Insulinpumpa

Ja egyébként, új doboz szereléket bontottunk és érdekes módon szerda óta szinte tökéletes Réka cukra, egyszer volt egy 2,7-es mérésünk és egyszer egy 7,8 -as, de általában 3,5 és 6,2 között mozog, ami azért elég szép, remélem így is marad. Szóval úgy tűnik a kanülökkel volt a probléma, ami azért bosszantó, de legalább tanultam belőle, hogy ha egy dobozból a harmadik kanülcsere után sem változik semmi kibontok egy másik szerelékes dobozt, hátha...
 
Örülök, hogy megoldottátok. De így hogyan tart ki a féléves szerelék adag?

Úgy tűnik eddig szerencsénk volt, mert ez a rossz szerelékes doboz volt az utolsó és éppen a múlt héten volt esedékes az újabb fél éves, úgyhogy azt még a hét elején vettük át, így meg van az utánpótlás. Remélem nem lesz túl gyakran ilyen, mert akkor, mint a csíkokat, teljes áron meg kell venni a szereléket, ha elfogy fél éven belül.
 
Hurrá, megvan a második hemoglobinom: 7,4%! Az előző 7,6 volt. :hurra:
Kérhetek új pumpát.
De szereléktúltengés és anyagi megfontolás miatt elhalasztom a receptkérést szeptemberre.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Szia!

Mi alkálit használunk, viszont valószínűleg csak egy rossz csomag elemet vettünk, mert a mostani az úgy néz ki, tovább fogja bírni. Azért majd kipróbáljuk mi is a lítiumost. Én úgy gondolom, ez nem a pumpa, hanem az elem hibája lehet. Majd írok később a tapasztalatokról.

A Comboba én is gyakrabban cserélek elemet. A pumpába is, és a cukormérőbe is. Ez nekem sem tetszik annyira, igaz, ezért valóban sok kényelmi funkciót kapok, de azért télleg húzós a gyakoribb csere.
Amit én tapasztaltam a cukimérőben, hogy ha már nem talál kapcsolatot a pumpával, akkor sem kell azonnal elemet cserélni, mert néhány ki,-bekapcsolás után újra megtalálja a kapcsolatot.
Nem hinném, hogy "rossz" elemet vettél, de tény, hogy a lítiumos tovább bírja, csak kérdés, hogy annyival-e, mint amennyivel drágább. Nekem van ilyen is, olyan is, mindig veszek többet, ha valahol van valami akció.
 

borka

Őstag
3 Órával ezelőtt #2687
mantanya







Aki gondolja, írja alá! Petíció az új inzulinrendelet ellen!

http://www.peticiok.com/peticio_a_20...rendelet_ellen


Beáta :dr_16:
 
Megfogalmaztunk egy petíciót a 2012 áprilisától érvényes inzulinrendelet ellen. Az alábbi linkre kattintva elolvashatjátok, s ha egyetértetek vele, kérlek a dokumentum alján Név, lakcím, dátum, aláírásotok odaírásával támogassátok a petíciónkat. Köszönjük!

https://docs.google.com/<wbr>document/d/<wbr>1MP7NWIAmpVOvQ62Gl8bnrZkx7XKp-<wbr>AjNmvVIxtNgLTA/edit

köszönettel,

Mit csinálok rosszul?Elolvasnám a petíciót,de csak az aláírásokat látom.
Köszi
 
Kedves Cukorbeteg Társak!

Én a magam nevében, rengeteg embernek elküldtem! Készülök Szabó Máté ombucmannek írni egy levelet, ha valaki szeretne beszállni, csatlakozzon. Először is, az I. és II. típusú cukorbeteg között különbséget kell tenni! Mert az I. típus, NEM TEHET RÓLA, sejtelhalás következménye! Én a sportoló NBI-es kézilabdás 41 évesen kaptam, az 56 kilómmal! Tehát se kövér nem voltam, de voltam sportoló! Mégis ez lett! Azt is leírom, hogy még mellette van két autoimmun betegségem, ami a hormonrendszert érinti, és SENKI, nem meri bevállalni, az orvosok nem tudják mit szúrjak, ezt néhányan be is vállalva elmondták nekem! Most Fövényi Professzor úr segít, próbáljuk!! Tehát, sport, diéta, a legjobb orvosok vannak rajtam, még sem lehet a cukrot 8% alá vinni! Ma is lesz egy 16 kilóméteres tekerésem! Tegnap este 6,7 cukorral feküdtem le, és 18,0 lett reggelre! Még szerencse hogy rajtam a szenzor, amin majd Prof. úr látja mi folyik! Ez a szörnyű meleg is befolyásolja, és minden.
Tudjátok! Van egy novella a címe : A vakok országa olvassátok el! Hát a vakok országában élünk!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Úgy tűnik eddig szerencsénk volt, mert ez a rossz szerelékes doboz volt az utolsó és éppen a múlt héten volt esedékes az újabb fél éves, úgyhogy azt még a hét elején vettük át, így meg van az utánpótlás. Remélem nem lesz túl gyakran ilyen, mert akkor, mint a csíkokat, teljes áron meg kell venni a szereléket, ha elfogy fél éven belül.
Szia Kriszta!
Nem kell teljes áron megvenned a szükséges kanülöket. Olvasd el mit írtam itt: http://drinfo.hu/forum/altalanos-kerdesek-hozzaszolasok/8-babazhatok-270.html#post90932 válaszul Mantanyának a minőségi kifogásra. Igaz, hogy én Roche ügyintézésre tudok támpontot adni, de nem hiszem, hogy a Medtronic magára hagyná a betegeit a bajban. Ha még előfordul bármilyen bibi, aminél sejted, hogy gagyi a termék, akkor azt ne nyeld le. Gyártási hibák előfordulhatnak, ezt általában el is ismerik, és korrigálják is.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor

kzsu007

Új tag
Amibe nem fér bele a pumpád, az pumpa méretű? Nem lehet, hogy egy kisebb, gyógyszer, vagy ampulla tárolására van? :)
Ami nekem van, az a pumpa mérettől eggyel nagyobb, és való igaz, ha jól megduzzad, akkor a pumpa szépen kitölti, de azért még apróságot be tudok rakni mellé. :D

Kedves Kata!

Ritkán írok a fórumra, de ha erre járok mindig olvasok valami hasznosat. A tanácsodat illetve azokét kérném akik a pumpa/ inzulinhűtés a témában hozzászóltak. Nagyon hasznosnak tatálom én ezt Frio inzulinhűtő tokot, és vennék is egyet, csak nem szeretnék úgy járni, mint Dézi., hogy nem fér bele a pumpa. Medtronic Paradigm 525 -m van. A Frio oldalán ezt az egy http://frio.hu/frio-inzulinpumpa-hutotok-5.html
"pumpaméretű" hűtőtokot találom. Neked is ez van, amiben még a pumpa mellé pár apróság is belefér? 1-2 ampulla inzulin, pl? Bárki aki használta, használja: Ha rajtam van a pumpa akkor is bele tudom tenni ebbe a tokba, vagy csak levételkor alkalmas a tárolásra?
A strandolással kapcsolatban pedig az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan oldjátok meg, ha nem 1-2 órás fürdőzésről van szó, hanem akár fél nap? Nekem eddig a pár órás strandolást nem sínylette meg a cukrom, ha nem intenzív úszással töltöttem az időt utólag pótoltam a kiesett bázist. Ha akár fél napot, esetleg egészet strandon töltötök, hogy tudjátok megoldani? 2 óránként rendszeres bázispótlással nektek jók maradnak az értékeitek? Egyszer próbáltam, de 5-6 óra múlva "nem tetszett" a helyzet a cukromnak. 2-3 alkalommal az bevált, hogy délelőtt max 2 óra, délután max két óra pumpa nélkül, utólagos inzulinpótlással, de strandon ez talán más. Minden ilyen jellegű tapasztalatot tanácsot szívesen fogadok.

Egy kicsit másabb téma, gondoltam megosztom, mert remélhetőleg sokótoknak nincs még ilyen tapasztalata,a második fele pedig nyáron talán aktuális lehet: Nekem sajnos már 2 alkalommal romlott el a pumpám, utólag pár napja, mindkétszer "GOMBHIBA" felirattal, gyakorlatilag beragadtak, és nem reagáltak a gombok. Ilyenkor persze azonnal levettem, hívtam a "SOS" vonalat, segítőkészek voltak, és max 5 órán belül (én az ország egy távolabbi részén lakom Pesthez képest) megérkezett az új készülékem, időközben pedig penből adogattam az inzulint. Ami kicsit megnyugtat, hogy berregett csipogott, rezgett akár egy óráig is, így ha éjjel történik ilyen akkor max fél óra alatt biztos felébrednék rá. Mondták a telefonba, hogy ez ritka, hogy így elromoljon, és én vagyok a "szerencsés" kivételek egyike. Összességében, úgy érzem, hogy gyorsan kezelték a helyzetet. Ugyanakkor az eset kapcsán felmerül bennem, hogy mi van, ha egy hosszabb utazás, esetleg külföldi tartózkodás alkalmával történik meg ez. Pláne akkor, ha egy előre szervezett programban napról napra más helyszín szerepel, nehezen tudnám megmondani, hogy hova jöjjenek, még akkor is, ha tájékoztattak, hogy külföldön is kihozzák a pumpát, gondolom ők leszervezik, hogy az ottani központból. Ami viszont számomra a legszimpatikusabb és legmegnyugtatóbb megoldás, hogy az infó vonalukon keresztül utazás előtt időben igényelhetek egy cserepumpát, ami originált, postán megküldik és vihetem maga ahova megyek, és ha a saját pumpám valami miatt elromlana, akkor felbonthatom a tartalék csomagot. Hazautazás után pedig vissza kell nekik juttatni.

A fentire a válaszokat előre is köszönöm.

Zsuzsa
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Kata!

Ritkán írok a fórumra, de ha erre járok mindig olvasok valami hasznosat. A tanácsodat illetve azokét kérném akik a pumpa/ inzulinhűtés a témában hozzászóltak. Nagyon hasznosnak tatálom én ezt Frio inzulinhűtő tokot, és vennék is egyet, csak nem szeretnék úgy járni, mint Dézi., hogy nem fér bele a pumpa. Medtronic Paradigm 525 -m van. A Frio oldalán ezt az egy http://frio.hu/frio-inzulinpumpa-hutotok-5.html
"pumpaméretű" hűtőtokot találom. Neked is ez van, amiben még a pumpa mellé pár apróság is belefér? 1-2 ampulla inzulin, pl? Bárki aki használta, használja: Ha rajtam van a pumpa akkor is bele tudom tenni ebbe a tokba, vagy csak levételkor alkalmas a tárolásra?

A fentire a válaszokat előre is köszönöm.

Zsuzsa
Szia Zsuzsa!

Sajna ez a magyar oldal nagyon info hiányos. Nem is tudom, hogy gondolják, hogy valaki megvesz 5-6 ezerért valamit, amit nem ismer, és nincs rajta legalább a mérete. Szerintem amit idáig eladtak, az abból adódhat, amit javasoltam másoknak, esetleg egy-két olyan tok, ahol nem annyira fontos a méret.

Szóval én ezt használom : http://friouk.com/buy/Small Wallet

Ezen az eredeti oldalon azért található némi info, hogy mire adod ki az a drága pénzet. Viszont a magyar oldalon, méret hiányában pont ezt nem tudtam beazonosítani. Annyi tartozik még hozzá, hogy én az USA-ból rendeltem, pontosabban a barátomnak megírtam, hogy melyik méret kell, és ő keresett egy olyan oldalt, ahol a legolcsóbban be tudta szerezni. De átszámítva az is volt kb. 6.500 forint.

Úgy vágtam bele, hogy az olvasottakon kiívül nem volt semmilyen információm, senki nem mondta, hogy igy, ezt megveheted, mert csúcsszuper. Benne volt a kockázat, hogy van egy termék, amit csak a saját honlapja istenít, és esetleg megszívom. Ráadásul kettőt kértem.

De mondhatom, hogy az angol oldalon leírt minden info valóságos, ez a termék valóban megállja a helyét, és amióta nekem van (csak nyáron, kánikulában használom) még nem romlott meg inzulin.

Tanakodtam, hogy vegyek-e pumpa méretű tokot, de egyelőre letettem róla anyagi okokból. Ha veszek, és nehéz belegyömöszölni a pumpát, akkor sem vész kárba, tudok benne mit tartani, de mivel drága, és valaki csak egyet akar venni a pumpájához, annak nem merném javasolni tapasztalat hiányában.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha összehasonlítod a két méretet valamilyen tok: http://friouk.com/buy/Small Wallet és pumpa tok: http://friouk.com/buy/Pump Wallet, akkor azért látszik, hogy igen karcsú az hely, amit pumpának biztosítanak.

Amikor írtam, hogy egy-két cucc, akkor annyiból állt, hogy a következő patroncseréhez az ampulla, egy kis tégely arckrém, ajakbalzsam volt benne, aminek jó volt a hűtés, de a két tok közé tettem még a telomat is, nem azért, hogy hűtsem, hanem azért, mert nem volt nálam más tátyó. A telo a két tok (külső védő és belső valóban hűtő) között is érezhetően hűvösebb volt, mint a kinti kánikula. Este, amikor a pumpát kiveszem a hűtő tokból, akkor az valóban hűs. Volt, hogy olyan meleg volt itthon, hogy éjszaka is a Frioban volt a pumpa, de meg kell vallani, hogy abban azért kényelmetlen volt aludni.

Hátránya még az én tokomnak, hogy nincs rávarrva semmilyen övbújtató, vagy pánt felcsatolási lehetőség, hisze ezt nem testen viselésre tervezték, hanem táskában hordásra. De a magyar nagyon leleményes és ügyes, én varrtam rá minden féle csatolási, viselési lehetőséget, így egy pánttal a testemen keresztbe vetve viselem.
 
Oldal tetejére