Insulinpumpa

lizzi

Őstag
én pl. 13 mm-es 45 fokost használok legtöbbször deréktájra és a 17 mm-es 45 fokost pedig farba ,nekem így vállt be leginkább ,mert nem voltak jók nekem a merőleges tűk,de ez szerintem is teljesen egyéni és mindenkinek ki kell tapasztalni mi a legjobb neki:)
 

ildikó

Új tag
És szerintetek mikor kell nagyobb tűre váltalni? Mert Péter 2 évesen lett pumpás, most már másfél éve, és ugye a gyerek nő, meg hízik, vastagodik. Ha értetlenül sokáig rosszak az értékei, akkor érdemes váltani? Meg mi mindenhova ugyanakkorát használunk.
 

PindurBocs

Új tag
én pl. 13 mm-es 45 fokost használok legtöbbször deréktájra és a 17 mm-es 45 fokost pedig farba ,nekem így vállt be leginkább ,mert nem voltak jók nekem a merőleges tűk,de ez szerintem is teljesen egyéni és mindenkinek ki kell tapasztalni mi a legjobb neki:)

Kedves Lizzi!

Akkor ezek szerint a belövési szög is cizeláltabb a pumpánál, a tű/kanül hosszán kívül még ezzel is lehet variálni a jobb, biztosabb eredményekért.
Ha jól olvastam másik topicban, Te éppen KisBabát vársz. Nagyon szurkolok Neked. Én is azért szeretnék pumpát, hogy végre sikerülhessen egy kiegyensúlyozottab rendszer mellett egy Csöppség.
Majd kérdeznék evvel kapcsolatban Tőled, de ha jobb úgy, akkor privát üzenettel.

Köszi: e.
 

orsika

Új tag
én pl. 13 mm-es 45 fokost használok legtöbbször deréktájra és a 17 mm-es 45 fokost pedig farba ,nekem így vállt be leginkább ,mert nem voltak jók nekem a merőleges tűk,de ez szerintem is teljesen egyéni és mindenkinek ki kell tapasztalni mi a legjobb neki:)
Na nekem a 45 fokos nem vált be, mert úgy begyulladt a helye, hogy 2 napig tiszta genny volt... A 90 fokosból próbáltam már mind a kettőt, de egyikkel sincsenek tökéletes értékek... Most fogjam a tűre? :) nem lenne igazságos... :D
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én a 8 mm-s merőleges tűt szeretem, de ennek pusztán csak esztétikai szempontjai vannak. A 45 fokos, 17 mm-s tűvel is ugyanolyan értékeket produkáltam, mint a 90 fokossal. A felszívódás nálam a pocak oldalsó része, derék és tompor területén a legjobb. Szúrtam combba is fél évig, csak ott néha csípett a szúrás, a felszívódás viszont jó volt. A kanült akkor érzem csak, ha a poci köldök felé eső részébe szúrok, ezt inkább kerülöm.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Na nekem a 45 fokos nem vált be, mert úgy begyulladt a helye, hogy 2 napig tiszta genny volt... A 90 fokosból próbáltam már mind a kettőt, de egyikkel sincsenek tökéletes értékek... Most fogjam a tűre? :) nem lenne igazságos... :D

Orsika, minden szúrási területet kipróbált már? Bár látatlanban én sem tudok okos lenni, de gyulladás könnyebben alakul ki ott, ahol már van szöveti gyulladás (bőr alatti becsomósodott kis göböcskék).
A gennyesedő gyulladás nem valószínű, hogy a 45 fokos tű "hibája", hiszen a 17 mm-a 45 fokban beszúrt tű (kb) olyan mélyen van a bőr alatt, mint a 8 mm-s merőlegesen beszúrt tű. A 45 fokos tűvel lehet variálni a szúrás mélységét a szúrási szög változtatásával. Talán pont nem ment elég mélyre a tű, nem volt megfelelő a felszívódás sem, összegyűlt a bepumpált inzulin a bőr alatt, így elképzelhető egy komolyabb gyulladás.

Egyébként nekem a 90 fokos tűvel is volt már gyulladás, szerencsére nem volt túl nagy, arra vizsont elegendő volt, hogy oda sokáig ne szúrjak.

Hát bízom benne, hogy sokkal több jó értéked van, mint amennyi nem túl jó. Próbálgasd a szúrási területeket, és léccike írd meg, mert nem tudom minden területet kipróbáltál-e már.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
És szerintetek mikor kell nagyobb tűre váltalni? Mert Péter 2 évesen lett pumpás, most már másfél éve, és ugye a gyerek nő, meg hízik, vastagodik. Ha értetlenül sokáig rosszak az értékei, akkor érdemes váltani? Meg mi mindenhova ugyanakkorát használunk.

Én úgy tudom Máté használja a 13 és a 17 mm-s tűt is, attól függően, hogy hova szúrják a kanült. Kérjetek a trénertől kipróbálásra más méretet is, és úgyis a gyerkőc dönt, no meg a felszívódás.
 

orsika

Új tag
Orsika, minden szúrási területet kipróbált már? Bár látatlanban én sem tudok okos lenni, de gyulladás könnyebben alakul ki ott, ahol már van szöveti gyulladás (bőr alatti becsomósodott kis göböcskék).
A gennyesedő gyulladás nem valószínű, hogy a 45 fokos tű "hibája", hiszen a 17 mm-a 45 fokban beszúrt tű (kb) olyan mélyen van a bőr alatt, mint a 8 mm-s merőlegesen beszúrt tű. A 45 fokos tűvel lehet variálni a szúrás mélységét a szúrási szög változtatásával. Talán pont nem ment elég mélyre a tű, nem volt megfelelő a felszívódás sem, összegyűlt a bepumpált inzulin a bőr alatt, így elképzelhető egy komolyabb gyulladás.

Egyébként nekem a 90 fokos tűvel is volt már gyulladás, szerencsére nem volt túl nagy, arra vizsont elegendő volt, hogy oda sokáig ne szúrjak.

Hát bízom benne, hogy sokkal több jó értéked van, mint amennyi nem túl jó. Próbálgasd a szúrási területeket, és léccike írd meg, mert nem tudom minden területet kipróbáltál-e már.
Szió!

Először is üdv újra itthon!
:)

Nos.A melóhelyemen, Hogy is mondjam. Szóval, nem túl higéniás (vagy mi...) A környezet, Száll a por, és nem ritka a 45 fokos meleg sem... Izzadok, mint a ló, ezért néha a ragacsom is leválik. Ezt a gondot már megoldottam, úgy , hogy a belövés előtt hintőporral beszórom a bőrt. Így nem izzadtam még le a tapaszt. Viszont a tendernek, a 45 fokos szerelékének a közepénél, (ahol a kanül érintkezik a bőrrel) van egy lyuk, és ott nekem mindig bement a piszok, por, és szerintem nekem attól gyulladt be. De azt mondta a cég embere, hogy anyagában is más a tender, meg a flex. Az én bőröm pedig amúgy is elég kényes. Biztosan emlékszel még, itt írtam, hogy mennyi bajom volt annak idején a flex-szel is, mert nagyon fájt a szúrás. a tendetrnél viszont nem volt fájdalom, azt csak a gyulladás miatt nem tudtam használni. Viszont ha nem melóztam, akkor is napokig tudott viszketni a szúrásnál. Kényelmetlen is volt. Én nem szerettem. A flex szúrási kellemetlen érzést megszüntette a LinkAssist használata. Imádom... :D
A szúrás helyéről csak annyit, hogy mindig hasba szúrom. Egyszer olvastam, NYAFI írta, hogy neki az oldalánál van a szerelék. Ki is próbáltam, mondanom sem kell, ott is égett, meg viszketett 2 napig... Akkor átszúrtam. Hol a jobb, hol a bal oldalra szúrom... Egyszer ide, egyszer oda... a popómba ( :D )sem próbáltam még, idegenkedem tőle. A pocimban már úgy megszoktam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Orsika, köszi az üdvözletet.
A Tendernél tényleg látszik egy picike lyuk a kanülnél. A Roche-nak van egy fél tenyérnyi tapasza, ami pont arra való, hogy semmi piszok ne menjen be a nyílásoknál, és ne is ázhasson le. Viszont drága, és a mi jó magyar TB-nk nem támogatja, így a Roche sem tudja osztogatni. Hasonlókat lehet venni patikában is, persze az nem olyan jó minőségű, vagy a jobbak ott is nagyon drágák. Ez a tapasz olyan amikor a bőrödre rakod, hogy csak a bőr összehúzott kis ráncaiból látszik, hogy ott van. Tökéletesen tapad, és nagyon bőrbarát anyagból van. Még a régi Tender csomaghoz kaptam 2 db-ot, egyet elhasználtam, egyet pedig kincsként őrzök etalonnak, hátha valahol én is rátalálok. Ha sikerrel járok, feltétlenül szétkürtölöm nektek.
Gyűjts egy kis bátorságot, és próbálj meg máshova is szúrni. Egyébként nekem is szokott viszketni a szúrás helye, de csak kb. 10 percig.
 

orsika

Új tag
Köszönöm a biztatást, de maradok a flexnél. Én adtam egy esélyt a tendernek, de nem "élt" vele... :) a szúrást, meg majd kipróbálom a popómba is. :D
Egyébként a méréseim zöme azért jó. De vannak 10mmol/l felettiek is, amiket ki akarok küszöbölni. Csakhogy , amíg azon izgulok, hogy megkapom-e a támogatást, meg hogy a fent maradó 15%-ot hogy fizetem ki, addig az izgalom miatt úgy is lesz magas cukrom.
 

lizzi

Őstag
Kedves Lizzi!

Akkor ezek szerint a belövési szög is cizeláltabb a pumpánál, a tű/kanül hosszán kívül még ezzel is lehet variálni a jobb, biztosabb eredményekért.
Ha jól olvastam másik topicban, Te éppen KisBabát vársz. Nagyon szurkolok Neked. Én is azért szeretnék pumpát, hogy végre sikerülhessen egy kiegyensúlyozottab rendszer mellett egy Csöppség.
Majd kérdeznék evvel kapcsolatban Tőled, de ha jobb úgy, akkor privát üzenettel.

Köszi: e.
Köszi ,hogy szurkolsz nekünk és kérdezz nyugodtan,szívesen segítek és felelek ha tudok:)
 

lizzi

Őstag
Orsika én is féltem és tartottam először a hason kívül máshová is szúrni,de mára már nem is szúrok hasba ,mert a többi terület sokkal jobban bevállt és nem viszket meg nem pirosodik be!!Csak bátran próbáld ki a többi területet is:)
 

orsika

Új tag
Orsika én is féltem és tartottam először a hason kívül máshová is szúrni,de mára már nem is szúrok hasba ,mert a többi terület sokkal jobban bevállt és nem viszket meg nem pirosodik be!!Csak bátran próbáld ki a többi területet is:)
De akkor mit ajánlottok?:confused: tessék mondani...
 

lizzi

Őstag
én pedig a derétájat ,mintha csípőre tennéd a kezed oda és hátrafele is lehet bökni vagy pedig farba is nagyon jó még:)
 

k_viki

Új tag
Valaki tudna ajánlani olyan weboldalt amin meglehetnézni az accu-chek spirit inzulinpumpára a matricákat.;)



Előre is köszönöm:Viki:-D
 
Kedves k_viki!!

"Valaki tudna ajánlani olyan weboldalt amin meglehetnézni az accu-chek spirit inzulinpumpára a matricákat.:wink:"

Előzőben írtad , hogy tudunk- írni címet!! - ezt most én megteszem!!
www.rochepumpa.hu - n alatt megtalálod, ott pedig a Katalógusok felírat alatt a Matricák.....
Vagy a Pharma-Marketing Kft. honlapján az inzulipumpa.hu -n is meglehet nézni!!

Talán ennyi röviden!

Üdv Timi
 
Oldal tetejére