Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Képzeljétek el, a napokban olvastam, hogy a Sziget Fesztivál jegyeinek ÁFA-ját csökkentik 18%-ra...stb.

Nah, alaposan fel is ment bennem a pumpa, mert már régóta próbálkoznak a gyógyászati segédeszközök ÁFA-janak csökkentésével, de mindig feledésbe merül a téma, pedig sokak életét (családi költségvetését) könnyítenék meg, ha csökkenne az ÁFA.
Gondoltam, hogy fel is teszem ide a méltatlankodó véleményemet a Sziget jeggyel kapcsolatban, de inkább nem tettem, nem akartam "szítani" az egyébként is rossz kedvünket.

Amiért mégis írok, az az, hogy éppen ezen gondolatok mentén mégis történik valami, úgy tűnik, másnak is szemet szúrt, hogy bulizni lehet 18%-os ÁFA-val, életeket jobbá, könnyebbé tenni csak 27%-ossal lehet.

Íme a cikkek, de már a rádióban is hallottam a változtatás igényéről:
http://weborvos.hu/egeszsegpolitika/roganhoz_fordul_orvostechnikai_szovetseg/192348/

Itt pedig a cím már önmagában nagyon beszédes: http://weborvos.hu/egeszsegpolitika/koncertjegyre_jar_muvegtagra_nem/192372/
 

g_andi

Tag
Szia Andi!
Remélem Andikával jól veszitek a pumpás akadályokat, és minden simán megy. Milyen volt az első otthoni kanülcsere? Még én is emlékszem az első otthoni, egyedül végzett kanülcserére.
Remegett a kezem, azt is szétszedtem, amit nem kellett volna :rohog:. Írjál a kezdeti bakikról és a sikerekről is, meg arról is, Andika hogy kőröz le technikailag, tudásilag. Tényleg büszke lehetsz rá. :D


Kedves Kata és Grácia!

Köszönjük érdeklődéseteket.Remélem jól vagytok!Túl vagyunk az első pumpás hetünkön, és persze én is sokat bakiztam, ami nem olyan jó vércukrokat eredményezett. Általában 16 és 20 óra között le szokott neki esni a cukija, amire én ráetetek, és bele kell még jönnöm, hogy ilyenkor milyen cukorértékre mennyi ch-t adhatok korrekció nélkül, mert ha elsokallom, éjszakára iszonyúan megemelkedhet a cukra. Persze Andikám is rájátszik erre a szédülésre, a nasi reményében, így nekem kell résen lenni, ami iszonyú nehéz, és azt mondani neki, hogy Andikám ennyit ehetsz csak, mert nem akarom elszúrni a cukidat. Sokszor erre ő elkezd hisztizni, hogy de akkor bekomálok, vagy tiltakozik minden ellen, és úgy próbál engem provokálni, befolyásolni, hogy azt adjam neki, amihez foga fűlik. Étkezési bólust ilyenkor, meg még nem adhatok neki, mert az előzőt 1-2 órája kapta. Megértem azt, hogy nehéz neki, és ha alacsonyabb a cukija, zavartan viselkedik, de mivel anyukámnál lakunk, egy-egy ilyen hiszti, és hogy közbe azt kiabálja, hogy utállak, buta, disznó, anya, mama igencsak megviseli a családi békét, és anyukám már nemegyszer mondta nekem, hogy vagy megnevelem Andikát, vagy elköltözünk. Ráadásul a két pici is ezt látja, és nem igazán tesz jót nekik.
Szóval kicsit nehéz. Most a kontrolon azt mondta a doktor nénink, hogy a hipokat küszöböljük ki, ezért a délutáni étkezési bólust 0.4 e/10 g ch-ra csökkentette. Tegnap előtt, így jók is voltak a cukrai és tegnap is részben, de még rengeteget kell tanulnom kitapasztalnom, hogy, hogy lesz neki a legjobb. Remélem sikerül belerázódni. Az első itthoni kanülcserénk is gázos volt. Valószínűleg, eret vagy hajszáleret találtam, és mikor két nap múlva cseréltem sokáig vérzett a helye. Akkor a belövésnél Andikám fájdította is a kezét , de késöbb már nem, ezért nem is cseréltem ki, de megtanultam, ha fájdalmas neki és rózsaaszínes a kanül látható része, lőjek inkább újat. Utána már jól sikerültek a cserék. Andikám is egyre ügyesebb, és a múltkor ő szólt rám, mikor túl korán szívattam fel a vércseppet a vércukormérővel, hogy várjak még, de akkor már elpazaroltam egy stix-et. Sokszor vagyok még fáradt, mert ha oviba megy Andika, van mikor 4-kor is felkelek, hogy elkészítsem neki a glutén mentes, diabetikus tízóraiját, ebédjét és uzsonnáját , és mivel Janika még éjszaka is szopizik délutánra már fáradtabb, figyelmetlenebb vagyok és szinte beájulok az ágyba, ha elrendeztük férjemmel a gyerkőcöket. Úgy vágyom már egy átaludt éjszakára, mert az utóbbi 3-4 évben erre nem volt mód a várandósságok, szoptatások éjszakai vércukormérések miatt. Talán egy fél-1 év múlva…Na de nem panaszkodom, inkább próbálom észrevenni az apró örömüket is. Csodálatos gyermekeim vannak, és férjem, aki sokat segít nekem.Andikám olyan ügyes volt az óvodai ünnepségen,hibátlanul elmondta a verseket, és az anyák napi résznél minden anyukának nagyinak, dédinek könnybe lábadt a szeme.A táncot is ügyesen csinálta, pedig alig gyakorolta a pumpafelhelyezés miatt.Szóval nagyszerű gyermek, még ha vannak is problémák néha.Anyukám is rengeteget tesz értünk, és persze előfordulnak viták is vele, de nagyon szeretem a családomat.
Andika szeptembertől iskolás lesz, és úgy érzem jól választottam,hogy a messzebbi iskolába irattam, mert a tanítónéninek volt már diabos tanítványa, és most az első szülői értekezleten, már mondhattam pár szót a gyerekeknek, szülőknek, hogy Andika cukorbeteg, lisztérzékeny és mire kell odafigyelni, és hogy a pumpájához, vércukormérőjéhez senki ne nyúljon, a szereléket ne rángassák stb...Az óvodai tapasztalat azt mutatja, hogy ezt a gyerekek megértik, érdeklődéssel figyelik a diabos ottani teendőket, és ha megkérem Őket segítenek akár Andikát nyugtatni, kezét megfogni stb...Kívánok Nektek is minden jót, jó cukikat és egészséget!
 

umbra08

Aktív tag
Kedves Kata és Grácia!

Köszönjük érdeklődéseteket.Remélem jól vagytok!Túl vagyunk az első pumpás hetünkön, és persze én is sokat bakiztam, ami nem olyan jó vércukrokat eredményezett. Általában 16 és 20 óra között le szokott neki esni a cukija, amire én ráetetek, és bele kell még jönnöm, hogy ilyenkor milyen cukorértékre mennyi ch-t adhatok korrekció nélkül, mert ha elsokallom, éjszakára iszonyúan megemelkedhet a cukra. Persze Andikám is rájátszik erre a szédülésre, a nasi reményében, így nekem kell résen lenni, ami iszonyú nehéz, és azt mondani neki, hogy Andikám ennyit ehetsz csak, mert nem akarom elszúrni a cukidat. Sokszor erre ő elkezd hisztizni, hogy de akkor bekomálok, vagy tiltakozik minden ellen, és úgy próbál engem provokálni, befolyásolni, hogy azt adjam neki, amihez foga fűlik. Étkezési bólust ilyenkor, meg még nem adhatok neki, mert az előzőt 1-2 órája kapta. Megértem azt, hogy nehéz neki, és ha alacsonyabb a cukija, zavartan viselkedik, de mivel anyukámnál lakunk, egy-egy ilyen hiszti, és hogy közbe azt kiabálja, hogy utállak, buta, disznó, anya, mama igencsak megviseli a családi békét, és anyukám már nemegyszer mondta nekem, hogy vagy megnevelem Andikát, vagy elköltözünk. Ráadásul a két pici is ezt látja, és nem igazán tesz jót nekik.
Szóval kicsit nehéz. Most a kontrolon azt mondta a doktor nénink, hogy a hipokat küszöböljük ki, ezért a délutáni étkezési bólust 0.4 e/10 g ch-ra csökkentette. Tegnap előtt, így jók is voltak a cukrai és tegnap is részben, de még rengeteget kell tanulnom kitapasztalnom, hogy, hogy lesz neki a legjobb. Remélem sikerül belerázódni. Az első itthoni kanülcserénk is gázos volt. Valószínűleg, eret vagy hajszáleret találtam, és mikor két nap múlva cseréltem sokáig vérzett a helye. Akkor a belövésnél Andikám fájdította is a kezét , de késöbb már nem, ezért nem is cseréltem ki, de megtanultam, ha fájdalmas neki és rózsaaszínes a kanül látható része, lőjek inkább újat. Utána már jól sikerültek a cserék. Andikám is egyre ügyesebb, és a múltkor ő szólt rám, mikor túl korán szívattam fel a vércseppet a vércukormérővel, hogy várjak még, de akkor már elpazaroltam egy stix-et. Sokszor vagyok még fáradt, mert ha oviba megy Andika, van mikor 4-kor is felkelek, hogy elkészítsem neki a glutén mentes, diabetikus tízóraiját, ebédjét és uzsonnáját , és mivel Janika még éjszaka is szopizik délutánra már fáradtabb, figyelmetlenebb vagyok és szinte beájulok az ágyba, ha elrendeztük férjemmel a gyerkőcöket. Úgy vágyom már egy átaludt éjszakára, mert az utóbbi 3-4 évben erre nem volt mód a várandósságok, szoptatások éjszakai vércukormérések miatt. Talán egy fél-1 év múlva…Na de nem panaszkodom, inkább próbálom észrevenni az apró örömüket is. Csodálatos gyermekeim vannak, és férjem, aki sokat segít nekem.Andikám olyan ügyes volt az óvodai ünnepségen,hibátlanul elmondta a verseket, és az anyák napi résznél minden anyukának nagyinak, dédinek könnybe lábadt a szeme.A táncot is ügyesen csinálta, pedig alig gyakorolta a pumpafelhelyezés miatt.Szóval nagyszerű gyermek, még ha vannak is problémák néha.Anyukám is rengeteget tesz értünk, és persze előfordulnak viták is vele, de nagyon szeretem a családomat.
Andika szeptembertől iskolás lesz, és úgy érzem jól választottam,hogy a messzebbi iskolába irattam, mert a tanítónéninek volt már diabos tanítványa, és most az első szülői értekezleten, már mondhattam pár szót a gyerekeknek, szülőknek, hogy Andika cukorbeteg, lisztérzékeny és mire kell odafigyelni, és hogy a pumpájához, vércukormérőjéhez senki ne nyúljon, a szereléket ne rángassák stb...Az óvodai tapasztalat azt mutatja, hogy ezt a gyerekek megértik, érdeklődéssel figyelik a diabos ottani teendőket, és ha megkérem Őket segítenek akár Andikát nyugtatni, kezét megfogni stb...Kívánok Nektek is minden jót, jó cukikat és egészséget!

Kedves Andi!

Köszönöm, hogy írtál, nagyon felnézek Rád, csak ezt szeretném elmondani!
Sokat tanultam az írásodból és rájöttem dolgokra! Kitartást, erőt és jó egészséget kívánok kis családodnak!
Aranyosak a gyerekek, megnéztem a fotóidat!

Üdv
Umbra
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Persze Andikám is rájátszik erre a szédülésre, a nasi reményében, így nekem kell résen lenni, ami iszonyú nehéz, és azt mondani neki, hogy Andikám ennyit ehetsz csak, mert nem akarom elszúrni a cukidat. Sokszor erre ő elkezd hisztizni, hogy de akkor bekomálok, vagy tiltakozik minden ellen, és úgy próbál engem provokálni, befolyásolni, hogy azt adjam neki.....,
Andi, köszi szépen a beszámolót, jó, is meg nehéz is volt olvasni. Jó azért, mert látszik, hogy nagy az összetartás, nehéz azért, mert látom, hogy milyen nehézségek, lemondások árán tudod ezt megvalósítani.

Most, hogy van már pumpátok, ez azt is jelenti, hogy egy kicsit szabadabban lehet majd a kajával, idővel, nasival "játszadozni". :)
Andika egyre okosabb és ügyesebb lesz, és ezt ki is lehet használni. Beszéld meg vele, hogy a pumpával -ha jól kitapasztaljátok-, akkor két étkezés között is lehet enni, és óvatosan nasizni is, de ebben neki partnernek kell lenni. Az igaz, hogy két étkezés, illetve két inzulinozás között meg kell lennie a 3 órának, de ez nem szentírás. Lehet egy gyömijoghurtért vagy egy fagyiért 1,5-2 órán belül is bólust adni, de ehhez valóban kell a tapasztalat. Ha ezeket elmondod Andikának, és a segítségét kéred, vagyis hogy ebben legyen a partnered, együtt "okoskodjátok" ki a nasikat és bólust, akkor biztos ki lesz az ő nasi igénye is elégítve, és nem fog zsarolni ezzel.
(A gyümijoghurt és a fagyi képletes példa volt, mert nem tudom, hogy a lisztérzékenységnél mi fér bele a nasi fogalmába.)
Hajrá, drukkolok nektek. :cool:
 

g_andi

Tag
Kedves Andi!

Kitartást, erőt és jó egészséget kívánok kis családodnak!
Aranyosak a gyerekek, megnéztem a fotóidat!

Üdv
Umbra

Kedves Umbra!Köszönöm üzeneted.Remélem jól vagytok.A fotók már nagyon régiek voltak, így frissítettem egy kicsit. Aranyos a kisfiad, és tetszik az a kép rólatok az üzeneteknél.Most mennyi idős a kisfiad?
Szép napokat Nektek!
 

g_andi

Tag
Andi, köszi szépen a beszámolót, jó, is meg nehéz is volt olvasni. Jó azért, mert látszik, hogy nagy az összetartás, nehéz azért, mert látom, hogy milyen nehézségek, lemondások árán tudod ezt megvalósítani.

Most, hogy van már pumpátok, ez azt is jelenti, hogy egy kicsit szabadabban lehet majd a kajával, idővel, nasival "játszadozni". :)
Andika egyre okosabb és ügyesebb lesz, és ezt ki is lehet használni. Beszéld meg vele, hogy a pumpával -ha jól kitapasztaljátok-, akkor két étkezés között is lehet enni, és óvatosan nasizni is, de ebben neki partnernek kell lenni. Az igaz, hogy két étkezés, illetve két inzulinozás között meg kell lennie a 3 órának, de ez nem szentírás. Lehet egy gyömijoghurtért vagy egy fagyiért 1,5-2 órán belül is bólust adni, de ehhez valóban kell a tapasztalat. Ha ezeket elmondod Andikának, és a segítségét kéred, vagyis hogy ebben legyen a partnered, együtt "okoskodjátok" ki a nasikat és bólust, akkor biztos ki lesz az ő nasi igénye is elégítve, és nem fog zsarolni ezzel.
(A gyümijoghurt és a fagyi képletes példa volt, mert nem tudom, hogy a lisztérzékenységnél mi fér bele a nasi fogalmába.)
Hajrá, drukkolok nektek. :cool:

Köszi szépen!
Kezdünk belejönni a pumpázásba, és Andikának is tetszik,hogy pumpás lehet.Még eléggé ingadozóak a cukraink, de már sokat javultak és vannak napok mikor jók.Persze az utóbbi két napban, kétszer is telefonáltak az oviból, hogy mit tegyenek.Egyik nap iszonyú, magas volt a cukra,de telefonon mondtam,hogy míg nem érek az oviba Andika adjon be magának 0.3 E. korrekciót, és mire odabicikliztem, már sokat ment le és ehette az ebédet a bázisba épített bólus inzulinadag mellett.Azért ott még végigellenőriztem mindent a pumpán, kilégtelenítettem inkább még egyszer stb...Délutánra már jó is lett a cukra, és ő is felléphetett az ovis néptáncos évzáró bemutatón, amit nagyon élvezett, és ügyes is volt.Persze tánc előtt még kapott egy túró- rudit, és utána is rögtön mértem, és 4.3-ra etettem, hogy a sok tánc, ugrállás miatt, ne essen le a cukija, és így jók is voltak az értékei.A százalékos alapbázis beállítást, még nem állítok, mert a kezelőorvosunk mondta, hogy még csak a standart bólust használjuk és inkább étkezéssel oldjam meg a mozgás miatti alacsonyabb inzulinigényt.Még az elején így kell kitapasztalnom, hogy mit csinálok jól és miket bakizok, és a hibákból tanulnom kell.Andika szerencsére jól jelzi, ha valami nem stimmel és jó, hogy ilyenbe lehet számítani rá, és az óvónénik is nagyon együttműködőek.Főleg a dadus figyel nagyon a kislányomra, és ha Andika jelzi,hogy szédül, rögtön méretnek cukit vele.Persze itthon Andikán is kijön néha a bolondéria, a sok feszültség és a figyelem kikövetelése miatt, és akkor nehezebb vele.Tegnap például ruhába, pumpástul beleugrott a vízzel teli fürdőkádba... levettem róla a pumpát hamar, megtöröltem,és felvilágosítottam,ha továbbra is ezt csinálja, nem fogad szót, akkor visszaadjuk a pumpát.Erre megszeppent, nem győzött bocsánatot kérni és megbeszéltük,hogy így nem viselkedhet, mert csak akkor lehet pumpája, ha vigyáz rá stb...Szóval ez van, és még rengeteget kell tanulnunk,de úgy érzem képesek vagyunk rá.
 

nojé

Új tag
Sziasztok!

Most regisztráltam a rendszerbe és a segítségeteket szeretném kérni.
Spirit pumpát használok és tartozékot szeretnék rendelni hozzá de sehol nem találom ,hogy hol is tudnám ezt megtenni.Valaki tudna nekem egy honlap címet adni?
Tavaly ősszel kaptam meg a második 4évre a pumpámat esetleg valaki tudna arról mondani valamit hogy hogyan kaphatnék spirit helyett combót?
Ki kell várnom a következő 4évet?

Köszönöm a segítségeteket:)
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Most regisztráltam a rendszerbe és a segítségeteket szeretném kérni.
Spirit pumpát használok és tartozékot szeretnék rendelni hozzá de sehol nem találom ,hogy hol is tudnám ezt megtenni.Valaki tudna nekem egy honlap címet adni?
Tavaly ősszel kaptam meg a második 4évre a pumpámat esetleg valaki tudna arról mondani valamit hogy hogyan kaphatnék spirit helyett combót?
Ki kell várnom a következő 4évet?

Köszönöm a segítségeteket:)

Üdvözlünk a fórumon!

Sajnos a combóra ki kell várnod a következő 4 évet. Szereléket pedig a kezelő orvosoddal kellene megbeszélni. Eddig hol rendelted meg?


http://www.pharma-marketing.hu/Inzulinpumpa-Inzulin-pumpa-Insulin-pumpa.html (Itt több alternatívát is tudnak ajánlani)

Roche (Magyarország) Kft.
Diabétesz Üzletág
H-2040 Budaörs, Edison u. 1
Telefon:06 (23) 446-800
Zöldszám:06 (80) 630-106
06 (80) 200-694
 

gabibaba

Aktív tag
Írtam neked privátban egy elérhetőséget, ahol tudsz kérdezni. Fent látod az Értesítők mellett. (Ha nem kanül vagy szerelék kell.)
 

nojé

Új tag
Köszönöm segítségeteket.Nem szerelékre van szügségem azt természetesen a kezelő orvosommal iratom fel, hanem tok és hasonlók...
 

borka

Őstag
Üdvözlünk a fórumon!

Sajnos a combóra ki kell várnod a következő 4 évet. Szereléket pedig a kezelő orvosoddal kellene megbeszélni. Eddig hol rendelted meg?


http://www.pharma-marketing.hu/Inzulinpumpa-Inzulin-pumpa-Insulin-pumpa.html (Itt több alternatívát is tudnak ajánlani)

Roche (Magyarország) Kft.
Diabétesz Üzletág
H-2040 Budaörs, Edison u. 1
Telefon:06 (23) 446-800
Zöldszám:06 (80) 630-106
06 (80) 200-694

Köszönöm segítségeteket.Nem szerelékre van szügségem azt természetesen a kezelő orvosommal iratom fel, hanem tok és hasonlók...

Mind két címen tudnak ezen a problémádon segíteni.

Ha netán a fürdőzéshez keresel tokot, katt ide az 5. oldalra.
[h=1]újdonságok, masinák[/h]S.
 

nojé

Új tag
Igaz ide nem illő kérdés, de...nem ismerem még ezt az oldalt....hogyan tudnám a nevemet megváltoztatni? Tudom buta kérdés, de valamit nem jól csináltam... :-D
 

borka

Őstag
Igaz ide nem illő kérdés, de...nem ismerem még ezt az oldalt....hogyan tudnám a nevemet megváltoztatni? Tudom buta kérdés, de valamit nem jól csináltam... :-D

Maradj bejelentkezve és írjál privát üzenetet az adminisztrátornak,esetleg felvehed vele a telefonos kapcsolatot is és segít mindenbe.

http://drinfo.hu/forum/tag/nofre.html

Ui:. Találtam egy oldalt ami némi támpontot ad a tartók-tokok terén. http://www.accu-chek.de/produkte/de/insulinpumpentherapie/combo/index.jsp#
 
Sziasztok,

Most szombaton lesz Medtronic-os pumpatalálkozó amire megyünk Rékával, jön esetleg innen valaki. És ha már van valakinek tapasztalata, Réka a 3,5 évével mennyire tudja elfoglalni magát egy ilyenen?

Köszi
 

nagytniki

Új tag
Sziasztok,

Most szombaton lesz Medtronic-os pumpatalálkozó amire megyünk Rékával, jön esetleg innen valaki. És ha már van valakinek tapasztalata, Réka a 3,5 évével mennyire tudja elfoglalni magát egy ilyenen?

Köszi
Szia Kriszta!
Mi is megyünk Janóval, ő is 3,5:) Voltunk tavaly is nagyszerű volt!! Volt meglepi vendég akkor is, méghozzá Halász Jutka néni, aki koncertet is adott!!:)
Szóval ne izgulj, jó lesz, ellesz!!
És jó lenne megismerkedni személyesen is, ha már egy helyen leszünk, egy időben!:)
Hogy talállak meg?
 
Szia Kriszta!
Mi is megyünk Janóval, ő is 3,5:) Voltunk tavaly is nagyszerű volt!! Volt meglepi vendég akkor is, méghozzá Halász Jutka néni, aki koncertet is adott!!:)
Szóval ne izgulj, jó lesz, ellesz!!
És jó lenne megismerkedni személyesen is, ha már egy helyen leszünk, egy időben!:)
Hogy talállak meg?

Szia Niki,

Mindenképpen jó lenne találkozni, de remélem azért olyan nagyon sokan nem leszünk, hogy ne találjuk meg egymást :D Talán a fotó alapján én felismerlek Titeket, mi meg Rékával ketten megyünk csak, én barna haj, kék szem, Réka szőke haj, zöld szem (nem is tudom kitől örökölte a szőke haját :) ) és kék Medtronic-os pumpa lóg az oldalán :D

Akkor holnap találkozunk!!!
 
Nekünk "szuper", Réka, 3/4 óra után közölte, hogy menjünk, ez uncsi és a többi... szóval mi hazajöttünk, mert én is úgy gondoltam, hogy nem egy 3,5 évesnek való, hogy 1 órát végigüljön és előadásokat hallgasson. Biztos az én nevelésemmel van baj...
Jövőre okosabb leszek és egyedül megyek :)
Azt sajnálom, hogy Nikivel nem tudtunk beszélgetni :( remélem ezt is be tudjuk pótolni valamikor.
 

SWaky

Új tag
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. A feleségem Accu-chek inzulimpumpát használ. Jövő héten lejár a 4 év. Épp most vettük észre. Erről semmilyen papírt nem kapott, ami érdekes. De ez most mellékes.
Ami fontosabb lenne nekünk (mivel nem nagyon van most több százezer forintunk), hogy 2 év garanciába cserélték a gépét, tehát az elvileg bírná még 2 évig. Mit lehet ilyenkor tenni?
Eleve az is kérdés, hogy mit kell tenni, ha lejár a 4 év?

Válaszotokat előre is köszönöm,
SWaky
 
Oldal tetejére