Insulinpumpa

manocs

Új tag
De legalább ez a ketyere gömbölyded... ami szipi, bár gondolom tetris és mp3:dr_114: ezen sincs :( (igen, beteges:laz:, de tényleg ez a három problémám van a sajtommal):D:rohog:
 

cica

Aktív tag
Tényleg? Azt hittem, csak én vagyok ilyen peches! Én pár hete cseréltettem emiatt ki (meg kb. 1,5 éve először, de akkor behúzta a tartály alját és kidőlt bele az inzulin), és azt mondta a pasi, hogy én vagyok az első, akinek ilyen baja van - mondtam neki, hogy tudok mást is, akinek ilyen baja volt már, meg nekem is volt már ilyen. Na, mindegy, végül kicserélték.
De akkor folyton nézed? Vagy miből veszed észre, hogy nem működik rendesen? Meg egyébként is, mitől van ez? Engem rettentően bosszant. :( Mit csinálsz olyankor?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tényleg? Azt hittem, csak én vagyok ilyen peches! Én pár hete cseréltettem emiatt ki (meg kb. 1,5 éve először, de akkor behúzta a tartály alját és kidőlt bele az inzulin), és azt mondta a pasi, hogy én vagyok az első, akinek ilyen baja van - mondtam neki, hogy tudok mást is, akinek ilyen baja volt már, meg nekem is volt már ilyen. Na, mindegy, végül kicserélték.
De akkor folyton nézed? Vagy miből veszed észre, hogy nem működik rendesen? Meg egyébként is, mitől van ez? Engem rettentően bosszant. :( Mit csinálsz olyankor?
Cica, kicserélték, és az új kütyüd is ugyanezt produkálja? Ez így nem jó, hiszen nem nézheted a dugattyúrudat a nap 24 órájában? Engem is érdekel, hogy mit tudtok ilyenkor csinálni.

Bogesz, te nem gondoltál cserére?
 

cica

Aktív tag
Igen, az új is ezt csinálja. Ez most speciel kb. 20 egységnél, de amit cseréltettem, az 150-170 egység között állt így meg.
Én van, hogy kivettem a tartályt, és adagoltam pár egységet, hogy mozduljon felfelé, de tegnap pl. ez sem segített. Végül cseréltem teljesen patront, most működik. Mikor felhívtam emiatt a pumpásokat, kvázi hülyének voltam nézve, hogy ilyet a pumpa nem csinálhat! Biztos rosszul teszem bele a tartályt - a pasi szerint. Eddig azt hittem, tényleg én vagyok ennyire peches.
Kata, neked ilyet nem csinált még a pumpád?
 

bogesz

Új tag
Vicccccccccccceltem! Kicsit kiforgattam a szavaidat!bocs!!!!!!!!!!!!
De ezt tényleg nem értem én sem,hogy neked már a második is ilyen?
Mikor patront cserélsz működik,aztán fogja magát és nem?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, az új is ezt csinálja. Ez most speciel kb. 20 egységnél, de amit cseréltettem, az 150-170 egység között állt így meg.
Én van, hogy kivettem a tartályt, és adagoltam pár egységet, hogy mozduljon felfelé, de tegnap pl. ez sem segített. Végül cseréltem teljesen patront, most működik. Mikor felhívtam emiatt a pumpásokat, kvázi hülyének voltam nézve, hogy ilyet a pumpa nem csinálhat! Biztos rosszul teszem bele a tartályt - a pasi szerint. Eddig azt hittem, tényleg én vagyok ennyire peches.
Kata, neked ilyet nem csinált még a pumpád?
Jájj, szegény fejemnek, hát hogy lehetne rosszul beletenni a tartályt???? :o:o:o
Fordítva? Kifolyó csőrrel lefelé (befelé???)? Hát ezt nem gondolhatták komolyan. A pumpám szerencsére nem csinált ilyet, azonban az éjszakai penem csinálta azt, hogy csak akkor adagolta az inzulint, ha 50-60 egységet állítottam be. De nekem 12 egység kellett volna éjszakára. Na én is elvittem a diabra, hogy cseréljék ki, és azon nyomban nekiálltak próbálgatni, hátha adagol 12 egységnél is. Téptem is a hajam rendesen, mert mi van, ha egyszer-egyszer adagol valamennyit (a levegőbe), de ha beszúrom a tűt, akkor honnan tudjam, hogy ment-e be valami? Végül is nem volt vita, kicserélték, de ez a próbálgatás tényleg olyan bizalmatlan szagú volt, mintha nem tudnám beállítani a 12 egységet, és megnyomni a gombot (egyébként a gomb is akadt, szorult).

Asszem nálad sem vita tárgya ez az egész. Nem működik megfelelően, és kész. Cseréljék ki, ezt pedig úgysem ők vizsgálják, hanem küldik Svájcba, és ott tesztelik, hogy jogos-e a panasz. Az pedig Murphy törvénye, hogy egy személynél ugyanazon hiba kétszer jön elő.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Igen, az új is ezt csinálja. Ez most speciel kb. 20 egységnél, de amit cseréltettem, az 150-170 egység között állt így meg.
Én van, hogy kivettem a tartályt, és adagoltam pár egységet, hogy mozduljon felfelé, de tegnap pl. ez sem segített. Végül cseréltem teljesen patront, most működik. Mikor felhívtam emiatt a pumpásokat, kvázi hülyének voltam nézve, hogy ilyet a pumpa nem csinálhat! Biztos rosszul teszem bele a tartályt - a pasi szerint. Eddig azt hittem, tényleg én vagyok ennyire peches.
Kata, neked ilyet nem csinált még a pumpád?
Bár azt mondom, hogy ne hagyd magad lerázni, ragaszkodj a cseréhez, de addig is, hogy biztonságosan adagoljon, csináld azt, hogy kiveszed a tartályt, és üresen megjáratod a dugattyúrudat. Igaz a "semmit" kiadagolni hosszadalmas, mert asszem a beadható mennyiség limitálva van (nem tudom hány egység), visszahúzni könnyű dolgod van. Megjáratod oda-vissza néhányszor, és közben hallgasd a kis motort, hogy hallasz-e valahol akadást, mindkét irányban. Ezt a csere jegyzőkönyvbe is leírhatod, ha hallasz valami rendellenes kattanást, vagy bármit.
 

cica

Aktív tag
Bogesz, akkor most neked is ezt csinálja a pumpád, vagy nem? A mostani patronnál, amit tegnap cseréltem, már másodjára csinálja ezt!
Jövőhéten fel fogom hívni az itteni trénert (akivel még életemben nem találkoztam, mert mikor én kaptam pumpát, még Szalay Gábor volt nálunk a tréner, azóta meg egy nő lett), és beszélni fogok vele.

Kata, most speciel kivettem a tartályt és adagoltam úgy 6 egységet, így utolérte a tartály alját. Nem értem egyébként, de rettentően bosszant, mert így nem lehetek biztos benne, hogy mennyit adtam be magamnak. És azért ezzel nem kéne játszani. :S Köszi a bizalmat, Kata :) , már tényleg hülyének érzem magam, hogy megint baj van vele. De az előzőek pl. simán működtek 1,5-1,5 évig. Meg nem értem, hogy mitől lehet ez? Esetleg valaki tudja a magyarázatot?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És azért ezzel nem kéne játszani. :S Köszi a bizalmat, Kata :) , már tényleg hülyének érzem magam, hogy megint baj van vele. De az előzőek pl. simán működtek 1,5-1,5 évig. Meg nem értem, hogy mitől lehet ez? Esetleg valaki tudja a magyarázatot?
Na ez aztán tényleg nem játék, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni, ha valami nem működik flottul. Emiatt pedig végképp nem neked kell hülének érezni magad. A gépek elromlanak, akkor is, ha nekünk ez nem tetszik. Az, hogy neked ugyanaz a probléma előjött, az meg egyszerűen pech. Minél előbb ki kell cserélni. A többi pedig a svájci anyacég dolga.

Addig, amíg nem kapod meg az új pumpát, csináld azt, hogy minden bólus beadás előtt csatlakoztasd le, és 1-1,5 egységet adagolj a levegőbe. Az egy szép telt inzulin csepp, abból látod, hogy van-e adagolás. Ezzel ugyan a bázis még megakadhat, mert azt nem tudod folyamatosan ellenőrizni, de a cukorszintedből láthatod, ha baj van. Akkor ugyanígy tudod tesztelni, hogy van-e adagolás.

Magyarázatot én sem tudok rá, még tippem sincs, hogy ez mitől vagy hogy lehet. Meg hiába is lenne tippem, pumpát nem lehet javítani. A gyártás során, hogy vízállóságot elérjék, a pumpa házát egy darabban öntik rá a az egész kütyüre. A dugattyút meghajtó motor is a házban van belül, nem lehet hozzáférni.

Most egy kicsit elgondolkodtat az, hogy a pumpa rendszeresen végez öntesztelést működés közben, és minden patroncsere alkalmával. Miért nem észlel hibát?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata, most speciel kivettem a tartályt és adagoltam úgy 6 egységet, így utolérte a tartály alját.
Itt valamit nem értek. Biztos tartályt akartál írni? Ha láthatóan lejjebb van a dugattyú, mint a tartály, akkor anélkül is tudsz adagolni, hogy kivennéd a tartályt. Biztos így akartad írni. A fontos, hogy a kanült lecsatlakoztasd, és szerintem így is csináltad.
Ezek szerint amikor nem veszed észere, akkor a dugattyúrúd visszafelé forog? Mert csak így lehet lejjebb a dugattyúrúd. Addig viszont totális inzulin hiány van.
(Remélem jól értelmezem amiket írtál, és nem én járok teljesen más úton.)
 
Oldal tetejére