Közgyógyellátási igazolvány

Sziasztok, friss cukrosként én is beadtam a közgyógyra a kérelmet.
Kérdésem az lenne, hogy hogy működik az egész? Ingyen fogom kapni az inzulint, tesztcsíkot, tűket, vagy fizetni kell érte? köszi előre is a választ.
 
Megérkezett a határozat a közgyógyomról. Elutasították, mivel 5700ft helyett a havi gyógyító ellátás 5116 Ft-ra jött ki.
Felhívtam a háziorvost, azt mondta, hogy semmi baj, újra beadjuk, csak most több inzulint fog felírni.
Az a baj, hogy nem tudom, hogy hány egységgel többet kéne ráírni, mivel nem tudom milyen áron számolják. Valaki esetleg tudja?
 

napocska

Őstag
Az inzulint nem közgyógyra adják, így, az nem számít bele. Viszont tesztcsíkot lehet közgyógyra íratni, gondolom, inkább azzal lehetne érvelni.
 
Nos akkor leírom pontosan, hogy a háziorvosom mit vésett fel egy papírra, hogy adjam oda a jegyzőnek.
Havi rendszerességgel rendelt gyógyszerek: Actrapid, Insulatard, Glucagen, Fructosum.
Gyógyászati segédeszközök: Dcont Personal Optimum, Optimum Teszt, Accuchek Active Glucose, Omnifix 2ml (3 részes)
Lehagyott szerintetek valamit? Nekem olyan érzésem van...
 

somcsika

Aktív tag
Megérkezett a határozat a közgyógyomról. Elutasították, mivel 5700ft helyett a havi gyógyító ellátás 5116 Ft-ra jött ki.
Felhívtam a háziorvost, azt mondta, hogy semmi baj, újra beadjuk, csak most több inzulint fog felírni.
Az a baj, hogy nem tudom, hogy hány egységgel többet kéne ráírni, mivel nem tudom milyen áron számolják. Valaki esetleg tudja?

Esetleg még amivel növelni lehet, hogy minden hónapban vehetsz a gyógyszertárból 1 kg édesítőt, ami kb. 800-1000 Ft körül van. Ezt is az orvos írja fel. Tehát ha eddig nem tette bele az összköltésgbe ezt , akkor most kérd meg rá, hogy ezzel bővítse. Nekünk is benne van.
 

somcsika

Aktív tag
Nos akkor leírom pontosan, hogy a háziorvosom mit vésett fel egy papírra, hogy adjam oda a jegyzőnek.
Havi rendszerességgel rendelt gyógyszerek: Actrapid, Insulatard, Glucagen, Fructosum.
Gyógyászati segédeszközök: Dcont Personal Optimum, Optimum Teszt, Accuchek Active Glucose, Omnifix 2ml (3 részes)
Lehagyott szerintetek valamit? Nekem olyan érzésem van...


Ja bocs, ezt a hozzászólásodat később olvastam.
 

borka

Őstag
Nos akkor leírom pontosan, hogy a háziorvosom mit vésett fel egy papírra, hogy adjam oda a jegyzőnek.
Havi rendszerességgel rendelt gyógyszerek: Actrapid, Insulatard, Glucagen, Fructosum.
Gyógyászati segédeszközök: Dcont Personal Optimum, Optimum Teszt, Accuchek Active Glucose, Omnifix 2ml (3 részes)
Lehagyott szerintetek valamit? Nekem olyan érzésem van...

Nem írtad ,hogy miből mennyit írt fel:o
A tesztcsíkból 3 doboz jár havonta.A vc.mérő gépek egyszeri kiadásnak számítanak.A fecskendőhöz járna tű is,mégpedig felszívó,és beadó,mind a két insulinhoz külön-külön.
 

tímeácska

Őstag
Nos akkor leírom pontosan, hogy a háziorvosom mit vésett fel egy papírra, hogy adjam oda a jegyzőnek.
Havi rendszerességgel rendelt gyógyszerek: Actrapid, Insulatard, Glucagen, Fructosum.
Gyógyászati segédeszközök: Dcont Personal Optimum, Optimum Teszt, Accuchek Active Glucose, Omnifix 2ml (3 részes)
Lehagyott szerintetek valamit? Nekem olyan érzésem van...

Az Omnifix 2 ml tűket inzulin beadásához kapod? :o Nem írta el az orvos? Nem létezik (véleményem szerint), hogy 2 ml-es tűvel kell beadnod azt a néhány egység inzulint!
A hazai inzulin fecskendők nagyságrenddel kisebb térfogatúak, mint pl az Omnican 1 ml, U100 névre hallgató is (én ezt ismerem, ezért merem ezt példaként említeni!). Ehhez az inzulin fecskendőhöz tű is van, vagyis egyben van a fecsivel (8-12 mm hosszúságúak közül lehet választani), többféle tűátmérő is van! 50 és 100 NE (egységnyi) kapacitásúak vannak forgalomban! Ezek egyszer használatosak, holttér nélküliek, pontos adagolást biztosítanak.
De ettől függetlenül még mindig nem értem, hogy Neked miért nem pened van??? Sokkal megbízhatóbbak, 6 év a kihordási idejük, valóban strapabírók, ergonómiailag is kedvezőbb kivitelezésűek, mint a fecsik! A fecsiket leginkább nagy inzulindózis igényű (60-70-80 E/ alkalom!) embereknek adják (többek között!) hosszú távra (azért sokkal macerásabb is, mint egy pen! Nem csak a fecsit, hanem az inzulin ampullát is vinnie kell az embernek magával, ha hosszabb időre megy valahova...), és frissen felfedezett diabosoknak adják kezdetben fecskendővel az inzulint, amig a sajátját meg nem kapja (diab. rendelő saját készletéből, vagy az orvos felírja receptre - mi már így is, úgy is kaptunk pent!).
Ha meg csak elírás volt a doki részéről a fecsi, és pent használsz, akkor stornó az üzenetem, és szólni a dokinak a hibáért! :)
 

tímeácska

Őstag
Közgyógyellátási Igazolvány papírjait az éppen szabadságát töltő házi gyermekorvosunkat helyettesítő orvosnak van jogosultsága kiállítani? Nagyon úgy rémlik, hogy CSAK a saját gyermekorvos állíthatja ki, ugyanis, lényeges, hogy a TAJ-számot kinél tartják nyilván, ki a kezelőorvos...
Na, ha ez így van, akkor Bogim közgyógya kissé elhúzódik, a mi dokink augusztus 28-ig van szabadságon...
Valakinek valami használható infója, tapasztalata van esetleg?
 

tubi

Aktív tag
az alábbiakat már betettem a cukorbeteg gyermek topicba is, itt is megkérdezem, hátha olvassátok olyanok is, akik arra nem jártok:


szóval nemrég megkaptuk Ricsi fiam közgyógyigazolványát, a házidoki meg felírta a recepteket. aztán a gyógyszertárban értek sorra a meglepetések:
1. a tűt nem lehet felírni közgyógyra, darabja 6 Ft. nem az összeg miatt, mert tényleg semmi, de tényleg így van ez???
2. az inzulinnál az a helyzet, hogy napi 10 egység inzulinigényig csak havi 1 ampullát adnak ki receptre, ami több problémát is felvet: napi 10 egységgel egy hónap alatt 290-310 egységet fogyasztunk el, de van még a légtelenítés, ami alkalmanként 0,5 egység, vagyis napi 1,5, vagyis havi 45 egység. egyelőre csak napi 6,5 egységnél tartunk, szóval most még elég a havi 1 ampulla, de mi lesz, ha mondjuk tényleg napi 10 egységet kapunk? honnan lesz meg a havi 340-350 egység??? még csak tartalékolni sem tudok, mert azt mondta a szakorvos, hogy csak 1 hónapig tarthatom a penben az inzulint, vagyis nem tehetem meg, hogy most addig használom, amíg kitart...
ráadásul a házidoki a szakorvosi javaslat alapján írja ki a receptet, amin még a 2 e/nap van, de Ricsi már ennél jóval többet kap! most akkor minden inzulinigény-növekedéskor újabb szakorvosi javaslatot kell kérnem???

3. a legnagyobb meglepi a tesztcsíkokkal (optimum) ért... eddig, amíg nem volt közgyógyunk, havi 3 dobozt írt ki és kaptunk is meg (600 ft/doboz áron). most viszont, hogy van közgyógyunk, már csak havi 2 jár a gyógyszerész szerint! DE: azt is mondta, hogy ha a doki ráírja a receptre, hogy 8-szor mérünk egy nap (kb ez reális), akkor mégiscsak kiadható 3 doboz/hó. viszont akkor szerinte nem csak a közgyógy-jogcímet kell beikszelni a recepten, hanem még valamit! de hogy mit, azt nem tudta megmondani. MEGŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐRÜLÖK!!! ezek szerint sem a doki, sem a gyógyszertáros nem tudja, mi a szabály!!!!

a másik nagy téma a közgyógy-keret.... kijött a határozat, hogy havi 1600 ft körüli egyedi gyógyszerkeretet állapítottak meg Ricsinek. felhívtam az OEP-et, mert nem értettem, hogy lehet ennyi, mikor csak a 3 doboz tesztcsík 1800 Ft! erre azt mondták, hogy aki közgyógyos, annak ingyen jár a gyógyászati segédeszköz, vagyis NINCS benne a közgyógykeretben. ebbe megnyugodtam, de most a gyógyszertáros azt mondta, hogy nem havi 1600 ft, hanem 3500 van a közgyógyunkon, mint keret!!! és hogy a tesztcsíkot is levonják a keretből!!! AKKOR MOST MI VAN??????

légyszi, légyszi, írjátok le, hogy a tű, az inzulin és a tesztcsíkok esetén mi az eljárás, Nektek pontosan milyen jogcímre és mennyit írnak fel ezekből, pontosan mi van a recepten és mennyit fizettek érte. én már nem bírom követni ezt az egészet és szeretnék mihamarabb a végére járni, mert fogyunk ki mindenből!!!

Nektek mennyi a gyerkőc havi egyedi gyógyszerkerete???? mert ugye az ehhez tartozó háziorvosi igazolást én nem láttam, lezárt borítékban kaptam meg a házidokitól és így kellett csatolnom a közgyógy-kérelemhez. de sajnos elég szétszórt csajszi és kevés közgyógyos gyereket kezel, így simán lehet, hogy ő rontott el valamit...

VALAKI SEGÍTSEN, PLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍZ!!!

köszi (van kimerült-smiley???) ;)
 

tímeácska

Őstag
az alábbiakat már betettem a cukorbeteg gyermek topicba is, itt is megkérdezem, hátha olvassátok olyanok is, akik arra nem jártok:


szóval nemrég megkaptuk Ricsi fiam közgyógyigazolványát, a házidoki meg felírta a recepteket. aztán a gyógyszertárban értek sorra a meglepetések:
1. a tűt nem lehet felírni közgyógyra, darabja 6 Ft. nem az összeg miatt, mert tényleg semmi, de tényleg így van ez???
2. az inzulinnál az a helyzet, hogy napi 10 egység inzulinigényig csak havi 1 ampullát adnak ki receptre, ami több problémát is felvet: napi 10 egységgel egy hónap alatt 290-310 egységet fogyasztunk el, de van még a légtelenítés, ami alkalmanként 0,5 egység, vagyis napi 1,5, vagyis havi 45 egység. egyelőre csak napi 6,5 egységnél tartunk, szóval most még elég a havi 1 ampulla, de mi lesz, ha mondjuk tényleg napi 10 egységet kapunk? honnan lesz meg a havi 340-350 egység??? még csak tartalékolni sem tudok, mert azt mondta a szakorvos, hogy csak 1 hónapig tarthatom a penben az inzulint, vagyis nem tehetem meg, hogy most addig használom, amíg kitart...
ráadásul a házidoki a szakorvosi javaslat alapján írja ki a receptet, amin még a 2 e/nap van, de Ricsi már ennél jóval többet kap! most akkor minden inzulinigény-növekedéskor újabb szakorvosi javaslatot kell kérnem???

3. a legnagyobb meglepi a tesztcsíkokkal (optimum) ért... eddig, amíg nem volt közgyógyunk, havi 3 dobozt írt ki és kaptunk is meg (600 ft/doboz áron). most viszont, hogy van közgyógyunk, már csak havi 2 jár a gyógyszerész szerint! DE: azt is mondta, hogy ha a doki ráírja a receptre, hogy 8-szor mérünk egy nap (kb ez reális), akkor mégiscsak kiadható 3 doboz/hó. viszont akkor szerinte nem csak a közgyógy-jogcímet kell beikszelni a recepten, hanem még valamit! de hogy mit, azt nem tudta megmondani. MEGŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐRÜLÖK!!! ezek szerint sem a doki, sem a gyógyszertáros nem tudja, mi a szabály!!!!

a másik nagy téma a közgyógy-keret.... kijött a határozat, hogy havi 1600 ft körüli egyedi gyógyszerkeretet állapítottak meg Ricsinek. felhívtam az OEP-et, mert nem értettem, hogy lehet ennyi, mikor csak a 3 doboz tesztcsík 1800 Ft! erre azt mondták, hogy aki közgyógyos, annak ingyen jár a gyógyászati segédeszköz, vagyis NINCS benne a közgyógykeretben. ebbe megnyugodtam, de most a gyógyszertáros azt mondta, hogy nem havi 1600 ft, hanem 3500 van a közgyógyunkon, mint keret!!! és hogy a tesztcsíkot is levonják a keretből!!! AKKOR MOST MI VAN??????

légyszi, légyszi, írjátok le, hogy a tű, az inzulin és a tesztcsíkok esetén mi az eljárás, Nektek pontosan milyen jogcímre és mennyit írnak fel ezekből, pontosan mi van a recepten és mennyit fizettek érte. én már nem bírom követni ezt az egészet és szeretnék mihamarabb a végére járni, mert fogyunk ki mindenből!!!

Nektek mennyi a gyerkőc havi egyedi gyógyszerkerete???? mert ugye az ehhez tartozó háziorvosi igazolást én nem láttam, lezárt borítékban kaptam meg a házidokitól és így kellett csatolnom a közgyógy-kérelemhez. de sajnos elég szétszórt csajszi és kevés közgyógyos gyereket kezel, így simán lehet, hogy ő rontott el valamit...

VALAKI SEGÍTSEN, PLÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍZ!!!

köszi (van kimerült-smiley???) ;)

Némely adatok után nekem is utána kell néznem, hogy 100%-os korrekt infókat adhassak!
De amiket tudok (asszem...):
1.: tűk
Valóban, a tűk nem közgyógyra felírósok, de a közgyógyot IS be kell ixeltetni, így a havi keretetek terhére ingyen megkaphatjátok! Bár, én nem javasolnám, az a 6 ft/db ár nem olyan húzós... Hogy miért nem javaslom, azt mindjárt írom...
2.: inzulin
/A: Következő szakorvosi kontroll alkalmával jelezd a diabetológusnak, hogy a havi 1 ampulla kevés, mert... Elvileg a dokinak ezt figyelembe kell vennie (pl. légtelenítés), és a napi adagot havi 2 db kiadható ampullára kellene variálnia! Ha a napi E szám több lesz, mint 10, akkor már a gyógyszertárban sem köthetnek bele a több, mint 1 patron kiadásába!
/B: Következő szakorvosi kontroll alkalmával jelezd a diabetológusnak, hogy a havi 1 ampulla kevés, mert... Elvileg a dokinak ezt figyelembe kell vennie (pl. légtelenítés), és lehetősége van az orvosnak arra, hogy a gyógyszeres hűtőjéből, a "saját" inzulinkészletéből adjon tartalék inzulint! Nem kell aggódni :)D), az nem az orvos pénzéből van, mert gyógyszeradomány, kereskedelmi forgalomba nem hozható! ;)
/C: Milyen inzulint használtok...? :cool::mrgreen:
3.: tesztcsík
Mivel Ricsi erősen 6 éven aluli, független a napi vércukormérések és inzulinozások számától, ALANYI jogon JÁR a 9 doboz/3 hónap, azaz a havi 3 doboz tesztcsík! Ha a gyerekorvos/szakorvos mégis 2 dobozzal ír fel 1 hónapra, akkor add meg Nekik a telefonszámomat! :rohog:
Na, de komolyan: a gyógyszertárban is erre a tényre, hogy 6 éven aluli inzulinnal kezelt cukorbeteg a gyerek, JÁR a havi 3 doboz csík! Ha ennek ellenére kevesebb, azaz csak 2 dobozzal akarnak adni, ne engedj a 3-ból, jelezd, hogy a receptre 3 doboz van írva, így annyit kötelesek kiadni! Ha kekeckednek, hogy de az orvos nem jól tudja, válaszold, hogy ha az orvos hibázott, és csak 2 dobozzal írhatott volna fel a havi 3 helyett, akkor az az orvos baja, ne törődjenek vele! De tényleg jár a 3 doboz közgyógyra is! Ez 100%!
Egyébként a fruktózt eü. kiemeltre, a csíkokat meg eü. kiemelt+közgyógynál ikszelték be Máténak - tegnap!

Közgyógy keret:
A megállapított 160 Ft közgyógyellátási keret azon felül van számítva, amik alapból járnak Ricsinek: magyarán, amikor elmenté a házi gyermekorvoshoz, kaptál egy papírt, amire hatóanyag megnevezéssel és napi dózissal fel voltak tüntetve a , na ezeken felül állapítottak meg egy havi pénzösszeget, ami "szabadon felhasználható", az említett listán nem szereplő, de közgyógytámogatással rendelhető gyógyik, pl. vitamin, lázcsillapító, etc kiváltására...
Na, ebből az összegből levonatható a tűk ára is, és az inzulin dobozdíja is - de mint írtam, nem javaslom! Inkább szükség szerint az említett "extra" cuccokra költsétek!

1600 helyett 3500 van a közgyógyotokon:
Ha jól rémlik, 3 havonta "töltik fel" a közgyógykeretet, de az addigi keretmaradék nem vész el! Tehát, ha 9 hónapig nem vettétek igénybe a havi közgyógykeretet, hamarosan el kell gondolkodni azon, mire is költsétek a 9×1600 Ft-t... :mrgreen:, ugyanis, ha lejár a közgyógy érvényessége, akkor a "kártyán" maradt összeg elvész... Az pedig amúgy Ricsié, tessen anyuka a gyerökre elkölteni! Meg úgyis mindig jön a tél, köll az vitamin az egész családnak! :D

Most látom az utolsó sorokban, hogy a háziorvosi igazolást nem láttad... Én mindig ki szoktam nyitni, nagy titkok csak nem lehetnek benne alapon, meg amúgy is a saját kölkömről szól! Soha nem szóltak még érte! ;)
 

tubi

Aktív tag
Némely adatok után nekem is utána kell néznem, hogy 100%-os korrekt infókat adhassak!
De amiket tudok (asszem...):

hú, köszönöm, hogy ennyire részletesen leírtad!!! :)
kivagyok teljesen, hogy mindenki ennyire hülye!!! főleg a házidokira haragszom, mert ő mindenben ilyen béna és régen még nemtörődöm is volt, mióta Ricsi cukros, na azóta lett sokkal kedvesebb, de a bénasága nem múlt el :( persze azt mondta, hogy nincs közgyógyos gyereke, ezért nincs tisztában ezzel, de engem ez hol érdekel??? ha tudja, hogy most ezt kell csinálnia, miért nem néz utána??? tőlem kérdezgette, mit hogy írjon fel! hát honnan tudjam???
de a gyógyszertáros is baromságokat mondott ezek szerint...

1. a tűket értem, az tiszta :)
2. az inzulinnál sztem az A megoldást fogom kérni, csak az a ciki, hogy éppen MA voltam a szakorvosi kontrollon és még meg is kérdezte a helyettesítő doli, hogy kell-e recept, de akkor még nem tudtam, hogy gáz lesz... ha most visszaviszem a kiváltatlan inzulin-receptet a házidokinak, hogy törölje és írja át a napi 2e-t mondjuk 11-re, azt megteheti, vagy csak szakorvosi javaslatra? mert akkor mehetek vissza a szakorvoshoz, brühühü :(
3. na a stix igazán kacifántos, mert 3 volt kiírva, csak a gyógyszerész szerint annyi nem kiadható ÉS közgyógy-keretből levonandó.valszeg nem tudja, hogy 6 év alatt alapból jár a 3, de az is igaz, hogy csak a közgyógy van beikszelve a recepten... ráadásul azt mondta, hogy őket már büntették meg valami miatt, ezért nem adnak ki olyat, amit ők nem tartanak jogosnak... kérdés, ha én felhívom a figyelmét, hogy 6 év alatt jár a 3, nekem elhiszi-e...

a közgyógy-keretet asszem, értem ;) de azt továbbra sem, hogy most töltötték fel először a közgyógy-keretet (nem volt korábbi 9 hónap, mert most kapott először közgyógyot Ricsi) és a 3 havi keretként 10300 valamennyi ft van rajta. ebből osztottam vissza, hogy akkor a havi olyan 3000valamennyi lehet, ahhoz képest, hogy a határozatban 1600valamennyi van. na itt nem értem az egészet... sztem megkeresem az OEP-ben azt, aki belelát a házodoki papírjába és megkérem, magyarázza már el! attól félek, hogy a házidoki elrontott vmit és kezdhetjük előről az egészet...

jajjj, amúgy is olyan nehéz ez az egész, miért kell még nehezebbé tenni????
 

tímeácska

Őstag
a közgyógy-keretet asszem, értem ;) de azt továbbra sem, hogy most töltötték fel először a közgyógy-keretet (nem volt korábbi 9 hónap, mert most kapott először közgyógyot Ricsi) és a 3 havi keretként 10300 valamennyi ft van rajta. ebből osztottam vissza, hogy akkor a havi olyan 3000valamennyi lehet, ahhoz képest, hogy a határozatban 1600valamennyi van. na itt nem értem az egészet... sztem megkeresem az OEP-ben azt, aki belelát a házodoki papírjába és megkérem, magyarázza már el! attól félek, hogy a házidoki elrontott vmit és kezdhetjük előről az egészet...

Nagy valószínűséggel azért magasabb a jelenlegi összeg a közgyógyon, mert a havi 1600 Ft-n kívül egy egyszeri eseti keretet is megállapítottak... Ez Máténál 6000 Ft volt! Ugyan úgy működik ez az összeg is, mint az 1600, bármire felhasználható, ami közgyógytámogatást élvez, de ezt csak évente 1 alkalommal írják jóvá a számlán!
 
Oldal tetejére