Insulinpumpa

cica

Aktív tag
Sziasztok!

Molli ajánlotta ezt a fórumot, hogy nyugodtan kérdezzek pumpával kapcsolatban!
21 éve vagyok cukros, 3 éve van Accu-Check Spiritem. Olyan problémám van, hogy kétnaponta kell kanült cserélnem, de van, hogy naponta. Sokat híztam hasra (is) az utóbbi lassan 2 évben, így a régi akár 1 hetes kanülcseréknek búcsút mondhattam. Jelenleg hasba szúrok, így viszont nehezen szívódik fel az inzulin, ráadásul elég lyukacsos is vagyok már, jó lenne egy kis "szünet". Molli írta nekem, hogy van itt közületek, aki karba, vagy combba szúrja a kanült. Tudnátok nekem technikákat javasolni ezekhez? Tartok tőlük, azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Minden tanácsot szívesen fogadok!
Köszönöm szépen,
Cica
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok!

Molli ajánlotta ezt a fórumot, hogy nyugodtan kérdezzek pumpával kapcsolatban!
21 éve vagyok cukros, 3 éve van Accu-Check Spiritem. Olyan problémám van, hogy kétnaponta kell kanült cserélnem, de van, hogy naponta. Sokat híztam hasra (is) az utóbbi lassan 2 évben, így a régi akár 1 hetes kanülcseréknek búcsút mondhattam. Jelenleg hasba szúrok, így viszont nehezen szívódik fel az inzulin, ráadásul elég lyukacsos is vagyok már, jó lenne egy kis "szünet". Molli írta nekem, hogy van itt közületek, aki karba, vagy combba szúrja a kanült. Tudnátok nekem technikákat javasolni ezekhez? Tartok tőlük, azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Minden tanácsot szívesen fogadok!
Köszönöm szépen,
Cica
Szia Cica!
Melyik kanült használod? A FlexLinkből van 10 mm-s is, az mélyebbre beér. A régi Tenderből gondolom a 17 mm-set használtad, azt meredekebben beszúrva mélyebbre ér.

A rosszabb felszívódásnak lehet, még oka, hogy a hasfal bőre alatt már inzulincsomók alakultak ki, és ott rosszabb a felszívódás. Egy-két nap alatt felhalmozódik az inzulin a csomókban, és nem jut el a véráramba, valamint tovább növeli a csomósodást.
Lehet még oka, hogy a súlygyarapodás miatt megnőtt az inzulin szükséglet, de gondolom az adagot növelted annak idején.

Bátran kipróbálhatod a karba is szúrni a kanült, bár ez segítség nélkül egy kicsit nehézkes, mert egy kézzel tudod a csatlakozást le, és felrakni. A melltartó pántjába is bele lehet gabalyodni (nekem mindig sikerült), de megoldható a probléma.
Van még a tompor terület. Ez a rész a derék és fenék rész közötti terület. Úgy tudod jól behatárolni, hogy lazán csípőre vágod a kezed, és nagyjából abban a vonalban van, ahol a tenyered.
A comb is megfelelő terület, én sokáig használtam ezt a részt. Ennek egy kissé hátránya, hogy sok felszíni hajszálér van, amibe könnyű beleszúrni. Nem rossz a felszívódás, de érzékeny a terület. Az öltözködésnél ez okozza a legtöbb problémát, mivel könnyű elakadni benne, vagy a nadrág le,- felhúzása kiránthatja a kanült, úgy hogy észre sem veszed, csak a magas cukorból.

Mindenképpen érdemes pihenteted a pocidat, legalább egy fél évig. Arra figyelj, ha területet váltasz, lehet, hogy hirtelen hipo lesz a jó felszívódás miatt, és az inzulint is csökkentened kell.
 

cica

Aktív tag
Tenderlink, 17 mm-es tűt használok.
Karba és combba konkrétan mely területre lehet szúrni? (Bár a kar vonz a legkevésbé.)
Állva, vagy ülve szúrsz a különböző helyekre? A tompor mennyire érzékeny rész? Tegnapelőtt a csípőm környékére szúrtam, ott jól elvoltam, de ott is csak két napig (pedig oda nem szoktam szúrni).
Köszönöm!
 

borka

Őstag
Tenderlink, 17 mm-es tűt használok.
Karba és combba konkrétan mely területre lehet szúrni? (Bár a kar vonz a legkevésbé.)
Állva, vagy ülve szúrsz a különböző helyekre? A tompor mennyire érzékeny rész? Tegnapelőtt a csípőm környékére szúrtam, ott jól elvoltam, de ott is csak két napig (pedig oda nem szoktam szúrni).
Köszönöm!

A szúrás helyekről az 567. oldalon talász róla képeket.
 

laffi

Tag
Tenderlink, 17 mm-es tűt használok.
Karba és combba konkrétan mely területre lehet szúrni? (Bár a kar vonz a legkevésbé.)
Állva, vagy ülve szúrsz a különböző helyekre? A tompor mennyire érzékeny rész? Tegnapelőtt a csípőm környékére szúrtam, ott jól elvoltam, de ott is csak két napig (pedig oda nem szoktam szúrni).
Köszönöm!

1x szúrtam tomporba, és tán a 2. napon egy nadrág le-felhúzás elég volt arra hogy kirántsam. Persze nem vettem észre... csak pár óra elteltével a 30-as cukor utalt rá hogy valami gáz van. Ragacs a helyén volt viszont a kanül teljes műanyag része kint lefegett, féligmeddig a ragacshoz tapadva, de a teljes kapillárcső kint volt.
Sajnos a tompor nincs szem előtt. Ezzel csak arra hívom fel a figyelmedet, hogy ha odaszúrod, akkor gyakran ellenőrizd a kezeddel vagy nézd meg a tükörben hogy a helyén van-e.
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok!

Molli ajánlotta ezt a fórumot, hogy nyugodtan kérdezzek pumpával kapcsolatban!
21 éve vagyok cukros, 3 éve van Accu-Check Spiritem. Olyan problémám van, hogy kétnaponta kell kanült cserélnem, de van, hogy naponta. Sokat híztam hasra (is) az utóbbi lassan 2 évben, így a régi akár 1 hetes kanülcseréknek búcsút mondhattam. Jelenleg hasba szúrok, így viszont nehezen szívódik fel az inzulin, ráadásul elég lyukacsos is vagyok már, jó lenne egy kis "szünet". Molli írta nekem, hogy van itt közületek, aki karba, vagy combba szúrja a kanült. Tudnátok nekem technikákat javasolni ezekhez? Tartok tőlük, azt sem tudom, hogyan kezdjek hozzá. Minden tanácsot szívesen fogadok!
Köszönöm szépen,
Cica

Kedves Cica!

Üdv. köztünk!

Én a kisfiamnak a combjába szúrom, a comb külső felére kell szúrni.
(Borka ajánlotta az ábrát.)
Én fekve szúrom neki, lévén, hogy még csak 16 hónapos. Közben kapálózik, ellenáll és még így is egész jól be tudom szúrni, nincs gond a szerelékkel.
Egyszer találtunk el egy kis erecskét, visszavérzett, de ez még nagyon régen volt. Mi még máshol nem próbáltuk.
Szerintem nem lesz gond, ha a combodba szúrod, csak oda kell figyelni az öltözésnél, neked felnőttként még könnyebb lesz.
Pihentesd a hasad, sok sikert!

Üdv:
umbra
 

szucsa

Tag
Üdvözlet Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a neve és hol lehet hozzájutni olyan tesztcsíkhoz, ami kimutatja, hogy van e ketoacidózisom?

Egy hete van valamilyen betegségem (lehet, hogy influenza, voltak ráutaló tünetek.)
Nagyon magasak a cukraim, de most elszállt és nem tudom mitévő legyek?

Már cseréltem szereléket, iszok sok folyadékot, nem tudom mi mást lehetne tenni?!

Íme a mai napom:
 

Csatolások

  • szucsa_diabnaplo_0917_cr.jpg
    szucsa_diabnaplo_0917_cr.jpg
    41.4 KB · Olvasás: 36

linus

Tag
Üdvözlet Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a neve és hol lehet hozzájutni olyan tesztcsíkhoz, ami kimutatja, hogy van e ketoacidózisom?

Egy hete van valamilyen betegségem (lehet, hogy influenza, voltak ráutaló tünetek.)
Nagyon magasak a cukraim, de most elszállt és nem tudom mitévő legyek?

Már cseréltem szereléket, iszok sok folyadékot, nem tudom mi mást lehetne tenni?!


Szia!
Szerintem patikában biztosan lehet venni. Nézd meg neten, elég sok van árral együtt, hogy mégis mire számíts.
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a neve és hol lehet hozzájutni olyan tesztcsíkhoz, ami kimutatja, hogy van e ketoacidózisom?

Egy hete van valamilyen betegségem (lehet, hogy influenza, voltak ráutaló tünetek.)
Nagyon magasak a cukraim, de most elszállt és nem tudom mitévő legyek?

Már cseréltem szereléket, iszok sok folyadékot, nem tudom mi mást lehetne tenni?!

Íme a mai napom:
Ketont mérni két módon lehet: vérből és vizeletből. Utóbbi, már csak logikusan nézve is egy kicsit késleltetve mutatja meg hogy mi volt a szervezetedben a helyzet. Ez egy egyszerű tesztcsík, rápisilsz és mutatja a számot. Vérből is lehet mérni, ez valós idejűbb és gyakorlatilag azonnali visszajelzést ad a keton értékekről. Ezt tudja az Xceed vércukorszintmérő és ketonmérő is, van hozzá külön ketoncsík. A kérdés az hogy Neked azonnal visszajelzés kell az értékekről vagy elég egy olyan is ami mondjuk az egy nappal előtti helyzetről árulkodik.
 

szucsa

Tag
Kedves Linus!

Kérdeztem már 3 patikában, 2 gyógyászati segédeszköz boltban. Sehol semmi. Annak idején kérdeztem az orvosomat is, ő mondott egy tesztcsík nevet, de akkor azt sem találtam és a nevére sem emlékszem.

(A cukrom csökkent, már "csak" 28,7)

Kedves Péter!

Nyílván az lenne a cél, hogy az aktuális állapotról legyen képem. Azt hittem, hogy ketont csak vizeletből lehet kimutatni...
Ezek szerint elkapkodtam a Mery vásárlást? Xceed-det kellett volna vásárolnom?

szucsa
 

linus

Tag
Kedves Linus!

Kérdeztem már 3 patikában, 2 gyógyászati segédeszköz boltban. Sehol semmi. Annak idején kérdeztem az orvosomat is, ő mondott egy tesztcsík nevet, de akkor azt sem találtam és a nevére sem emlékszem.

(A cukrom csökkent, már "csak" 28,7)

Kedves Péter!

Nyílván az lenne a cél, hogy az aktuális állapotról legyen képem. Azt hittem, hogy ketont csak vizeletből lehet kimutatni...
Ezek szerint elkapkodtam a Mery vásárlást? Xceed-det kellett volna vásárolnom?

szucsa


Az jó, hogy megindult lefelé. Egyszer volt ilyen nekünk is, hogy magas volt Nórinak, igaz nem ennyire, és a full új inzulin csere segített. Valamiért meghalt ami a tartályban volt és mintha nem hatott volna, illetve minimálisan ingadozott, de le nem vitte neki!
 

sünike

Új tag
Üdvözlet Mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a neve és hol lehet hozzájutni olyan tesztcsíkhoz, ami kimutatja, hogy van e ketoacidózisom?

Egy hete van valamilyen betegségem (lehet, hogy influenza, voltak ráutaló tünetek.)
Nagyon magasak a cukraim, de most elszállt és nem tudom mitévő legyek?

Már cseréltem szereléket, iszok sok folyadékot, nem tudom mi mást lehetne tenni?!

Íme a mai napom:

Szia szucsa!
Én mikor a pumpámat kaptam, ajándékba kaptam egy doboz Keto-Diabur Test 5000!(Roche)
Lehet,hogy ezt keresed/erre gondoltál?
 

cica

Aktív tag
Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, legközelebb megpróbálom combba szúrni! :dr_24:

Szucsa, én is a patikát javasolnám!
És jobbulást, nehéz lehet most neked! Esetleg pennel ha rákorrigálsz, nem segít?
Tetszik a táblázatod, azt hiszem, el fogom "lopni"! :)
 

szucsa

Tag

Csatolások

  • diabnaplo.xls
    26.5 KB · Olvasás: 17
Kedves Linus!

Kérdeztem már 3 patikában, 2 gyógyászati segédeszköz boltban. Sehol semmi. Annak idején kérdeztem az orvosomat is, ő mondott egy tesztcsík nevet, de akkor azt sem találtam és a nevére sem emlékszem.

(A cukrom csökkent, már "csak" 28,7)

Kedves Péter!

Nyílván az lenne a cél, hogy az aktuális állapotról legyen képem. Azt hittem, hogy ketont csak vizeletből lehet kimutatni...
Ezek szerint elkapkodtam a Mery vásárlást? Xceed-det kellett volna vásárolnom?

szucsa
A 28,7-es cukor nagyon durva, mióta ilyen magas?

Nem tudom hogy elkapkodtad-e, tényleg az igényeken múlik minden. A Méry egy olcsón fenntartható, távol keleti mérő ami alapvető igényekre teljesen jó. Ha ketont akarsz mérni és real time akkor viszont jobb az Xceed. Csak az Xceedhez drágább a csík, ez a hátránya.
 
Oldal tetejére