Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
Holnap jön is menetrendszerinti rossz idő, ami a hétvégékre jelenik meg, úgyhogy ilyenkor én már készülök is a cuki felborulására.:(
Az edukációs hétvége is ilyen össze-vissza frontos, szeles, hideg idő volt. :laz:

Bogimnál és Máténál én már látom a rossz időt... Hypóznak, nekem meg inkább kicsit magasabb most (8-9körüli...), de egyébként én akkor szoktam megérezni (hypóval) a rossz időt (szeles, viharos, hideg időt), amikor már itt van. Előre nem "jelzem".
Belőlem rossz szamár lenne, de Bogi és Máté nagyon jó aignerszilárd lenne...! :rohog::rohog:
 

tímeácska

Őstag
Kedves Timeácska! Remélem már jobban vagy.Most olvastam csak a történteket, és remélem már minden rendbe van.Minden jót kíván Nektek:Andi

Szia Andi!
Már minden bizonnyal megmaradok! :D:rohog: Alakulok! Csak a fejem fáj... Megállás nélkül, szombat éjjel óta. De már kezdem megszokni...:laz:
Küldöm ám a cuccost, csak nem igazán volt mostanában időm rá... :oops:
 

gandika

Új tag
Bogimnál és Máténál én már látom a rossz időt... Hypóznak, nekem meg inkább kicsit magasabb most (8-9körüli...), de egyébként én akkor szoktam megérezni (hypóval) a rossz időt (szeles, viharos, hideg időt), amikor már itt van. Előre nem "jelzem".
Belőlem rossz szamár lenne, de Bogi és Máté nagyon jó aignerszilárd lenne...! :rohog::rohog:
Andikám is sokat hypózik,pedig rengeteg plusz szénhidrátot kap.Most éjjel is ébresztett,hogy szédül és 3.4 volt a cukija.Nem vészes hypók,mert időbe jelez, de rengetegszer mérek neki.Ő élvezi a plusz "nasikat"és remélem megússzuk somogyi hat.nélkül.
Április 23-a körül lesz a Combo pumpa felhelyezése és a kórházba az oktatás.Andika már nagyon várja.
Timeácska a "cuccossal" most ne foglalkozz, a leglényegesebb, hogy minél előbb meggyógyuljál és elmúljon ez a makacs fejfájás.Szóval fejfájásmentes napokat és jó cukikat kívánunk!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Timi, ahogy így írod, valami lehetett ott a hétvégén, amitől mindenkinek felment a cukra, neked meg még ez a betegség is (akár vírus, akár kaja) rátett egy lapáttal, de legalábbis a somogyi egészen biztosan. A kettő együtt akár lehetne együtt ennyire durva. A kórházban mit csináltak amúgy? És mit mondtak, szerintük mi volt ez?
 
Sziasztok!
Kérdezni szeretném, hogy ti aki Medtronicos pumpát használtok, jártatok-e már ugy, hogy nem lehetett a pumpát visszacsatlakoztatni a kanülre?
Mi mostanában nem is egyszer jártunk ugy, hogy nem tudtam visszatenni. Volt amikor már belövés után közvetlenül de tegnap a fürdéshez vette le a gyerek a pumpát és már a kupakot sem bírtuk rátenni de a pumpa sem ment vissza rá. Kénytelen voltam újat szúrni. Na ez persze nem nagyon tetszett szegény gyerekemnek ráadásul a szerelék is kuka lett!!!! Még nem hívtam fel a képviselőt de megteszem csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!!!;)
Üdv.: Edit
 

borka

Őstag
Kedves Borka

Mostanában nem tudta nagyon ide figyelni de azt szeretném kérdezni, hogy ezzel a vizhatlan pumpa tokkal lehet fürdőben fürdeni vagy csak
zuhanyzáshoz való? Bocsi ha butaságot kérdeztem:dr_24:.
Üdv.: Edit

Szia Edit!
Természetesen lehet vele fürdeni,úszni,strandolni.Neked is javasolnám,hogy olvasd a 659. oldaltól.Találsz referenciát is amit Erika írt.
Üdv:
Sándor
 

anonymus

Új tag
Köszönöm a választ. Még annyi a kérdésem, hogy nem akad be a vezeték fürdőzés közben, meg látszik rajta hogy micsoda, vagy azt hiszi egy kívülálló, hogy pénztárca. :rohog:
 
Szia Edit!
Természetesen lehet vele fürdeni,úszni,strandolni.Neked is javasolnám,hogy olvasd a 659. oldaltól.Találsz referenciát is amit Erika írt.
Üdv:
Sándor
Kedves Sándor!

Ha még lehetséges szeretnék én is vásárolni ilyen vízhatlan tokot. Kérlek itt írd meg tudsz-e küldeni nekem is.(Sajnos az emai-jeimet egyenlőre nem tudom megnyitni!) Telefonon tudnálak felhívni ha lehetséges. Köszönettel!!
 
Sziasztok!
Kérdezni szeretném, hogy ti aki Medtronicos pumpát használtok, jártatok-e már ugy, hogy nem lehetett a pumpát visszacsatlakoztatni a kanülre?
Mi mostanában nem is egyszer jártunk ugy, hogy nem tudtam visszatenni. Volt amikor már belövés után közvetlenül de tegnap a fürdéshez vette le a gyerek a pumpát és már a kupakot sem bírtuk rátenni de a pumpa sem ment vissza rá. Kénytelen voltam újat szúrni. Na ez persze nem nagyon tetszett szegény gyerekemnek ráadásul a szerelék is kuka lett!!!! Még nem hívtam fel a képviselőt de megteszem csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!!!;)
Üdv.: Edit


Sziasztok!
Már nagyon régóta olvaslak benneteket!Most beregiztem,hogy írni is tudjak! :)



Edit!
A visszacsatlakoztatáshoz: ha nem megy rá,amikor beleakarod dugni a kanülbe,akkor fordíts rajta egyet...értem ezt úgy,hogy ennek is 2 oldala van,mint a pénznek,csak az egyik oldalával passzol a kanülre a csati!Tehát ha nem megy az "írás" oldala,akkor fordíts és a "fej" oldalával menni fog!!Ugyanez vonatkozik a kanül dugójára is.
Remélem érthetően fogalmaztam ....és tudtam segíteni.
Próbáld ki !....és majd írd meg,hogy ez volt-e a baj!!! ???
 

borka

Őstag
Köszönöm a választ. Még annyi a kérdésem, hogy nem akad be a vezeték fürdőzés közben, meg látszik rajta hogy micsoda, vagy azt hiszi egy kívülálló, hogy pénztárca. :rohog:

Átalakítás előtt az volt a neve,hogy "strand pénztárca" v. "úszó pénztárca" :o
Írtam Neked privát levelet is !!!!!!! A lap tején a neved mellet az áll,hogy "ÉRTESÍTŐM" nézd meg légyszi!
Üdv: Sándor
 

borka

Őstag
Kedves Sándor!

Ha még lehetséges szeretnék én is vásárolni ilyen vízhatlan tokot. Kérlek itt írd meg tudsz-e küldeni nekem is.(Sajnos az emai-jeimet egyenlőre nem tudom megnyitni!) Telefonon tudnálak felhívni ha lehetséges. Köszönettel!!

Priviben megírok mindent.
Üdv:
Sándor
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Megkaptam a Demo Omnipod-ot!

Egyszerűen nem jutok szóhoz. Nem akarom lenézni a zsinóros, nálunk is elérhető pumpákat, hiszen a terápia szemszögéből azok is pont olyan jók, mint a Patch Pump-ok ("ragasztós pumpák", azaz zsinór nélküliek). De fel nem foghatom, hogy hogy nem küzdünk mi betegek jobban azért, amink LEHETNE? Komolyan mondom, fantasztikus ez a kis pumpa. Nem tudom, tudjátok-e, de pl kisebb a 45 fokos kanülje, mint a nálunk forgalomban lévő legkisebb 45 fokosnak. Kicsi, diszkrét, könnyű kis szerkezet ez az Omnipod, úgy tudnám összehasonlítani kényelmi szempontból az Omnipodot és a zsinóros pumpákat, mint anno a fecskendőzést és a Pent. Fecskendőben is lehetett adni inzulint, Pennel is, terápia szempontból oly' mindegy, mivel adom be az x egységet. De a betegnek már nem annyira.
Hát kérem, ez a kis szerkezet majdnem olyan, mintha beépített pumpánk lenne, foglalkozni sem kell vele.

Persze, arról nem tudok semmit, hogy milyen sokaknak a ragacs, mennyire jön le sokszor, biztosan itt is előfordul allergia, rossz széria, de a fórumokról szerzett infom alapján nem sűrűbben, mint a zsinóros pumpáknál.

Én mindent meg fogok mozgatni, hogy behozhassuk az országba és legyen rá valami támogatás. Mellesleg az összességében olcsóbb, mint a zsinóros pumpák fenntartása (szerelékek pl) és a Pod ára (ami olyan, mint amikor a zsinóros pumpát megvesszük) is kisebb, pár száz ezer forint minden támogatás nélkül (asszem 2-300 ezer forintnyi összeg), nem éppen milliós nagyságrend. A vicc, hogy még olcsóbb is ez az egész.
 

borka

Őstag
Szia Kmolli!

Gratulálok az omnipodhoz.Ma reggel a 168 órában szó volt valami olyasmiről,hogy megnyitják a határokat az Amerikai találmányok előtt ami ez egészségügyet is érinti.Ekkor rögtön arra gondoltam,hogy talán ezáltal hozzánk is be törnek az új technikai kütyük és talán nem kell évtizedeket várni egy jobb cuccra.
Sándor
 

matiz

Új tag
Szia!

Neked honnan van ilyened?

Szilvi



Megkaptam a Demo Omnipod-ot!

Egyszerűen nem jutok szóhoz. Nem akarom lenézni a zsinóros, nálunk is elérhető pumpákat, hiszen a terápia szemszögéből azok is pont olyan jók, mint a Patch Pump-ok ("ragasztós pumpák", azaz zsinór nélküliek). De fel nem foghatom, hogy hogy nem küzdünk mi betegek jobban azért, amink LEHETNE? Komolyan mondom, fantasztikus ez a kis pumpa. Nem tudom, tudjátok-e, de pl kisebb a 45 fokos kanülje, mint a nálunk forgalomban lévő legkisebb 45 fokosnak. Kicsi, diszkrét, könnyű kis szerkezet ez az Omnipod, úgy tudnám összehasonlítani kényelmi szempontból az Omnipodot és a zsinóros pumpákat, mint anno a fecskendőzést és a Pent. Fecskendőben is lehetett adni inzulint, Pennel is, terápia szempontból oly' mindegy, mivel adom be az x egységet. De a betegnek már nem annyira.
Hát kérem, ez a kis szerkezet majdnem olyan, mintha beépített pumpánk lenne, foglalkozni sem kell vele.

Persze, arról nem tudok semmit, hogy milyen sokaknak a ragacs, mennyire jön le sokszor, biztosan itt is előfordul allergia, rossz széria, de a fórumokról szerzett infom alapján nem sűrűbben, mint a zsinóros pumpáknál.

Én mindent meg fogok mozgatni, hogy behozhassuk az országba és legyen rá valami támogatás. Mellesleg az összességében olcsóbb, mint a zsinóros pumpák fenntartása (szerelékek pl) és a Pod ára (ami olyan, mint amikor a zsinóros pumpát megvesszük) is kisebb, pár száz ezer forint minden támogatás nélkül (asszem 2-300 ezer forintnyi összeg), nem éppen milliós nagyságrend. A vicc, hogy még olcsóbb is ez az egész.
 

matiz

Új tag
Sziasztok!
Kérdezni szeretném, hogy ti aki Medtronicos pumpát használtok, jártatok-e már ugy, hogy nem lehetett a pumpát visszacsatlakoztatni a kanülre?
Mi mostanában nem is egyszer jártunk ugy, hogy nem tudtam visszatenni. Volt amikor már belövés után közvetlenül de tegnap a fürdéshez vette le a gyerek a pumpát és már a kupakot sem bírtuk rátenni de a pumpa sem ment vissza rá. Kénytelen voltam újat szúrni. Na ez persze nem nagyon tetszett szegény gyerekemnek ráadásul a szerelék is kuka lett!!!! Még nem hívtam fel a képviselőt de megteszem csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!!!;)
Üdv.: Edit

Szia!

Én is jártam már így, ilyenkor le ver a víz, pihenek pár percet és újra próbálom, így sikerül vissza helyezni.
Szerintem úgy válik le a szerelékről a pumpa szereléke, hogy nem pontosan azon a helyen, ahol a nyíl ill. a vonal van és miután megpróbálom oda vissza tenni, nem passzol. Így türelmesen keresem a helyét....
Eddig bejött...
 
Sziasztok!
Kérdezni szeretném, hogy ti aki Medtronicos pumpát használtok, jártatok-e már ugy, hogy nem lehetett a pumpát visszacsatlakoztatni a kanülre?
Mi mostanában nem is egyszer jártunk ugy, hogy nem tudtam visszatenni. Volt amikor már belövés után közvetlenül de tegnap a fürdéshez vette le a gyerek a pumpát és már a kupakot sem bírtuk rátenni de a pumpa sem ment vissza rá. Kénytelen voltam újat szúrni. Na ez persze nem nagyon tetszett szegény gyerekemnek ráadásul a szerelék is kuka lett!!!! Még nem hívtam fel a képviselőt de megteszem csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre!!!;)
Üdv.: Edit

Szia Edit,

Hogy vagytok? Nálunk csak a vízzáró kupakkal volt ilyen probléma, hogy nem tudtuk rátenni, de ilyen, hogy a pumpát ne tudtuk volna még nem volt, bár mi nem mindig a szerelékhez tartozó kupakot használjuk, mert elég sok van szerte-szét a lakásban :) és mindig amelyik a kezembe akad azt rakjuk fürdésnél a kanülre, lehet hogy ez volt nálunk a probléma.
Úgyhogy nekünk változatlanul jók a tapasztalatok a pumpával, főleg most, hogy átestünk ezen a hányós víruson, nem is tudom mi lett volna, ha nem pumpánk van.
 
Oldal tetejére