Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi Kata!

Pont ilyen gyakorlati dolgokra gondoltam.
Egyébként nem tűnik körülményesnek, szokás kérdése...

Szívesen Poe, örülök, hogy nem plusz teendőket látod benne, hanem az előnyeit. Te úgyis ki fogod magadnak alakítani a magad szisztémáját.
 

tímeácska

Őstag
Köszi az együttérzést... :-(
Annyira az agyamba vésték, ha bármi probléma van, acetont nézni... Hát, én megnéztem... ++ lett az eredmény... Mindjárt fel is hívtam az orvosomat, aki kötelezővé tette, hogy egyek. Na, ez nekem most a legnagyobb bünti!!! Ha csak kajára gondolok, hányingerem lesz... Brrr! Tegnap 8 napi kaja mennyiséget küldtem magamba... Cukim rendben van, 6-7 között van. 11-kor adattak be velem 6 E Lantust, és mondták, ha nem is többet, de napi 20 g Ch/ főétkezéseknek meg kell lenniük, ezekhez 3 E NovoRapidot adjak...
Másik érdekesség... Amíg az orvosomnál voltam, elkezdett viszketni a hasam, ahol a kanül volt. Tegnap tettem be a kanült, ezt hamarjában le is tisztáztuk. Aztán ahogy nézegettük a pocakomat, vagy 5-6 helyen jött elő csípés szerű kiütés (vagy mi)... Gyorsan adtak Calcimuscot. Egyszerűen nem tudjuk, mitől lehetett... Még most is látszanak ezek az izék... Több nem lett, de mindegyik vagy 4 cm átmérőjű... Már nagyon kezdem unni ezeket a megmagyarázhatatlan dolgokat...
Nem tudom, hogy valóban a remissziós fázis lehet-e, mert délelőtt volt 14,9 mmol/l cukim is, 9 mmol/l-rel keltem... Akkor visszatettem a pumpát, ment 2 órát, amikor 5,8 lett a cukim, inkább levettem a pumpeszt... Utána mentem a dokimhoz, akkor már 1 órája nem ment inzulin, és 7,9-es cukival értem be. Ez azért rendesen megkeveri a képet... Mint nálam elég sok minden mostanában...
Nem sírni-ríni akartam, de már tényleg SOK!!!
 

zsuzsa

Új tag
Sziasztok mindenki!
Negyon rossz hírem van, édesanyámat délután kórházba szállították, rosszúl lett, még nem tudjuk mi van vele, de a talira vele mentem volna, nem tudok így elmenni, mellette leszek, ha bennt tartják azért ha kiengedik, akkor meg azért, egyedűl él, mellette kell lennem. Azért is rossz mert Györgyéket is én vittem volna, most így visza kellett mondanom, de beszéltem vele is. Nagyon sajnálom, mert feltétlenűl ott szerettem volna lenni, de remélem nektek jó lesz, érezzétek jól magatokat, majd meséltek hogy milyen volt, és talán szervezünk majd még, és lesz alkalmunk máskor is találkozni.
Sziasztok. Szép időt és jó szórakozást nektek.
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok mindenki!
Negyon rossz hírem van, édesanyámat délután kórházba szállították, rosszúl lett, még nem tudjuk mi van vele, de a talira vele mentem volna, nem tudok így elmenni, mellette leszek, ha bennt tartják azért ha kiengedik, akkor meg azért, egyedűl él, mellette kell lennem. Azért is rossz mert Györgyéket is én vittem volna, most így visza kellett mondanom, de beszéltem vele is. Nagyon sajnálom, mert feltétlenűl ott szerettem volna lenni, de remélem nektek jó lesz, érezzétek jól magatokat, majd meséltek hogy milyen volt, és talán szervezünk majd még, és lesz alkalmunk máskor is találkozni.
Sziasztok. Szép időt és jó szórakozást nektek.

Nagyon sajnálom, Zsuzsa! Vigyázz anyukádra, és jobbulást kívánok Neki!
 

Mira

Új tag
Sziasztok!
Mostanság az én cukrom is megőrült! 3. napja hypozom (folyamatos inz.csökkentés mellett), Somogyim ma de. volt végig, du. ismét folyamatos 3.0 körüli értékek. Nagyszerű. Aceton -még a Somogyi előtt- az én vizeletemben is volt. (Éhezés, magas vc. kizárva, megerőltető mozgás szintén). Szóval ezek nem a mi napjaink...Remélem mindenki mihamarabb rendbe jön, Zsuzsa édesanyját is beleértve!!!
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok!
Mostanság az én cukrom is megőrült! 3. napja hypozom (folyamatos inz.csökkentés mellett), Somogyim ma de. volt végig, du. ismét folyamatos 3.0 körüli értékek. Nagyszerű. Aceton -még a Somogyi előtt- az én vizeletemben is volt. (Éhezés, magas vc. kizárva, megerőltető mozgás szintén). Szóval ezek nem a mi napjaink...Remélem mindenki mihamarabb rendbe jön, Zsuzsa édesanyját is beleértve!!!

Hát, igen... Ezek nem a mi napjaink...:mad::confused::???: De lesz ez még jobb, vagyis JÓ is!;)
 

tímeácska

Őstag
Elég voooolt!!!

Éjjel így alakultak a cukraim (nagy vonalakban a lényeg...):
01:00-kor: 5,3
03:00-kor: 13,4 -> 1,5 E NovoRapid, + 20 g Ch, az aceton miatt kötelezően ennem kellett...
06:00-kor: 13,7 -> 3 E NR., + 30 g Ch
08:00-kor: 4,6-> orvost felhív-> 2 E NR., + 30 g Ch.
08:30-kor: 2,0 ...
Na, én ezt már egyáltalán nem értem!!!!!!!!! Inzulinnal, akár csak minimálissal is a béka hegge alá kerül a cukrom, ha pedig nem adok inzulint, akkor bandukol felfele... Eldönthetné végre, mit akar... Hmm...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Zsuzsa, jobbulást kívánok édesanyádnak. Biztosan lesz még tali, és akkor mindannyian el tudtok jönni. Anyukádnak most Rád van szüksége.
 

lizzi

Őstag
Zsuzsa nagyon sajnálom,hogy nem tudtok jönni a talira,de jobbulást kívánok az édesanyádnak !!!!
Tímeácska hát nem semmi ,hogy mi történik veled mostanában,szurkolok ,hogy jobban alakuljanak a dolgaid!!!
Én pedig boldog vagyok mert végre 7 alatt van a HbA1c-m,6,8 lett!!!!!!!!!!!!:):):):)
 

tímeácska

Őstag
Tímeácska hát nem semmi ,hogy mi történik veled mostanában,szurkolok ,hogy jobban alakuljanak a dolgaid!!!
Én pedig boldog vagyok mert végre 7 alatt van a HbA1c-m,6,8 lett!!!!!!!!!!!!:):):):)


Hát, nem semmi, ami mostanában történik velem... Kezdem egy kissé utálni... De lesz ez még így sem! Ha csak ülök, és sajnálom magamat, akkor sem lesz jobb...

Nagyon ügyes vagy, Lizzi!!! Gratulálok! És kívánom, hogy ilyen ügyesen sikerüljön a továbbiakban is tartanod a 7 alatti HbA1c-t, és akkor jöhet az a baba-project -is...-!!!;);) Én nagyon szorítok!
 

tímeácska

Őstag
Natessék... Most meg 17,3 a cukim... Most még kevesebb inzulinnal próbálkozunk, mint ma reggel, amikor 13,7-ről 3 E NovoRapid is lerántotta a cukimat 2,0-ra...
Érdekes... Ha nem adunk inzulint, felmegy a cukim, ha adunk éppen hogy csak 1-2 E-t, akkor meg hypo, hypo, hypo, de makacsul...
Volt valakinek hasonló remissziós fázisa?! Vagy ez is csak az én kiváltságom?! Grrr!
 

tímeácska

Őstag
Hát, ez egyre érdekesebben alakul... Eddig felfele nem tudtuk tornázni a cukimat, most meg nem akar lemenni... Most éppen 19,4... Amilyen az én formám, ebből még lesz ma hypo, akár csak 1 E inzulin mellett is... De ha nem adok be 1 E-t sem, akkor meg HI-t produkálok belőle... Na, ez vagyok ÉN! A totális káosz...
 

orsika

Új tag
Szaunába, gőzbe semmiképp nem szabad a pumpát bevinni. Vízbe lehet, mert vízmentes, de figyelni kell, hiszen a patron és elem csatlakozásoknál előfordulhatnak szivárgások.
Strandon csak akkor tedd le a pumpát, ha van, aki vigyázzon rá. Tűző nap, vagy direkt napfény ne érje, főleg a csőben lévő inzulin részt. Extrém magas hőmérsékleten az inzulin elvesztheti a hatékonyságát. Ha belegondolsz, a csőben kb. 25 E inzulin van, a napi össz mennyiséged 30-40-50 E. Így egy reggel napra rakott pumpa csőben lévő inzulin mennyisége neked estig kitart, ha hatástalaná válik, akkor fél napra inzulin nélkül maradhatsz.

Én úgy oldom meg a strandolást, hogy a pumpát mindig pakolom előlről hátra, vagy fordítva, hogy mindig árnyékban legyen, és a cső egészét begyűrködöm a fürdőgatyába. A kanült is a fürdőgatya takarásába szúrom. Nem titkolom a pumpát, de fölösleges feltűnést sem szeretnék kelteni. Nagy-nagy melegben pedig a pumpát is és a csövet is megmártom a vízben, így egy kicsit lehűtöm. Én egyébként bemegyek vele a vízbe, de nem vagyok bent sokáig. Ha több időt töltök a vízben, akkor a pumpát leveszem, valaki vigyáz rá. Ekkor viszont a kanült lezárom a vakdugóval, legalábbis szabad vízben biztos, mint a Balaton. Bár a kanülön nem tud a víz befolyni, de egy ici-pici bacilust a csatlakozás után az inzulin adagolás már be tudja juttatni a szervezetbe.

Talán ez túl körülményesnek tűnhet, de csak így leírva, a valóságban csak előrelátó óvatosság, és egyáltalán nem okoz gondot. Nekem már teljesen természetes, ez már a 4-dik nyaram lesz pumpástul.
SZIA kATA...

A SPIRIT PUMPA TÉNYLEG VÍZÁLLÓ? ÉN EZT NEM IS TUDTAM...
 

tímeácska

Őstag
Tegnap ugye volt a tali... Remek ragyogó napsütéses napunk volt... Mátémnak a vállában volt a kanül... És Mátémon ujjatlan trikó volt... Gondolhatjátok, milyen jól néz ki a kis keze! Szépen megfogta a nap a gyereket, és egy naaaagy fehér folt maradt a kanül helyén. :-D:-D:-D Szóval, pumpások, jó, ha nyáron az ilyen, igaz csak esztétikai apró dolgokra is figyeltek... :-D Én nem figyeltem... :-D De elég viccesen néz így ki Máté... :-D:-D Ráadásul, még ragasztottam is egy ragtapaszcsíkot a kanül ragacsának az aljára, hogy biztosan tapadjon a ragacs... Úgyhogy egy naaagy ovális folt látszik, az alján egy hosszúkás téglalap nyommal... Nem baj, csak addig látszik, amíg hozzá nem barnul az a rész is a többihez... :-D:-D
 

zsuzsa

Új tag
Erre nem is gondoltam tibusom is újjatlanban mászkál, vállában a nagy körtapasszal, de mindíg másik karjában van, ugyhogy már egész jól összebarnúlt.
 

tímeácska

Őstag
Találkozott már valaki (rajtam kívül :-D) olyan esettel, hogy a hasába adott (vagy bárhova) inzulin nem szívódik fel rendesen és egyszer csak késői inzulin leadás miatt hypozik órákon, esetleg napokon kívül?! Mert én már csak erre tudok gondolni...
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
SZIA kATA...

A SPIRIT PUMPA TÉNYLEG VÍZÁLLÓ? ÉN EZT NEM IS TUDTAM...

Igen, a leírásában a paramétereknél le is van írva. 0,5 méterig 2,5 óra, vagy fordítva, de ki megy le 2,5 méterre?. Az illesztéseknél viszont ellenőrizni kell, hogy nem szivárog-e-é a víz, mint pl. az adapter (a cső végét abba csavarod bele, az pedig belecsavaródik a pumpa házába), és az elem meneteinél.

Viszont az előző leírásomban elfelejtettem egy fontos dolgot. Mivel nyár, meleg, klíma, ugrándozás, minden van, így figyelni kell a bubisodásra (buborék). A hőmérséklet változás miatt a folyadékokra jellemző a tágulás-összehúzódás, így keletkezhetnek bubik az inzulinban. Általában lerakódik a patron falán, de a nyomással bekerülhet a csőbe is. Semmi kárt nem okoz, ha levegő kerül a bőr alá, viszont inzulin nélkül maradhatunk. Ezért legalább egyszer, este át kell nézni a csövet, hogy nincs-e bubi. Esetleg este oda lehet ütögetni a pumpát (felfelé álló csővel) az asztal lapjához, hogy az adapternél alig látható megbújó bubit felfelé kényszerítsük. Ezt vagy kilégteleníteni, vagy kiszámolni az idejét, hogy mikor jut a kanülhöz, és akkor kilégteleníteni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Találkozott már valaki (rajtam kívül :-D) olyan esettel, hogy a hasába adott (vagy bárhova) inzulin nem szívódik fel rendesen és egyszer csak késői inzulin leadás miatt hypozik órákon, esetleg napokon kívül?! Mert én már csak erre tudok gondolni...

Olyan volt már nálam, hogy kanül csere után semmi más nem indokolta a cuki emelkedést, és én is a rossz felszívódásra gyanakodtam. Újabb kanül csere, és a cuki rendbejött. Nálam is előfordult ilyen esetben, hogy drasztikusan csökkent a cuki, vagy hipoztam, lehet, hogy most te világítottál rá az ok(osság)ra?
 

tímeácska

Őstag
Olyan volt már nálam, hogy kanül csere után semmi más nem indokolta a cuki emelkedést, és én is a rossz felszívódásra gyanakodtam. Újabb kanül csere, és a cuki rendbejött. Nálam is előfordult ilyen esetben, hogy drasztikusan csökkent a cuki, vagy hipoztam, lehet, hogy most te világítottál rá az ok(osság)ra?

Szombaton "teszteltem" magamat... Amíg a hasamba adtam, mintha nem is adtam volna be inzulint, 25,4-ig meg sem állt a cukim... Aztán elkezdtem a vállamba bökni, és szépen le is ment a cukim 5,3-ra... De aztán lehet, hogy az epres torta, és a muffin oldotta meg a problémámat...:mrgreen::mrgreen: Igen, határozottan az utóbbi verzióra gondolok...:mrgreen: :lol:
 
Oldal tetejére