Insulinpumpa

poe

Őstag
Kedves Poe!

Az oldatot a pumpacég adta, vagy kitől töltöttétek szereztéttek be? Te milyen pumpát használsz?

Köszi: eszter
Persze, a tréner hozta magával. Gyakorlatilag úgy nézett ki, hogy felhívtam őket, érdeklődtem, a tréner visszahívott, megbeszéltünk egy találkát, ahol tájékoztatott a pumpa használatáról, ideadta a pumpát mindenestül és sóoldattal fel is rakta...
Minimed Paradigm 722-est használok.

üdv:
poe
 

PindurBocs

Új tag
Persze, a tréner hozta magával. Gyakorlatilag úgy nézett ki, hogy felhívtam őket, érdeklődtem, a tréner visszahívott, megbeszéltünk egy találkát, ahol tájékoztatott a pumpa használatáról, ideadta a pumpát mindenestül és sóoldattal fel is rakta...
Minimed Paradigm 722-est használok.

üdv:
poe

Megy ez, mint a karikacsapás:)
Neked is szarok voltak a HbA1c-id? Amióta váltottál sokat javult a helyzet? Mióta vagy cukros?

szia: e.
 

zsuzsa

Új tag
Igen a tépőzáras kis tokos gumis öv, nekünk csak ez vált be, éjszaka is ezzel alszik, a pizsin van derékrészen rajta, ugyanígy nappal is a kisnadrágban nem is vehető észre. A zsebében vagy a nadrág derekára csatolható nem jött be mert lehúzta a zsebét, vagy a mosdoban gond volt vele, ez nagyon bejött nekünk a kezdetektől fogva.
 

PindurBocs

Új tag
Ja, nem nagyon ment nyolc alá...
Még nem tudom, január óta van pumpám, azóta még nem voltam vérvételen.
Hét éve vagyok diabos.

poe

De a mérések alapján csak van valami sejtésed? Drukkolok, hogy jó ermén legyen.
A pumpa előtt egyébként milyen inzulinokat használtál, amivel nem sikerült elérni azt a 7 alatti álomkategóriát?

szia: eszter (15 labilis év:()
 

szucsa

Tag
Szóval la pontos összeg (szerelékek egy évre):
OEP brutto támogatás összege:
Minimed Paradigm 522 pumpa: 785.400.-
szerelék: 306.000.-
tartály: 75.888.-

beteg által fiz. díj:
pumpa: 138.600.-
szerelék: 54.000.-
tartály: 13.392.-

Hát ennyi a vége...

Sziasztok!
A beadástól számítva kb. 2 hét múlva kaptam meg a határozatot. Minden papírt, eredményeket, ambuláns lapokat, nyilatkozatot a pumpás cég (Medtronic) gyűjtött be tőlem, ők intéztek mindent az OEP-pel.

Most nincs nálam a határozat, így pontos számokat nem tudok írni. Majd délután utánanézek, addig emlékezetből (szerelékek 1 évre számolva):

OEP fizeti:
pumpa: 736.000.-
szerelék:150.000.-
inz.tartály: 40.000.- ????

Nekem kell fizetni:
pumpa: 135.000.-
szerelék: 54.000.-
inz.tartály: ????

Szóval délután pontosítok...

Attila (szucsa)
 

szucsa

Tag
Igen, 3 napra, hogy kipróbáljuk milyen érzés, ,ha állandóan rajtunk van a pumpa
Sziasztok!

Köszönöm az infokat, nekem is medtronic lesz, akkor ezek szerint kb.olyan 220-at kell majd fizetni.

Még egy kérdés, Nektek is fizsós oldattal indították az első pár napban a pumpát?

Köszi: Eszter
 

k_viki

Új tag
Sziasztok!:p
Egy 11 éves lány vagyok 3 éve cukorbeteg.Szeptemberbe lesz inzulinpumpám.Azt szeretném kérdezni hogy mekkora a tű nagysága amit be kell lőni.:confused: köszi!:)Viki
 

szucsa

Tag
Szia!
Szereléktől függ... Nekem 9mm-es a kanül hossza, de belövővel használom (szerintem az összes pumpához adnak belövőt), így csak egy gombnyomás.
Nem is érzed, ne aggódj!
 

poe

Őstag
De a mérések alapján csak van valami sejtésed? Drukkolok, hogy jó ermén legyen.
A pumpa előtt egyébként milyen inzulinokat használtál, amivel nem sikerült elérni azt a 7 alatti álomkategóriát?

szia: eszter (15 labilis év:()

Szia!

Az utóbbi időszak jó, sajnos volt két gyalázatos hónapom, begyulladt két fogam amit ki is kellet húzni...
A végén apidra+lantus kombináción voltam, ez volt egyébként a legjobb.
 

poe

Őstag
Sziasztok!:p
Egy 11 éves lány vagyok 3 éve cukorbeteg.Szeptemberbe lesz inzulinpumpám.Azt szeretném kérdezni hogy mekkora a tű nagysága amit be kell lőni.:confused: köszi!:)Viki
Szia!

Még annyit tennék hozzá ahhoz amit szucsa írt, hogy a tulajdonképpeni fém tű csak bevezetésre szolgál, aztán egyből kihúzod, eldobod. Ami benned marad, az egy puha, hajlékony szilikon kanül, gyakorlatilag észrevehetetlen. Előfordul, hogy ki kell tapogatnom, hogy hol van, mert nem érzem...;)
 

szivosanna

Új tag
Szia, Viki!

Csak bátorítani szeretnélek, az én kislányom 6 éves, és 8 mm-s tűt használ a pumpához!
Sokszor el is felejti, hogy rajta van a pumpa..

Üdv: Anna
 

zsuzsa

Új tag
Az én kisfiam 4 éves, és 6 mm es tűt használunk, kicsit a belövés pillanatában érzi, de ezt sem mindíg a következő pillanatban már el is felejti, és két napig eszébe sem jut. Magának rendezi, ha fürdeni megy leveszi, ráteszi az elzárót, tekergeti, nem fáj, nem érzi a kanűlt, úgy ahogy Poe írta puha hajlékony szilikon.
 

PindurBocs

Új tag
Szia!

Az utóbbi időszak jó, sajnos volt két gyalázatos hónapom, begyulladt két fogam amit ki is kellet húzni...
A végén apidra+lantus kombináción voltam, ez volt egyébként a legjobb.


Húú, azt nem lehetett egyszerű átvészelni, főleg, hogy ha rossz a cukrod, akkor minden nehezebben gyógyul, s az egész egy ördögi kör. Remélem, azóta minden oké.
Én is Lantus-Apidrán vagyok és valóban evvel volt még a legjobb, eltekintve mondjuk az első két évtől, de akkor ugye még volt saját "adagolás" is.

Akkor bizakodom, főleg mert állítólag a pumpa nagyobb rugalmasságot biztosít...ez nem utolsó szempont. Nekem mindig ez volt a legnehezebb: enni akkor is, ha nem akarsz, meg a többi" kényszerintézkedés". Mondjuk a Lantus ebben nagy előrelépés.

A kanül/tű nagysága mitől függ? Olvasom, hogy a csöppségeknél kisebb kell. A felnőtteknél ezt is ki kell tapasztalni? Vagy csak úgy, mint a penekhez tartozó tűknél az orvos/pumpacég javasol valamit?

Köszi mindent!!
 

zsuzsa

Új tag
Szerintem a tű hossza attól függ hogy milyen vastag a bőrréteg, mert ennek bőr alá kell mennie, de nem szabad hogy izomba landoljon, mert az egy kötöttebb szövet, nehezebb a felszívódás. A kicsiknél, pl. a kisfiamnál is, még sokszór a legkisebbnél is előfórdúlt hogy izomba ment, ezt csak a magas cukikból következtettük ki, vékonyka, csont és bőr volt, nehéz volt eltalállni pont bőr alá. Ezért kezdetben jobban bejött a 45 fokos szerelék, mostmár hogy a pumpa mellett egy kicsit kipárnásodott, a 90 fokosat használljuk. Felnőtteknél szerintem ezért kell a hosszabb, mert vastagabb a bőrréteg.
 

orsika

Új tag
Tényleg...

Ki milyen hosszúságú tűt használ? Vajon egy felnőtt ember miből következtet a tű hosszára? Én most 10mm-est használok... Elég lenne a 8-as is vajon?
 

zsuzsa

Új tag
szerintem ezt csak úgy tudod meg ha kipróbálod. Ha a 10 es mellett szépek az értékeid, akkor nincs gond, valószínű jó helyre megy a kanűl, bőr alá, lehet hogy a 8 as is elég lenne, de lehet hogy az könnyebben kicsúszna.
 
Oldal tetejére