Insulinpumpa

nagytniki

Új tag
Sziasztok!
Ma voltunk a Medtronic központban az oktatáson! És meg is kaptuk a pumpát és a 3 havi szereléket, 1 hét múlva megyünk be Janóval a kórházba!:) Már olyan izgatott vagyok! Jaa, és rajtam próbáltuk ki, a hasamba szúrta, és nagy meglepetésemre (rettenetesen rettegtem, hogy mennyire kellemetlen lesz) egyáltalán nem fájt. Majd közölte a doki néni, hogy akkor most szépen menjek haza az oldalamon a pumpával a kicsi fiamhoz és dicsekedjem el neki, hogy milye van anyának!!:) Persze nekem nem inzulint adagolt, hanem fiziológiás sóoldatot!!:D Véégülis sikert arattam vele a 2 éves kisfiamnál!:D:D Rögtön elkérte, hogy megnézegethesse!
 
Sziasztok!

Ahogy látom itt volt mindenféle történés a távollétem alatt :)

No, akkor a tények: igen, a PHARMA-Marketing csak forgalmaz, nem gyárt. Forgalmazunk szereléket mindenfajta pumpához (Roche, Medtronic, Animas, Diamesco) és forgalmazunk 3 fajta pumpát (Animas, Diamesco és Medtronic). Azaz jelenleg csak Roche pumpákat nem tudunk adni Nektek.

Köszönöm Zsuzsának a pozitív visszajelzést, az ilyesmit mindig jó érzéssel olvassa a dolgozó embör. Akinek tudunk, annak segítünk ha megoldható, ezt szerintem már többen is tapasztaltátok innen. A Replant-al megpróbálhatjátok ugyanezt, de nem hiszem hogy hasonlóan állnak ehhez.

Valóban érdemes körbenézni az árakkal kapcsolatban, mert tényleg tudunk olcsóbb szerelékeket adni. A Roche a szerelékeket ugyanazzal a céggel gyártatja mint a Diamesco és az Animas is. Tehát a kétfajta szerelék egy és ugyanaz, csak mi olcsóbban adjuk és nem az van ráírva hogy AC. A Roche nyilván nem örül ennek, de ez nem a mi dolgunk.

A pumpák közül a Medtronic és a Dana nem ezzel a szerelék gyártóval dolgozik, ezért állapodtunk meg a Medtronic-al, hogy olyan szerelékünk is legyen. Tehát tényleg mindenkit ki tudunk szolgálni. DANA pumpa egyelőre még nem nagyon van idehaza.

Tímeácska: tehát nyugodtan lehet hozzánk is küldeni a recepteket :)
 

tímeácska

Őstag
Valóban érdemes körbenézni az árakkal kapcsolatban, mert tényleg tudunk olcsóbb szerelékeket adni. A Roche a szerelékeket ugyanazzal a céggel gyártatja mint a Diamesco és az Animas is. Tehát a kétfajta szerelék egy és ugyanaz, csak mi olcsóbban adjuk és nem az van ráírva hogy AC. A Roche nyilván nem örül ennek, de ez nem a mi dolgunk.

Olyan tesztcsík-kompatibilitás fílingje van ennek is... :cool:
 
Olyan tesztcsík-kompatibilitás fílingje van ennek is... :cool:
Pontosan! Nincs új a nap alatt. Egy gyárban készült, egyikre ilyen matrica megy, másikra meg olyan. Ahogy az AC mérőbe belerakod a Personal csíkot, úgy az AC pumpába simán belerakhatod az Animas vagy Diamesco szereléket.

Annyi a különbség hogy a tesztcsík esetén a Roche az originális gyártó, míg a szereléknél se a Roche, se a Diamesco, se az Animas, hanem egy negyedik cég.
 

tímeácska

Őstag
Pontosan! Nincs új a nap alatt. Egy gyárban készült, egyikre ilyen matrica megy, másikra meg olyan. Ahogy az AC mérőbe belerakod a Personal csíkot, úgy az AC pumpába simán belerakhatod az Animas vagy Diamesco szereléket.

Annyi a különbség hogy a tesztcsík esetén a Roche az originális gyártó, míg a szereléknél se a Roche, se a Diamesco, se az Animas, hanem egy negyedik cég.

Hát, igen... Ha jól emlékszem, valahol régebben olvastam (angol nyelvű szöveg volt...), hogy a Spirit (konkrétan csak ennek a nevét említették...) pumpának standard Luer-lock csatlakozása miatt minden más Luer-lock csatlakozású szerelékkel használható... De lehet, hogy a Spirithez kapott használati útmutatóban is olvastam hasonlót, csak ott nem azt írják, hogy használható más Luer-lockos szerelékkel :)p)?! :o Na, meg fogom nézni! Közben eszembe jutott, hogy hát az előbb említett használati útmutatóban is mindenhol azt írják, hogy standard Luer-lock csatlakozású... Vagy nem ott írják?! :o Hú, az agyam nagyon off...:laz:

Annyira szeretem, amikor ilyen értelmes hozzászólásokat tudok kipréselni magamból...:p:rohog:
 
Hát, igen... Ha jól emlékszem, valahol régebben olvastam (angol nyelvű szöveg volt...), hogy a Spirit (konkrétan csak ennek a nevét említették...) pumpának standard Luer-lock csatlakozása miatt minden más Luer-lock csatlakozású szerelékkel használható... De lehet, hogy a Spirithez kapott használati útmutatóban is olvastam hasonlót, csak ott nem azt írják, hogy használható más Luer-lockos szerelékkel :)p)?! :o Na, meg fogom nézni! Közben eszembe jutott, hogy hát az előbb említett használati útmutatóban is mindenhol azt írják, hogy standard Luer-lock csatlakozású... Vagy nem ott írják?! :o Hú, az agyam nagyon off...:laz:

Annyira szeretem, amikor ilyen értelmes hozzászólásokat tudok kipréselni magamból...:p:rohog:
Márpedig a lényeget kipréselted: Standard Luer-Lock. Pontosan erről van szó ebben az esetben.
 

nagytniki

Új tag
Na, itt vagyok!:) Hétfőn mentünk be pumpa-beállításra a kórházba és szerda délután már ki is raktak. Azóta átéltünk már egy s mást: pl. 21-es cukrot éjszaka, rögtön az első éjjel, mikor kijöttünk, aztán egy rendkívüli szerelékcserét...Kisgyerekesek!! Hogy csináljátok ezt?!?! iszonyú bénának érzem magam, és rettegek tőle. A férjem volt az ügyesebb, pedig nekem mutatták meg a kórházban, hogy hogy is kell..
Együtt sírtunk a gyerekkel.

Kérdésem lenne: amikor levesszük a fürdéshez, akkor még a levett álloptában, mikor újraindítom, kell nyomni egy kanül feltöltését?? És utána ráteszem és kész?!
Továbbá gondjaim vannak a visszatevéssel: nem nagyon akar működni nekem ez a zár, mindig szenvedek vele, és a férjemnek sikerül csak. Bár neki is sokadik próbálkozásra. Persze közben nyíg a gyerek, hogy jaj, ez fáj! hú, de bénák vagyunk, tök gáz..egyelőre pen-visszasírás van. (majd szólok, ha másképp gondoljuk:) )
 

poe

Őstag
Nyugi, majd belejöttök!
Ha csak rövid időre veszitek le a pumpát (20-30 perc), ne állítsd le, had adagoljon (sokat úgysem spórolnál vele) és ne tölts fel, amikor visszacsatlakoztatod. A le-felcsatlakoztatás benne van a használati útmutatóban, ha bizonytalannak érzed magad. A trükk amúgy annyi, hogy összenyomod picit a csatlakozót, mielőtt tekerni kezded. Ne dobjátok ki azonnal a használt szereléket, gyakoroljatok rajta.
 

linus

Tag
Na, itt vagyok!:) Hétfőn mentünk be pumpa-beállításra a kórházba és szerda délután már ki is raktak. Azóta átéltünk már egy s mást: pl. 21-es cukrot éjszaka, rögtön az első éjjel, mikor kijöttünk, aztán egy rendkívüli szerelékcserét...Kisgyerekesek!! Hogy csináljátok ezt?!?! iszonyú bénának érzem magam, és rettegek tőle. A férjem volt az ügyesebb, pedig nekem mutatták meg a kórházban, hogy hogy is kell..
Együtt sírtunk a gyerekkel.

Kérdésem lenne: amikor levesszük a fürdéshez, akkor még a levett álloptában, mikor újraindítom, kell nyomni egy kanül feltöltését?? És utána ráteszem és kész?!
Továbbá gondjaim vannak a visszatevéssel: nem nagyon akar működni nekem ez a zár, mindig szenvedek vele, és a férjemnek sikerül csak. Bár neki is sokadik próbálkozásra. Persze közben nyíg a gyerek, hogy jaj, ez fáj! hú, de bénák vagyunk, tök gáz..egyelőre pen-visszasírás van. (majd szólok, ha másképp gondoljuk:) )

Ha nem vagy biztos a le-feltételben gyakorolj! Vannak a lezárók, és azon míg nézed a tv-t pl próbálkozz. Jó kis zárja van, nem egyszerű szétszedni! :)

Kanült CSAK szerelékcserénél tölts.............................és el ne felejtsd!!

Ne aggódj, senkinek nem ment úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva......................a cukornak is kell idő hogy beálljon!!!!
 

umbra08

Aktív tag
Na, itt vagyok!:) Hétfőn mentünk be pumpa-beállításra a kórházba és szerda délután már ki is raktak. Azóta átéltünk már egy s mást: pl. 21-es cukrot éjszaka, rögtön az első éjjel, mikor kijöttünk, aztán egy rendkívüli szerelékcserét...Kisgyerekesek!! Hogy csináljátok ezt?!?! iszonyú bénának érzem magam, és rettegek tőle. A férjem volt az ügyesebb, pedig nekem mutatták meg a kórházban, hogy hogy is kell..
Együtt sírtunk a gyerekkel.

Kérdésem lenne: amikor levesszük a fürdéshez, akkor még a levett álloptában, mikor újraindítom, kell nyomni egy kanül feltöltését?? És utána ráteszem és kész?!
Továbbá gondjaim vannak a visszatevéssel: nem nagyon akar működni nekem ez a zár, mindig szenvedek vele, és a férjemnek sikerül csak. Bár neki is sokadik próbálkozásra. Persze közben nyíg a gyerek, hogy jaj, ez fáj! hú, de bénák vagyunk, tök gáz..egyelőre pen-visszasírás van. (majd szólok, ha másképp gondoljuk:) )


Lesz egy kis időm, írok neked!

Én is megerősítem, kanült nem kell feltölteni, ha leveszitek fürcsikor!!
 

nagytniki

Új tag
Lesz egy kis időm, írok neked!

Én is megerősítem, kanült nem kell feltölteni, ha leveszitek fürcsikor!!

Várom leveled:)

Lenne egy kérdésem: aki Medtronicos pumpát használ, főként hozzájuk!:) Milyen szerelékeket ismertek hozzá? Mármint, amiket próbáltatok is, hogy tudjátok véleményezni. Ezzel a Quick-Settel nem boldogulunk. Férjem csak-csak vissza tudja tenni a gyerekre-küzdelmek árán, mert a csemete veszettül ellenkezik általában- de nekem egyáltalán nem sikerül. Már sokat gyakoroltam, na nem tv előtt, mert tv-t nem nézek, se időm, se energiám rá. De ha nincs beszúrva senkibe, akkor simán tudom kezelni. A gyerekben nem sikerül. Ma már magamra is elpazaroltam egyet, belőttem a hasamba, de nem boldogultam vele. Totál béna vagyok. Voltunk ma a cégnél ez ügyben. Adtak tartalékba egy Silhouette szereléket+belövőt. Ismeritek ezt? Milyen a használatban: Nem akad be mindenhová? A lecsatolás+visszatétel egyszerűbbnek tűnik, mint a másiknál.
 

poe

Őstag
A szerelékek kompatibilitásánal az egyes számú kérdés a csatlakozás. Medtronic ügyben még nem vettem részt képzésen, úgyhogy segíts ki lsz. Sztenderd Luer záras?
A Medtronic nem lueres, sajna.
De ha jól értem a gond a kanülre való fel- és lecsatlakoztatással van.
Én QuickSet-et használok, gyakorlatilag álmomban is le és föl tudom csatolni, félálomban szereléket is cserélek. De emmögött van 3 év használat...
Azt hiszem inkább pszichés oka lehet a sikertelenségnek. Nincs más tippem mint a gyakorlás és az, hogy nyugodtan csináljátok. Ha tiltakozik is a gyerkőc, nyugodtan illeszd össze a kék nyilakat és fordítsd el a kék vonalig kattanásig az óramutató járásával megegyezően.
Menni fog! :cool:
 
Oldal tetejére