Közgyógyellátási igazolvány

dg

Őstag
Mátémnak március 17.-én lejárt a közgyógy igazolványa. Mielőtt még lejárt volna, még január végén beadtuk az újabb igazolványhoz a papírokat. A polgármesteri hivatalban azt mondták, minden papír rendben van, köszönik szépen, intézkednek...
És még mindig semmi... Délelőtt betelefonáltam, hogy ugyan már, mennyi ideig tart egy közgyógy igazolványt kiállítani, ha már januárban beadtuk az igényt?! A válasz: nem adtuk le a régi igazolványt (ami akkor még 1,5 hónapig érvényes volt!!!), így megszüntették az eljárást... Erre Timike szép barátian elmagyarázta, hogy kivel szórakozzanak, és ha így is van, talán nem kellett volna megkeresniük, hogy juttassam el a lejártat??? Csak úgy fogják magukat és megszüntetik???:mad::mad::mad: Azt a kedves választ kaptam, hogy semmi gond, adjam be az újabb kérelmet...:o:o:o Persze, arra kérdésemre, hogy ezek szerint Mátém április havi tesztcsík adagját (vagyis, az e havit már tuti, de lehet, hogy a májusit is...:rolleyes:) vehetem meg teljes áron, nem érkezett válasz... Csak annyi, hogy igyekezni fognak... Na, igen...:mad::mad:


Én még nem hallottam arról, hogy a régi igazolványt le kellene adni, nem is tettem ilyesmit. Lehet, hogy ennek az az oka, hogy én csak a régi lejárta után kezdeményeztem az új igénylését? (költői a kérdés)
Az biztos, hogy az idei évi levélben kedvesen felhívják az ember figyelmét arra, hogy az igazolvány lejártát megelőzően 3 hónappal lehet kérni az újat, de az biztos, hogy nem vagyon leírva abban a levélben, hogy ennek a jóidőben való intézkedésnek az lenne a feltétele, hogy a régit leadjuk. (még szép, hisz akkor mivel igazolod, hogy közgyógyra vagy jogosult?)
Akkor meg mi van?
Valami bűzlik Dániában...
 

dg

Őstag
Az meg, hogy van holtidő, amiben valójában jogosult vagy a közgyógyra, de mivel nincs érvényes kártyád, így mégsem, kit érdekel? Meg, hogy ez miből ered? Jajj, rajtunk kívül senkit sem érdekel. Edz a cabály.
 

tímeácska

Őstag
Én még nem hallottam arról, hogy a régi igazolványt le kellene adni, nem is tettem ilyesmit. Lehet, hogy ennek az az oka, hogy én csak a régi lejárta után kezdeményeztem az új igénylését? (költői a kérdés)

Hát, az előző igazolványok még mindig nálam figyelnek a fiók mélyén... A kutya sem kérte eddig, sőt, a pláne az egészben, hogy aszonta a zügyintéző, hogy A lejártat adjam le, nem azt, hogy a lejártaKAT... :D:rohog: Na, akkor az előző plasztikkártyás közgyógyigazolványt megtartom! :D Úgyis télen rájöttem, hogy a legtutibban a fagyott szélvédőről plasztikkártyával lehet a jeget lekaparni... :D:D:D (Komolyan!!!)

Egyébként előző alkalommal Mátémnak is lejárt az igazolványa, amikor kezdeményeztem az igénylést... Költői kérdésed innentől már nem az...:dr_31:
 

zsuzsa

Új tag
Nekünk minden alkalommal elmondták, hogy a régit vigyük be ha megkaptuk az újat, ez mindíg elmaraddt, így ennek a kártyának is a gyűjtőjévé váltam. A szélvédőn még nem próbálltam, elég hosszú ideig tartana, de ha nincs jobb bevállhat. Az az igazság, hogy mivel egy helyen szoktunk mindent kiválltani, így benne vagyunk a rendszerbe és nem kérik, de volt hogy kicsúsztunk az időből ami nekünk pont évvégére seik, ünnepek stb... és addig nem tudtam kiváltani a stixet vennem kellett amíg januárban megjött az új. Ill. mivel ismertek voltak olyan rendik hogy odaadták, de csak akkor könyvelték be amikor vittem az új igazolványszámot, mert a gép jelezte hogy nem vagyok jogosult. Erre nagyon oda kell figyelni.
 

somcsika

Aktív tag
Egy - mindezidáig megválaszolatlan - kérdésem lenne szintén közgyógyigazolvánnyal kapcsolatban.
Az igazolványon van ugye egy havi ill. negyedéves keretösszeg. És ha a 9 doboz tesztcsíkot felirták és levásároltuk, akkor van arra lehetőség, hogy teljes áron abból a megmaradt közgyógy keretből tudjak venni?
 

gabibaba

Aktív tag
Ezt egyszer kb. egy éve megkérdeztük a patikában, és akkor azt mondták, nem lehet - ezen már gondolkodtam én is, hogy miért nem, mi sem íratunk soha semmit fel erre a keretre. De belépek és rákérdezek megint.
 

borka

Őstag
Egy - mindezidáig megválaszolatlan - kérdésem lenne szintén közgyógyigazolvánnyal kapcsolatban.
Az igazolványon van ugye egy havi ill. negyedéves keretösszeg. És ha a 9 doboz tesztcsíkot felirták és levásároltuk, akkor van arra lehetőség, hogy teljes áron abból a megmaradt közgyógy keretből tudjak venni?

A stix gyógyászati segédeszköz és az orvosnál kell szólni,hogy 2 db X-et kell tennie a receptre.
1.Közgyógy
2.Kiemelt támogatás

Ez estben nem vonják le a közgyógy terhére a stix árát. Nekem is nem olyan régen magyarázta el a patikus, miután hosszú évekig így kaptam én is a stixet. Rá kellet kérdeznem ,mert magától nem mondta volna,mivel csak 20 éve járok hozzájuk.

Bocsika azt nem írtam,hogy ebben az esetben nem kel érte fizetni,ill nem terheli a kozgyógyot.
 

somcsika

Aktív tag
Igen, pont az az érdekes, hogy szinte mi sem használjuk el. Havi szinten (pontosan nem emlékszem) de olyan 5700 Ft-ot kapunk rá. Jó most még volt restanciánk a kórházzal szemben a vércukor mérő tekintetében. de ez olyan hülyeség, hogy van rajta pénz amit tulajdonképpen ugyanúgy a cukorbetegségre fordítanánk, hiszen tesztcsíkot vennénk rajta.
 

somcsika

Aktív tag
A stix gyógyászati segédeszköz és az orvosnál kell szólni,hogy 2 db X-et kell tennie a receptre.
1.Közgyógy
2.Kiemelt támogatás

Ez estben nem vonják le a közgyógy terhére a stix árát. Nekem is nem olyan régen magyarázta el a patikus, miután hosszú évekig így kaptam én is a stixet. Rá kellet kérdeznem ,mert magától nem mondta volna,mivel csak 20 éve járok hozzájuk.


Kedves Borka,

Ha jól értelemzem amit irtál akkor a negyedéves 9 stixen kívül írhat fel az orvos nem közgyógyra, hanem kiemelt támogatásra. És akkor már azt a közgyógyos igazolvány terhére meg tudom vásárolni?
Nekem negyedéves szintén elég "csak" 2 dobozzal potolnom, de ha tényleg van rajta pénz akkor miért ne arra használjam el amire igényem van és ami még ráadásul fontos is.
 

somcsika

Aktív tag
A stix gyógyászati segédeszköz és az orvosnál kell szólni,hogy 2 db X-et kell tennie a receptre.
1.Közgyógy
2.Kiemelt támogatás

Ez estben nem vonják le a közgyógy terhére a stix árát. Nekem is nem olyan régen magyarázta el a patikus, miután hosszú évekig így kaptam én is a stixet. Rá kellet kérdeznem ,mert magától nem mondta volna,mivel csak 20 éve járok hozzájuk.

Bocsika azt nem írtam,hogy ebben az esetben nem kel érte fizetni,ill nem terheli a kozgyógyot.


Ez az utolsó mondat még az előbb - amikor olvastam - nem volt ott.:).
Egyértelműen látom, hogy szükségem van egy kiadós fejtágításra közgyógyi-val kapcsolatban.
 

misamaci

Aktív tag
Kedves Borka,

Ha jól értelemzem amit irtál akkor a negyedéves 9 stixen kívül írhat fel az orvos nem közgyógyra, hanem kiemelt támogatásra. És akkor már azt a közgyógyos igazolvány terhére meg tudom vásárolni?
Nekem negyedéves szintén elég "csak" 2 dobozzal potolnom, de ha tényleg van rajta pénz akkor miért ne arra használjam el amire igényem van és ami még ráadásul fontos is.

Szia Zsuzsi!

Jó lenne ha így működne, de a negyedévente felírható mennyiség független a felírási jogcímtől ... vagyis ha a doki felírta a 9 db-ot közgyógyra, akkor már más támogatási jogcímen már nem írhat fel többet. A két X csak azt jelzi, hogy közgyógyra lett felírva az amúgy támogatott eszköz (legalábbis talán így lehet lefordítani az OEP logikáját ... ők ezt több oldalon keresztül képesek leírni :))
 

borka

Őstag
A 2 X azért kell ,hogy ne fizess érte, még közgyógyra sem. Negyed évre max 9 doboz írható fel. A többit kp.ra veheted meg.
Nekem a csepeli rendelőben kiírják a receptet és ott helyben ingyen és díjmentesen meg is kapom az orvosi szobába,az insulinnal együtt.
 

pusimelu

Őstag
Én még el sem kezdtem a közgyógy igazolvány intézését ,de azt hiszem itt az ideje.
Gondolom önkormányzat formanyomtatvány háziorvos kitölti és az önkormányzathoz beadom.
Jól írom?
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én még el sem kezdtem a közgyógy igazolvány intézését ,de azt hiszem itt az ideje.
Gondolom önkormányzat formanyomtatvány háziorvos kitölti és az önkormányzathoz beadom.
Jól írom?
Papucska, ha utána jártál, akkor engem is informálj lécci, hogy merre hány méter, mert én úgy tudom nem vagyok jogosult, de hátha mégis. :dr_24::dr_24::dr_24:
 
Oldal tetejére