Közgyógyellátási igazolvány

tímeácska

Őstag
Nos, így laza 3 hónap után, végre megérkezett Mátém közgyógyellátási igazolványa... De még mindig nem "örülhetek", hogy nem kell végre megvennem a havi 6 doboz csíkot saját pénzemen, mert majd csak május 29.-től érvényes! :o Az ráadásul egy szombati nap! :o Sőt, az igazolványhoz csatolt levél május 12.-én íródott! És 12.-én hogy a csudában jutottak arra a döntésre, hogy majd csak 29-től legyen érvényes?! Mi alapján számították ezt ki?! A nap-hold állásából, vagy mi?! :rolleyes:

De Timike ismét szimpatikus volt (már-már félek, hogy annyiszor kell szimpatikusnak lennem, hogy a végén így maradok...:rohog:). Betelefonáltam a REP-hez, és megérdeklődtem, vajon mi alapján állapították meg a jogosultság kezdeti dátumát... És mi tartott ilyen sokáig, egyáltalán?! A válaszok: drága önkormányzatunk több, mint 2 (!!!) hónapig ült a papírjainkon! Ugyanis, április 23.-án érkezett meg a REP-hez a kérelem, onnan 26.-án a szükséges papírokat visszajuttatták az önkormányzatunkhoz, onnan az engedélyező határozatot, és a felhívást a közgyógy igazolvány kiállítására a REP-hez május 11.-én küldték meg, május 12.-én pedig a REP kiállította az igazolványt, és postázták 17.-én, amit a tegnapi napon vettem át. Ráadásul, a jogosultság idejét is az önkormányzat állapította meg!!!:mad:
REP javaslata: a gyógyszertári blokkokat, amikkel a tesztcsíkvásárlásaimat igazolni tudom, nyújtsam be az önkormányzatnak... Meg is fogom tenni! (Szerencsére, eltettem a blokkokat!) :cool:
 

tímeácska

Őstag
Még a MÁK-kal állok levelezésben, egyébként... :D Nem tudnak összeadni... Szerintük 3+1 gyerek, az csak 2!!! Ugyanis, határozatban megkaptam a Bogi után járó családi pótlék összegét, ami 13300 Ft/gyerek+ a Máté után járó emelt összegű családi pótlék... Namármost, 13300 Ft 2 szülő által nevelt 2 gyermek/db után jár... Addig, amíg Bogi még nem volt, 3 gyerek után kaptuk... Úgy látszik, Bogi jött, 2 ment... :D:cool:
De semmi baaaaj, megint szimpatikus Tímeácska leszek... Ez már annnnyyyira megy nekem úgyis... :D:D:D:dr_31:
Mondtam már, hogy imádom az ügyintézőket?! :mad::mad:
 

zsuzsa

Új tag
Tényleg önkori függő a dolog, mi a kezdet kezdetén kellett hogy helyre rakjuk őket, mert amíg nem kaptunk közgyógyot addig a dr.-nénink nem akart kiengedni minket a kh ból, a férjem bement akadékoskodtak húzták volna az időt, na az én béketűrő férjemből kihozták a legrosszabbat, kiosztotta őket rögtön lett közgyógyunk, azóta ha megjelenek a kérelemmel, két héten belül van igazolványunk, és olyan készségesek mintha mindíg minket vártak volna.
 
Sziasztok!

Közgyógy kártyával kapcsolatban lenne kérdésem.
Réka lányom 12 éves, alanyi jogon jár neki a közgyógy ellátás. Nemrég lejárt a régi, és beadtam az összes szükséges papírt a hosszabbításhoz. Tegnap katam kaptam meg a határozatot, hogy az egyéni gyógyszekeret havi összege 2195 Ft.

Ez szerintem kb. az inzulint fedezné. Még 1 doboz tesztcsík sem jön ki belőle, nemhogy a 3, amit eddig kapott. Néha fruktózt is irattunk fel , és a Hypokit is lassan lejár. Szóval lenne mire költeni a keretet.

Nem tudom, mit írt a háziorvos, mivel zárt boítékban adta oda, úgy adtam le a Népjóléti Irodán. Próbáltam hívni az orvost, de ma csak 5 után rendel.

Találkoztatok már ilyennel? Kinél lehet reklamálni?

Előre is köszönöm a segítségeteket,
Erika
 

gabibaba

Aktív tag
Szia! Ezután is kapod ingyen az inzulint, a csíkokat, meg amit eddig, mert a közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkezők térítésmentesen jogosultak a tb. támogatásba befogadott egyes gyógyászati segégeszközökre.

 
Szia! Ezután is kapod ingyen az inzulint, a csíkokat, meg amit eddig, mert a közgyógyellátási igazolvánnyal rendelkezők térítésmentesen jogosultak a tb. támogatásba befogadott egyes gyógyászati segégeszközökre.
Szia!
Köszi a gyors választ. Ha ez így van, mit jelent az egyéni gyógyszerkeret? Nem lehet, hogy valamelyik orvos (diab vagy házi) kihagyta a csíkokat?
 

dg

Őstag
Igen az egyéni gyógyszekeret más kategória, nem gyógyászati segédeszközről van szó, mint aminek a tesztcsík is számít. Azt hiszem én is, egyes gyógyszereket lehet igénybe venni ezen az összegen, ha szükség van rá (pl antibiotikum-féle)
 

somcsika

Aktív tag
Fájdalomcsillapítót, vasat, hányinger gyógyszert, normolit-ot, bőrgyógyász által felirt kenőcsöket. Ezeket mi már irattunk ki a közgyógy terhére.
 

borka

Őstag
Sziasztok!

Közgyógy kártyával kapcsolatban lenne kérdésem.
Réka lányom 12 éves, alanyi jogon jár neki a közgyógy ellátás. Nemrég lejárt a régi, és beadtam az összes szükséges papírt a hosszabbításhoz. Tegnap katam kaptam meg a határozatot, hogy az egyéni gyógyszekeret havi összege 2195 Ft.

Ez szerintem kb. az inzulint fedezné. Még 1 doboz tesztcsík sem jön ki belőle, nemhogy a 3, amit eddig kapott. Néha fruktózt is irattunk fel , és a Hypokit is lassan lejár. Szóval lenne mire költeni a keretet.

Nem tudom, mit írt a háziorvos, mivel zárt boítékban adta oda, úgy adtam le a Népjóléti Irodán. Próbáltam hívni az orvost, de ma csak 5 után rendel.

Találkoztatok már ilyennel? Kinél lehet reklamálni?

Előre is köszönöm a segítségeteket,
Erika

Szia Erika !

Amennyiben a napi 3x-i insulint kapja Réka, akkor ingyenes.A tesztcsík mint már írták(Gabibaba,és Grácia) gyógyászati segédeszköz,tehet nem az EGYÉNI GYÓGYSZER keretet terheli.
Amennyiben a havi gyógyszert nem fedezi a megállapított összeg,fellebbezéssel élhetsz az önkormányzat jegyzőjénél.Amennyiben kaptál határozatot ott szerepelni kell a jogorvoslatnak is.
 
Szia Erika !

Amennyiben a napi 3x-i insulint kapja Réka, akkor ingyenes.A tesztcsík mint már írták(Gabibaba,és Grácia) gyógyászati segédeszköz,tehet nem az EGYÉNI GYÓGYSZER keretet terheli.
Amennyiben a havi gyógyszert nem fedezi a megállapított összeg,fellebbezéssel élhetsz az önkormányzat jegyzőjénél.Amennyiben kaptál határozatot ott szerepelni kell a jogorvoslatnak is.
Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólást, megnyugodtam, hogy nem rontották el. Eddig nem használtuk ki az egyéni gyógyszerkeretet, mindig azt láttam a blokkon, hogy van 30 ezer Ft körüli összeg rajta.
Szerencsére az inzulinon kívül nem nagyon van másra szükség.
(Egyébként a tesztcsík nekünk sem elég, mostanában a Vaterán/Tesz-veszen szerzem be a kiegészítést.)
 
Szia erika74!!!

Ne haragudj de kérdezhetnék valamit .
Hogyan szerzed be pl :a tesz-veszen,vateran a tesztcsikot?
Ott ilyenek is vannak olcsóbban adják mint a gyógyszertári ára.
Nekünk is jol jönne mert mi mind a ketten használjuk bálint is és én is sok elmegy.
Köszönöm elöre is a válaszodat.
Én is regisztráltam a tesz-veszre de fogalmam sincs hogy müködik ez hogy kell csinálmi.Köszi még egyszer.
 

gabibaba

Aktív tag
Tesztcsík

Grácia! Egyszer kerestél hivatkozást a 6 év alatt felírható 3 doboz csíkra. Nem tudom, megtaláltad-e, itt csatolom.
 

Csatolások

  • TÁMOGATOTTI LISTA 2010 10 01 V3.xls
    1.3 MB · Olvasás: 4
Oldal tetejére