Insulinpumpa

borka

Őstag
Sziasztok!

Rebeka lányom 11 évesen másfél éve lett cukorbeteg. Azóta olvasom a fórumot, bár eddig még nem írtam. Nagyon sok hasznos tanáccsal lettem gazdagabb, rengeteg segítséget kaptam az itt felhalmozott tapasztalatokból. A gyerek május eleje óta próbaidős pumpás. Szereti, a kezdeti nehézségekkel együtt sem szeretne ismét pent használni. Az a probléma, hogy vékony, így nagyon nehéz megfelelő beszúrási felületet találni. A 90°-os kanül csak a hasa egyes részeihez jó, így leginkább a 45°-os vált be, de ez is esetenként bevérzik. A kanült 2 naponta cseréljük, de így is sokáig megmarad a nyoma. Van-e valamilyen praktika a beszúrásnál, ami segíthet? (Belövőt használunk.) Mivel lehet gyorsítani a pöttyök gyógyulását? (Katáéknál olvastam, hogy pár évvel ezelőtt küzdöttek hasonló problémával, de nem tudom, mi lett végül is a megoldás.)
Köszönettel: Kriszti

Szia Kriszti!
Üdvözlünk a fórumon és nagyon jól tetted,hogy kiolvastad a fórumot mielőtt kérdeztél volna.
A kanül helyét BEPANTHEN PLUS krémmel kenjétek be,ez szokott használni. Gyógyszertárban vény nélkül kapható.Én soha nem használtam belövőt sem a 45 sem a 90 fokos tűhöz.
Természetesen várjuk a további kérdéseket.Előbb vagy utóbb valaki válaszolni fog.

[h=2][/h]
 

lizzi

Őstag
Kedves Anyukák és Mindenki!
Nem tudom ,hogy a Medtronikos pumpákhoz jó-e amit most ajánlok ,de miért is ne lenne, ha minden szerelék luer csatlakozású?
Szóval én kb. 1 éve az INSET II 9 mm-es szereléket használom és azóta egyszer görbült el ,saját hibámból!Nekem a többi fajta 90 fokos nem jött be ,ezt imádom!Régen mindig 45 fokosat használtam ,de az utóbbi időben sok problémám volt vele,ezért próbáltam ki ezt ,bár tartottam tőle nagyon.Egy próbát megér szerintem!
 
Kedves Anyukák és Mindenki!
Nem tudom ,hogy a Medtronikos pumpákhoz jó-e amit most ajánlok ,de miért is ne lenne, ha minden szerelék luer csatlakozású?
Szóval én kb. 1 éve az INSET II 9 mm-es szereléket használom és azóta egyszer görbült el ,saját hibámból!Nekem a többi fajta 90 fokos nem jött be ,ezt imádom!Régen mindig 45 fokosat használtam ,de az utóbbi időben sok problémám volt vele,ezért próbáltam ki ezt ,bár tartottam tőle nagyon.Egy próbát megér szerintem!
Szia Lizzi!
De mi Medtronicosok nem csak medtronicos szereléket írathatunk fel kedvezményesen??
Egyébként ez a INSET II szerelék milyen fajta?
 

Dézi

Új tag
Sziasztok. Ti hogy szoktátok megoldani a strandot? Az még egy dolog, hogy mondjuk óránként adjak pennel inzulint, vagy tegyem vissza a pumpát, de tök para hogy belemegy a homok a pumpába, vagy ellopják a táskám vele együtt amíg pancsizok. Megkérdeztem a Medtronic-ot a vízálló tokról: http://www.medtronic-diabetes.hu/product-information/insulin-pump-accessories/sports-use.html
Extra védelmet nyújtó borítás - ami vízálló... És NEM AJÁNLJÁK hogy a pumpát bármilyen formában vízbe vigyük - TOKKAL SEM. Akkor minek árulják a tokot?
Hát ez most újabb fekete pont a Medtronicnak. Az első 100-at akkor kapták mikor vettem 8 szenzort, amiből 6 össze-vissza mért, de a második után nem akarták cserélni őket... És pl megpróbálták letagadni hogy a telefonba még megígérték a cserét. Ezúton jegyezném meg, hogy sose bízzatok túlzottan meg a szenzorban! Utólag ha nem tért el nagyon, le lehet szűrni valamit, de aktuális döntéseket nem szabad rá alapozni!
 

christina

Őstag
Én úgy tudom,18 év alattiakra nem vonatkozik ez a rendelet . Vagy mégis???

A legutóbbi (június 7.) ambuláns kezelőlapra ráírták, hogy felhívják a szülők figyelmét, 8% Hba1c szint felett a pumpa nem meghosszabbítható és az analóg inzulin nem felírható...
(SOTE Gyermekklinika)

Én is így tudom. (Szintén SOTE:))

Amúgy ha nem így lenne, akkor is ijesztgetésnek nem rossz.;)
 
Szia!
Eddig nálunk is szép és jó volt minden, de vasárnap este óta mi is produkálunk délutánonként 17,1; 20,9; 14,3 értékeket. Vasárnap este görbe volt a kanül. Tegnap szintén. Ma félig kijött az usziban, még azzal adta be a vacsihoz a bólust és itthon cseréltünk, most először combba. Lefekvés előtt 14,3. Adtunk korrekciót, kíváncsi vagyok mi lesz 1 óra múlva.
Nálatok már minden rendben? Technikai gond volt csupán?

Minden jót!

Gyöngyi
(Combo, Apidra)

Szia,

Köszi az érdeklődést, lekopogom, de lassan 2 hét után ma végre volt egy jó napunk, 4,1 és 5,7 közötti értékekkel. Az, hogy mitől szállt el Réka cukra minden nap még most is rejtély, persze megint jön a forróság úgyhogy meglátjuk, hogy az befolyásolta-e.
Egyébként mi is SOTE Gyerekklinika :) és a mi ambuláns lapunkon is rajta van az általatok említett 8% HgA1c feletti érték esetén... stb. egy gyereknek, értitek, de csíkot azt nem adnak többet, csak könyörgésre, méltányossági kérelemre (nekünk +1 dobozzal) (most tartok +3 doboznál ebben a hónapban), vagy old meg ahogy tudod.
Tudom, hogy mindenki ezzel küzd, felnőtt-gyerek egyaránt, ez most csak úgy kijött belőlem, bocsi.
 

gabibaba

Aktív tag
Szia, Dézi! Gábor most volt pumpásan először a Balatonon. Ő a pumpát rakta vissza időnként, amikor nem volt rajta, akkor hűtőtáskában lévő hűtőtáskában :)rohog: :rohog:) tartotta. Kanült lezárta csak, de nem ment bele homok, azt mondta. Meli tavaly írta a Hydrofilm tapaszt, az is jó (kicsit macerás a felrakása egyedül, inkább kétemberes, mert könnyen bepöndörödik).
 

linus

Tag
Sziasztok!

Rebeka lányom 11 évesen másfél éve lett cukorbeteg. Azóta olvasom a fórumot, bár eddig még nem írtam. Nagyon sok hasznos tanáccsal lettem gazdagabb, rengeteg segítséget kaptam az itt felhalmozott tapasztalatokból. A gyerek május eleje óta próbaidős pumpás. Szereti, a kezdeti nehézségekkel együtt sem szeretne ismét pent használni. Az a probléma, hogy vékony, így nagyon nehéz megfelelő beszúrási felületet találni. A 90°-os kanül csak a hasa egyes részeihez jó, így leginkább a 45°-os vált be, de ez is esetenként bevérzik. A kanült 2 naponta cseréljük, de így is sokáig megmarad a nyoma. Van-e valamilyen praktika a beszúrásnál, ami segíthet? (Belövőt használunk.) Mivel lehet gyorsítani a pöttyök gyógyulását? (Katáéknál olvastam, hogy pár évvel ezelőtt küzdöttek hasonló problémával, de nem tudom, mi lett végül is a megoldás.)
Köszönettel: Kriszti

Szia Kriszti!
Mi Nóri lányommal úgy jártunk, hogy a hasát nem is lehetett használni sokáig, mert annyira szálkás volt hogy úgymond kinyírta a kanült a hasa. lehet hogy nektek is ki kellene hagyni kis időre míg a pumpával magára szed pár kilót és újra próbálni.
Ha belövőt használtok akkor meg kicsit ha megdöntöd tudod a belövési szöget változtatni és így talán ha nem megy olyan mélyre akkor jó lesz.
Mi aloe firsttel fújjuk be a kanül helyét, gyorsan, szépen gyógyul tőle a kanül helye.
 
A legutóbbi (június 7.) ambuláns kezelőlapra ráírták, hogy felhívják a szülők figyelmét, 8% Hba1c szint felett a pumpa nem meghosszabbítható és az analóg inzulin nem felírható...
(SOTE Gyermekklinika)

Ez az én olvasatomban azt jelenti,hogy 4 év múlva a pumpát és vele együtt az inzulint nem hosszabitják meg, ha az utolsó 2 Hb (utolsó fél év) 8 feletti.

Titeket másként tájékoztattak? Hiába van pumpája a gyereknek,ha produkál egy 8 felettit,akkor a pumpa az oldalán inzulin nélkül marad?
Érdekel a téma,mert mi 9feletti PENES Hb értékkel kaptunk pumpát és most lesz aktuális a vérvétel.Kizártnak tartom,hogy megváltottam a világot próbaidő alatt és 8 alatti lesz az értékünk...........................

Köszönöm!!! :)
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia Kriszti!
Mi Nóri lányommal úgy jártunk, hogy a hasát nem is lehetett használni sokáig, mert annyira szálkás volt hogy úgymond kinyírta a kanült a hasa. lehet hogy nektek is ki kellene hagyni kis időre míg a pumpával magára szed pár kilót és újra próbálni.
Ha belövőt használtok akkor meg kicsit ha megdöntöd tudod a belövési szöget változtatni és így talán ha nem megy olyan mélyre akkor jó lesz.
Mi aloe firsttel fújjuk be a kanül helyét, gyorsan, szépen gyógyul tőle a kanül helye.

Szia!
Megpróbálom majd a szöget változtatni. A hasa egy kis részébe még a 90°-os is jó volt, de ahol nem, ott állandóan elgörbült a kanül. Próbálunk más helyeket is találni, mert ez annyira pici terület. A karja jónak tűnik, ill. hátul a feneke fölötti csípő rész is. A combjába egyelőre nem engedi szúrni. Remélem, előbb-utóbb belejön ő is meg én is ...
 

poe

Őstag
Sziasztok. Ti hogy szoktátok megoldani a strandot? Az még egy dolog, hogy mondjuk óránként adjak pennel inzulint, vagy tegyem vissza a pumpát, de tök para hogy belemegy a homok a pumpába, vagy ellopják a táskám vele együtt amíg pancsizok. Megkérdeztem a Medtronic-ot a vízálló tokról: http://www.medtronic-diabetes.hu/product-information/insulin-pump-accessories/sports-use.html
Extra védelmet nyújtó borítás - ami vízálló... És NEM AJÁNLJÁK hogy a pumpát bármilyen formában vízbe vigyük - TOKKAL SEM. Akkor minek árulják a tokot?
Hát ez most újabb fekete pont a Medtronicnak. Az első 100-at akkor kapták mikor vettem 8 szenzort, amiből 6 össze-vissza mért, de a második után nem akarták cserélni őket... És pl megpróbálták letagadni hogy a telefonba még megígérték a cserét. Ezúton jegyezném meg, hogy sose bízzatok túlzottan meg a szenzorban! Utólag ha nem tért el nagyon, le lehet szűrni valamit, de aktuális döntéseket nem szabad rá alapozni!
A strandon nem csak a pumpa vízállóságával van gond. (Mentem már bele a Medtronic pumpámmal a Balatonba, semmi baja nem lett. Mondjuk, ha lenne, az nem garanciális...) A napon, 40 fokban iszonyatos gyorsan felmelegszik és megromlik az inzulin a csőben. Szerintem Gabibabáék módszere a jó. Valakinek meg ott kell maradni mindig, figyelni a táskát.
A szenzorról: én is elhasználtam már vagy 15-20-at és azt tapasztaltam, hogy akkor mér össze-vissza, ha rosszul kalibrálod (amikor nem stabil a vércukrod). A pontosságával egyébként valóban vannak gondok, de a használatakor inkább a tendenciák (emelkedés, süllyedés) megállapítása a cél, nem a pillanatnyi érték meghatározása. ;)
A medtronic páciensekhez való hozzáállását én sem szeretem (pl. volt egy észrevehető változás a szerződés aláírása után, picit megcsappant a lelkesedés részükről...) többek közt emiatt váltottam.
 
Oldal tetejére