Inzulin-problémák

somcsika

Aktív tag
Meli,
Szandim is hízott a novorapid-ra állás után, de ő csak 2-3 kg-ot.
Most a pumpára átáláskor pedig 2 kb-ot fogyott. kb. 160 cm- hez most, 62 kg. Ez soknak számít?
Ezt csak azért kérdezem tőletek, mert már a családban megjegyezték, hogy nagy a feneke. Amúgy meg tiszta izom, éppen a köldöke körül van egy kb. 2 cm-es "fitty", ami most a pumpa miatt külön jó is.
 

lizzi

Őstag
Somcsika: én is 160 cm vagyok és hát én is voltam 62-64 kg., nekem akkor azt ajánlották ,hogy jó lenne 60 alá menni
nem vészes szerintem ,de valóban jobb a 60 alatt lenni:) de majd alakul ez meglátod ,főleg pumpával!!!
szurkolok nektek!!!
 

pusimelu

Őstag
Szia Somcsika!
Én 175 cm vagyok nem vagyok még csak vastag sem de rövid idő alatt híztam!Nem zavar még örülök is neki de mi lesz ha nem állok meg.(Nem szeretném.)A lányok serdül és taqvaly ilyenkor 34 kg volt most meg 43kg.Meg sem fogjátok ismerni!Kész nő!
Sokat számít a csontozat meg az izomtömeg is szerintem!
Jó pumpázást!Meli
Meli,
Szandim is hízott a novorapid-ra állás után, de ő csak 2-3 kg-ot.
Most a pumpára átáláskor pedig 2 kb-ot fogyott. kb. 160 cm- hez most, 62 kg. Ez soknak számít?
Ezt csak azért kérdezem tőletek, mert már a családban megjegyezték, hogy nagy a feneke. Amúgy meg tiszta izom, éppen a köldöke körül van egy kb. 2 cm-es "fitty", ami most a pumpa miatt külön jó is.
 

tímeácska

Őstag
Az aszpart inzulinnal folytatott terápia kockázata

A testsúlygyarapodás és a hypoglykaemia előfordulása az inzulinkezelés régóta ismert velejárói. Aszpart inzulin mellett is általában nő a testtömeg (az inzulin adása előtti időponthoz viszonyítva). Egyelőre nem igazolt az a várakozás, amely szerint a köztes étkezések (tízórai és uzsonna) elhagyhatósága a testsúly előnyösebb alakulását eredményezné. Ezen a téren a tisztánlátáshoz – néhány kedvező, kisebb megfigyelés (33) ellenére – további szisztematikus adatgyűjtésre és megfelelően tervezett vizsgálatokra van szükség. A hypoglykaemiás epizódok jellege és a kiváltott ellenreguláció tekintetében nincs különbség az aszpart inzulin és a humán reguláris inzulin között. A hypoglykaemiák számát tekintve azonban az aszpart inzulin előnyét több tanulmány igazolta (a humán reguláris inzulinnal szemben). Azonban e téren a vizsgálatok eredménye nem teljesen egybehangzó, a legkonzekvensebb megfigyelésnek talán az éjszakai hypoglykaemiák számának csökkenése tart- ható.
 

tímeácska

Őstag
Lokális reakció aszpart inzulin mellett is előfordulhat, ezeket a megfigyeléseket ritkaságuk miatt még mindig esetközlésként szokás publikálni. Ugyanakkor van olyan tapasztalat is, amely az aszpart inzulin alkalmazhatóságára hívja fel a figyelmet más inzulinok okozta allergiás reakciók esetén.

Hát, ez jó! Esetközlésnek még jó lehetek... :rohog:
Jaaa, hogy pont a NovoRapid jól alkalmazható más inzulinérzékenység/allergia esetén?! Remek... :o :mad:
 

pusimelu

Őstag
Elég sok inzulint kipróbáltál ahogy visszaolvastam de olyan anyagra vagy érzékeny ami mindegyik inzulinban benne van!
Ezt ügyesen megállapítottam..A betegtájékoztatók összevetése lehet hogy előbbre lendítheti a dolgot!Tipikus allergiás kiütések azt látom...
 

tímeácska

Őstag
Elég sok inzulint kipróbáltál ahogy visszaolvastam de olyan anyagra vagy érzékeny ami mindegyik inzulinban benne van!
Ezt ügyesen megállapítottam..A betegtájékoztatók összevetése lehet hogy előbbre lendítheti a dolgot!Tipikus allergiás kiütések azt látom...

Igen, eléggé tipikusak... És ugyan olyan tipikusan bírnak viszketni is... Hogyacsudavigyeel! :mad:
Már összehasonlítottam az összes Magyarországon forgalomban levő inzulint... Szinte mindben ugyan az van, de minimum 6-8 pereméter ugyan az, hát, így nehéz lesz kideríteni, hogy mi az allergiát okozó cucc!
"Sima egyszerű" allergia vizsgálattal meg az a probléma, hogy ott ritkán vizsgálódnak metakrezol, sósav, cink-klorid, dinátrium-hidrogén-foszfát-dihidrát, fenol vagy cink-acetát irányába... :(
 

hoppika

Új tag
sziasztok én most már insulatardot adok este, reggel éh gyomri értékem 6.4-7.1 között mozog étkezés után felugrik 10 körülire és ezt egész nap tartja!
 

Kiss Bálint

Új tag
Sziasztok!

2000 óta vagyok cukorbeteg, azóta napi 4 alkalommal inzulinozok.
4 hónapja állított a doki másik inzulin párosra.
Egészen a mai napig semmi gond nem is volt.
Ép most szúrtam be az esti adagomat és pár percre rá arra lettem figyelmes, hogy a kezeim, hasam, rettenetesen viszket.
Megfigyelve, minden olyan hely, ahova nemrég adtam be az inzulint, feldagadt, piros és viszket.

Ennyi lenne az allergia kialakulása? Egyik szúrásról a másikra?
Mert eddig ilyen még nem volt.
 

krisz_2011

Aktív tag
Sziasztok!

2000 óta vagyok cukorbeteg, azóta napi 4 alkalommal inzulinozok.
4 hónapja állított a doki másik inzulin párosra.
Egészen a mai napig semmi gond nem is volt.
Ép most szúrtam be az esti adagomat és pár percre rá arra lettem figyelmes, hogy a kezeim, hasam, rettenetesen viszket.
Megfigyelve, minden olyan hely, ahova nemrég adtam be az inzulint, feldagadt, piros és viszket.

Ennyi lenne az allergia kialakulása? Egyik szúrásról a másikra?
Mert eddig ilyen még nem volt.
Szia! Hát, bizony az allergia jöhet ilyen hirtelen. Ha jól emlékszem, Te vagy az, akit a doki visszaállított humán inzulinra. Nagyon gyorsan hívd fel és beszélj vele, lehet, hogy készítményt kellene váltanod.
 

Kiss Bálint

Új tag
Szia! Hát, bizony az allergia jöhet ilyen hirtelen. Ha jól emlékszem, Te vagy az, akit a doki visszaállított humán inzulinra. Nagyon gyorsan hívd fel és beszélj vele, lehet, hogy készítményt kellene váltanod.
Aha, én voltam. Igazából minden rendben az új inzulinokkal.
Most reggel a nappali inzulinnal nem jelentkezett a tünet.
Meglátom mi történik majd ma az estivel.

Pont holnap kell mennem a dokihoz, akkor majd beszámolok neki róla.
 

Kiss Bálint

Új tag
Ez az Insulatard inzulin nekem mindig valami problémát okoz...
Mondtam a dokinak az allergiás tünetet. Azt mondta, megesik, és ha újra jelentkezik, akkor menjek vissza.
Viszont azóta nem jelentkezett, pedig eltelt több mint 1 hónap.

Ez ugye az éjszakai inzulinom, amiből 15 egységnyit szoktam beadni.
4 körülire szokta levinni reggelre, ezért újabban csak 12-őt szoktam beadni.
Így volt ez pár napja is, amikor is éjfélkor arra lettem figyelmes, hogy mint akit fejbe vágtak: szédültem, émelyegtem, pár perc és izzadtam, remegtem, már-már önkívületi állapotban voltam.
Gyorsan megmértem a cukorszintet: 1.8 volt. - Sosem volt még ilyen alacsony! Hamar befaltam egy kis édességet, ami már helyrehozta.

Másnap már kicsit tudatosabban adtam be az éjszakait, azaz csak 10 egységet nyomtam be.
1 óra múlva már éreztem, hogy kezd úl alacsony lenni. Mértem: 2.5 volt - Oké, megint kis cukros dolog..

Másik napokon már csak 5-öt adtam be. Így nem volt éjszaka gondom, de így reggel 6-7 a cukrom, ami nem olyan jó ugye.

Szóval ilyet sem tapasztaltam még, hogy egyik napról a másikra a bevált 15-ös inzulin adag, egyszer csak halálos dózis lesz.
Nem is értem miért, hiszen ez hosszú hatóidejű inzulin, nem gyorsan lepörgő...

Esett meg már mással is ilyesmi?
 

krisz_2011

Aktív tag
Ez az Insulatard inzulin nekem mindig valami problémát okoz...
Mondtam a dokinak az allergiás tünetet. Azt mondta, megesik, és ha újra jelentkezik, akkor menjek vissza.
Viszont azóta nem jelentkezett, pedig eltelt több mint 1 hónap.

Ez ugye az éjszakai inzulinom, amiből 15 egységnyit szoktam beadni.
4 körülire szokta levinni reggelre, ezért újabban csak 12-őt szoktam beadni.
Így volt ez pár napja is, amikor is éjfélkor arra lettem figyelmes, hogy mint akit fejbe vágtak: szédültem, émelyegtem, pár perc és izzadtam, remegtem, már-már önkívületi állapotban voltam.
Gyorsan megmértem a cukorszintet: 1.8 volt. - Sosem volt még ilyen alacsony! Hamar befaltam egy kis édességet, ami már helyrehozta.

Másnap már kicsit tudatosabban adtam be az éjszakait, azaz csak 10 egységet nyomtam be.
1 óra múlva már éreztem, hogy kezd úl alacsony lenni. Mértem: 2.5 volt - Oké, megint kis cukros dolog..

Másik napokon már csak 5-öt adtam be. Így nem volt éjszaka gondom, de így reggel 6-7 a cukrom, ami nem olyan jó ugye.

Szóval ilyet sem tapasztaltam még, hogy egyik napról a másikra a bevált 15-ös inzulin adag, egyszer csak halálos dózis lesz.
Nem is értem miért, hiszen ez hosszú hatóidejű inzulin, nem gyorsan lepörgő...

Esett meg már mással is ilyesmi?

Szia! Hát, sok minden megeshet... néha az ember szervezete érdekes dolgokat produkál. Ettől függetlenül először is nézd meg, hogy a pened pontosan adagol-e. (Nálunk volt meghibásodás még régen.) Gondold át, hogy a vacsora időpontján és mennyiségén nem változtattál-e, ittál-e alkoholt. Ha ennyire furán reagálsz, mérni kellene 1-2 napig éjfélkor és hajnali 3-kor is.
Már párszor írtam ezt, de kérd vissza a Lantust. Hívd fel a dokidat.
 

amarton

Új tag
Sziasztok!

Ha valakinek van esetleg feleslegesen, keresnék 1-2 ampulla NovoRapidot Budapesten, sajnos az ünnepek alatt egy kicsit szűknek bizonyult a készlet, és igencsak fogytán vagyok :(

Előre is köszönöm :)
 
Itt vagyok!:)
Maximálisan jól tecccik emlékezni!...volt biza...az a...izééé...allergia...:rolleyes:...úúúúúgy úúúúútáltam!
Az összes bázis inzulinra ugyanazt az allergiás reakciót produkáltam,:)!!!
Konkrétan: kontrolálhatatlan, vízszerű hasmenést!!!:(:(:(
Sünike;)...aki, nállam "csak" eze tünete volt az allergiának!
Ui.:...csammog mán a cucc, holnap mán repül is visznya a galamb! :)
Üdv
Kedves sünike
Hasonló gondokkal küzdünk. Milyen vizsgálat volt?Amiből kiderült az alergia.Válaszát előre is köszönöm.
 

Kesia

Új tag
Sziasztok.
Nem tudom,hogy a megfelelő topicba írom-e a kérdésemet. Bizos emlékeztek rá, én sem vagyok könnyű eset az inzulinokkal kapcsolatban.Tavaly tavasz óta átállítottak Lantusról Tresibára. Az értékeim stabilabbak. Rövid inzulinnál nincs változás, ugyanúgy Novorapid. De. Az elmúlt egy év alatt 11 kg plusz jött fel ami nem kevés. Nagyon sok, most már a mozgásban is gondot okoz. Még mielőtt bárki kérdezné: nem eszem többet, sőt kevesebbet és nem változott a mozgási aktivitásom. Talán annyi változás van, hogy elkezdődött a klímax. Okozhat-e az inzulin váltás, a Tresiba önmagában ilyen fokú hízást? Köszönöm a válaszokat.
 

Vitamin

Aktív tag
Az inzulin sajnos hajlamosít a hízásra, de azt nyilvánvalóan nem tudom megmondani hogy a Te esetedben erről van-e szó vagy pedig egész másról. Azért utánanéztem és a Tresibára ezt találtam:

"Weight Gain

Weight gain can occur with insulin therapy, including TRESIBA, and has been attributed to the
anabolic effects of insulin. In the clinical program after 52 weeks of treatment, patients with type
1 diabetes treated with TRESIBA gained an average of 1.8 kg and patients with type 2 diabetes
treated with TRESIBA gained an average of 3.0 kg."

forrás: https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2015/203314lbl.pdf


A megfelelő vércukor értékek elérése ritkán jár jegyben a testsúly megtartásával.
Több inzulinnal sokkal "könnyebb" a célértékek megtartása.
És egyszerűbb is időnként 5-15 g szénhidrát elfogyasztásával korrigálni, mint újabb és újabb inzulin-beadással.
A könnyebbet időzőjelbe tettem, mert a jelenlegi inzulinokkal egyáltalán nem könnyű szabályozni a vércukrot.
Magas vércukornál az inzulinok markánsan veszítenek a hatékonyságukból az alacsonyabb értékek felé közeledve hatásuk egyre jobban felerősödik. Ezt úgy hívják pozitív visszacsatolás:


Erre jön még

- a romlott inzulin (ha jól emlékszem történt már veled is ilyen),
- a kétféle inzulin olykor nagyon furcsa interferálódása,
- a napszakonkénti különböző inzulin érzékenység,
- a lényegesen kevesebb éjszakai bázis inzulin igény,
- az üzemi és iskolai étkezdékben a menük szénhidrát tartalmának nem közlése,
- a hatékony innovációk országunkon kívül maradása

és még sorolhatnám.
 

Valaki_mas

Új tag
Sziasztok.
Nem tudom,hogy a megfelelő topicba írom-e a kérdésemet. Bizos emlékeztek rá, én sem vagyok könnyű eset az inzulinokkal kapcsolatban.Tavaly tavasz óta átállítottak Lantusról Tresibára. Az értékeim stabilabbak. Rövid inzulinnál nincs változás, ugyanúgy Novorapid. De. Az elmúlt egy év alatt 11 kg plusz jött fel ami nem kevés. Nagyon sok, most már a mozgásban is gondot okoz. Még mielőtt bárki kérdezné: nem eszem többet, sőt kevesebbet és nem változott a mozgási aktivitásom. Talán annyi változás van, hogy elkezdődött a klímax. Okozhat-e az inzulin váltás, a Tresiba önmagában ilyen fokú hízást? Köszönöm a válaszokat.

Az elhizas hormonalis: az inzulin hormon alakitja a verben levo cukrot zsirra, ami elraktarozodik a szervezetben. Ez az inzulin egyik fo feladata.
Dr. Jason Fung, aki nemzetkozi tekintely az elhizas / 2-es tipusu cukorbetegseg / idoszakos bojt temaban azt szokta mondani, hogyha valaki el akar hizni, egyszeruen csak inzulint kell a szervezetebe juttatni.

Ha 2-es tipusu cukorbeteg vagy, akkor van realis remeny a gyogyulasra (le kell fogyni: idoszakos bojt, LCHF etrend). Ha 1-es tipusu cukorbeteg vagy, akkor is erdemes a taplalkozasra odafigyelni (pl. LCHF etrend, etelek inzulin indexenek figyelembe vetele) es csak annyi inzulint bevinni, ami tenyleg szukseges.

Sajnos az elhizason tul, a magas inzulinszint sulyos szovodmenyeket is okoz.
 
Oldal tetejére