Közgyógyellátási igazolvány

dg

Őstag
Úgy gondolom, a közgyógy-igazolvánnyal kapcsolatos téma ismétlődően felbukkan . Érdemes az ezzel kapcsolatos információkat, kérdéseket egy csokorba gyűjteni, akár felnőttek, akár gyerekek igazolványáról legyen szó!
 

dg

Őstag
Van is egy kérdésem Hozzátok!

Tavaly, legnagyobb meglepetésemre, automatikusan kiküldték a lányom igazolványát, holott előtte arról volt szó, évente igényelni kell, és jó, ha ezt az ember már időben, mondjuk 3 hónappal az igazolvány érvényességének lejárta előtt megteszi (tekintve a "szuper" gyorsaságát az ügyintézésnek). Szóval, már beszereztem a szükséges papírokat, és annélkül, hogy beadtam volna ezeket, az igazolvány megérkezett, az egyévvel azelőtti feltételeket (keretösszeget) megtartva.

Tudja valaki, hogy idén hogy van? Kell igényelni, vagy automatikusan megküldik?
 

napocska

Őstag
Jé, ez érdekes. Én most az emelt családi pótlékkal jártam úgy, hogy folyósítják tovább, pedig csak a GYES hosszabbításához küldtem újra az orvosi igazolást. (külön időpontban járt le az egy éves érvényessége mindkettőnek, mert nem egyszerre igényeltük, így azelőtt külön-külön hosszabbítgattuk)
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
A csp. jár folytatólagosan, a MÁK megszüntető határozatot küld a megszüntetés előtti hónapban. (Azért vagyok ilyen okos, mert én a múlt hónapban kaptam a zutolsót.)
 

eszter10

Új tag
Sziasztok!
Ez a kérdés nagyon jó!
Ki kaphat méltányosságból közgyógy-igazolványt?
Gyógyszer és liszt érzékeny vagyok = gége ödéma.
Így kevés az a gyógyszer, amit ehetek, nagyon drágák.
De a májdaganat miatt a cukorraktározással is gond van.
Bélbetegségem és az asztmám időként kórházi kezelést igényel.
A Szakorvos javasolja az ensura tápszert. Melyet fogyasztok is.
Én fizetek. Nekem <?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comhttp://drinfo.hu/forum/ /><st1:metricconverter w:st=1 kg</st1:metricconverter> liszt <st1:metricconverter w:st="on" ProductID="1000. Ft">1000. Ft</st1:metricconverter>. A többi kajáról nem is beszélve:
A kenyér is igen borsos áron van. Támogatás nincs!
Inzulint nem kapok. De a cukormérő készülék, és a csikk nagyon kéne. Támogatás itt sincs.
Tudom, hogy a jegyző dönt, a válasz mindig ugyan az NEM JÁR!
Várom a javaslatot! Ki kaphat méltányosságból?
 

borka

Őstag
Sziasztok.

Imárom 18 éve van Közgyógyom és a 2008-as rendeletig visszavonásig volt érvényes. Tavaj én is megkaptam automatikusan,miközben én elindítottam az egyedi kérelmet. Az éves keretösszeg 12000 Ft volt,ami most aug.6.volt érvényes. Most újra be kellett adnom az igénylést, mert változott a jogszabály.Elég későn kaptam észhez,mert kb 1 hónapja adtam csak be a kérelmet,és ma reggel már levoltam tiltva a Közgyógyról. Viszont, fél órával ezelőtt a póstás meghozta a határozatott,hogy 2009. 08.25.-2011.08.25.-ig érvényes az új igazolványom amit majd még ezután kapok meg. Ugyanis alanyi jogon most 2 évre adják, viszont a keretöszzegnek csak a felét kapom, az-az 6300 Ft/ hó, ill.+ 6000 Ft/ év egyszeri alkalom.

A mi Önkormányzatunk és a póstánk szuper gyors, mert a 2009.08.10.-re datált levelet a mai napon már átvettem,2009.08.07.-én:p

Tehát akinek jár ill.igényelni szeretné a közgyógyot annak valóban időben el kell indítania,hogy a folyamat ne szakadjon meg.

Üdvözlettel,aki most 3 hétig nélkülözi a közgyógyot:(
 

dg

Őstag
Sziasztok.

Imárom 18 éve van Közgyógyom és a 2008-as rendeletig visszavonásig volt érvényes. Tavaj én is megkaptam automatikusan,miközben én elindítottam az egyedi kérelmet. Az éves keretösszeg 12000 Ft volt,ami most aug.6.volt érvényes. Most újra be kellett adnom az igénylést, mert változott a jogszabály.Elég későn kaptam észhez,mert kb 1 hónapja adtam csak be a kérelmet,és ma reggel már levoltam tiltva a Közgyógyról. Viszont, fél órával ezelőtt a póstás meghozta a határozatott,hogy 2009. 08.25.-2011.08.25.-ig érvényes az új igazolványom amit majd még ezután kapok meg. Ugyanis alanyi jogon most 2 évre adják, viszont a keretöszzegnek csak a felét kapom, az-az 6300 Ft/ hó, ill.+ 6000 Ft/ év egyszeri alkalom.

A mi Önkormányzatunk és a póstánk szuper gyors, mert a 2009.08.10.-re datált levelet a mai napon már átvettem,2009.08.07.-én:p

Tehát akinek jár ill.igényelni szeretné a közgyógyot annak valóban időben el kell indítania,hogy a folyamat ne szakadjon meg.

Üdvözlettel,aki most 3 hétig nélkülözi a közgyógyot:(


Nálunk mostanság vált aktuálissá az új közgyógy igénylése, s szembesültünk azzal, amit Borka írt, hogy alanyi jogon 2 évre szól az új igazolvány. Most egyébként mi is nélkülözzük, elég későn adtuk be az igénylést. Hogy milyen mérvű lesz az anyagi támogatás, arra kíváncsi vagyok. Őszintén szólva, nekem magas, hogy mi miért annyi amennyi.
 

almácska

Új tag
Sziasztok!
Eddig mindig kaptam közgyógyot..Idén már nem kaptam meg 3-indokót is felhoztak.

1.a rokkantnyugdijam 600ft-tal lépi át a minimál bért 57.600 (57.000ft)
2. 3.foku vagyok és 67%
3.még a méltányosságra sem tudnak feltenni...
Meg mondom öszintén hogy azért ez nem fer dolog igaz nagyon sok mindenröl le vették a támogatást.. de a havi kiadásom gyógyszerre 13.000ft.
A többiböl meg meg kell élnem
De ezt senkit nem érdekel :(
Úgy hogy idén semmit nem kaptam:(
Nem panasz de ez az igazság
 

dg

Őstag
Umbra!

Kérdezted, hogy mire jó a közgyógy igazolvány.

Ingyenesen kaphatsz a vércukorméréshez tesztcsíkot, pumpa mellé azt hiszem havi 3 dobozzal (de javítsatok ki, ha nem így van!), meg , ha jól emlékszem, jár havonta 1 kg fruktóz, és ezt is közgyógyra írják. Ezen felül, egyes egyéb gyógyszerek is felírhatók közgyógyra, ha a gyerkőc megbetegszik (antibiotikum, lázcsillapító, stb...).

Hogy a pumpához való kellékek és a közgyógy között mi a kapcsolat, arról nincs fogalmam, de azok az anyukák, akiknek szintén pumpás a gyerkőcük, remélem, megmondják.

Én is pont ma kaptam meg az új igazolványt. Szerencsére, 2 évre adták, s nem 1-re, mint eddig.

Továbbá, aki emelt összegű családi pótlékban részesül (így alanyi jogon közgyógy igazolványt is kap), kiválthat mozgássérült parkoló igazolványt, bár jómagam ezzel nem kívántam élni.
 

umbra08

Aktív tag
Umbra!

Kérdezted, hogy mire jó a közgyógy igazolvány.

Ingyenesen kaphatsz a vércukorméréshez tesztcsíkot, pumpa mellé azt hiszem havi 3 dobozzal (de javítsatok ki, ha nem így van!), meg , ha jól emlékszem, jár havonta 1 kg fruktóz, és ezt is közgyógyra írják. Ezen felül, egyes egyéb gyógyszerek is felírhatók közgyógyra, ha a gyerkőc megbetegszik (antibiotikum, lázcsillapító, stb...).

Hogy a pumpához való kellékek és a közgyógy között mi a kapcsolat, arról nincs fogalmam, de azok az anyukák, akiknek szintén pumpás a gyerkőcük, remélem, megmondják.

Én is pont ma kaptam meg az új igazolványt. Szerencsére, 2 évre adták, s nem 1-re, mint eddig.

Továbbá, aki emelt összegű családi pótlékban részesül (így alanyi jogon közgyógy igazolványt is kap), kiválthat mozgássérült parkoló igazolványt, bár jómagam ezzel nem kívántam élni.

Szia!
Köszi a gyors választ!!
Mozgássérült parkoló igazolvány??
Ne sokkolj! Na ne! :) Megyek aludni, mindjárt kelhetek!
 

gabibaba

Aktív tag
Emelt összegű csp-nél kapsz a Magyar Államkincstártól igazolást, ezzel 90% kedvezményed van (gyerek+1 kísérő) vonaton, buszon, Bp-en ingyenes a tömegközlekedés a gyereknek és neked akkor, ha kíséred (persze ez nálatok még odébb van).
 

napocska

Őstag
Sziasztok!
Hogy is kell igényelni a közgyógyot? Két éve csináltam utoljára, és már elfelejtettem... Májusban jár le, lassan neki is kéne talán kezdeni, hogy ne fussunk ki az időből.
Köszi!
 

dg

Őstag
Sziasztok!
Hogy is kell igényelni a közgyógyot? Két éve csináltam utoljára, és már elfelejtettem... Májusban jár le, lassan neki is kéne talán kezdeni, hogy ne fussunk ki az időből.
Köszi!



A konkrétumokon túl, amit Borka linkjében egyértelműen olvashatunk, esetemben a háziorvosi igazolást (lezárt borítékban), mindig mellékelem, holott azt olvashatjuk, hogy alanyi jogon való igénylés esetén nem kell. De még sosem mondta senki, hogy fölösleges volt a buzgalmam! Az emelt összegű családi pótlékról pedig a MÁK ad ki igazolást, ezt kell mellékelni. Valamint, itt kérni szokták azt az igazolást, amit a diab gondozóban állítanak ki, és igazolják rajta a diab fennállásának tényét (s ez az a papír, amit a MÁK is kér az emelt összegű családi pótlék megállapításához, tehát érdemes belőle néhány példányt beszerezni eredetiben, meg fénymásolni is).
 

tímeácska

Őstag
Mátémnak március 17.-én lejárt a közgyógy igazolványa. Mielőtt még lejárt volna, még január végén beadtuk az újabb igazolványhoz a papírokat. A polgármesteri hivatalban azt mondták, minden papír rendben van, köszönik szépen, intézkednek...
És még mindig semmi... Délelőtt betelefonáltam, hogy ugyan már, mennyi ideig tart egy közgyógy igazolványt kiállítani, ha már januárban beadtuk az igényt?! A válasz: nem adtuk le a régi igazolványt (ami akkor még 1,5 hónapig érvényes volt!!!), így megszüntették az eljárást... Erre Timike szép barátian elmagyarázta, hogy kivel szórakozzanak, és ha így is van, talán nem kellett volna megkeresniük, hogy juttassam el a lejártat??? Csak úgy fogják magukat és megszüntetik???:mad::mad::mad: Azt a kedves választ kaptam, hogy semmi gond, adjam be az újabb kérelmet...:o:o:o Persze, arra kérdésemre, hogy ezek szerint Mátém április havi tesztcsík adagját (vagyis, az e havit már tuti, de lehet, hogy a májusit is...:rolleyes:) vehetem meg teljes áron, nem érkezett válasz... Csak annyi, hogy igyekezni fognak... Na, igen...:mad::mad:
 
Oldal tetejére