Insulinpumpa

cica

Aktív tag
Sajna nem éri utol a tartály alját sok esetben, ha úgy adagolom az inzulint, hogy benne van a tartály. Mintha nem is mozdulna semerre, csak egy helyben járna, vagy még jobban eltávolodna (nem minden esetben van így).
Azt nem tudom, hogy tényleg visszafelé forog-e a dugattyúrúd. Elvileg ez lehetetlen, de valami miatt többször is hátrébb kerül, mint a tartály. Én már arra is gondoltam, hogy a tartállyal is lehet valami, a menetes részével. De nem értek hozzá.
A kanült miért csatlakoztassam le róla?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sajna nem éri utol a tartály alját sok esetben, ha úgy adagolom az inzulint, hogy benne van a tartály. Mintha nem is mozdulna semerre, csak egy helyben járna, vagy még jobban eltávolodna (nem minden esetben van így).
Azt nem tudom, hogy tényleg visszafelé forog-e a dugattyúrúd. Elvileg ez lehetetlen, de valami miatt többször is hátrébb kerül, mint a tartály. Én már arra is gondoltam, hogy a tartállyal is lehet valami, a menetes részével. De nem értek hozzá.
A kanült miért csatlakoztassam le róla?
A kanült csak akkor csatlakoztasd le, ha kíváncsi vagy, hogy adagol-e inzulint, de ne a cső végét a luer zárnál (a pumpába csatlakozásnál), hanem a csatlakozót a pocidról.

A tartállyal nem hinném, hogy gond lenne (bár semmi sem kizárt), az te is éreznéd, amikor feltöltöd inzulinnal. Amikor rárakod a fecsit, akkor csavargasd meg a végén azt a tekerentyűt ki és be. Ha ott nem stimmel valami a menettel, azt észreveszed.
Ha mégis azokkal van a bibi, akkor azt megtudhatod, ha egy teljesen új dobozt nyitsz fel, és az abban lévő tartályok tökéletesen működnek.

Nekem volt egy selejtes dobozom. A tartályban lévő záródugó nem passzolt rendesen, és az inzulin átszívásakor levegőt is szívott, az inzulin felét meg bennehagyta a patronban, amit meg átszívott, az szépen csordogált ki. Arra gondoltam, hogy van egy selejt darab a dobozban, a vacakot kidobtam, és elővettem egy újat, amivel fel tudtam tölteni a tartályt. A következő pumpa feltöltésnél ismét kifogtam egy selejtes tartályt, ami levegőt szívott, és kifolyatta az inzulint.
Na itt nem sokat vacakoltam, felhívtam a tréneremet, hogy mi a gáz. Kérte, hogy az egész dobozt juttassam el hozzá, és simán kicserélték egy másik dobozra, postán két nap múlva kaptam meg a jó cuccost. Azt, hogy mi lett a sorsa a selejtes dobozomnak, nem tudom, valószínű azt is elküldték Svájcba. Én minden esetre nem kaptam enyje-bejnyét, hogy valamit rosszul csináltam volna, ezek szerint jogos volt a panaszom.

Tehát te is próbáld meg az egész tortúrát egy új dobozból vett tartállyal, és látni fogod, ha ott van a bibi. Akkor neked is kicserélik egy jó dobozra. Más tippem nekem sincs.
Feltétlen írd meg, mire jutottál.
 

zsuzsa

Új tag
NAgyon régen nem jártam már a fórum felé. Most olvasgatom a pumpa problémát, hát nekünk is volt vele kalamajkánk egy héttel ezelőtt. Egyszer csak nem működött a lefelé lépegető gomb, gombhibás lett. Ez elég nagy baj volt, mert éppen adat letöltés előtt álltam, és nem tudtam felfüggeszteni, lépegetni a menüben, inzulint adni stb... Hívtam a céget, és fél óra múlva volt új pumpánk, semmi kötözködés, kérdések, le kellett írnom a problémát pár mondatban és kész. Most három év után van új pumpánk.
 

cica

Aktív tag
Ja, a kanül-dolgot értem, persze, így szoktam csinálni.
Nekem a tartály olyat szokott, hogy alul megy bele levegő (átszíváskor a membrán mellett). Szoktam fel-le tologatni az üres tartályban a menetet átszívás előtt, tehát annak is csúsznia kéne rendesen.
Figyelem, aztán ha megint gond lesz, mindenképpen hívom a trénerem. Egyébként anno Gábor is megbízott bennem, benne sem merült fel semmi kétely, hogy rosszul használnám. Viszont ezzel az újjal meg még csak nem is találkoztam... :S

Zsuzsa, egyszer (talán tavaly, vagy azelőtt) jött egy olyan levél a roche-tól, hogy valamelyik szériánál előfordulhat ilyen gombprobléma.
 

poe

Őstag
Tibi, Zsuzsa fia Medtronicos.
Átszívás helyett próbáld az áttolást, azaz nem a fecskendő szárát húzod, hanem a patron gumidugóját tolod(pl egy ceruzával), nagyon lassan. Ez a pumpa problémájára nem megoldás, de jóval kevésbé buborékosodik.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Tibi, Zsuzsa fia Medtronicos.
Átszívás helyett próbáld az áttolást, azaz nem a fecskendő szárát húzod, hanem a patron gumidugóját tolod(pl egy ceruzával), nagyon lassan. Ez a pumpa problémájára nem megoldás, de jóval kevésbé buborékosodik.
Én mindig áttolom az inzulint. Az a selejtes tartály, ami áteresztette az inzulint, úgy nézett ki, hogy hogy amikor toltam bele, akkor folyt ki a gumidugó mellett. Ekkor már hiába próbáltam inkább átszivattyúzni, akkor szívott csak levegőt.

Cica, lehetséges, hogy kifogtál te is egy selejtes szériát. Cseréltesd ki az egész dobozzal, persze ha egy másik dobozból való tartállyal jól működik a pumpa, akkor biztos ez volt a baj.
 

Dorika

Új tag
Nagyon nagy segítséget jelentene a TDK munkámhoz, ha kitöltenétek az alábbi kérdőívet! kb. 2 perc!(tényleg:D Lemértem!)
Töltsétek ki az online kérdőívet! Név nélkül történik! Kérlek őszintén, a realitást szinte tökéletesen visszaadva próbálj válaszolni kérdéseimre. Válaszaidat, illetve a kutatásban való részvételedet előre is köszönöm!

Dóri (pumpás, edukátor)

http://ripet.hu/feedback.php?kid=45dy5mi379fig1k2
 

speterkoma

Új tag
Üdv!


Szeretném megkérdezni hogy másnak is van olyan hogy átszúrás után felfelé megy a cukor szintje és csak nagyon sok inzulin beadása után sokára áll helyre vagy még attól sem és újra át kell szúrni?A párom majdnem minden átszúrásnál így jár!
 

poe

Őstag
Ha jól csinálja, nem szabadna ilyesminek előfordulnia...
Amire gyanakszom: légtelenítési probléma, inzulincsomó, vagy nem megfelelő kanültípus...
 

speterkoma

Új tag
Légtelenítésre odafigyelünk,inzulincsomó nem hiszem mert változtatja a beszúrási helyeket!Kanülre gyanakszunk!A cégnél ahonnét a pumpa van ez a legkisebb fajta kanül amit a párom használ!Lehet hogy nagyobb kellene?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Légtelenítésre odafigyelünk,inzulincsomó nem hiszem mert változtatja a beszúrási helyeket!Kanülre gyanakszunk!A cégnél ahonnét a pumpa van ez a legkisebb fajta kanül amit a párom használ!Lehet hogy nagyobb kellene?
Szia, hány mm-es a kanül? Ferde, vagy merőleges? Mert lehet, hogy hosszabb tűt kellene választani.

Amikor új kanült szúr a párod, akkor a kanül csövét is légteleníti? A tű hosszúságától függően 1-1,5 E inzulinnal fel kell tölteni a kis csövet (az is légtelenítés, ha az nincs meg, akkor hosszú ideig csak levegő megy be a bőr alá). Ha ezek mind rendben vannak, és nincs inzulincsomó sem, akkor nem szabadna, hogy minden új kanülnél megemelkedjen a cukor.
 
Fontos változások!

Sziasztok!

Igen fontos változások történtek az utóbbi fél évben inzulinpumpa ügyben, ennek a fejleményeit szeretném most közölni Veletek.

A Roche céggel megszűnt a megállapodásunk az inzulinpumpákra, de az Accu-Chek szerelékeket, tartozékokat igénylő betegeket továbbra is ki tudjuk szolgálni gond nélkül, forduljatok Mártához vagy az irodához bizalommal.

Ha Accu-Chek inzulinpumpát nem is tudunk mostantól adni (szereléket igen!), viszont minden más Magyarországon elérhető inzulinpumpa ügyében fordulhattok hozzánk. Tehát mostantól forgalmazunk: Medtronic, Diamesco és Animas inzulinpumpákat. Ez egy igen komoly változás, hiszen a jelen állás szerint tényleg minden inzulinpumpást ki tudunk szolgálni.

A Diamesco nevű koreai és az Animas nevű (általatok már ismert) amerikai céggel sikerült megállapodnunk, utóbbinál a rossz hírekbe hozott Medtrust Kft-től vettük át a magyarországi képviseletet. A Medtronic céggel is sikerült megállapodnunk, az Ő készülékeiket, szerelékeiket mostantól nálunk is meg lehet rendelni.

Tehát a hír tulajdonképpen annyi, hogy jelenleg bármilyen inzulinpumpást ki tudunk szolgálni, úgymond "márkafüggetlenül". Aki ismeri Mártit és úgy általában a hozzáállásunkat az tudja, hogy ez tényleg jó hír.

Egy kis leírás is van erről a honlapon: http://www.pharma-marketing.hu/

További szép napot mindenkinek! :)
 

speterkoma

Új tag
Légteleníti a kanült is!Merőleges fajta és 8mm!Ha esetleg nagyobb kanül kellene akkor amíg pent használt amin kisebb tű volt akkor az miért volt jó?Előre is köszönöm a választ!
 
Oldal tetejére