Insulinpumpa

gretta

Új tag
Szia!
Köszőnőm az érdeklődést :) Beszéltem az orvossal, és a következő ok miatt nem ajánlja a pumpát: Emma nem tudja megbízhatóan kezelni. Ismeri a számokat, még a beállítását is meg tudná tanulni, de nem lehet rábízni. Emmus középsúlyos fogyatékos, és ha valamit elpiszkál a pumpán, az mondjuk a suliban végzetes lehet. Sajnos nem tudok rá egész nap én figyelni, mert dolgoznom kell :( . Most nyáron sokszor a testvérei vigyáznak rá. Ha nála lenne a készülék bármikor piszkálhatná. Szóval megbízhatatlan, hogy nem nyúl hozzá, vagy hogy a megfelelő értéket állítja be.
Szomorú vagyok :confused:

ahogy azt a többiek is hangoztatták itt előttem, az orvos aggálya kivédhető... ott van a billentyűzár. hamár itt tartunk, akkor a penes kezelésnél több probléma jelelntkezhet, mert ugye mi a garancia arra, hogy beadja a szurit vagy utána eszik???? A pumpa folyamatosan szinten tartaná a cukrát és ha véletelenül elfelejteni enni az sem lenne túl nagy gond. Nem borulna az anyagcsere.
szerintem kérd egy pumpareferens véleményét mert sztem a dokid nem ismeri eléggé a pumpa kínálta lehetőségeket. sztem pumpával sokkal egyszerűbb lenne az élete az Emmának mint pennel!!! A pumpába ugye csak egyfajta inzulin megy ugyhogy biztos nem keveri össze, hogy most mikor melyiket adja. ( ami olykor velünk is megesett, megesik...) Nem kellene folyton szurkálni. Sokkal szabadabb lenne. és ráadásul az étkezési időpontok sem annyira kötöttek. a suliban akkor ehetne mint a társai... Persze ezekkel az előnyökkel biztos tisztában vagytok. Ne engedd magad lebeszélni róla!!!! Mindenképp vedd fel a kapcsolatot minél hamarabb az inzulinpumpás céggel. Ők úgyis készséggel segítenek nektek. Ők tudnak legjobban tájékoztatni arról, hogy a pumpát hogyan tudnátok legjobban használni a helyzeteteket figyelembe véve.
info@roche.hu tel:0623446871
www.accu-chek.hu ( ide is érdemes betekenteni...)

majd tájékoztass bennünket is :) sok sikert és kitartást!
 

gretta

Új tag
Sziasztok!Sok a meló de azért szánok időt mindig hogy ide nézzek.Roche pumpát szeretnék,az orvost holnap délelőtt hívom.4 szer szúrok egy nap de néha nagyon elegem van.amint beszéltem az orvosommal megírom mi van velem.
A hízásra pedig azt mondta 20-30 ch -val emeljűk azt a 200-at amit ehetek,aztán meglátjuk.Remélem pumpával jön egy két kiló is.Meli

Hát igen a szúrást nagy élmény lesz kihagyni :) Nekem is megváltás volt. és azok a csúnya kékzöld foltok sem hiányoznak a hasamról.... A Roche pumpa valóban jó választás :) Megbízható kis szerkezet és a Roche ref.ek is nagyon készségesek! hát nem mindegy hogy viszonyulnak hozzánk :)
várjuk a beszámólót.
 

Tita22

Új tag
tudom és ez a legidegesítőbb ebbe a cukorbetegségben hogy még az orvosok sem tudják az igazi okát csak azt hogy anyagcsere-zavar
 

ildikó

Új tag
Dina!

A Medtronicos pumpán is van gyerekzár! És minden gyereknek is csak eleinte érdekes minden, először Pétert is érdekelte (2 évesen), akkor zárni kellett, de már nem. Úgyhogy szerintem ez nem lehet kizáró ok!
 

szucsa

Tag
Kedves Péter!

Megkérdezhetem, hogy mennyi idő alatt döntöttek az OEP-nél és most mennyit kell fizetni a pumpáért?
Amúgy én is nagyon reménykedem a 7% alatti értékben, hogy azt a pumpával el tudom érni, ha majd áttérünk végre erre a terápiára.
Te hova jársz gondozásra és a pumpa előtt milyen inzulinokat kaptál?

Köszönöm előre is és szorítok, hogy sikerüljön átlépni a Rubicont!:)

Eszter

Sziasztok!
A beadástól számítva kb. 2 hét múlva kaptam meg a határozatot. Minden papírt, eredményeket, ambuláns lapokat, nyilatkozatot a pumpás cég (Medtronic) gyűjtött be tőlem, ők intéztek mindent az OEP-pel.

Most nincs nálam a határozat, így pontos számokat nem tudok írni. Majd délután utánanézek, addig emlékezetből (szerelékek 1 évre számolva):

OEP fizeti:
pumpa: 736.000.-
szerelék:150.000.-
inz.tartály: 40.000.- ????

Nekem kell fizetni:
pumpa: 135.000.-
szerelék: 54.000.-
inz.tartály: ????

Szóval délután pontosítok...

Attila (szucsa)
 

zsuzsa

Új tag
Mi is metronic paradigm 522 pumpát viselünk, a gyerkzár nekünk azért is kell mert van hogy a tokban is megnyomódna, de a zárral teljesen biztonságos. Mi a szerlékekért 30 000 F tot fizetünk fél évente ebben a tartály is benne van, a sportöv amiről beszélek, egy nagyon jó kis tok hozzá az 1900 Ft.
 

PindurBocs

Új tag
Sziasztok!

Köszönöm az infokat, nekem is medtronic lesz, akkor ezek szerint kb.olyan 220-at kell majd fizetni.

Még egy kérdés, Nektek is fizsós oldattal indították az első pár napban a pumpát?

Köszi: Eszter
 

poe

Őstag
Sziasztok!

Köszönöm az infokat, nekem is medtronic lesz, akkor ezek szerint kb.olyan 220-at kell majd fizetni.

Még egy kérdés, Nektek is fizsós oldattal indították az első pár napban a pumpát?

Köszi: Eszter

Szia!

Igen, nekem 1-2 hétig ment fizsóval, hogy képet kapjak róla, milyen vele együtt élni. A dokit igazából csak ezután kerestük meg...

Üdv:
poe
 

orsika

Új tag
Sziasztok!
A beadástól számítva kb. 2 hét múlva kaptam meg a határozatot. Minden papírt, eredményeket, ambuláns lapokat, nyilatkozatot a pumpás cég (Medtronic) gyűjtött be tőlem, ők intéztek mindent az OEP-pel.

Most nincs nálam a határozat, így pontos számokat nem tudok írni. Majd délután utánanézek, addig emlékezetből (szerelékek 1 évre számolva):

OEP fizeti:
pumpa: 736.000.-
szerelék:150.000.-
inz.tartály: 40.000.- ????

Nekem kell fizetni:
pumpa: 135.000.-
szerelék: 54.000.-
inz.tartály: ????

Szóval délután pontosítok...

Attila (szucsa)
Neked van lehetőséged a rélszletfizetésre? Várom a pontosítást is...

Szia!
 

orsika

Új tag
Nincs véletlen köztetek olyan valaki, aki pontosabb tájékoztatást tudna adni, a SPIRIT pumpa, OEP által támogatott áráról? Gondolok a saját részre, plusz a féléves szerelékre... Akár priviben is...

Köszönöm.
 
Oldal tetejére