Insulinpumpa

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Ez az én olvasatomban azt jelenti,hogy 4 év múlva a pumpát és vele együtt az inzulint nem hosszabitják meg, ha az utolsó 2 Hb (utolsó fél év) 8 feletti.

Titeket másként tájékoztattak? Hiába van pumpája a gyereknek,ha produkál egy 8 felettit,akkor a pumpa az oldalán inzulin nélkül marad?
Érdekel a téma,mert mi 9feletti PENES Hb értékkel kaptunk pumpát és most lesz aktuális a vérvétel.Kizártnak tartom,hogy megváltottam a világot próbaidő alatt és 8 alatti lesz az értékünk...........................

Köszönöm!!! :)
Nem marad inzulin nélkül, csak fizetni kell érte... hát nem jó ez sem, tudom, de el nem veszik azért. És igen, szerintem jól értelmezted, a meghosszabbításra vonatkozik ez a 8as HbA1c. Az a lényeg, hogy akinek rossz a HbA1c-je és kap pumpát, akkor tarthatja csak meg, ha javul, tehát ha ugyanolyan rossz marad (8 fölött), akkor minek neki az OEP szerint pumpa.
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia!
Megpróbálom majd a szöget változtatni. A hasa egy kis részébe még a 90°-os is jó volt, de ahol nem, ott állandóan elgörbült a kanül. Próbálunk más helyeket is találni, mert ez annyira pici terület. A karja jónak tűnik, ill. hátul a feneke fölötti csípő rész is. A combjába egyelőre nem engedi szúrni. Remélem, előbb-utóbb belejön ő is meg én is ...
Én nem vagyok szálkás és mégis ilyen problémáim voltak... nekem a farba lövés jött be valamennyire! És csakis a 45 fokossal.
 
Strand téma:
És a kanül rögzítésére milyen trükköket,termékeket ismertek,hogy nem ázzon le 20 perc után?

Szia!
A kanült mi olyan helyre szúrtuk ha tudtuk, hogy strandolás lesz, hogy azt fedje a fürdőruha így nekünk még nem ázott le, igaz ezek még csak 1-vagy másfél órás fürdőzések voltak. A hosszabb egész napos strandolások még előttünk állnak! Majd kiderül mindenesetre viszünk pót kanült belővővel!!
A tároláson én is gondolkodtam és nagyon kínos, hogy majd mindig aggódhatok el ne lopják a táskánkat!!
A pumpa tárolására a hűtőtáska jónak tűnik persze egy kis plusz csomagolással!!
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
Szia!
A kanült mi olyan helyre szúrtuk ha tudtuk, hogy strandolás lesz, hogy azt fedje a fürdőruha így nekünk még nem ázott le, igaz ezek még csak 1-vagy másfél órás fürdőzések voltak. A hosszabb egész napos strandolások még előttünk állnak! Majd kiderül mindenesetre viszünk pót kanült belővővel!!
A tároláson én is gondolkodtam és nagyon kínos, hogy majd mindig aggódhatok el ne lopják a táskánkat!!
A pumpa tárolására a hűtőtáska jónak tűnik persze egy kis plusz csomagolással!!

Mindenkinek ajánlom jó szívvel ezt: http://friouk.com/buy/Pump Wallet
Van penhez is: http://friouk.com/buy/Duo Pen Wallet
Nem kell bele elem, speciális anyaga van, napokig 17-18 fokon tartja a benne lévő cuccokat. Utána újra hideg vízbe kell áztatni és megint napokig hűt. Évek óta használom!
A hűtőtáskával nekem az a bajom, hogy nagyon hideg a kinti 45 fokhoz képest (10 fok alatt van elvileg), ekkor pedig a nagy ingadozás is tönkre tudja tenni az inzulint. Ez a kis Frio táska ezt is kiküszöböli. A postaköltség nem sok rajta, ez a Duo Pen nevű kis táska postával együtt 5 ezerért itt volt nálam.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Köszi! A leukoplasztot nem tartottam viccesnek............az első vacakul sikerült strandolásunk után bennem is felmerült,hogy a "ragasztók ősanyjával" kellene próbálkozni.Lehet veszek is :)
Pedig a leukplasztot hagyd meg inkább félig viccesnek. Az lehet, hogy jól ragaszt, de leszedi az ember bőrét, viszketős, irritatív a ragacsa.
Amit Gabibaba ajánlott, a filmtapaszok. Több márkanéven fut, ebből néhányat említettek, a gyűjtőneve a filmtapasz.
Egyáltalán nem olcsó, de néhány alkalommal van rá szükség, nem folyamatosan. Ez nem marja ki az ember bőrét, vízálló, lélegző, és teljesen átlátszó. Lehet kanül alá rakni, akkor erre ragad a kanül ragacsa, vagy kanül fölé, akkor viszont még a védőfólia levétele előtt egy pici lyukat kell rá vágni, hogy a kanült lehessen csatlakoztatni.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Mindenkinek ajánlom jó szívvel ezt: http://friouk.com/buy/Pump Wallet
Van penhez is: http://friouk.com/buy/Duo Pen Wallet
Nem kell bele elem, speciális anyaga van, napokig 17-18 fokon tartja a benne lévő cuccokat. Utána újra hideg vízbe kell áztatni és megint napokig hűt. Évek óta használom!
Tavaly nyár óta használom, tökéletesen működik. Van már magyar oldal is, csak épp az információt hagyták le róla. Feltétlenül ajánlom a beszerzését. Persze ez sem olcsó, de ez egyszeri költség, aztán évekig használható. Ebben nem romlik meg az inzulin.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia!
A tároláson én is gondolkodtam és nagyon kínos, hogy majd mindig aggódhatok el ne lopják a táskánkat!!
A pumpa tárolására a hűtőtáska jónak tűnik persze egy kis plusz csomagolással!!
Nem lehet őrizetlenül hagyni a strandon a cuccosokat. Ezt meg kell oldani (sajnos).
 
Pedig a leukplasztot hagyd meg inkább félig viccesnek. Az lehet, hogy jól ragaszt, de leszedi az ember bőrét, viszketős, irritatív a ragacsa.
Amit Gabibaba ajánlott, a filmtapaszok. Több márkanéven fut, ebből néhányat említettek, a gyűjtőneve a filmtapasz.
Egyáltalán nem olcsó, de néhány alkalommal van rá szükség, nem folyamatosan. Ez nem marja ki az ember bőrét, vízálló, lélegző, és teljesen átlátszó. Lehet kanül alá rakni, akkor erre ragad a kanül ragacsa, vagy kanül fölé, akkor viszont még a védőfólia levétele előtt egy pici lyukat kell rá vágni, hogy a kanült lehessen csatlakoztatni.
Rendben! Nagyon köszi!!!
Eddig egy próbánk volt strandon.A NOBADERM filmtapaszt próbáltam,semmit nem ért.Pillanatok alatt leázott,majd a kanül még vagy 2 fürdőzést bírt és csak ezután jött le.De nem akartam a gyereknek kanült cserélni ott és akkor,így 2 db sebtapasszal ragasztottam le, ami tökéletesen helyén tartotta a kanült a nap végéig.
Textil anyagú sebtapasz volt nálam,olyasmi mint a leuoplaszt ezért is gondoltam erre a megoldásra.
Az ideiglenes megoldásként szolgáló sebtapaszaimat meg vagy 100Ft-ban vagy 1 Eurós boltban vettem!! :)))
Van valami trükkje a filmtapasz használatának?Esetleg a felhelyezésnél ronthattam el valamit?


A magyar oldal hűtőtasakról:
http://frio.hu/inzulinhuto.html
 

Dézi

Új tag
Nekem van friom, a pumpához rendeltem, és mikor feldagad benne az a zselés cucc, az én pumpám nem fér bele. még ha leszedem a csíptetőt róla, akkor sem. Pedig nekem a kisebb méretű Medtronic Veo-m van. Kb 3 ampulla inzulin, amit még kényelmesen bele tudok dugni... Szerencsére van egy nagyobb friom is, mert kettőt rendeltem.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Rendben! Nagyon köszi!!!
Eddig egy próbánk volt strandon.A NOBADERM filmtapaszt próbáltam,semmit nem ért.Pillanatok alatt leázott,majd a kanül még vagy 2 fürdőzést bírt és csak ezután jött le.De nem akartam a gyereknek kanült cserélni ott és akkor,így 2 db sebtapasszal ragasztottam le, ami tökéletesen helyén tartotta a kanült a nap végéig.
Textil anyagú sebtapasz volt nálam,olyasmi mint a leuoplaszt ezért is gondoltam erre a megoldásra.
Az ideiglenes megoldásként szolgáló sebtapaszaimat meg vagy 100Ft-ban vagy 1 Eurós boltban vettem!! :)))
Van valami trükkje a filmtapasz használatának?Esetleg a felhelyezésnél ronthattam el valamit?


A magyar oldal hűtőtasakról:
http://frio.hu/inzulinhuto.html
A Nobaderm-et nem ismerem, köszi az infot, és köszi :dr_24:, hogy belinkelted a magyar oldalt Frio-ilag, mert most látom utólag, hogy ez nekem szépen lemaradt. :D

Amit én még vettem, és nagyon jól használható, az az Omnisilk (5m*5cm). Ezt is tekercsben lehet venni, légáteresztő, vízálló, és viszonylag nem drága, legalábbis nem éri el a filmtapaszok árát. Nagyszerűen méretre lehet vágni. Egy hátránya van ennek is. Ha kanül fölé akarod ragasztani, akkor ebbe is kell pici lyukat vágni.

Nem hiszem, hogy a felhelyezésnél elrontottál volna valamit. Inkább arra tippelek, hogy tusfürdővel mosakodtok, vagy szeret a gyerkőc "ázni" a fürdőhabos vízben. Ha ez így van, akkor azt javasolnám, hogy a kanül leendő helyét szappannal mossátok meg, ezzel zsírtalanítjátok a felületet. Vagy jó megoldás lehet még a fertőtlenítő spray, abban van alkohol, ami zsírtalanít.
Bár nekem az a tapasztalatom itt a fórumot olvasva, hogy gyerkőcöknél sokkal gyakoribb a kanül leázás (strandolás nélkül is). Valami más lehet a gyerkőcök bőrén, itt még mindig a puha, zsírosabb bőrfelszínre gyanakszom. Érdemes próbálkozni a tapaszokkal, szappannal, spray-vel, hogy ne úgy teljen el a nyár a gyerkőcnek, hogy a pumpa rabságot és korlátot jelent.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Nekem van friom, a pumpához rendeltem, és mikor feldagad benne az a zselés cucc, az én pumpám nem fér bele. még ha leszedem a csíptetőt róla, akkor sem. Pedig nekem a kisebb méretű Medtronic Veo-m van. Kb 3 ampulla inzulin, amit még kényelmesen bele tudok dugni... Szerencsére van egy nagyobb friom is, mert kettőt rendeltem.
Amibe nem fér bele a pumpád, az pumpa méretű? Nem lehet, hogy egy kisebb, gyógyszer, vagy ampulla tárolására van? :)
Ami nekem van, az a pumpa mérettől eggyel nagyobb, és való igaz, ha jól megduzzad, akkor a pumpa szépen kitölti, de azért még apróságot be tudok rakni mellé. :D
 

tubi

Aktív tag

hát... azért a speciális élethelyzeteket figyelembe kellene venni... mondjuk egy (szintén cukros, de ez más tészta) 2 éves gyerek mellett elég nehéz "nagyon" odafigyelni a cukorra, olyan munka mellett meg lehetetlen humánozni, ahol elég nagy a kiszámíthatatlanság (én az analóggal majdnem mindegy, mikor eszem, hummánal ez nem így volt, nem is tudtam volna elvégezni a mostani munkámat...). persze ez komoly dokumentációt igényelne, de azért meg lehetne adni a dokiknak a lehetőséget, hogy ilyen esetekben méltányosságot kérelmezhessenek. amúgy a havi 6000 nem olyan sok, szóval asszem, ha becsúszik a 8 feletti, én inkább fizetek. nem szeretném elveszíteni az állásomat - cukrosan, beteg gyerekkel elég nehéz lesz másikat találni...
 

kmolli

Moderátor
Fórumvezető
hát... azért a speciális élethelyzeteket figyelembe kellene venni... mondjuk egy (szintén cukros, de ez más tészta) 2 éves gyerek mellett elég nehéz "nagyon" odafigyelni a cukorra, olyan munka mellett meg lehetetlen humánozni, ahol elég nagy a kiszámíthatatlanság (én az analóggal majdnem mindegy, mikor eszem, hummánal ez nem így volt, nem is tudtam volna elvégezni a mostani munkámat...). persze ez komoly dokumentációt igényelne, de azért meg lehetne adni a dokiknak a lehetőséget, hogy ilyen esetekben méltányosságot kérelmezhessenek. amúgy a havi 6000 nem olyan sok, szóval asszem, ha becsúszik a 8 feletti, én inkább fizetek. nem szeretném elveszíteni az állásomat - cukrosan, beteg gyerekkel elég nehéz lesz másikat találni...
Pont előttem volt most a diabon egy bácsi, akinek mondta a diabdokim, hogy nem venne le tőle most HbA1c-t, mert ismeri és tudja, hogy mindent megtesz és jók általában a cukrai, de most mégis le kell vennie, mert ha mégis 8 felé tendálna, akkor sürgősen közbe kell avatkozni, mert nem szeretné, ha le kéne tennie az analóg inzulinját. Egészen eddig azt hittem, ez valami vicc, valami humbug, mert azért ilyet megcsinálni a csőcselékkel, mert nyilván azok vagyunk, ha ezt meg lehet velünk csinálni.
Szóval az állam esik le még mindig. A diabdoki azt mondta, hogy sajnos az a ritka, amikor valakinek úgy van 8 fölött a HbA1c-je, hogy mindent megtesz. Rengeteg beteg van, aki tényleg magasról tesz az egészre és valóban nekik ez egy motiváció lehetne (vicces, hogy ma már a pszichológusok rájöttek, hogy a negatív motiváció hatástalan, csak a pozitív motiváció használ hosszú távon, még a káromkodó kamaszoknál is ez jön be és nem a fenyegetés - olyan ovisnak érzem most magam, akit ovisként kezelnek, hogy hát nem érted hülegyerek, ha nem tartod a diétát, nem kapsz jó inzulint!). Csak hát a kisebbség senkit nem érdekel.

Én azt hiszem, hogy nagyon is hangot kéne adnunk most már a médiában, sajtóban, kicsit legyen már nyomatékosított, hogy azért mindent talán nem fogunk elviselni. Igen, meg kéne változtatni ezt a szabályt arra, hogy extrém körülmények között nem számít a kilengett HbA1c, és ezt az orvosnak jogában áll eldöntenie, hogy mi számít extrémnek.
 
Szia Gyöngyi!
Most néztem meg a naplómat. A Spirit pumpámnál legutóbb március közepén, azelőtt meg szeptember végén cseréltem elemet. Litiumost használok. Jövő év elején kell új pumpa. Eddig a Combora gondoltam, de ha 1-3 hetente kell elemet cserélni, nem is tetszik annyira.
 
Szia!

Mi alkálit használunk, viszont valószínűleg csak egy rossz csomag elemet vettünk, mert a mostani az úgy néz ki, tovább fogja bírni. Azért majd kipróbáljuk mi is a lítiumost. Én úgy gondolom, ez nem a pumpa, hanem az elem hibája lehet. Majd írok később a tapasztalatokról.
 
Rendben! Nagyon köszi!!!
Eddig egy próbánk volt strandon.A NOBADERM filmtapaszt próbáltam,semmit nem ért.Pillanatok alatt leázott,majd a kanül még vagy 2 fürdőzést bírt és csak ezután jött le.De nem akartam a gyereknek kanült cserélni ott és akkor,így 2 db sebtapasszal ragasztottam le, ami tökéletesen helyén tartotta a kanült a nap végéig.
Textil anyagú sebtapasz volt nálam,olyasmi mint a leuoplaszt ezért is gondoltam erre a megoldásra.
Az ideiglenes megoldásként szolgáló sebtapaszaimat meg vagy 100Ft-ban vagy 1 Eurós boltban vettem!! :)))
Van valami trükkje a filmtapasz használatának?Esetleg a felhelyezésnél ronthattam el valamit?


A magyar oldal hűtőtasakról:
http://frio.hu/inzulinhuto.html

Sziasztok,

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezeket a pumpához kapható hűtőtasakokat lehet állandóan használni, úgy értem hordhatja-e saját magán az ember huzamosabb ideig, ha a szabadban van nyáron, vagy csak arra szolgálnak, hogy ha leveszed magadról a pumpát akkor tudd tárolni valahol, ahol nem romlik meg benne az inzulin?

Köszi
 
Oldal tetejére