Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok! Egyre közelebb kerülök (lelkileg) a pumpához, és gyűjtöm a tapasztalatokat, információkat. Korábban szó volt a fórumban Poe szakdolgozatáról. Szeretném elolvasni (már ha nem jogvédett), de a korábbi link nem működik. Ha lehet, kérek egy elérhetőséget! Előre is köszönöm!
Nekem megnyílik (most néztem), pdf-ben van. Lehet, hogy az hiányzik a gépedről?
 

poe

Őstag
Szia!
Működik a link. Ha rá kattintasz lesz még egy kék felirat, hogy letöltés pdf-ben, kattints arra is. ;)
A cucc egyébként jogvédett, mint minden szellemi termék, de az olvasásához nem szükséges az engedélyem, meg különben is azért tettem közzé, hogy hátha találtok benne valami hasznosat... :)
 
Köszönöm a gyors válaszokat, de nem tudom, Ti melyik linkre gondoltok. Én ugyanis "csak" a kuld.hu oldali linket találtam meg, ott pedig azt írja ki, hogy már nincs a fájl a szerveren. Nem tudom, mikor helyezted fel, valószínű, hogy X nap után automatikusan eltávolítja. Kérek egy működő elérhetőséget..... Köszönöm! Üdv: Gyuszi
 

tímeácska

Őstag
Köszönöm a gyors válaszokat, de nem tudom, Ti melyik linkre gondoltok. Én ugyanis "csak" a kuld.hu oldali linket találtam meg, ott pedig azt írja ki, hogy már nincs a fájl a szerveren. Nem tudom, mikor helyezted fel, valószínű, hogy X nap után automatikusan eltávolítja. Kérek egy működő elérhetőséget..... Köszönöm! Üdv: Gyuszi

Nekem is bejön az oldal, semmi problémát nem jelez...
Próbáld meg innen, hátha... : http://drinfo.hu/egy-gephez-kotve-szabadon-poe-szakdolgozata
Itt pedig a ezt válaszd:A szakdolgozat letöltése PDF formátumba




 

poe

Őstag
Ha nem megy szólj és feltöltöm valahová. ;)
szerk: Ok, látom megoldódott. :cool: Ha lesz időd, véleményezhetnéd, kíváncsi vagyok, mennyire érthető egy nem pumpás számára.
 

poe

Őstag
Köszönöm, az előző link tökéletesen működik, ez a kuld.hu pedig most is azt írja ki, hogy "A fájl nem található a szerveren".
Lehet, hogy ott is regisztrálni kéne előbb???
Üdv:
Gyuszi
Nem, onnan 30 nap után törlődött. De a topic tetején pirossal írva van egy link, mi alapvetően arról beszéltünk. ;)
 
szia!

Hát már több mint 2hete vannak ezek a cukrok köszönöm a válaszodat meg probálom elöször 0,4 -et állitok be 9 orátol aztán majd meglátjuk.
 

pacseny

Új tag
Üdvözlő :)

Sziasztok.

Én még csak most regisztráltam, így sok új dolog van amivel ismerkednem kell.
Már 2-éve használok pumpát, először D-TRONplust használtam, majd tavaly kaptam egy SPIRITET, ami szebb, többet tud, és mégsem vagyok vele úgy kibékülve mint a régivel. Sajna a kanülők nagyon gyengék, és nem is bírják sokáig. Kíváncsi lennék ti hogyan vettétek a cserét (már aki túl van rajta).
 

pzoli

Új tag
Sziasztok,

Pusztai Zoltán vagyok, és ma regisztráltam ide:cool:
Februárban kapok egy Medtronic pumpát, és abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyik szereléket érdemes választani, ill. milyen hosszú csővel?
Aki sokat sporttól annak tényleg érdemesebb a 45 fokos belövőt használni?
Alvásnál hova teszitek a pumpát?
A többi dolog egyenlőre elég egyértelműnek tűnik, ill. gondolom úgyis menet közben alakul ki.
Üdv, Zoli
 

poe

Őstag
Szia!

A szerelék kiválasztásánál az az elsődleges szempont, hogy ne érje el a kanül az izmot. Azaz a típus, a cső hossza elsősorban a testalkatodtól függ. Soványabb testalkathoz a ferde kanül szerencsésebb. Szerintem megbeszélhető, hogy a próbaidőszakra kapjál többfélét is kipróbálásra.
Én is rendszeresen sportolok, engem még nem zavart az egyenes kanül soha edzés közben.
Alvásnál én a boxerem korcára csíptetem, de volt egy időszak, amikor a combomon volt egy tépőzáras övben. Van olyan is aki simán maga mellé teszi (aztán reggel időnként gúzsbakötve ébred... :))
 

tímeácska

Őstag
Van olyan is aki simán maga mellé teszi (aztán reggel időnként gúzsbakötve ébred... :))
:rohog:
Amikor Bogyóm pocaklakó volt, már nem tudtam a pizsi alsóm derekára csíptetni a pumpámat, combra vagy más testrészemre nem bírtam csíptetni (nem ért volna el addig a 60 cm-s szerelék sehogyan sem a nagy pocakomtól...:o:p:rohog::rohog:), így kénytelen voltam magam mellé egyszerűen csak lerakva tárolni a pumpát éjszaka. De sosem ébredtem gúzsba kötve, mivel ehhez is rövidnek bizonyult a szerelékem! :D:rohog::rohog::rohog:
 

tímeácska

Őstag
Sziasztok,

Pusztai Zoltán vagyok, és ma regisztráltam ide:cool:
Februárban kapok egy Medtronic pumpát, és abban szeretnék segítséget kérni, hogy melyik szereléket érdemes választani, ill. milyen hosszú csővel?
Aki sokat sporttól annak tényleg érdemesebb a 45 fokos belövőt használni?
Alvásnál hova teszitek a pumpát?
A többi dolog egyenlőre elég egyértelműnek tűnik, ill. gondolom úgyis menet közben alakul ki.
Üdv, Zoli

Igaz, hogy nekem Roche-s pumpám van, de a kanülök "elve" ugyan úgy működik minden pumpánál! Ezért merek csak nyilatkozni!:cool:
Valóban, a 45 fokosat szívesebben ajánlják aktív sporthoz, illetve kisgyerekeknek is (ők olyanok, mintha a nap 24 órájában aktívan sportolnának...:o)! Az oka egyszerű: sokkal nehezebben jön ki a bőr alól, mint a 90 fokos! De azt is tényként elmondhatom, hogy a 90 fokos is bírja rendesen a strapát, szerintem alkatfüggő is, kinek hol, mennyire bírja a kanül!
Én is mindenképpen azt javaslom, hogy lehetőség szerint próbálj ki minél több kanült, más-más szerelék hosszal, hogy a számodra legmegfelelőbbet ki tudd használni! :cool:
Én személy szerint 30 centis szereléket használok, teljesen jól elvagyok vele öltözködésnél, pisilésnél is, egyáltalán nem akadályoz, hogy rövid! És vannak, aki már szintén kipróbálták a 30-as hosszúságút, de nekik túl rövid, nem szeretik, nem is használják!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Van olyan is aki simán maga mellé teszi (aztán reggel időnként gúzsbakötve ébred... :))
:rohog:
így kénytelen voltam magam mellé egyszerűen csak lerakva tárolni a pumpát éjszaka. De sosem ébredtem gúzsba kötve, mivel ehhez is rövidnek bizonyult a szerelékem! :D:rohog::rohog::rohog:
Én, ha magam mellé raktam a pumpát, akkor rendre belecsavarodtam, vagy arra ébredtem, hogy fogom, húzom, rángatom a pumpát. :rohog: Nekem a gatyókában csicsikál éjszaka, így biztos nem fekszem rá, akármerre forgolászom. :rohog::hurra:
 

pzoli

Új tag
Köszönöm a segítséget.
Az alvás még mindig nagyon furcsának tűnik, de biztos meg lehet szokni, és gondolom egy idő után már észre sem venni.

Zoli
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én személy szerint 30 centis szereléket használok, teljesen jól elvagyok vele öltözködésnél, pisilésnél is, egyáltalán nem akadályoz, hogy rövid! És vannak, aki már szintén kipróbálták a 30-as hosszúságút, de nekik túl rövid, nem szeretik, nem is használják!
Én kipróbáltam a tőled kapott 30 cm-s szereléket, és meglepően jónak és kényelmesnek találtam. :):dr_31:
Zoli, tényleg érdemes minden variációjú szereléket kipróbálni, kanül fajta, csőhosszúság, stb. Sportnál szokták a karba szúrni a kanült, és a pumpa is oda van felcsatolva. Na oda a 30 cm-s csőhosszúság a megfelelő. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszönöm a segítséget.
Az alvás még mindig nagyon furcsának tűnik, de biztos meg lehet szokni, és gondolom egy idő után már észre sem venni.

Zoli
Sokan vagyunk úgy a pumpával, hogy meg kell tapogatni, hogy tényleg rajtunk van-e, mert annyira nem lehet érezni. Én gyakran ellenőrzöm, és ez már olyan ösztönös, rutinszerű dolog, csak akkor veszem észre, ha ellenőrzöm.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Sziasztok.

Én még csak most regisztráltam, így sok új dolog van amivel ismerkednem kell.
Már 2-éve használok pumpát, először D-TRONplust használtam, majd tavaly kaptam egy SPIRITET, ami szebb, többet tud, és mégsem vagyok vele úgy kibékülve mint a régivel. Sajna a kanülők nagyon gyengék, és nem is bírják sokáig. Kíváncsi lennék ti hogyan vettétek a cserét (már aki túl van rajta).
Én is H-Tronnal kezdtem, és a Spritet kb. két-három hét volt megszokni, mivel annyival többet tud. Aztán már semmi pénzért nem raktam volna vissza a H-Tront. Talán már nem is tudnám kezelni.
A kanülök egyformák, mindegy, hogy H-tron, vagy Spirit amit használsz.
Hogy érted, hogy gyengék a kanülök? Leázik, feljön a ragacs, vagy kipirosodik alatta a bőröd, és viszket?
 
Oldal tetejére