Insulinpumpa

gabibaba

Aktív tag
A legutóbbi hasonszőrű őrület:23h 5,4......6h:19,0 ????!!!szerelékcsere+minden előírt!
A kérdésem az lenne,hogy tapasztaltatok-e Ti is hasonlóka?
Szia! A fiam is fél éve pumpás, és neki nagyon sokat kellett változtatni az éjszakai bázisán, mert 2-3 között nagyon gyorsan és sokszor hipozott. Kellene mérned éjszaka szerintem egy párszor.
 

orsika

Új tag
Szia. Titok, hogy miért? Én is gondolkodom... Most fog lejárni a 4 év, és szültem két babát pumpával... Viszont anyagilag nehezen bírom , és a pumpával sem jobbak a cukraim... Eddigi legjobb HgA1c-m 7.0 volt, és a mostani is 8. Ezt pennel is elérem... :(((
 

szegho

Új tag
Szia! A fiam is fél éve pumpás, és neki nagyon sokat kellett változtatni az éjszakai bázisán, mert 2-3 között nagyon gyorsan és sokszor hipozott. Kellene mérned éjszaka szerintem egy párszor.

Szia
az éccakával nincs gond-azon a napon 23:20kor még ettam 20g lassút,-és beleméréseknél sincs hypom.Inkább valami szerelék problémára gondolnék...csak kár,hogy mindig utólag okos az ember.. :(
 
Sziasztok,

Nem tudjátok mi van mostanság a levegőben? Péntek óta Rékának reggeltől ebédig szuperek a cukrai, nincs hypo, 4,5-5,7 között mértem, ebéd után viszont úgy elszállt minden nap, ma is, 20,2 volt, nem értem rendesen cseréljük a kanült, inzulint is cseréltem, folyamatosan mérem, korrigálom neki és nem kap semmi olyat ebédre, amit eddig ne evett volna, szóval ki van számolva neki minden, nem értem...
És azt már meg sem merem kérdezni, hogy lesz olyan, hogy éjjel 3-kor már nem kell mérni neki és beáll annyira a cukra, hogy nem kell ezen aggódni és végre egy éjszakát aludhatnánk? ...vagy ne álmodozzak...
 
...ja és mi is beadtuk a méltányossági kérelmet az OEP-hez a plussz tesztcsíkra, bár nekünk a dr.nő csak plussz 1 dobozt írt fel, remélem mihamarabb megkapjuk, mert ebben a hónapban már a második + dobozt kell vennem :(
 

umbra08

Aktív tag
Sziasztok,

Nem tudjátok mi van mostanság a levegőben? Péntek óta Rékának reggeltől ebédig szuperek a cukrai, nincs hypo, 4,5-5,7 között mértem, ebéd után viszont úgy elszállt minden nap, ma is, 20,2 volt, nem értem rendesen cseréljük a kanült, inzulint is cseréltem, folyamatosan mérem, korrigálom neki és nem kap semmi olyat ebédre, amit eddig ne evett volna, szóval ki van számolva neki minden, nem értem...
És azt már meg sem merem kérdezni, hogy lesz olyan, hogy éjjel 3-kor már nem kell mérni neki és beáll annyira a cukra, hogy nem kell ezen aggódni és végre egy éjszakát aludhatnánk? ...vagy ne álmodozzak...

Szia Kriszta, nem tudom, hogy felétek mi van a levegőben :) , de sajnos felénk technikai problémák (szerintem).
Az elmúlt 4-5 nap termése: 22,5 ; 19,9 ; 18-as cukrok, de 15-16-os minden nap van.
Kipróbáltuk, hogy csipő tájékra tesszük hátul a feneke fölé, de nem jött be. Elgörbül a tű utolsó 2 mm-e. Beadjuk a korrekciót és mintha hatástalan lenne. Kicseréljük a szereléket, majd megoldódik. Az elmúlt időben volt, hogy naponta kellett cserélni. Egyszerűen nem kap inzulint, mert elgörbül a tű.
Felhagyunk ezzel a csípő tájékkal (pedig öltözés szempontjából kényelmes volt. Most a popsiba tesszük. Meglátjuk.
Borzasztó értékeink vannak.

Tűt, amit kihúzol szerelékcserekor meg szoktad nézni alaposan? Esetleg nem ferdül el nektek is?
Nálatok esetleg ez a hirtelen nagy meleg ilyet hozhat ki Rékánál? Nem tudom, de remélem hamarosan rájöttök a magas cukik okára.
 
Szia Kriszta, nem tudom, hogy felétek mi van a levegőben :) , de sajnos felénk technikai problémák (szerintem).
Az elmúlt 4-5 nap termése: 22,5 ; 19,9 ; 18-as cukrok, de 15-16-os minden nap van.
Kipróbáltuk, hogy csipő tájékra tesszük hátul a feneke fölé, de nem jött be. Elgörbül a tű utolsó 2 mm-e. Beadjuk a korrekciót és mintha hatástalan lenne. Kicseréljük a szereléket, majd megoldódik. Az elmúlt időben volt, hogy naponta kellett cserélni. Egyszerűen nem kap inzulint, mert elgörbül a tű.
Felhagyunk ezzel a csípő tájékkal (pedig öltözés szempontjából kényelmes volt. Most a popsiba tesszük. Meglátjuk.
Borzasztó értékeink vannak.

Tűt, amit kihúzol szerelékcserekor meg szoktad nézni alaposan? Esetleg nem ferdül el nektek is?
Nálatok esetleg ez a hirtelen nagy meleg ilyet hozhat ki Rékánál? Nem tudom, de remélem hamarosan rájöttök a magas cukik okára.

Igen meg szoktam nézni a tűt, de semmi extrát nem látok rajta, ma eddig lekopogom eddig egyenletes, 8-10 között volt a cukra, ami persze nem annyira jó, de legalább nem ugrik föl olyan rettenetesen, aztán meg a korrekcióval nem esik le 3,6ra. A meleg eddig mindig levitte a cukrát Rékának, ezért is nem értettem ezt az egészet. Pedig ma az oviban fürdőzés is volt, van medence, persze úgy oldottuk meg, hogy bementem arra az időre, amíg levettem a pumpát, hogy ő se maradjon ki ebből az élményből, és nem szállt el a cukra, úgyhogy jó volt. És az élmény is, nagyon élvezte Réka a pancsizást, csak szegényeknek egy negyed óránál többet nem hagytak, mert sok a csoport és ez volt az első fürdőzős nap, ahogy elnéztem még az óvónénik se tudták mit csináljanak. Na mire júliustól összevont csoportok lesznek és mi már nem megyünk biztos belerázódnak... :)
 
Gyöngyös76

Szia Kriszta, nem tudom, hogy felétek mi van a levegőben :) , de sajnos felénk technikai problémák (szerintem).
Az elmúlt 4-5 nap termése: 22,5 ; 19,9 ; 18-as cukrok, de 15-16-os minden nap van.
Kipróbáltuk, hogy csipő tájékra tesszük hátul a feneke fölé, de nem jött be. Elgörbül a tű utolsó 2 mm-e. Beadjuk a korrekciót és mintha hatástalan lenne. Kicseréljük a szereléket, majd megoldódik. Az elmúlt időben volt, hogy naponta kellett cserélni. Egyszerűen nem kap inzulint, mert elgörbül a tű.
Felhagyunk ezzel a csípő tájékkal (pedig öltözés szempontjából kényelmes volt. Most a popsiba tesszük. Meglátjuk.
Borzasztó értékeink vannak.

Tűt, amit kihúzol szerelékcserekor meg szoktad nézni alaposan? Esetleg nem ferdül el nektek is?
Nálatok esetleg ez a hirtelen nagy meleg ilyet hozhat ki Rékánál? Nem tudom, de remélem hamarosan rájöttök a magas cukik okára.

Sziasztok!

Pont ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. 10 éves fiam május 14 óta pumpás. Mostanság elég szép eredményeket produkálunk, remélem, nem kiabálom el. Viszont amikor Csongor eltolná egy kicsit a kanülcserét, 3 napra a 2 helyett, az tutira nem megy. Reggel szokott kanült cserélni, de ha elfelejti, akkor vacsinál bizony 12-13 szokott lenni a cukra. Ilyenkor, ha megnézem a régi kanült (8 mm-es) a végén kb. 2-3 mm-re be van hajolva úgy 60-70°-ot, mint amikor körömmel behajtok valamit. Ja, és pocakba szúr, köldök vonalban. Szerintetek ez a sok mozgástól van, vagy tényleg csak 2 napot bír gyerkőcökben a kanül? Kinek van hasonló tapasztalata?

Köszi. Gyöngyi
 
Gyöngyös76

Gondolkodtam, hogy leírjam-e a múlthét szerdai (forgatásos) esetünket Máté pumpájával... De aztán úgy döntöttem, miért is ne?
Szóval... Reggel készülődtünk Budapestre, a forgatásra. Máté pumpája (Combo) elkezdett eszeveszettül csipogni: E7 - elektronikai hiba - tegyen be elemet. Kissé furcsán néztem a pumpára, mert előtte kb. 1 héttel cseréltünk elemet, és ha az elem lemerülőben van, nem mindjárt ezzel a jelzéssel tudatja, hogy elemet kell lassan cserélni. De ha már lemerült, sem ezt szokta kiírni! Gyorsan kicseréltük az elemet, újból eszeveszett csipogás, ugyanezzel a hibaüzenettel! Leokézni sem lehetett, elhallgattatni sem lehetett sehogy, csak, ha az elemet kivettük. Elővettem egy teljesen új csomagolásból elemet, ellenőriztem, hogy jól állítottam be az elem típusát - alkáli vagy lítium elemet raktam-e be. Minden stimmelt, de újból elektronikai hiba, tegyen be elemet...
Mindegy, igyekeznünk kellett, így gyorsan kicseréltem Máté pumpáját az enyémre - még mikor elkezdte Máté használni a Combot, a saját bázisomat is beállítottam az ő pumpáján, és az én pumpámon is Máté bázisát, hátha... Így tényleg csak át kellett dugni a pumpát Mátéra.
Máté pumpáját pedig betettem a táskámba, hogy majd Pesten veszek másik elemet (előtte arra az egy kieső órára adtam be inzulint magamnak). Megérkeztünk Városligetbe, Mankával összefutottunk, majd megpróbáltam egy másik elemet betenni a Comboba: ugyan azt írta ki, mint addig... Na, kértem kölcsön Mátétól inzulint :)D), tudom, nem a leghigiénikusabb megoldás, de a cél szentesítette az eszközt... :)
Később vettem újabb elemet, semmi változás... Ekkor már sejtettük, hogy itt nem az elemekkel van a galiba! A Spiritben levő elemmel a Spirit tökéletesen működött, a Combo hibát jelzett! Na, próbáltam a Roche-t utolérni (a koordináorunkat), de nem jártam sikerrel. Míg haza nem értünk, óránként adtam be a Mátén levő pumpából magamnak inzulint. Semmi gond nem volt, 12-ig kúszott fel a cukim, de ezt adott helyzetben tökéletesnek értékeltem!
Hazaértünk, és elővettem Máté régi Spiritjét, az szuperül működött azzal az elemmel is, amivel a Combo vacakolt!
Másnap sem sikerült elérni a koordinátorunkat, de nem is aggódtam már miatta, hiszen Mátén is, és rajtam is tökéletesen működő pumpák voltak. Aztán harmadnap újabb próbát csináltam: a más addig is kipróbált elemet visszatettem a Comboba, és azóta is szépen működik! Nem tudom, hol lehetett a galiba, de most még rajtam van a Combo, tesztelem. A Spititet mint tartalékot pedig viszem magammal mindenhova, ha valami galiba lenne a Comboval, azonnal ki tudjam cserélni a másik pumpára. Mátéra meg nem akartam visszatenni a Combot, ha a suliban csinálná megint a hibaüzenet küldést, a tanárok infarktust kapnának!
Szóval, most van 3 tökéletesen működő pumpánk. De még mindig nem értem, mi lehetett a Combo baja, mert nem jövök rá, hogy esetleg én hibáztam-e! De szerintem nem!
Nektek mi a véleményetek? Mindenképpen beszélek majd a Roche-sal, ha kicsit nyugisabb napjaink lesznek, meg mostanában alig volunk itthon, jövés-menés van... Véleményetek szerint mennyire megbízható így ez a pumpa, ezek után???

Szia Tímeácska!
Mi hetente cseréljük az elemet a Combo pumpában. Vagyis ami az eredeti csomagban volt, az 3 hetet bírt. Azóta a "rózsaszín nyuszis" elemet használjuk és nagyjából 1 hetet bír. Azt gondoltam, hogy ez normális, lévén még csak május közepe óta van pumpánk.
Kinek mi a tapasztalata az elemekkel? Mit javasoltok?

Köszönöm szépen!
Gyöngyi
 

christina

Őstag
Sziasztok!

Pont ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. 10 éves fiam május 14 óta pumpás. Mostanság elég szép eredményeket produkálunk, remélem, nem kiabálom el. Viszont amikor Csongor eltolná egy kicsit a kanülcserét, 3 napra a 2 helyett, az tutira nem megy. Reggel szokott kanült cserélni, de ha elfelejti, akkor vacsinál bizony 12-13 szokott lenni a cukra. Ilyenkor, ha megnézem a régi kanült (8 mm-es) a végén kb. 2-3 mm-re be van hajolva úgy 60-70°-ot, mint amikor körömmel behajtok valamit. Ja, és pocakba szúr, köldök vonalban. Szerintetek ez a sok mozgástól van, vagy tényleg csak 2 napot bír gyerkőcökben a kanül? Kinek van hasonló tapasztalata?

Köszi. Gyöngyi


Szia Gyöngyi!

Törekedjetek szigorúan a 2 napos kanülcserére, mert sajnos 2 nap után romlik a felszívódás és magas cukor lesz az eredménye. (Arról már nem is beszélve, hogy minél több napig van bent egy kanül annál nagyobb a fertőzés veszélye.)
Nem feltétlen azért hajlik meg a kanül vége, mert több mint 2 napig van bent. Nálunk előfordult nem egyszer, hogy az első nap elferdült a fiam karjában mert ráfeküdt.
Jobb lenne ha több területet is használnátok, nem csak a pocakot. :)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
De még mindig nem értem, mi lehetett a Combo baja, mert nem jövök rá, hogy esetleg én hibáztam-e! De szerintem nem!
Nektek mi a véleményetek? Mindenképpen beszélek majd a Roche-sal, ha kicsit nyugisabb napjaink lesznek, meg mostanában alig volunk itthon, jövés-menés van... Véleményetek szerint mennyire megbízható így ez a pumpa, ezek után???
Nekem van egy tippem. De ez csak így, most, hogy már működik a Combo. Amíg csak annyit tudtam hogy csipig a drága megállíthatatlanul, addig nem.

Szóval én arra tippelek, hogy a benne lévő szoftvernek szüksége van néha egy kis szünetre. Na ez nem szerencsés eset, de gondolom a Combo-s "gyerek hiba". Elég lehet egy 5-10 perces teljes kikapcsolás.

Abból agyaltam ki ezt, hogy anno a telefonom állandóan leállt, kikapcsolt, az sms-t nem küldte el, hanem berakta vázlatokba, ha a vázlatokból ki szerettem volna venni, ill. elküldeni, akkor meg egyszerűen kikapcsolt a telom, mms-t nem küldte el egyáltalán, csak ment a "küld-küld-küld", mígnem inkább elvetettem az egészet.
Bementem a szolgáltatóhoz, és egyből rávágta, hogy Nokia. Vagyis a Nokiáknál van ez a "betegség", hogy nem bírják a folyamatos üzemelést. Néha-néha szükség van arra, hogy a Nokiákat (lehet, hogy csak a régebbi, egyszerűbbeket) kikapcsolják néhány percre, utána minden rendben megy. Így is tettem, néha napján hagyom "pihizni" egy 5 percet, és azóta nincs vele semmi gond.

Tudom, ez egy pumpánál egyáltalán nem rendjén való dolog, de lehet, hogy ez van a háttérben, hogy nem bírja a rengeteg funkciót éjjel-nappal, ami bele van integrálva. Az is lehet, hogy valami baromi nagy zőccséget mondtam, de az, hogy egy kis pihi után újra beizzítottad, és remekül működik, csak erre tudok gondolni.

Akár még nem is ártana a Roche tudomására hozni, hogy ez történt, és ez egy tipp. Vagy mondja meg, mire gyanakszik, legfőképpen szüntesse meg a problémát, küszöbölje ki ezt a gyermekbetegséget a Combo-ban, de legalábbis a Combo-sokat tájékoztassa, hogy ilyen előfordulhat.

Minden Combos-nak: Ha elegendő a biztonságos tovább működéshez 5-10 perces teljes kikapcsolás (mert tényleg ez lehet a bibi), akkor sem kell kétségbe esni, és elátkozni a céget, mert egy 5-10 perces kikapcsolást lehet az esti fürdés idejéhez igazítani, addig is pumpa nélkül van az ember.

Én biztos figyelni fogok, ha ilyen nálam is előfordul, legalább nem esem pánikba (főleg, hogy nekem is folyamatosan megy, fürdés idejére sem kapcsolom ki). Ha velem történik ez az eset, én sem gondoltam volna erre a "pihire" ami most eszembe jutott. Valószínű én is frászt kaptam volna Pest forgatagában egy folyamatos csipogó, nem adagoló pumpával az oldalamon.
 
Sziasztok!

Pont ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni. 10 éves fiam május 14 óta pumpás. Mostanság elég szép eredményeket produkálunk, remélem, nem kiabálom el. Viszont amikor Csongor eltolná egy kicsit a kanülcserét, 3 napra a 2 helyett, az tutira nem megy. Reggel szokott kanült cserélni, de ha elfelejti, akkor vacsinál bizony 12-13 szokott lenni a cukra. Ilyenkor, ha megnézem a régi kanült (8 mm-es) a végén kb. 2-3 mm-re be van hajolva úgy 60-70°-ot, mint amikor körömmel behajtok valamit. Ja, és pocakba szúr, köldök vonalban. Szerintetek ez a sok mozgástól van, vagy tényleg csak 2 napot bír gyerkőcökben a kanül? Kinek van hasonló tapasztalata?

Köszi. Gyöngyi

Szia Gyöngyi,

Mi is szigorúan 2 naponta cseréljük a kanült, sőt, ugye az elmúlt 2 hétben előfordult, hogy naponta a rossz cukrok miatt. Rékának szeptember óta van pumpája, már mi is kezdtünk egész jó eredményeket elérni, erre itt van, volt ez a 2 hét, ami még mindig tart, nem értem mitől megy föl a cukra. Ez a nagy meleg ennyire megdoja a cukrot, vagy 2 nap alatt megromlik az inzulin? Eddig mindig a melegben alacsony volt a cukra, hidegfront, vagy hideg esetén pedig magasabb, persze ilyen "extrém" meleg még nem volt, amióta pumpás, szóval nem tudom.
Pocakba mi még nem próbáltuk, csak popsi fölé a husibb részbe, de nekünk csak nagy ritkán van elferdült kanül általában akkor, amikor elfelejti a pumpáját és elindul úgy, hogy nem csíptette föl, és hát akkor ránt rajta egyet, ez gondolom annyira nem tesz jót.

Vége lehetne már a minden ok nélküli magas cukroknak!
 
Gyöngyös76

Szia Gyöngyi!

Törekedjetek szigorúan a 2 napos kanülcserére, mert sajnos 2 nap után romlik a felszívódás és magas cukor lesz az eredménye. (Arról már nem is beszélve, hogy minél több napig van bent egy kanül annál nagyobb a fertőzés veszélye.)
Nem feltétlen azért hajlik meg a kanül vége, mert több mint 2 napig van bent. Nálunk előfordult nem egyszer, hogy az első nap elferdült a fiam karjában mert ráfeküdt.
Jobb lenne ha több területet is használnátok, nem csak a pocakot. :)

Szia!

Köszönöm a válaszod! Közben az asszisztensnőnkkel is beszéltem, ő javasolta, hogy próbáljuk ki a 45°-os kanült is.
Én is erőltetném Csongornak, hogy máshová is bökjön, de ha egyszer elhatározott valamit, nagyon nehéz attól eltántorítani. Nem tudom, mivel tudnám rábeszélni.

Szép estét!

Gyöngyi
 

christina

Őstag
Szia!

Köszönöm a válaszod! Közben az asszisztensnőnkkel is beszéltem, ő javasolta, hogy próbáljuk ki a 45°-os kanült is.
Én is erőltetném Csongornak, hogy máshová is bökjön, de ha egyszer elhatározott valamit, nagyon nehéz attól eltántorítani. Nem tudom, mivel tudnám rábeszélni.

Szép estét!

Gyöngyi

Pocakba 90°-os kanült használtok? Valószínűleg ezért hajlik meg. Én úgy tudom oda a 45°-ost ajánlják. Mi nem használjuk a pocakot, egyszer- pontosabban kétszer próbáltuk, de külön kértem 45°-os kanült hozzá. Nem jött be ez a terület.

Próbáld Csongort azzal rábeszélni az új terület kipróbálására, hogy minél többször használ egy részt annál rosszabb lesz onnan az inzulin felszívódása, hisz nem tudja pihentetni. Viszont akkor hosszú távon használva a pocakot inzulincsomói lehetnek.
Kényszerből úgyis másik területre kell majd tenni a kanült.
(Végső esetre vesd be: a rossz vércukor eredmények miatt elvehetik az analóg inzulint, és akkor nincs pumpázás sem.;) )
 
Gyöngyös76

Szia Kriszta, nem tudom, hogy felétek mi van a levegőben :) , de sajnos felénk technikai problémák (szerintem).
Az elmúlt 4-5 nap termése: 22,5 ; 19,9 ; 18-as cukrok, de 15-16-os minden nap van.
Kipróbáltuk, hogy csipő tájékra tesszük hátul a feneke fölé, de nem jött be. Elgörbül a tű utolsó 2 mm-e. Beadjuk a korrekciót és mintha hatástalan lenne. Kicseréljük a szereléket, majd megoldódik. Az elmúlt időben volt, hogy naponta kellett cserélni. Egyszerűen nem kap inzulint, mert elgörbül a tű.
Felhagyunk ezzel a csípő tájékkal (pedig öltözés szempontjából kényelmes volt. Most a popsiba tesszük. Meglátjuk.
Borzasztó értékeink vannak.

Tűt, amit kihúzol szerelékcserekor meg szoktad nézni alaposan? Esetleg nem ferdül el nektek is?
Nálatok esetleg ez a hirtelen nagy meleg ilyet hozhat ki Rékánál? Nem tudom, de remélem hamarosan rájöttök a magas cukik okára.

Szia!
Eddig nálunk is szép és jó volt minden, de vasárnap este óta mi is produkálunk délutánonként 17,1; 20,9; 14,3 értékeket. Vasárnap este görbe volt a kanül. Tegnap szintén. Ma félig kijött az usziban, még azzal adta be a vacsihoz a bólust és itthon cseréltünk, most először combba. Lefekvés előtt 14,3. Adtunk korrekciót, kíváncsi vagyok mi lesz 1 óra múlva.
Nálatok már minden rendben? Technikai gond volt csupán?

Minden jót!

Gyöngyi
(Combo, Apidra)
 
Szia Tímeácska!
Mi hetente cseréljük az elemet a Combo pumpában. Vagyis ami az eredeti csomagban volt, az 3 hetet bírt. Azóta a "rózsaszín nyuszis" elemet használjuk és nagyjából 1 hetet bír. Azt gondoltam, hogy ez normális, lévén még csak május közepe óta van pumpánk.
Kinek mi a tapasztalata az elemekkel? Mit javasoltok?

Köszönöm szépen!
Gyöngyi

Szia Gyöngyös!
Mi Energizer (remélem jól írtam) elemet használunk és több hétig bírja!! De általában közel 1 hónapig és akkor sem merül le teljesen de akkor már csak két "pálca" van rajta.(Elem kijelzésen)! Igaz mi Medtronic pumpát használunk de ha én nézem én mindig bekapcsolom rajta a világítást a kijelzőn!
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!

Rebeka lányom 11 évesen másfél éve lett cukorbeteg. Azóta olvasom a fórumot, bár eddig még nem írtam. Nagyon sok hasznos tanáccsal lettem gazdagabb, rengeteg segítséget kaptam az itt felhalmozott tapasztalatokból. A gyerek május eleje óta próbaidős pumpás. Szereti, a kezdeti nehézségekkel együtt sem szeretne ismét pent használni. Az a probléma, hogy vékony, így nagyon nehéz megfelelő beszúrási felületet találni. A 90°-os kanül csak a hasa egyes részeihez jó, így leginkább a 45°-os vált be, de ez is esetenként bevérzik. A kanült 2 naponta cseréljük, de így is sokáig megmarad a nyoma. Van-e valamilyen praktika a beszúrásnál, ami segíthet? (Belövőt használunk.) Mivel lehet gyorsítani a pöttyök gyógyulását? (Katáéknál olvastam, hogy pár évvel ezelőtt küzdöttek hasonló problémával, de nem tudom, mi lett végül is a megoldás.)
Köszönettel: Kriszti
 
Oldal tetejére