szenvedek ezzel a bubisodással. Ma is két óránként 10E el légtelenítettem borzesztó sok inzulint elpazaróltam és mire észre vettem megint lett 15 ös cukra. És hatalmas levegő a kónusznál. A pumpa trénerünk azt mondta most nyáron csak két-három napit szívjak a tartályba, mert a hűtőben semmi baja nem lehet az inzulinnak akkor sem ha bontott, de a pumpába a melegbe 10 napon keresztűl igen, és veszít a hatásából. És még azt is javasolta hogy a bőr tokot hasznéljuk mert az jobban védi a pumpát az UV tól is meg a melegtől is. Mindíg gatyó alatt van, de maga a szerelék is melegszik a bőrén. Lehet hogy nagyon nehéz nyarunk lesz?
zsuzsa ,fel a fejjel ,ilyenek mindig is vannak és lesznek és lehet,hogy nem csak a bubisodástól vagy inzulinmelegedéstől lehetett magasabb a cukra ,csak most itt van ez a hülye időjárás is:(
én még sosem tapasztaltam ,hogy romlott lett volna az inzulin ,de biztosan nem egyformán vagyunk rá érzékenyek,pedig nekem is 10 napig tart egy patron és most nyáron meg közvetlenül a testemmel érintkezve hordom ,melltartóban vagy bugyiban és kíváncsi leszek hogyan bírja majd?
 

orsika

Új tag
Sziasztok!

A hétvégi bulin (ahogy az előzőekben említettem) kipróbáltam a sör hatását... Sajnos elszaladt velem a ló, volt mozgás is rendesen, elég összetett lett a nap.

A tapasztalatok a következők:
2008.05.17.
03:00: 10,4
07:20: 11,2 (reggeli 40CH 6E bólus, korpás kenyér 5 dkg, 3 dl kefir)
09:00: 11,0
12:00: 9,3 (1 üveg sör)
13:00: 9,1 (1 pálinka - "feles")
14:00: 9,7 (60CH 6E bólus, főtt. burg., hús, saláta, sör)
15:00: 6,3 (1 üveg sör)
15:30: 30 perc ping-bong (bázis leáll.)
16:00: 4,6 (1 üveg sör, bázis 70%-on)
16:30: 10CH sütemény (érzésre!)
17:00: 8,1 (30 perc ping-pong, bázis leáll.)
18:00: 1 üveg sör
19:00: 13,9 (1E korr.bólus)
20:00: 14,4 (1E korr.bólus)
21:00: 10,5 (50CH, 5,5 bólus, korp. kenyér 10dkg, felvágott)
23:00: 4,2 (15CH)

és az utóélete...
2008.05.18.
00:00: 5,3
08:00: 6,0 (40CH, 6E bólus, korp.kenyér 5 dkg, 3 dl kefir)
09:00: 2,5 (15CH 2dl gyümölcslé)
10:30: 4,4
11:20: 3,9 (10CH 1 dl gyüm.lé)
13:00: 6,2 (60CH, 4E norm.bólus, 2E 1órára, fött.burg. 15dkg, korp.kenyér 5dkg,saláta)
15:00: 5,0
16:00: 4,7 (10CH édes keksz - vezetés előtt, nem mertem evés nélkül elindulni)
17:00: 7,6
20:00: 6,4 (50CH 6E bólus - 5,5E helyett tévedésből - korp. kenyér 7dkg, földieper 20dkg)
21:00: 3,4 (15CH 3dl tej)

2008.05.19. ez a nap a Somogyié?
03:00: 12,0
06:30: 11,9 (40Ch, 6E, korp.kenyér 5dkg, 3 dl kefir)
10:00: 11,4 (bázis 110% 2 órára)
12:00: 9,5
13:00: 9,7 (60CH, 6E bólus, főtt tészta, nem durum, tudom ilyet nem is szabadna enni, de csak ez volt. Rizst [biztos zacskós, B rizs, amit étteremben főznek] már nem merek...)
14:30: 13,9

Hát ennyi...
A sör nem nagyon emelte, ahogy látom.
Talán van tanulsága.

szucsa
Nekem is ez a tapasztalatom. Főleg a sörnél. Másnap alacsony, harmadnap mindig magas.
 

Mira

Új tag
Szia Mira!Köszönjük az infót!Kiváncsian várom a tapasztalataidat a combba való 'tűnél' a felszívódást illetően. Bár én úgy hallottam, hogy ez attól is függ, hogy milyen és mennyi fizikai aktivitásnak teszed ki a testedet. Lehet, hogy egy 1 órás séta felgyorsítja a felszívódást a lábból. ...Én még nem mertem megpróbálni, meg nem is nagyon fogom - szerintem - ,amíg a mostani helyen megfelel.

Nos, nekem nagyon bevált ez a hely. Fájdalmatlan, kényelmes és az inzulinfelszívódásnál sem volt semmi eltérés. A mozgást illetően sem tapasztaltam változást. Én gyakran sétálok és biciklizem, nem vettem észre külömbséget. Bár ha az ember a tomporába bök, a farizmok is igénybe vannak véve ilyen jellegű mozgásnál. Én mostanában oda is gyakran szúrok.
Szerintem az inzulinnak nem árthat akkora hőingadozás, amit a szobahőmérsékletre való felmelegedés és a hűtő hőmérsékletére való lehülés (v.fordítva) okoz. Én mindíg visszateszem a maradékot. Igazság szerint egy hónapig szobahőn sincs semmi baja. Ha gond van az inzulinnal, lehet, hogy nem megfelelően tárolták v. szállították a patikába. Remélem megoldódnak ezek a problémák!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én tavaly nyár végén, és ősszel szúrtam combba. Tökéletesen működött a dolog. Egyedül a nadrág fel,- és levételénél kellett egy kicsit jobban odafigyelni. Régebben pennel nem szerettem combba szúrni, mert csípett, de a kanülnél ezt nem érzem.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Annyira rossz éjszakám volt, hogy csak na! Végig hypoztam! Kb. éjféltől reggelig... Döntöttem magamba a Ch-t, szőlőcukor, rostos üdítő, cukros Cola, kenyér, tej formájában, de annyit, hogy csak na! Kb. 280-300 g Ch-t küldtem le éjféltől fél 3-ig... Leesett kb. 1,8-2,0-2,2-ig a cukim, nagy nehezen sikerült feltornázni 4-ig, de amint abbahagytam a Ch bevitelt, máris esett le a cukrom! fél 2 körül már annyi folyadékot (őszilé, Cola) ittam, hogy kihánytam... Nagyon hirtelen ittam meg jó sokat... Utána szőlőcukorral sem igazán tudtam rendezni az alacsony cukikat... Pumpám 0%-on ment, de így is hypoval keltem reggel, 2,2 mmol/l-rel. Most 4,8 a cukim, remélem, tartani fogom ezt a szintet... Már 100%-on megy a pumpesz is, de óránként mérek cukrot, vagy amint valami nem okét érzékelek.
Egyszerűen nem jövök rá, mitől hypozhattam ennyire, és ilyen sokáig... Egyébként megéltem rendesen a hypot, néha az összeesés kerülgetett, nagyon erős tüneteim voltak! Ami a legfurcsább volt, hogy a lábfejem zsibbadt, és olyan volt, mintha forró vízben lettek volna a lábaim!
Tapasztalt már más ilyen makacs, és erős hypot, aminek utólag nem igazán tudta megfejteni az okát?!
 

Mira

Új tag
Tímeácska!
Nekem 1x volt hasonló, amióta pumpám van. Kb. 21. órakor éreztem, hogy gond van. Megmértem a vc-om: 2.6 volt. Ittam 20 gr CH-t, ettem 1 diab. nápolyit, feküdtem és gondoltam jobb lesz. Kb. 30 perc múlva zuhant a cukrom 1.6 -ra, de én olyan rosszul lettem, hogy azt hittem itt a vég...5 tabi. szőlőcukor, víz, pihi. 30 perc múlva még mindíg csak 2 volt, és kb. 5 órán át ennyi is maradt, pedig én is folyamatosan próbáltam tenni ellene (az összes Hohes C készletem elfogyott). Szintén nagyon rosszul voltam. Aztán mértem egy 4-es vc-ot, majd hirtelen megindult fölfelé: 15.7-re. Ráadásul az a nap semmiben sem külömbözött a többitől, és ugyanaz a bázisütem volt beállítva előtte is és utána is. 18.00-kor vacsiztam a szokásos kajámat, még azt sem mondhatom, hogy a gyomromban pangó étel lassította a CH ürülését, felszívódását. A dokim egyszerűen azt mondta: "van ilyen". Hát ne legyen! Azóta nem volt, remélem neked sem lesz többször!!!
 
Oldal tetejére