Insulinpumpa

tímeácska

Őstag
Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. A feleségem Accu-chek inzulimpumpát használ. Jövő héten lejár a 4 év. Épp most vettük észre. Erről semmilyen papírt nem kapott, ami érdekes. De ez most mellékes.
Ami fontosabb lenne nekünk (mivel nem nagyon van most több százezer forintunk), hogy 2 év garanciába cserélték a gépét, tehát az elvileg bírná még 2 évig. Mit lehet ilyenkor tenni?
Eleve az is kérdés, hogy mit kell tenni, ha lejár a 4 év?

Válaszotokat előre is köszönöm,
SWaky

Szia!
Ha csak a 4 év járt le, nincs semmi gond, a pumpa 6 év, vagyis 2200 napra van időzítve, utána megáll, használhatatlan lesz. Meg kell nézni, hogy hány nap van még a pumpában!
Ízt írod, hogy 2 évig még bírja a gép. Ez azt jelenti, hogy még több, mint 700 nap van a pumpában? Mert akkor egyszerűen csak tovább használja a feleséged a készüléket!
Általában a Roche küld egy emlékeztetőt, hogy lejár a 4 év, de kisfiamnak sem küldtek (Neki már tavaly lejárt a 4 év kihordási ideje).
Amennyiben nem akartok most új készüléket kiíratni, akkor az eddig megszokott módon használja tovább, és írassa fel a szerelékeket! A szerelékeket továbbra is felírhatja az orvosa!
Kicsit bővebben kifejtenéd, hogy mit jelent az, hogy 2 év garanciába cserélték a készüléket? Nem teljesen világos nekem!
Üdv.: Timi
 

tímeácska

Őstag
Az, hogy a 4 év lejárt, csak annyit jelent, hogy a garanciaideje - és a kihordási ideje járt le! Magyarul, már nem lesz garanciális, tehát, ha meghibásodik, nem cserélik. A kihordási idő annyit tesz, hogy ha lejárt a 4 év, lehet újat felíratni - ha akartok!
 

tímeácska

Őstag
Még egy lényeges dolog: ha az első pumpája, amit 4 éve kapott, meghibásodott, de kicserélték teljesen újra, akkor is az első pumpától számítják a 4 év garanciát! Tehát, ha a harmadik évben meghibásodik, és újra cserélik, nem hosszabbodik újabb 4 évvel a garancia! Akkor is már csak 1 év garancia marad! Hiszen, nem cserélhetik a végtelenségig... Ugyanis, a 2200 nap is azért van beállítva a pumpában (Spirit), mert általában ennyi ideig működik egy pumpa megbízhatóan, utána jelentkezhetnek már a használat miatt problémák - legalábbis, ezzel magyarázzák az időzítést, és a 4 év garanciát a Rochenál!
Az új pumpájuk, a Combo, már nem időzített. Addig működik, amíg bír, nincs a 2200 napos időkorlát. De természetesen erre a készülékre is 4 év garancia van. Aztán ha elromlik, vehetsz másikat...
 

poe

Őstag
A négy év garanciának a készülék amortizációján túé az lehet az oka, hogy ennyi a kihordási idő és gondolom, hogy a TB csak ezzel a feltétellel támogatta (valószínűleg nem csak itthon, hanem külföldön is). Engem a Medtronic úgy tájékoztatott, hogy a pumpa működik tovább,szereléket is írathatok, vásárolhatok tőlük, de ha valami gáz van, elromlik a pumpa, nem segítenek.
 

tímeácska

Őstag
Gondolkodtam, hogy leírjam-e a múlthét szerdai (forgatásos) esetünket Máté pumpájával... De aztán úgy döntöttem, miért is ne?
Szóval... Reggel készülődtünk Budapestre, a forgatásra. Máté pumpája (Combo) elkezdett eszeveszettül csipogni: E7 - elektronikai hiba - tegyen be elemet. Kissé furcsán néztem a pumpára, mert előtte kb. 1 héttel cseréltünk elemet, és ha az elem lemerülőben van, nem mindjárt ezzel a jelzéssel tudatja, hogy elemet kell lassan cserélni. De ha már lemerült, sem ezt szokta kiírni! Gyorsan kicseréltük az elemet, újból eszeveszett csipogás, ugyanezzel a hibaüzenettel! Leokézni sem lehetett, elhallgattatni sem lehetett sehogy, csak, ha az elemet kivettük. Elővettem egy teljesen új csomagolásból elemet, ellenőriztem, hogy jól állítottam be az elem típusát - alkáli vagy lítium elemet raktam-e be. Minden stimmelt, de újból elektronikai hiba, tegyen be elemet...
Mindegy, igyekeznünk kellett, így gyorsan kicseréltem Máté pumpáját az enyémre - még mikor elkezdte Máté használni a Combot, a saját bázisomat is beállítottam az ő pumpáján, és az én pumpámon is Máté bázisát, hátha... Így tényleg csak át kellett dugni a pumpát Mátéra.
Máté pumpáját pedig betettem a táskámba, hogy majd Pesten veszek másik elemet (előtte arra az egy kieső órára adtam be inzulint magamnak). Megérkeztünk Városligetbe, Mankával összefutottunk, majd megpróbáltam egy másik elemet betenni a Comboba: ugyan azt írta ki, mint addig... Na, kértem kölcsön Mátétól inzulint :)D), tudom, nem a leghigiénikusabb megoldás, de a cél szentesítette az eszközt... :)
Később vettem újabb elemet, semmi változás... Ekkor már sejtettük, hogy itt nem az elemekkel van a galiba! A Spiritben levő elemmel a Spirit tökéletesen működött, a Combo hibát jelzett! Na, próbáltam a Roche-t utolérni (a koordináorunkat), de nem jártam sikerrel. Míg haza nem értünk, óránként adtam be a Mátén levő pumpából magamnak inzulint. Semmi gond nem volt, 12-ig kúszott fel a cukim, de ezt adott helyzetben tökéletesnek értékeltem!
Hazaértünk, és elővettem Máté régi Spiritjét, az szuperül működött azzal az elemmel is, amivel a Combo vacakolt!
Másnap sem sikerült elérni a koordinátorunkat, de nem is aggódtam már miatta, hiszen Mátén is, és rajtam is tökéletesen működő pumpák voltak. Aztán harmadnap újabb próbát csináltam: a más addig is kipróbált elemet visszatettem a Comboba, és azóta is szépen működik! Nem tudom, hol lehetett a galiba, de most még rajtam van a Combo, tesztelem. A Spititet mint tartalékot pedig viszem magammal mindenhova, ha valami galiba lenne a Comboval, azonnal ki tudjam cserélni a másik pumpára. Mátéra meg nem akartam visszatenni a Combot, ha a suliban csinálná megint a hibaüzenet küldést, a tanárok infarktust kapnának!
Szóval, most van 3 tökéletesen működő pumpánk. De még mindig nem értem, mi lehetett a Combo baja, mert nem jövök rá, hogy esetleg én hibáztam-e! De szerintem nem!
Nektek mi a véleményetek? Mindenképpen beszélek majd a Roche-sal, ha kicsit nyugisabb napjaink lesznek, meg mostanában alig volunk itthon, jövés-menés van... Véleményetek szerint mennyire megbízható így ez a pumpa, ezek után???
 

christina

Őstag
Gondolkodtam, hogy leírjam-e a múlthét szerdai (forgatásos) esetünket Máté pumpájával... De aztán úgy döntöttem, miért is ne?
Szóval... Reggel készülődtünk Budapestre, a forgatásra. Máté pumpája (Combo) elkezdett eszeveszettül csipogni: E7 - elektronikai hiba - tegyen be elemet. Kissé furcsán néztem a pumpára, mert előtte kb. 1 héttel cseréltünk elemet, és ha az elem lemerülőben van, nem mindjárt ezzel a jelzéssel tudatja, hogy elemet kell lassan cserélni. De ha már lemerült, sem ezt szokta kiírni! Gyorsan kicseréltük az elemet, újból eszeveszett csipogás, ugyanezzel a hibaüzenettel! Leokézni sem lehetett, elhallgattatni sem lehetett sehogy, csak, ha az elemet kivettük. Elővettem egy teljesen új csomagolásból elemet, ellenőriztem, hogy jól állítottam be az elem típusát - alkáli vagy lítium elemet raktam-e be. Minden stimmelt, de újból elektronikai hiba, tegyen be elemet...
Mindegy, igyekeznünk kellett, így gyorsan kicseréltem Máté pumpáját az enyémre - még mikor elkezdte Máté használni a Combot, a saját bázisomat is beállítottam az ő pumpáján, és az én pumpámon is Máté bázisát, hátha... Így tényleg csak át kellett dugni a pumpát Mátéra.
Máté pumpáját pedig betettem a táskámba, hogy majd Pesten veszek másik elemet (előtte arra az egy kieső órára adtam be inzulint magamnak). Megérkeztünk Városligetbe, Mankával összefutottunk, majd megpróbáltam egy másik elemet betenni a Comboba: ugyan azt írta ki, mint addig... Na, kértem kölcsön Mátétól inzulint :)D), tudom, nem a leghigiénikusabb megoldás, de a cél szentesítette az eszközt... :)
Később vettem újabb elemet, semmi változás... Ekkor már sejtettük, hogy itt nem az elemekkel van a galiba! A Spiritben levő elemmel a Spirit tökéletesen működött, a Combo hibát jelzett! Na, próbáltam a Roche-t utolérni (a koordináorunkat), de nem jártam sikerrel. Míg haza nem értünk, óránként adtam be a Mátén levő pumpából magamnak inzulint. Semmi gond nem volt, 12-ig kúszott fel a cukim, de ezt adott helyzetben tökéletesnek értékeltem!
Hazaértünk, és elővettem Máté régi Spiritjét, az szuperül működött azzal az elemmel is, amivel a Combo vacakolt!
Másnap sem sikerült elérni a koordinátorunkat, de nem is aggódtam már miatta, hiszen Mátén is, és rajtam is tökéletesen működő pumpák voltak. Aztán harmadnap újabb próbát csináltam: a más addig is kipróbált elemet visszatettem a Comboba, és azóta is szépen működik! Nem tudom, hol lehetett a galiba, de most még rajtam van a Combo, tesztelem. A Spititet mint tartalékot pedig viszem magammal mindenhova, ha valami galiba lenne a Comboval, azonnal ki tudjam cserélni a másik pumpára. Mátéra meg nem akartam visszatenni a Combot, ha a suliban csinálná megint a hibaüzenet küldést, a tanárok infarktust kapnának!
Szóval, most van 3 tökéletesen működő pumpánk. De még mindig nem értem, mi lehetett a Combo baja, mert nem jövök rá, hogy esetleg én hibáztam-e! De szerintem nem!
Nektek mi a véleményetek? Mindenképpen beszélek majd a Roche-sal, ha kicsit nyugisabb napjaink lesznek, meg mostanában alig volunk itthon, jövés-menés van... Véleményetek szerint mennyire megbízható így ez a pumpa, ezek után???

:o Hát ez elég fura. Mivel a Spirit működik ugyanazzal az elemmel, még rád sem tudom kenni a dolgot te kis elemleszívó. :rohog: Amúgy ez alap, hogy ennyi elemmel mászkálsz? (gondolom nem véletlen;))
Viccet félretéve nekem fogalmam sincs, hogy mi lehetett ez. Azért érdekel, hogy a cégtől mit fognak mondani.

Más: hallottál már olyat, hogy a távirányító automatikusan magától bólust ad be?:o
 

tímeácska

Őstag
:o Hát ez elég fura. Mivel a Spirit működik ugyanazzal az elemmel, még rád sem tudom kenni a dolgot te kis elemleszívó. :rohog: Amúgy ez alap, hogy ennyi elemmel mászkálsz? (gondolom nem véletlen;))
Viccet félretéve nekem fogalmam sincs, hogy mi lehetett ez. Azért érdekel, hogy a cégtől mit fognak mondani.

Igen,már az én fejemben is megfordult, hogy hátha már megint én... :D Pár hónapja az én Spiritemet vitték el, elemestől bevizsgálni... Nem indult el egyik elemmel sem... Akkor ott valami megjegyzést tettek az elemekre: az én elemeimmel semelyik pumpa nem működött, de más elemekkel tökéletesen működött a pumpám. Ja, és 4 különböző típusú elemet küldtem el, mind a 4-et más-más boltban vásároltam, 1 nap alatt... :cool:
 

tímeácska

Őstag
Más: hallottál már olyat, hogy a távirányító automatikusan magától bólust ad be?:o

Nem, még soha! És nem is tapasztaltunk ilyet Máté Comboján! Ha nem nyomod meg, hogy adagolás, akkor bizony nem adagol... A véletlenszerű beadás pedig kizárt, mert lehetetlen, hogy pontosan azokat, abban a sorrendben, és annyiszor nyomja meg valaki, hogy inzulint tudjon beadni!
Gergőnek mikor lesz aktuális az új pumpa?
 

christina

Őstag
Nem, még soha! És nem is tapasztaltunk ilyet Máté Comboján! Ha nem nyomod meg, hogy adagolás, akkor bizony nem adagol... A véletlenszerű beadás pedig kizárt, mert lehetetlen, hogy pontosan azokat, abban a sorrendben, és annyiszor nyomja meg valaki, hogy inzulint tudjon beadni!
Gergőnek mikor lesz aktuális az új pumpa?

Idén novemberben.
 

tímeácska

Őstag
Idén novemberben.

Akkor kapta a pumpát Gergő, vagy a próbaidő leteltét is beleszámoltad már?
Pumpa újraigénylésnél tőlünk kérték az OEP határozatot, mert az azon levő dátum lejárta a hivatalos. Mondjuk, nekünk csak azért kellett bevinni - azt hiszem -, mert közben orvost váltottunk, és így bizonyosodhatott meg az új orvosunk, hogy valóban lejárt a 4 év kihordási idő, és felírhatja a következő pumpát.
 

christina

Őstag
Akkor kapta a pumpát Gergő, vagy a próbaidő leteltét is beleszámoltad már?
Pumpa újraigénylésnél tőlünk kérték az OEP határozatot, mert az azon levő dátum lejárta a hivatalos. Mondjuk, nekünk csak azért kellett bevinni - azt hiszem -, mert közben orvost váltottunk, és így bizonyosodhatott meg az új orvosunk, hogy valóban lejárt a 4 év kihordási idő, és felírhatja a következő pumpát.

B@sszus! Azt hiszem akkor kaptuk meg próbaidőre.:( Erre nem gondoltam, köszi. Pedig már beleéltem magam. Hazamegyek megnézem.
 

g_andi

Tag
Gondolkodtam, hogy leírjam-e a múlthét szerdai (forgatásos) esetünket Máté pumpájával... De aztán úgy döntöttem, miért is ne?
Szóval... Reggel készülődtünk Budapestre, a forgatásra. Máté pumpája (Combo) elkezdett eszeveszettül csipogni: E7 - elektronikai hiba - tegyen be elemet. Kissé furcsán néztem a pumpára, mert előtte kb. 1 héttel cseréltünk elemet, és ha az elem lemerülőben van, nem mindjárt ezzel a jelzéssel tudatja, hogy elemet kell lassan cserélni. De ha már lemerült, sem ezt szokta kiírni! Gyorsan kicseréltük az elemet, újból eszeveszett csipogás, ugyanezzel a hibaüzenettel! Leokézni sem lehetett, elhallgattatni sem lehetett sehogy, csak, ha az elemet kivettük. Elővettem egy teljesen új csomagolásból elemet, ellenőriztem, hogy jól állítottam be az elem típusát - alkáli vagy lítium elemet raktam-e be. Minden stimmelt, de újból elektronikai hiba, tegyen be elemet...
Mindegy, igyekeznünk kellett, így gyorsan kicseréltem Máté pumpáját az enyémre - még mikor elkezdte Máté használni a Combot, a saját bázisomat is beállítottam az ő pumpáján, és az én pumpámon is Máté bázisát, hátha... Így tényleg csak át kellett dugni a pumpát Mátéra.
Máté pumpáját pedig betettem a táskámba, hogy majd Pesten veszek másik elemet (előtte arra az egy kieső órára adtam be inzulint magamnak). Megérkeztünk Városligetbe, Mankával összefutottunk, majd megpróbáltam egy másik elemet betenni a Comboba: ugyan azt írta ki, mint addig... Na, kértem kölcsön Mátétól inzulint :)D), tudom, nem a leghigiénikusabb megoldás, de a cél szentesítette az eszközt... :)
Később vettem újabb elemet, semmi változás... Ekkor már sejtettük, hogy itt nem az elemekkel van a galiba! A Spiritben levő elemmel a Spirit tökéletesen működött, a Combo hibát jelzett! Na, próbáltam a Roche-t utolérni (a koordináorunkat), de nem jártam sikerrel. Míg haza nem értünk, óránként adtam be a Mátén levő pumpából magamnak inzulint. Semmi gond nem volt, 12-ig kúszott fel a cukim, de ezt adott helyzetben tökéletesnek értékeltem!
Hazaértünk, és elővettem Máté régi Spiritjét, az szuperül működött azzal az elemmel is, amivel a Combo vacakolt!
Másnap sem sikerült elérni a koordinátorunkat, de nem is aggódtam már miatta, hiszen Mátén is, és rajtam is tökéletesen működő pumpák voltak. Aztán harmadnap újabb próbát csináltam: a más addig is kipróbált elemet visszatettem a Comboba, és azóta is szépen működik! Nem tudom, hol lehetett a galiba, de most még rajtam van a Combo, tesztelem. A Spititet mint tartalékot pedig viszem magammal mindenhova, ha valami galiba lenne a Comboval, azonnal ki tudjam cserélni a másik pumpára. Mátéra meg nem akartam visszatenni a Combot, ha a suliban csinálná megint a hibaüzenet küldést, a tanárok infarktust kapnának!
Szóval, most van 3 tökéletesen működő pumpánk. De még mindig nem értem, mi lehetett a Combo baja, mert nem jövök rá, hogy esetleg én hibáztam-e! De szerintem nem!
Nektek mi a véleményetek? Mindenképpen beszélek majd a Roche-sal, ha kicsit nyugisabb napjaink lesznek, meg mostanában alig volunk itthon, jövés-menés van... Véleményetek szerint mennyire megbízható így ez a pumpa, ezek után???
Kedves Timeácska!

Képzeld pont ma én is így jártam.Andikával éppen a buszmegállóba tartottunk, mert ő kisért engem orvoshoz, mikor eszeveszett csipogás.Sietnünk kellett a buszra, és nem is tudtam mit kezdeni ezzel a hibaüzenettel, mert a pumpa semmire nem reagált.A buszmegállóba hamar kicseréltem az elemet,bár én is a múlt héten cseréltem, és nekünk szerencsére utána rendesen működött. Még szerencse, hogy vittem a kis "szerelékes zsákunkba" plusz elemeket és hogy Andikát nem oviba vittem,mert az eléggé problémás lett volna.Persze mivel reggel jó idő volt, az esőkabátját nem vittük el, így szegénykém eléggé ázott -fázott, míg a doktornő után elvittük megjavítani a fogszabályzóját.Persze a kabát máskor mindig nálunk volt, de most, hogy igazán szükség volt rá otthon maradt.Remélem nem fázik meg a kisasszony miattam.No de még egy dolog, hogy tudnánk kijönni abból az állapotból, hogy hypo után 6-7 órára jön a somogyi hatás, majd másnap mikor az véget ér hirtelen zuhanni kezd megint a cukra,És ha nem mérem gyakran a cukiját ismét kezdődik ez előröl én meg szidom magamat, hogy miért nem tudok ezen segíteni.Valamit rosszul csinálhatok, mert azt mondták, hogy pumpával ki lehetne küszöbölni ezeket az ingadozásokat.Nektek mik a tapasztalaitok, hogyan csinálhatnám jobban?
 

matiz

Új tag
Szia!
Én 4 évig szenvedtem ettől pumpával, doki persze semmit, oldjam meg...
Már tök fáradt voltam, mert mindig máskor és máskor hipoztam, lehetetlen volt követni, azt utána meg magas.
Elegem lett és fogtam az összes bolusból levettem 0.5-t, kívéve az éjjelit, mert akkor sosem volt alacsony.
Na most napközben jó és ált. reggel hipozok.
Néha már úgy tűnik, mintha nagykönyvben lenne megírva és ha le kell hogy essen, akkor mindegy mit csinálok leesik. :) Pedig eszem rá szőlőcukit, reggelizem 1h nyújtott bázissal és 11-kor mit mérek? 2.6
 

tímeácska

Őstag
Tessék mondani, akkor hogy lehet, hogy a Spirit-emben (állítólag teljesen új volt) első bekapcsoláskor 1600 nap volt a hátralevő idő, most pedig 1119 nap???
Ez - akárhogy számolom - sehogy sem jön ki 6 évre, maximum a 4 év + még a 3 hónap próbaidő!

Hát, lehetséges, hogy az "újabb" Spiritekben már nem 2200 nap van beütemezve... De jó, hogy írtad, erre feltétlen rákérdezek majd!
 

tímeácska

Őstag
Szia!

És volt valami újdonságról szó?
Már ami a régieket illeti.

Őőőő... Ezt most nem igazán értem... Kinek írtad? :D
Ha annál az üzenetnél, amire válaszolni akarsz, vagy hozzászólnál, van egy "válasz idézettel" felírat, ha arra kattintasz, akkor beidézi azt a szöveget, amire válaszolnál! Így egyértelmű lenne, kinek és mire válaszolsz!
De, hogy válaszoljak, semmi újdonság... Minden a régiek szerint! :D:D;):cool::)
 

szegho

Új tag
Sziasztok!

Andinak hívnak és 28éve vagyok I.diabos.Január óta preamedikációs gondozás miatt lettem pumpás.Ha minden CH-t betartok-gondolok itt a kis melléevészetekre-akkor mondhatom,hogy sikerül a cukkent 8 alatt tartanom.Persze ez azért óriási erőfeszítés,hisz tudjátok..:(
A közel 6hónapos használat alatt tapasztaltam az utóbbi 3héten belül 2x kanüldugulást a hasamon belüli kanülben vagy vmilyen felszívódász zavart??Igazából nem is tudom pontosan hisz csak a végeredményeket látom: kaja után 11,5-...12,7..korrekció+litervíz...16,5.korrekció....18,0 áááá szerelékcsere.Persze idő mire tudatosul bennem,hogy nem CH-Inzulin hiba.
A legutóbbi hasonszőrű őrület:23h 5,4......6h:19,0 ????!!!szerelékcsere+minden előírt!
A kérdésem az lenne,hogy tapasztaltatok-e Ti is hasonlóka?
Esetleg lehet,hogy a szerelék "fajtahibája" okozhatja?? 45,90fokos?
Kanül helyének a hibája?
Vagy esetleg simán igy jártam??
3naponta cserélem,mindig másik helyre szúrom,minimum 5-6cm-re az előzőtől,lezárom fürdésnél.
Rettentően bosszantó,mi több idegesítő a fél napig tartó korrigálás ráadásul zöld utunk van a bébikéhez..!
MOst akkor kb.attól kéne rettegjek terhesen majd,hogy mikor dugul be a hasamon belül a kanülöm??

Átolvastam a babázhatok topicot és rengetek sok infót kaptam belőle,köszönöm.
Andi
 

pumpás

Őstag
Medtronicosok Figyelem!!!



Eladó:10doboz szerelék MMT-397 szerelék 5000 Huf plusz posta/Doboz.

Eladó:Mini Link REAL-Time Transmitter MMT-7707WW . Keveset használt Max 10x.


Érdeklödni :36 70 6306941

Ezek megmaradtak mivel letettem a pumpát.csak ezért adnám el.
 
Oldal tetejére