Insulinpumpa

napocska

Őstag
Nekem sem ment eleinte, mindig a páromat hívtam, hogy segítsen. Szerintem attól féltem, hogy ahogy csavarom, kijön a helyéről a kanül. Egy ideje hozzászoktam már én is ahhoz, hogy néha kicsit nehezebben pattan be, de attól még nem jön ki, és most már simán le-föl csatlakoztatom.
 
Várom leveled:)

Lenne egy kérdésem: aki Medtronicos pumpát használ, főként hozzájuk!:) Milyen szerelékeket ismertek hozzá? Mármint, amiket próbáltatok is, hogy tudjátok véleményezni. Ezzel a Quick-Settel nem boldogulunk. Férjem csak-csak vissza tudja tenni a gyerekre-küzdelmek árán, mert a csemete veszettül ellenkezik általában- de nekem egyáltalán nem sikerül. Már sokat gyakoroltam, na nem tv előtt, mert tv-t nem nézek, se időm, se energiám rá. De ha nincs beszúrva senkibe, akkor simán tudom kezelni. A gyerekben nem sikerül. Ma már magamra is elpazaroltam egyet, belőttem a hasamba, de nem boldogultam vele. Totál béna vagyok. Voltunk ma a cégnél ez ügyben. Adtak tartalékba egy Silhouette szereléket+belövőt. Ismeritek ezt? Milyen a használatban: Nem akad be mindenhová? A lecsatolás+visszatétel egyszerűbbnek tűnik, mint a másiknál.

Szia!
Az én kislányom 12 éves, már önállóan intézi a szerelékkel kapcsolatos dolgokat. Ő sem szereti a Quick Setet, Silouettet használ szinte mindig.
(Mi azért választottuk ezt, mert Réka nagyon vékony, és az egyenes tű rendszeresen megtört.)
Sokkal egyszerűbb, csak be kell pattintani, nem kell tekerni.
A csatlakozója, ezért a cső sem kompatibilis a másikkal, ha szereléket cseréltek, az egészet le kell cserélni, de én azt ajánlom, hogy mindenképp próbáljátok ki.
A belövés után picit nehezebb kihúzni a tűt, nehezebb a fogás rajta, de utána könnyebb a használat. Vigyázzatok, hogy a feltöltésnél 0,7-et kell beadni, mert hosszabb a tű.
Ha van még kérdésed, szivesen segítek, szólj :)

Erika
 

napocska

Őstag
Szia!
Az én kislányom 12 éves, már önállóan intézi a szerelékkel kapcsolatos dolgokat. Ő sem szereti a Quick Setet, Silouettet használ szinte mindig.
(Mi azért választottuk ezt, mert Réka nagyon vékony, és az egyenes tű rendszeresen megtört.)
Sokkal egyszerűbb, csak be kell pattintani, nem kell tekerni.
A csatlakozója, ezért a cső sem kompatibilis a másikkal, ha szereléket cseréltek, az egészet le kell cserélni, de én azt ajánlom, hogy mindenképp próbáljátok ki.
A belövés után picit nehezebb kihúzni a tűt, nehezebb a fogás rajta, de utána könnyebb a használat. Vigyázzatok, hogy a feltöltésnél 0,7-et kell beadni, mert hosszabb a tű.
Ha van még kérdésed, szivesen segítek, szólj :)

Erika

Nem szokott bevérezni? Én azt gondolom, hogy talán, mivel ferdén megy, sokkal nagyobb az esély, hogy eltaláljon egy hajszáleret, mint a merőlegesnek. Ill. ha bevérzik, az baj? Pl. megakadályozza az inzulin útját, vagy át tudja mosni?
 
Nem szokott bevérezni? Én azt gondolom, hogy talán, mivel ferdén megy, sokkal nagyobb az esély, hogy eltaláljon egy hajszáleret, mint a merőlegesnek. Ill. ha bevérzik, az baj? Pl. megakadályozza az inzulin útját, vagy át tudja mosni?
Nem, sőt! Nekünk az egyenessel volt mindig bajunk. De ha netán nagyon bevérzik, akkor egyből cserélünk, nem kockáztatunk.
Ha csak a cső mellett jön egy pici vér, akkor hagyjuk.
 

ancsa6868

Új tag
Sziasztok.
Azért vagyok itt hogy érdeklődjem tőletek ti már tapasztalt insulinpumpa használok vagytok
A kisfiam 6 éves 1 éve cukorbeteg,most el jött az idő amikor gondolkodnunk kell az elhúzódó insulin után hogy napi 4 szúrás vagy pumpa?
Már sehogy sem akar 10 alatti cukor értéke lenni.
Van az accus pumpa és a medioteces,nemtudom kinek mi vált be,az érdekelne hogy a ti gyerekeitek mennyire elégedettek a pumpával könnyebb vagy nehezebb mint a pennes élet?
De olvasom nem épp könnyű megtanulni a használatát.
 

zsuzsa

Új tag
Szia Ancsa!
Az én kisfiam is 6 éves, három éves kora óta pumpás, nekünk sem volt más választásunk, vagy szúrtuk volna 5x vagy a pumoa, ráadásúl nagyon ingadozó nehezen beállítható magas értékeken voltunk, és a pumpa szó szerint megváltás volt. Persze ezzel sem gondtalan az élet, de ő nagyon ügyesen kezeli, megszokta, már nem engedi hogy mi indítsuk, ő pötyögi, természetesen felügyelettel. Nekünk a metronicos pumpánk va, egyenes kanült használunk, neki a ferde is bejött volna, de fájt, mert hosszabb, és ráadásúl a belövője szörnyű, nagyobbat csattan, és félt tőle. Ami nekünk egyetlen gondunk, de ez pennel is meglenne, az inzulincsomók, de ez is alkati kérdés is, sajnos ő nagyon hajlamos rá. Szerintem, és ez így is van, a legmodernebb és legjobb kezelési módja napjainkban a cukorbetegségnek az inzulinpumpa. Mivel ez is csak egy eszköz, vannak kivédhetetlen velejárói, mint pl. megtörik a kanűl, izomba megy, érbe megy, bevérzik, bealvad stb... ezek kellemetlenségek, de van rá gyógymód, cseréled, új helyre teszed, és ahonnan kivetted, azokat a helyeket bekened, krémezed, masszirozod.
 

umbra08

Aktív tag
Szia Ancsa!
Az én kisfiam is 6 éves, három éves kora óta pumpás, nekünk sem volt más választásunk, vagy szúrtuk volna 5x vagy a pumoa, ráadásúl nagyon ingadozó nehezen beállítható magas értékeken voltunk, és a pumpa szó szerint megváltás volt. Persze ezzel sem gondtalan az élet, de ő nagyon ügyesen kezeli, megszokta, már nem engedi hogy mi indítsuk, ő pötyögi, természetesen felügyelettel. Nekünk a metronicos pumpánk va, egyenes kanült használunk, neki a ferde is bejött volna, de fájt, mert hosszabb, és ráadásúl a belövője szörnyű, nagyobbat csattan, és félt tőle. Ami nekünk egyetlen gondunk, de ez pennel is meglenne, az inzulincsomók, de ez is alkati kérdés is, sajnos ő nagyon hajlamos rá. Szerintem, és ez így is van, a legmodernebb és legjobb kezelési módja napjainkban a cukorbetegségnek az inzulinpumpa. Mivel ez is csak egy eszköz, vannak kivédhetetlen velejárói, mint pl. megtörik a kanűl, izomba megy, érbe megy, bevérzik, bealvad stb... ezek kellemetlenségek, de van rá gyógymód, cseréled, új helyre teszed, és ahonnan kivetted, azokat a helyeket bekened, krémezed, masszirozod.


Szia Zsuzsa! Milyen krémet használtok az inzulincsomókra?
 

umbra08

Aktív tag
Na, itt vagyok!:) Hétfőn mentünk be pumpa-beállításra a kórházba és szerda délután már ki is raktak. Azóta átéltünk már egy s mást: pl. 21-es cukrot éjszaka, rögtön az első éjjel, mikor kijöttünk, aztán egy rendkívüli szerelékcserét...Kisgyerekesek!! Hogy csináljátok ezt?!?! iszonyú bénának érzem magam, és rettegek tőle. A férjem volt az ügyesebb, pedig nekem mutatták meg a kórházban, hogy hogy is kell..
Együtt sírtunk a gyerekkel.

Kérdésem lenne: amikor levesszük a fürdéshez, akkor még a levett álloptában, mikor újraindítom, kell nyomni egy kanül feltöltését?? És utána ráteszem és kész?!
Továbbá gondjaim vannak a visszatevéssel: nem nagyon akar működni nekem ez a zár, mindig szenvedek vele, és a férjemnek sikerül csak. Bár neki is sokadik próbálkozásra. Persze közben nyíg a gyerek, hogy jaj, ez fáj! hú, de bénák vagyunk, tök gáz..egyelőre pen-visszasírás van. (majd szólok, ha másképp gondoljuk:) )

Helló!
Emlékszem, az elején én is így voltam, én voltam az ügyetlenebb és türelmetlenebb, mint a férjem, nekem sem ment a kanül és zárókupak rátekerése. Tudom, most azt hiszed, ez nem fog menni - én is azt hittem - de fog, idővel belejössz!
 

nagytniki

Új tag
Helló!
Emlékszem, az elején én is így voltam, én voltam az ügyetlenebb és türelmetlenebb, mint a férjem, nekem sem ment a kanül és zárókupak rátekerése. Tudom, most azt hiszed, ez nem fog menni - én is azt hittem - de fog, idővel belejössz!

hát nagyon nem megy sajnos..egy kínzás az egész.. meg fájlalja néha a lábát most, ahol bent van a cucc...holnap a ferde szereléket próbáljuk ki, mert ettől mindennap sírok...:(meg ő is.
A ferdénél kisebb az esély, hogy bele lövöm valamibe? mármint rossz helyre?
Ti hová szúrjátok? Nekünk azt mondták, hogy csak kar és comb külső fele.
 

manocs

Új tag
Nekem volt már mindkét féle szerlékem. Az egyenes egy idő után nem működött, megtört, elakadt, nem tudom.... Az esetek 90%-ban teljesen könnyen le tudtam szedni, néha viszont 10 perc kínlódás után hisztériás rohamot kaptam, és a férjem varázsolta le rólam...:) A Silhouettel nem volt ilyen gond. Visszavérzés is csak egyszer volt fél év alatt. Akkor szépen cseréltem. Nincs mélyebben, mint a merőleges tű, nem is zavar jobban. A belövője nagyobb és félelmetesebben néz ki (sokan rá is kérdeznek, hogy mi ez a középkori kínzóeszköz :) ), de amúgy technikai probléma nincs vele.
 

nagytniki

Új tag
Nekem volt már mindkét féle szerlékem. Az egyenes egy idő után nem működött, megtört, elakadt, nem tudom.... Az esetek 90%-ban teljesen könnyen le tudtam szedni, néha viszont 10 perc kínlódás után hisztériás rohamot kaptam, és a férjem varázsolta le rólam...:) A Silhouettel nem volt ilyen gond. Visszavérzés is csak egyszer volt fél év alatt. Akkor szépen cseréltem. Nincs mélyebben, mint a merőleges tű, nem is zavar jobban. A belövője nagyobb és félelmetesebben néz ki (sokan rá is kérdeznek, hogy mi ez a középkori kínzóeszköz :) ), de amúgy technikai probléma nincs vele.

Köszi, ez biztató! Holnap délelőtt szúrjuk neki a Silhouettet, de a karja a soros..remélem nem bénázzuk el!:rolleyes:
 

umbra08

Aktív tag
hát nagyon nem megy sajnos..egy kínzás az egész.. meg fájlalja néha a lábát most, ahol bent van a cucc...holnap a ferde szereléket próbáljuk ki, mert ettől mindennap sírok...:(meg ő is.
A ferdénél kisebb az esély, hogy bele lövöm valamibe? mármint rossz helyre?
Ti hová szúrjátok? Nekünk azt mondták, hogy csak kar és comb külső fele.


Húú, én azt sem tudom, hogy nekünk milyen tűnk van! Kezdetek óta (1 éve) ugyanaz, meg is fogom nézni. Adták, mi nem kérdeztünk, azt használjuk, amit legelőször kaptunk. Gondoltam, kisbabának azt adják, ami a legjobb (persze ez az elméletem azóta megdőlt, nem konkrétan a Medtronic-kal kapcsolatban, hanem az egész cukorbeteg kezeléssel).
Szerintem egyenes, (annak tűnik :)) Medtronic-nak is van ferde? Azt hittem, hogy csak másik fajta pumpáknak van ferde tűje.
Tűvel nem foglalkoztam eddig, a szerelék hosszán változtattunk, azaz a 60cm-es helyett a 46cm-eset használjuk nyár óta.
Azért örültem volna, ha már kezdetek óta a 46cm-eset tudjuk használni, a 6 hónapos babámnak a 60cm-es akkor még nagyon hosszúnak tűnt, utáltam, nagy macera volt. Alapból 60cm-eset adtak az elején, lehet, hogy akkor még nem is volt rövidebb, vagy nem adtak rövidebbet... nem tudom.

Szóval, mostanában nekünk is nagyon gyakran bevérzik, mondhatni ritka, amikor nem. Korábban egyből cseréltem szereléket, de manapság nem. Csak akkor cserélek, amikor nagyon véres. Rendbe szokott jönni általában.
Azért sem cserélek azonnal, mivel tegnap volt a harmadik alkalom, amikor Tökmag már nagyon tiltakozik a belövésnél. Már tudja, hogy miről szól, nem engedi, elveszi a lábát, sír, ordít, kapálózik. Nem engedi. Pedig próbáltam szépen elmondani neki, hogy most mi következik. Mondtam neki segítsen, csináljuk együtt...stb. Korábban, míg kicsi volt, eltereltem a figyelmét és gyorsan szúrtam. Viszont most már nagy (19 hós), nem hülye, tudja, hogy miről van szó. Gondolom érzi is és ezért nem engedi. Apa meg későn ér haza mostanában, hogy segíteni tudjon.
Valamelyik nap olyan ideges lettem, hogy nem sikerült, hogy azt mondtam nem érdekel, akkor nem lesz rajta pumpa! Persze fél perc után újra próbálkoztam, nem adtam fel.

Mi eddig még csak a comb külső felére szúrtuk, de hetek óta érlelődik a gondolat, hogy a feneke fölé, a pelus fölé szúrom.
Kart sem próbáltuk még, nem is fogom egyelőre, kicsi még és tél is van, sok ruhával. Combját megszokta, hogy ott van, szerintem karjából ki is szedné.
Hasba pedig nálam szóba se jöhet, dokink is azt mondta, hogy nem ajánlja.

Ne add fel, ügyes legyél, menni fog!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia Zsuzsa! Milyen krémet használtok az inzulincsomókra?
Biztos lesznek még ajánlatok, de én a Bepanten Plus-t vettem meg, pont az itt fórumozó anyukák ajánlására. Ritkán használom, mert szerencsére nincs rá gyakrabban szükségem, de ha kell, akkor jók a tapasztalataim. :)
 

umbra08

Aktív tag
Biztos lesznek még ajánlatok, de én a Bepanten Plus-t vettem meg, pont az itt fórumozó anyukák ajánlására. Ritkán használom, mert szerencsére nincs rá gyakrabban szükségem, de ha kell, akkor jók a tapasztalataim. :)

Kata! Mikor használod? Amikor csomót érzel? Amikor nem múlnak a pöttyök? Alkalomadtán? Akkor, ezek szerint nem rendszeresen?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata! Mikor használod? Amikor csomót érzel? Amikor nem múlnak a pöttyök? Alkalomadtán? Akkor, ezek szerint nem rendszeresen?
Szerencsére nekem nem igazán vannak inzulincsomóim. Akkor használom, ha a kanül kihúzásakor a bőr felszínén van egy kis piros duzzanat. Nagyon ritkán előfordul (talán 1-2 alkalom évente), hogy belövéskor eleve rossz helyre megy, akkor azonnal kihúzom. Olyankor rögtön kékes-lilás csomó képződik. Ezeket gyorsan rendbe hozza ez a krém.
De ezt a krémet használom, ha profi módon elvágom az ujjamat a késsel. Minden esetben, ha használom a krémet, akkor le is ragasztom, akárhol van a sérülés. A sebtapaszra is kenek a kencéből, így sokáig érintkezik a bőrrel, ki tudja fejteni a hatását, meg így a ruha nem dörzsöli le a krémet.

Van még egy gyors sebgyógyító, ez a svéd csepp. Az, hogy a svéd csepp mennyire gyógyítja hatásosan az inzulincsomót, azt nem tudom, de a sebekkel nagyon gyorsan elbánik. Az alkohol tartalma fertőtlenít, a benne lévő gyógynövény keverék pedig gyógyít. Még annyira sem csíp az alkohol ellenére, mint a legtöbb gyógyszertári fertőtlenítő spray. Ha szükséges, akkor svéd cseppel átitatott sebtapasszal ragasztok.
(Elképesztő módon még a jobb kezemet is el tudom vágni, annak ellenére, hogy a jobb kezemben van a kés. Ha a főzéskor nem vágom el, akkor a mosogatásnál már igen.)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata! Mikor használod? Amikor csomót érzel? Amikor nem múlnak a pöttyök? Alkalomadtán? Akkor, ezek szerint nem rendszeresen?
Amikor penes voltam, akkor tele volt a karom és a pocakom inzulincsomóval. Jól kitapintható csomók voltak, de akkor még nem volt, vagy nem ismertem a Bepantent (több, mint 5 éve pumpázok).

Általában a pöttyöket is hagyom, mert gyorsan gyógyulnak maguktól.
 

manocs

Új tag
Van ferde, egyenes, mindkettő különböző hosszokkal sőt: van ferde fémtűs is, biztonsági, dupla ragaccsal. Szereléket én 60 cm-est kaptam. Egy barátom mesélte,, hogy ő kapott 30 cm-est. Felnőttként....na az is egy kínlódás lehetett:)
Amúgy itt van az összes verzió:
http://www.medtronic-diabetes.hu/product-information/infusion-sets/index/infusion-set-selector.html

És egy csomó egyéb:
http://www.medtronic-diabetes.hu/product-information/insulin-pump-accessories/index.html
 
Oldal tetejére