Insulinpumpa

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Ha rajtam van a pumpa akkor is bele tudom tenni ebbe a tokba, vagy csak levételkor alkalmas a tárolásra?

A fentire a válaszokat előre is köszönöm.

Zsuzsa
Itt, a Frionál pont az a lényeg, hogy akkor van a Frioban a pumpa, mikor kánikula van, és te mászkálsz az utcán, süti a nap, és a nagy melegben megromlana az inzulin (hatását veszti).
Levenni csak 10-20 percre veszed le, amíg fürdesz, de az otthon van, ahol nem éri a tűző nap. Akkor meg nincs is értelme a Frionak, hacsak nincs a lakásban 40 fok.
Most sincs rajtam, pedig meleg van itthon, ha lemegyek csak a sarki boltba, akkor az kb fél óra még nem rakom fel, de több órás kánikulában való tartózkodásnál vagy tűző napon már belerakom a pumpát.
Mivel itthon nincs olyan baromi meleg, nem is kell naponta vízbe mártani, mert a zselé nem változik vissza kristállyá, és érezhetően hűvösebb van benne, mint a külső hőmérséklet.
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Egy kicsit másabb téma, gondoltam megosztom, mert remélhetőleg sokótoknak nincs még ilyen tapasztalata,a második fele pedig nyáron talán aktuális lehet: Nekem sajnos már 2 alkalommal romlott el a pumpám, utólag pár napja, mindkétszer "GOMBHIBA" felirattal, gyakorlatilag beragadtak, és nem reagáltak a gombok. Ilyenkor persze azonnal levettem, hívtam a "SOS" vonalat, segítőkészek voltak, és max 5 órán belül (én az ország egy távolabbi részén lakom Pesthez képest) megérkezett az új készülékem, időközben pedig penből adogattam az inzulint. Ami kicsit megnyugtat, hogy berregett csipogott, rezgett akár egy óráig is, így ha éjjel történik ilyen akkor max fél óra alatt biztos felébrednék rá. Mondták a telefonba, hogy ez ritka, hogy így elromoljon, és én vagyok a "szerencsés" kivételek egyike. Összességében, úgy érzem, hogy gyorsan kezelték a helyzetet. Ugyanakkor az eset kapcsán felmerül bennem, hogy mi van, ha egy hosszabb utazás, esetleg külföldi tartózkodás alkalmával történik meg ez. Pláne akkor, ha egy előre szervezett programban napról napra más helyszín szerepel, nehezen tudnám megmondani, hogy hova jöjjenek, még akkor is, ha tájékoztattak, hogy külföldön is kihozzák a pumpát, gondolom ők leszervezik, hogy az ottani központból. Ami viszont számomra a legszimpatikusabb és legmegnyugtatóbb megoldás, hogy az infó vonalukon keresztül utazás előtt időben igényelhetek egy cserepumpát, ami originált, postán megküldik és vihetem maga ahova megyek, és ha a saját pumpám valami miatt elromlana, akkor felbonthatom a tartalék csomagot. Hazautazás után pedig vissza kell nekik juttatni.

A fentire a válaszokat előre is köszönöm.

Zsuzsa
Nekem tavaly nyáron 3 órán belül ott volt a csere pumpa a Balatonon. Este fél 9-kor telefonáltam, hogy gáz van, fél 12-kor már beprogramoztuk a bázist a csere pumpába.

Külföldi utazás előtt van lehetőség egy tartalék pumpát igényelni a Roche-tól. A többi pumpacég nem tudom hogy áll a dologhoz, de egy hosszabb úton a tartalék pen azért mindenképpen kell.
 

lizzi

Őstag
Kata neked melyik frio van ?nekem is be kellene szerezni ,de kéne tudni a méretet,hogy melyik az ,amibe tuti belefér a pumpa?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kata neked melyik frio van ?nekem is be kellene szerezni ,de kéne tudni a méretet,hogy melyik az ,amibe tuti belefér a pumpa?
Szia Lizzi!
Én a small méretet használom, ez 140x150-es. Nézd meg a 7079-es hozzászólásomat, ott belinkeltem az angol oldalt, mert a magyar oldalon nem tudod beazonosítani.
Rendelni már a magyar oldalon érdemes a szállítási költség miatt, csak nem tudom hogy lehet kiválasztani a megfelelőt. :o
 

gabibaba

Aktív tag
Én úgy választottam, hogy megnéztem azt az oldalt, amit Kata rakott fel és rendeltem a magyarról :)
A pumpás tokot Gábor most használta hétvégén. Először nem szivattuk meg teljesen, akkor a pumpa simán belement. Ő szombaton kicsit jobban feltöltötte és azt mondja, így is bele tudta rakni. A pumpás Frion van egy bujtató, amivel övre lehet rakni, ez viszont elég keskeny.
 

Dézi

Új tag
Ritkán írok a fórumra, de ha erre járok mindig olvasok valami hasznosat. A tanácsodat illetve azokét kérném akik a pumpa/ inzulinhűtés a témában hozzászóltak. Nagyon hasznosnak tatálom én ezt Frio inzulinhűtő tokot, és vennék is egyet, csak nem szeretnék úgy járni, mint Dézi., hogy nem fér bele a pumpa. Medtronic Paradigm 525 -m van. A Frio oldalán ezt az egy http://frio.hu/frio-inzulinpumpa-hutotok-5.html
Zsuzsa
Hello. Nekem is ilyen pumpám van. Eddig nem annyira nézegettem, mert ugye van nagyobb tokom is, de most kipróbáltam, ha nem hagyom hogy teleszívja magát vízzel a pumpatok frio, hanem csak mondjuk a csap alá tartom fél percig, és nem áztatom be, mint egyébként írva volt - szóval ha nem dagasztom fel fullra, akkor végülis belefér a pumpa. Azért bónusz patron nem fér mellé. Nekem a külső tokon van bujtató övnek. Amerikából rendeltem, volt kint ismerősöm, és elhozta. És biztos hogy pumpához való volt. De majd igyekszem visszakeresni a rendelést.
 

Dézi

Új tag
Kedves Cukorbeteg Társak!

Én a magam nevében, rengeteg embernek elküldtem! Készülök Szabó Máté ombucmannek írni egy levelet, ha valaki szeretne beszállni, csatlakozzon. Először is, az I. és II. típusú cukorbeteg között különbséget kell tenni! Mert az I. típus, NEM TEHET RÓLA, sejtelhalás következménye! Én a sportoló NBI-es kézilabdás 41 évesen kaptam, az 56 kilómmal! Tehát se kövér nem voltam, de voltam sportoló! Mégis ez lett! Azt is leírom, hogy még mellette van két autoimmun betegségem, ami a hormonrendszert érinti, és SENKI, nem meri bevállalni, az orvosok nem tudják mit szúrjak, ezt néhányan be is vállalva elmondták nekem! Most Fövényi Professzor úr segít, próbáljuk!! Tehát, sport, diéta, a legjobb orvosok vannak rajtam, még sem lehet a cukrot 8% alá vinni! Ma is lesz egy 16 kilóméteres tekerésem! Tegnap este 6,7 cukorral feküdtem le, és 18,0 lett reggelre! Még szerencse hogy rajtam a szenzor, amin majd Prof. úr látja mi folyik! Ez a szörnyű meleg is befolyásolja, és minden.
Tudjátok! Van egy novella a címe : A vakok országa olvassátok el! Hát a vakok országában élünk!

Szia, teljesen egyetértek veled, utálom hogy nem különböztetnek meg! Jó lenne a két betegséget teljesen máshogy hívni! Nekem is több autoimmun betegségem van, a hormonok teljesen összezavarnak. Anno az összes létező hosszúhatású inzulint kipróbáltam, még a disznóból kivontat is. A hagyományosokkal reggel nem ment 13 alá. A 24 órással meg hajnal 3kor mindig hipóztam. Az Actrapidra ha nem ettem másfél óra múlva még egy adag reggelit, mindig rosszul lettem. A pumpa előtt minden délután 14-16os cukrom volt, bármilyen inzulint próbáltam, akkor se lett szép, mikor már 7x adtam inzulint naponta. És aki ott ül fönt, nem gondol bele, hogy van aki mindent megtesz, és örülhet így is ha 8 a hgba1c, mert már az is szép. És egyébként a IIes típust tényleg rá kéne venni a jobb diétára - de lehet hogy ehhez inkább az kéne, hogy jobban fel legyenek világosítva. Meg hogy legyen orvos akinek van rá ideje, és nem dobja ki 5 perc után. Anyukám áprilisban jelentkezett be diabetológushoz, és aug közepére kapott időpontot. Felháborító. Így a II-es típusnak is nehéz jól karbantartva lenni... Én tudom hogy van olyan aki szarik a diétára, és meg is érdemel valami szankciót, de legalább az orvos véleménye is számítana abban hogy ki kaphat támogatást és ki nem - szerintem ez fontos lenne.
Én csatlakozok hozzád, mehetünk tüntetni is :)
 

kzsu007

Új tag
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, hazsnos tanácsokat a frio inzulinhűtőtokkal kapcsolatban. Végül nem tudtam (és nem is akartam) ellenállni és rendeltem egy pumpához való méretűt. Már alig várom, hogy megérkezzen, bár a legnagyobb kánikula már múlóban van, biztos hasznát fogom venni. Ha kipróbáltam majd én is jelzem a méretével kapcsolatos észrevételeket.
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!
3 hónapon belül másodszor fordul elő, hogy a Medtronic szerelékével probléma történt. Először a Quickset, most meg a Silhouette cserénél a pumpa "nincs beadás" figyelmeztetést adott, és nem töltötte fel a vezetéket. A legutóbbi pumpás találkozón mások is beszámoltak hasonlóról. A cég jelenlévő képviselője azt kérte, hogy ha bárkinél ilyen előfordul, hívja az információs vonalat, és jelezze.
 
Sziasztok!
3 hónapon belül másodszor fordul elő, hogy a Medtronic szerelékével probléma történt. Először a Quickset, most meg a Silhouette cserénél a pumpa "nincs beadás" figyelmeztetést adott, és nem töltötte fel a vezetéket. A legutóbbi pumpás találkozón mások is beszámoltak hasonlóról. A cég jelenlévő képviselője azt kérte, hogy ha bárkinél ilyen előfordul, hívja az információs vonalat, és jelezze.

Szia Kriszti!
Ilyen problémával én az elmúlt pár hét alatt kétszer is találkoztam!
Azt gondoltam én rontottam el valamit és nagyon meg is ijedtem mert másodszorra már akár hányszor próbáltam újra tölteni a vezetéket mindig azt írta ki "NINCS INZULIN BEADÁS" nagyon meglepődtem végül teljesen szétszedtem és nyomtam egy kicsit a tartály alján ezután már jó lett.
Ekkor arra gondoltam lehet, hogy túlzottan tele töltöttem a tartályt.
De akkor lehet, hogy mégsem? Szóval hívjam fel őket és mondjam el nekik??
Köszi:
 

krisz_2011

Aktív tag
Szia Kriszti!
Ilyen problémával én az elmúlt pár hét alatt kétszer is találkoztam!
Azt gondoltam én rontottam el valamit és nagyon meg is ijedtem mert másodszorra már akár hányszor próbáltam újra tölteni a vezetéket mindig azt írta ki "NINCS INZULIN BEADÁS" nagyon meglepődtem végül teljesen szétszedtem és nyomtam egy kicsit a tartály alján ezután már jó lett.
Ekkor arra gondoltam lehet, hogy túlzottan tele töltöttem a tartályt.
De akkor lehet, hogy mégsem? Szóval hívjam fel őket és mondjam el nekik??
Köszi:

Először én is nagyon meglepődtem, de az én első reakcióm az volt, hogy lecseréltem a vezetéket, és a második már jó volt. Ugyanez történt a következő alkalommal is. Szerintem nem a tartállyal van a hiba, valamiféle eltömődés lehet a kanül végében, amit neked a tartály nyomkodásával sikerült "kirobbantanod". Azért szerintem nem biztos, hogy ennek így kell működnie, úgyhogy kérlek, telefonálj nekik. A "régi" pumpások arról számoltak be a találkozón, hogy évekig nem tapasztaltak ilyen jelenséget, de mostanában előfordul. Ha mindenki jelzi, akkor foglalkozni fog vele a cég, ha nem, akkor úgy gondolják, hogy minden rendben.
 

szucsa

Tag
Kedves Mindenki!
Lejárt a 4 éves pumpahasználatom és sajnos a HbA1c-m 8% fölötti lett, így nem tudok már szereléket íratni.
Én szívem szerint folytatnám a pumpás életet, mivel nagyban megkönnyíti a mindennapjaimat. Ezért fordulok hozzátok, hogy ha tudtok valakit, akinek van felesleges szereléke vagy nem használja fel a félévre felírható max. mennyiséget kérném hogy szóljatok nekem. Igazság szerint Pumpás jóvoltából szereléket tudnék most szerezni csak inzulin tartályt kellene még valahogy kerítenem.
Medtronic Paradigm 522 pumpát használok. A tartály termékkódja MMT-326A. Ez az 1,8 ml-es változat.
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!
Üdv:
Szucsa
 

borka

Őstag
Kedves Mindenki!
Lejárt a 4 éves pumpahasználatom és sajnos a HbA1c-m 8% fölötti lett, így nem tudok már szereléket íratni.
Én szívem szerint folytatnám a pumpás életet, mivel nagyban megkönnyíti a mindennapjaimat. Ezért fordulok hozzátok, hogy ha tudtok valakit, akinek van felesleges szereléke vagy nem használja fel a félévre felírható max. mennyiséget kérném hogy szóljatok nekem. Igazság szerint Pumpás jóvoltából szereléket tudnék most szerezni csak inzulin tartályt kellene még valahogy kerítenem.
Medtronic Paradigm 522 pumpát használok. A tartály termékkódja MMT-326A. Ez az 1,8 ml-es változat.
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!
Üdv:
Szucsa


Szia Szucsa !
Írok Neked privit !!!!!!!!!!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Kedves Mindenki!
Lejárt a 4 éves pumpahasználatom és sajnos a HbA1c-m 8% fölötti lett, így nem tudok már szereléket íratni.
Én szívem szerint folytatnám a pumpás életet, mivel nagyban megkönnyíti a mindennapjaimat. Ezért fordulok hozzátok, hogy ha tudtok valakit, akinek van felesleges szereléke vagy nem használja fel a félévre felírható max. mennyiséget kérném hogy szóljatok nekem. Igazság szerint Pumpás jóvoltából szereléket tudnék most szerezni csak inzulin tartályt kellene még valahogy kerítenem.
Medtronic Paradigm 522 pumpát használok. A tartály termékkódja MMT-326A. Ez az 1,8 ml-es változat.
Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni!
Üdv:
Szucsa
szia Szucsa!
Ha máshonnan nem kapsz segítséget, vagy kevés, amit szerezni tudsz, akkor jó ha tudod, hogy szereléket továbbra is felírhat az orvosod.
 

natus

Új tag
Sziasztok!!
Segítséget szeretnék kérni...
Hívom a fiam doktornőjét,hogy továbbra sem jók a vércukrai(legalább egy hónapja telefonálgatunk,segítséget kérünk...de lassan kettő éve nem megy a vércukrának a beállítása,mindig csak egy kicsit tudnak rajta állítani aztán felborul,pedig igyekszünk mindent megtenni)...szóval,erre jön a válasz,hogy ne haragudjak,de ma nincs ideje és bolondok háza van a kórházban és a rendelésen..oké...de kérdezem én nincs ideje arra a betegére akinek egy nap a cukra a 2-től a 28-ig csak a jó tartományban nincsen...Akkor kire van ideje???!!...Ezért szépen kérek valakit aki tud egy olyan dokit aki be tudná állítani(vagy megpróbálni beállítani) a gyermekem inzulinpumpáját,úgy hogy jók legyenek vagy jobbak(sokkal jobbak) a vércukorértékeik,akkor írja meg,hogy kihez fordulhatok...
 

borka

Őstag
Sziasztok!!
Segítséget szeretnék kérni...
Hívom a fiam doktornőjét,hogy továbbra sem jók a vércukrai(legalább egy hónapja telefonálgatunk,segítséget kérünk...de lassan kettő éve nem megy a vércukrának a beállítása,mindig csak egy kicsit tudnak rajta állítani aztán felborul,pedig igyekszünk mindent megtenni)...szóval,erre jön a válasz,hogy ne haragudjak,de ma nincs ideje és bolondok háza van a kórházban és a rendelésen..oké...de kérdezem én nincs ideje arra a betegére akinek egy nap a cukra a 2-től a 28-ig csak a jó tartományban nincsen...Akkor kire van ideje???!!...Ezért szépen kérek valakit aki tud egy olyan dokit aki be tudná állítani(vagy megpróbálni beállítani) a gyermekem inzulinpumpáját,úgy hogy jók legyenek vagy jobbak(sokkal jobbak) a vércukorértékeik,akkor írja meg,hogy kihez fordulhatok...

Szia Natus!

Üdvözlünk a fórumon és nagyon jól Tetted,hogy bemutatkoztál,mert nagyon sokan kérnek segítséget,de nem tudjuk hová irányítani Őket.
Neked azt tudnám ajánlani,hogy e-mailba írjál
g_andi -nak

Ő Fehérváron lakik és hátha tud segíteni.
 

natus

Új tag
Szia Natus!

Üdvözlünk a fórumon és nagyon jól Tetted,hogy bemutatkoztál,mert nagyon sokan kérnek segítséget,de nem tudjuk hová irányítani Őket.
Neked azt tudnám ajánlani,hogy e-mailba írjál
g_andi -nak

Ő Fehérváron lakik és hátha tud segíteni.

Köszönöm szépen..Holnap reggel befekszünk a kórházba és remélem,hogy sikerülni fog egy jó kis bázist állítani... Én köszönöm,hogy itt lehetek és tanulhatok...
 
Tegnap megkérdeztem a Budai Gy Kórházban B.L. főorvost a 6 éves autista, de épp értelmű kislányom kaphatna -e pumpát.
A válasz nem, mert nem tudja ellátni magát. Mondom a többi kicsi sem őket is a szülők látják el. Azt mondta nem, mert akkor nekem állandóan vele kéne lennem, mondom így is állandóan vele van valaki. hiszen autista és diabos.
Rázta a fejét.
Én a második diplomámat szerzem az idén, a férjem még nálam is okosabb. Mi lehet a baj?
Minden OEP kritériumnak megfelelünk.
Nem értetettem. De szerinte a kislánynak kezelnie kell a pumpát. Jól érzem, hogy itt valami nem stimmel?
 
Oldal tetejére