Insulinpumpa

gretta

Új tag
Sziasztok!Beszéltem ma a diabetológusommal és kaptam egy nagy dicséretet!Van még egy jó hírem ,nem tudok csendben maradni:Lesz inzulinpumpám!Orvosom támogat benne és már nem veszik olyan komolyan a 2-3 évet.Mondtam neki a Cd-t meg a találkozóról is sokat meséltem.Van egy rossz hírem is fogytam megint 2 kilót ami azt mondta nem jó és próbáljak többet enni és mérjem gyakrabban a cukimat,ha szeptemberig fogyok akkor kivizsgálás!Már csak 59 -kg vagyok!Estére töpörtyűkrémes korpás kiflit eszek!Mondjatok olyan kaját amitől hízok és nincs benne sok szénhidrát!Meli


Na gratula!!!!! Én is mindig örülök, ha valaki rászánja magát a pumpára. Meglátod milyen csuda jó dolog. És megkérdezhetem hogy milyen pumpád lesz? Mikor kapod?
Miért baj az ha fogysz egy pár kg-t olykor olykor? én is volt hogy fogytam, de nem jegyezte meg a dokinő hogy az baj lenne. Bár a fogyás hat a cukorszintre igaz....
 

lizzi

Őstag
Meli nagy-nagy gratula,örülök,hogy te is pumpás leszel,meglátod milyen klassz dolog:):)
És tessék ám enni ,nem fogyózni,mert így is elég csini vagy!!!!
 

pusimelu

Őstag
Köszönöm mindenkinek a gratulációt pénteken hívom a doktornőmet addigra beszél időpontot a pumpakordinátorral és utána elindítjuk a dolgot gondolom papírokat kell kitölteni Oep -hez elküldeni aztán majd kiderül.3 hónap biztos kell szerinte de ha csak tavasszal leszek pumpás én már akkor is boldog leszek.Köszi nektek!
A fogyás pedig azért nem jó mert 68kg voltam ás most 59 vagyok.(Akkor sem voltam kövér.)55kg alatt leállt egyszer 1 hónapra a női hormon működésem és nem szerteném se én se a dokinő.Meli
 

christina

Őstag
Sajnálom hogy ennyi fejtörést okoztam az írásommal, köszönöm hogy korrigálltátok, és leírtátok helyesen. Nem mentegetőzöm, másokkal is előfórdúlt már hogy értelmetlenűl fogalmaztak, mégis akik ismerjük tudtuk hogy miről ír, és nem lovagoltunk rajta, de lényeg hogy megértettétek.

Zsuzsa!
Némi sértődöttséget véltem felfedezni soraidban. Nem "lovagoltunk" az írásodon, csak nevettünk a magyar nyelv rejtelmein (én legalábbis).
Ha megbántottunk bocsánatot kérek mindenki nevében!!!!
Pont azért írtam a korrigálást, mert gretta nem ismer még minket, és nem értette a dolgot.
További szép napot!
Szia, Kriszta
 

Tita22

Új tag
Sziasztok! Képzeljétek holnap megyek a pumpámért!És jövöhét hétfőn fekszek be a kórházba vele!Annyira örülök neki!
 

zsuzsa

Új tag
Nincs sértődöttség, még meg is köszöntem hogy kijavítottad, legalább így érthető volt, elképzelhető hogy lesz még ilyen, mert sokfelé jár az eszem mostanában, de a fórumot sem akarom hanyagolni, és hirtelen ha lekörmölök valamit, lehet hogy hasonlóan sikerűl, lényeg hogy megértsétek, ha nem akkor figyelmen kívűl hagyjátok, beszéljen csak amit akar felkiálltással.
 

gretta

Új tag
Sziasztok! Képzeljétek holnap megyek a pumpámért!És jövöhét hétfőn fekszek be a kórházba vele!Annyira örülök neki!


Hát az elején biztos furi lesz, de sztem az lesz majd az " első szerelmed" :) És milyen pumpát kapsz? mióta is vagy cukros? Hányszori szurit fogsz kiváltani?
 

gretta

Új tag
Köszönöm mindenkinek a gratulációt pénteken hívom a doktornőmet addigra beszél időpontot a pumpakordinátorral és utána elindítjuk a dolgot gondolom papírokat kell kitölteni Oep -hez elküldeni aztán majd kiderül.3 hónap biztos kell szerinte de ha csak tavasszal leszek pumpás én már akkor is boldog leszek.Köszi nektek!
A fogyás pedig azért nem jó mert 68kg voltam ás most 59 vagyok.(Akkor sem voltam kövér.)55kg alatt leállt egyszer 1 hónapra a női hormon működésem és nem szerteném se én se a dokinő.Meli


hát akkor tessék vigyázni azokra a kilókra!!!! Pumpa mellett majd megengedheted a többszöri étkezést, hátha úgy könnyebb lesz. csak először sztem várd míg beállítjátok a jó bázisszintet. Micsoda izgalmak ezek!!!!!!! Úgy örülök minden új pumpásnak :)))
Kíváncsi vagyok mikor kapod meg a pumpát. Ha már a doki javasolja akkor sztem nem kell kivárni a 3 hónapot.
 

gretta

Új tag
Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok :)
És rábeszéltetek, hogy utánajárjak a pumpának :) Szóval, hol van ilyen centrum? Hol tudok érdeklődni, mert akkor megbeszélem az orvossal, és kipróbáljuk, ha neki sincs ellenvetése.

Hátha....

Köszönöm még 1x :)

Mindenkinek szép napot!


szia Dina
Mi újság tifelétek? Sikerült valakivel felvenni a kapcsolatot? Ha még nem akkor látogass el a http://www.accu-chek.hu/ oldalra. ott találtok elérhetőségeket ahol majd készséggel útbaigazítanak benneteket és minden kérdésetekre válaszolnak majd. Te csak ne törd magad semmin :)
érdemes!!!!!
 

Vick

Új tag
Pisumelu!
Szerintem a hízáshoz több ch fogyasztásra volna szükséged. Miért kis ch tartalmú kajákat keresel? Hússal, levessel nem lehet hízni, csak jóllakni. Nem lehetne hogy több ch-t egyél? Vagy nem vagy éhes? Ha kevés kajával akarsz sok ch-t bevinni, akkor egyél kelt tésztákat, pogácsát, tésztákat, kekszeket.
 

Tita22

Új tag
Hát remélem minden flottul fog menni a pumpával!Ötszöri szurit fogok leváltani vele ,azt hiszem megváltás lesz,mert már úgy nézek ki mindenhol ahova lehet szúrni mint aki össze van verve! 4 éve vagyok cukros de pennel nagyon ingadozik a cukrom(3 és 15 között)!
 

orsika

Új tag
Hát remélem minden flottul fog menni a pumpával!Ötszöri szurit fogok leváltani vele ,azt hiszem megváltás lesz,mert már úgy nézek ki mindenhol ahova lehet szúrni mint aki össze van verve! 4 éve vagyok cukros de pennel nagyon ingadozik a cukrom(3 és 15 között)!
Szia!

Nekem is hasonló a szitu, 4 és fél éves ingadozó cukros mult (2-25 mmol/l.). én nagyon örülök a pumpámnak. Most intézzük a papírokat, mert nekem már lejárt a próbaidő is... Remélem megkapom,... most ezen izgulok. Én nagyon tudom ajánlani a Spiritet, mert szerintem nagyon megbízható. Persze a többit nem ismerem, de bármelyiket is kapod, nagyon meg leszel vele elégedve, ezt garantálom...

Sok sikert...
 

Dina

Új tag
szia Dina
Mi újság tifelétek? Sikerült valakivel felvenni a kapcsolatot? Ha még nem akkor látogass el a http://www.accu-chek.hu/ oldalra. ott találtok elérhetőségeket ahol majd készséggel útbaigazítanak benneteket és minden kérdésetekre válaszolnak majd. Te csak ne törd magad semmin :)
érdemes!!!!!
Szia!
Köszőnőm az érdeklődést :) Beszéltem az orvossal, és a következő ok miatt nem ajánlja a pumpát: Emma nem tudja megbízhatóan kezelni. Ismeri a számokat, még a beállítását is meg tudná tanulni, de nem lehet rábízni. Emmus középsúlyos fogyatékos, és ha valamit elpiszkál a pumpán, az mondjuk a suliban végzetes lehet. Sajnos nem tudok rá egész nap én figyelni, mert dolgoznom kell :( . Most nyáron sokszor a testvérei vigyáznak rá. Ha nála lenne a készülék bármikor piszkálhatná. Szóval megbízhatatlan, hogy nem nyúl hozzá, vagy hogy a megfelelő értéket állítja be.
Szomorú vagyok :confused:
 

pusimelu

Őstag
Sziasztok!Sok a meló de azért szánok időt mindig hogy ide nézzek.Roche pumpát szeretnék,az orvost holnap délelőtt hívom.4 szer szúrok egy nap de néha nagyon elegem van.amint beszéltem az orvosommal megírom mi van velem.
A hízásra pedig azt mondta 20-30 ch -val emeljűk azt a 200-at amit ehetek,aztán meglátjuk.Remélem pumpával jön egy két kiló is.Meli
 

poe

Őstag
Szia!
Köszőnőm az érdeklődést :) Beszéltem az orvossal, és a következő ok miatt nem ajánlja a pumpát: Emma nem tudja megbízhatóan kezelni. Ismeri a számokat, még a beállítását is meg tudná tanulni, de nem lehet rábízni.

Szia!

Azért szerintem még ne add fel. Tudomásom szerint a pumpák többsége valami úton-módon lezárható, pontosan azért, hogy, ha a viselője nem tudja megbízhatóan kezelni, akkor is viselhesse. A medtronic-os pumpához pl van gyerekek számára kifejlesztett tok, ha abban van a pumpa nem tudja nyomkodni. Ezen kívül van hozzá egy távirányító, amivel adagolható az inzulin (ez lehetne valamelyik családtagnál, megbízható tanárnéninél stb)
Szerintem hívd fel a pumpaforgalmazó cégeket (nyugudtan többet is, nézz szét a piacon), mond el mi a problémátok, kérdezd meg milyen tapasztalataik vannak, illetve, ha van hasonló páciensük, akkor kérd meg, hogy hozzanak ösze vele/velük és kérdezd meg a tapasztalatait.
Ha mindezeken átrágtad magad jobban átlátod majd a helyzetet.

Üdv:
poe
 

orsika

Új tag
Szia!
Köszőnőm az érdeklődést :) Beszéltem az orvossal, és a következő ok miatt nem ajánlja a pumpát: Emma nem tudja megbízhatóan kezelni. Ismeri a számokat, még a beállítását is meg tudná tanulni, de nem lehet rábízni. Emmus középsúlyos fogyatékos, és ha valamit elpiszkál a pumpán, az mondjuk a suliban végzetes lehet. Sajnos nem tudok rá egész nap én figyelni, mert dolgoznom kell :( . Most nyáron sokszor a testvérei vigyáznak rá. Ha nála lenne a készülék bármikor piszkálhatná. Szóval megbízhatatlan, hogy nem nyúl hozzá, vagy hogy a megfelelő értéket állítja be.
Szomorú vagyok :confused:
Szia!

A Roche Spirit pumpáján is van gyerekzár. Ez nagy előny. Az étkezési bólusokat pedig egy felnőtt kezelhetné... Nehogy már azért ne legyen esélye a jobb anyagcsere állapotra, mert fogyatékos... Ezt a doki sem gondolhatja komolyan. Beszélj egy pumpa trénerrel...
 

szucsa

Tag
Sziasztok!

Megkaptam az OEP-től a beleegyező határozatot! :)
Most már csak ki kell csengetni a pumpa árát :(

Most már van időm játszani a pumpával, hátha elérem egyszer azt a 7 alatti Hg1C-t!
 

PindurBocs

Új tag
kérdés

Sziasztok!

Megkaptam az OEP-től a beleegyező határozatot! :)
Most már csak ki kell csengetni a pumpa árát :(

Most már van időm játszani a pumpával, hátha elérem egyszer azt a 7 alatti Hg1C-t!

Kedves Péter!

Megkérdezhetem, hogy mennyi idő alatt döntöttek az OEP-nél és most mennyit kell fizetni a pumpáért?
Amúgy én is nagyon reménykedem a 7% alatti értékben, hogy azt a pumpával el tudom érni, ha majd áttérünk végre erre a terápiára.
Te hova jársz gondozásra és a pumpa előtt milyen inzulinokat kaptál?

Köszönöm előre is és szorítok, hogy sikerüljön átlépni a Rubicont!:)

Eszter
 
Oldal tetejére