Insulinpumpa

poe

Őstag
Lehet, hogy éppen túl hosszú. Érdemes lenne beszélni a trénerrel és kipróbálni más típust, hátha jobban beválik.
 

Dorika

Új tag
Lehet, hogy érdemes lenne kipróbálni a ferde szereléket. Testalkatonként más-más szerelék javallott. A zsírszövetben szívódik fel a legjobban, viszont ha már az izomréteget érinti okozhat hasonló problémát.
Fontos a légtelenítés is, de szerintem az a minimális inzulin ( 0.3 vagy akár 1E) nem dobná meg annyira, hacsak nem ilyen jó a sensitivitás.
Szerintem próbáljátok ki a ferdét! Nem vesztetek vele semmit! 1-2 próba darabot biztos ad a cég
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Légteleníti a kanült is!Merőleges fajta és 8mm!Ha esetleg nagyobb kanül kellene akkor amíg pent használt amin kisebb tű volt akkor az miért volt jó?Előre is köszönöm a választ!
És minden kanül cserekor felmegy a cuki, vagy csak akkor, ha a pumpát is feltölti új inzulinnal?
Arra gondolok, hogy a cserélendő tartályban már nincs inzulin, és ennek a hatása csak 1-2 óra múlva mutatkozik meg. Bár azt írod, hogy minden kanül cserekor, csak pontosítani szeretnék. Sajna nem találok rá magyarázatot, hogy cserekor felmegy a cukor, aztán meg ugyanazzal a kanüllel meg rendeződik a cukor.
 

pumpás

Őstag
Szóval ma kaptam szereléket és vele a számlát,hát kicsit elgondolkodtam hogy maradjak-e pumpás vagy váltsak vissza penre.Eddigi 33000huf számla helyett most 46000huf-t kaptam ez valahogy nem 5% áremelés szerintem.
 

lizzi

Őstag
Pumpás én bevallom ,hogy már nem tudok eligazodni ,hogy most mi is van ..???
van aki azt mondja ,hogy a Roche-nál a fél évi szerelék ,,csak" 7000 ft-al drágult ,de akkor a tied az nem 7000-el több ,akkor most mi is van???ááááá elegem van már ebből:(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szóval ma kaptam szereléket és vele a számlát,hát kicsit elgondolkodtam hogy maradjak-e pumpás vagy váltsak vissza penre.Eddigi 33000huf számla helyett most 46000huf-t kaptam ez valahogy nem 5% áremelés szerintem.
Nem szerelék ára növekedett 5%-kal, hanem a támogatást csökkentették 5%-kal. Ennek hatására lett a szerelék 39%-kal drágább, ami 13.000,-Ft-ot tesz ki. :(
Sajnos emiatt sokan gondolkodnak a penre való visszatérésen. :rolleyes:
 

manocs

Új tag
Én is ledöbbentem:dr_27:. Havi szinten ez majd 3000 Ft többlet. (arról nem is beszélve, hogy a pajzsmirigy gyógyszerem is 3000 Ft lett, 300 Ft helyett):dr_314::dr_314:
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szóval ma kaptam szereléket és vele a számlát,hát kicsit elgondolkodtam hogy maradjak-e pumpás vagy váltsak vissza penre.Eddigi 33000huf számla helyett most 46000huf-t kaptam ez valahogy nem 5% áremelés szerintem.
Matekoltam egy kicsit. A 85%-os támogatás mellett 35.100,-Ft volt a féléves szereléked. Most, a 80%-os támogatás mellett 46.800,-Ft a félév. Gondolom ennyiről kaptál számlát, ez 33%-os növekedést jelent. Havi szinten ez 1.950,-Ft többletet jelent.
És ebbe még nem lett beleszámolva, ha az új pumpát is ki kell perkálni.

Én ezért nem váltottam ki a júliusban esedékes féléves szerelékemet. Ha jól sejtem, még januárig van szerelékem. Húzom, ameddig húzom, aztán én is gondolkodom, vagy addig történik valami.
Lehet, hogy tömegesen fognak visszatérni a penre. :(
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Az új Metronic folyamatos glukoz monitor

 

tcszsuzsa

Új tag
Sziasztok.Zsuzsa vagyok Ásotthalomról.

21 éve vagyok 1 tipusú diabeteses 4 éve használok spirit pumpát,és nagyon megvagyok elégedve vele.
Vércukraim elég jók de nem mondhatom hogy aznapi összes eredményem 10mmol/l alatt van.
Annyit szeretnék kérdezni hogy van-e valaki aki használja a vércukor kalkulátort,amivel kilehet számolni a vércukor és az elfogyasztott szénhidrát alapján hogy mennyi az ideális inzulinadag?
Szándékozom megvenni de még nem vettem meg.
Segitségetek megköszönöm.
Még annyit kérfeznék hogy ha lejár a 4 éve az inzulinpumpának akkor kikell fizetni megint az új árát?:dr_32:
 

borka

Őstag
Sziasztok.Zsuzsa vagyok Ásotthalomról.

21 éve vagyok 1 tipusú diabeteses 4 éve használok spirit pumpát,és nagyon megvagyok elégedve vele.
Vércukraim elég jók de nem mondhatom hogy aznapi összes eredményem 10mmol/l alatt van.
Annyit szeretnék kérdezni hogy van-e valaki aki használja a vércukor kalkulátort,amivel kilehet számolni a vércukor és az elfogyasztott szénhidrát alapján hogy mennyi az ideális inzulinadag?
Szándékozom megvenni de még nem vettem meg.
Segitségetek megköszönöm.
Még annyit kérfeznék hogy ha lejár a 4 éve az inzulinpumpának akkor kikell fizetni megint az új árát?:dr_32:

Nem tudom,hogy használja-e valaki a kalkulátot.
A pumpát sajnos újra meg kell venned,habár ez 6 évig működik,csak éppen nincs rá garancia.
Az újabb rendeletek szerint ,csak pumpacentrumba tudod felíratni az új pumpát a kezelő orvosod javaslatára.
 

tcszsuzsa

Új tag
Szia Telekiné Csíkos Zsuzsa vagyok Ásotthalomról.21 éve vagyok I tipusú diabetes.Írtad hogy vagy eladó szereléked,én igénybe venném ha még megvan.Nem tudom hogy hogy lenne neked jó az elküldése nekem postai úton lenne a legjobb mert és Ásotthalmon lakom,de Szegeden dolgozom klinikán. Írd meg vagy légyszi add meg az elérhetőségedet és én felhívlak.A címem Ásotthalom 3.kerület 344.6783 Telefonszámom +36630 5243476.Persze a postai költségeket én fizetem. email címem tcszsuzsa@citromail.hu
Segítségedet köszönöm Zsuzsi
 

manocs

Új tag
Találtam egy egész pofás, nőies pumpatokot/övet a Sprigfieldben. Nekem nagyon bejött, szépen hordhatón egyrészes ruhán kívül is.Nem volt olcsó, de mintha erre találták volna ki, pont belefér a kütyüm.:cool: Íme:
<table class="cf hr" cellpadding="0"><tbody><tr><tr><td class="hw"> </td></tr></tr></tbody></table>
<table class="cf hr" cellpadding="0"><tbody><tr><tr><td class="hw"> </td></tr></tr></tbody></table>
 

ladanyii

Új tag
Kedves Manocs!

A GMail-es linkek nem lesznek jók...

Imre


Találtam egy egész pofás, nőies pumpatokot/övet a Sprigfieldben. Nekem nagyon bejött, szépen hordhatón egyrészes ruhán kívül is.Nem volt olcsó, de mintha erre találták volna ki, pont belefér a kütyüm.:cool: Íme:
<TABLE class="cf hr" cellPadding=0><TBODY><TR><TR><TD class=hw> </TD></TR></TR></TBODY></TABLE>
<TABLE class="cf hr" cellPadding=0><TBODY><TR><TR><TD class=hw> </TD></TR></TR></TBODY></TABLE>
 
Oldal tetejére