Közgyógyellátási igazolvány

tímeácska

Őstag
hú, köszönöm, hogy ennyire részletesen leírtad!!! :)
kivagyok teljesen, hogy mindenki ennyire hülye!!! főleg a házidokira haragszom, mert ő mindenben ilyen
2. az inzulinnál sztem az A megoldást fogom kérni, csak az a ciki, hogy éppen MA voltam a szakorvosi kontrollon és még meg is kérdezte a helyettesítő doli, hogy kell-e recept, de akkor még nem tudtam, hogy gáz lesz... ha most visszaviszem a kiváltatlan inzulin-receptet a házidokinak, hogy törölje és írja át a napi 2e-t mondjuk 11-re, azt megteheti, vagy csak szakorvosi javaslatra? mert akkor mehetek vissza a szakorvoshoz, brühühü :(

Szerintem a szakorvos nélkül is átírhatja a háziorvos az inzulin mennyiségét, hiszen, az orvos csak a hatóanyag megnevezésre/tartalomra ad javaslatot, ha például helyettesíthető valamelyik gyógyszer, akkor helyettesítheti a háziorvos is! Meg egyébként is, a szakorvosi javaslat az inzulinra is 1 évre szól, na, 1 év alatt nincs az a 2 év alatti diabos kölök, akinek ne változna az inzulinigénye!
Meg egyébként is, ha van pl. a tesztcsíkokra szakorvosi javaslata az embernek, akkor nekem, meg az orvosnak sem kötelező kiíratnia a törvényileg meghatározott mennyiséget, akár írathatok ki csak 1 dobozzal is, aztán 2 hét múlva egy újabbat... :)
Vagy egyszerűen írasd ki a 3 havi mennyiséget, aztán ha a 2. hónapnál elfogyott, akkor már kötelező lesz az orvosnak felírnia még egy ampulla inzulint, mert nem hagyhatnak inzulin nélkül! Akár 25 patroni is leejthetek, összetörhetek, a dokinak akkor is kötelező felírnia még egy patront... :D Persze, ez azért jókora túlzás, de így van! Pl. amikor Máténak az aznap kiváltott inzulinjának a szavideje még Máté születésének időpontja előtt fél évvel lejárt, felírták újból az inzulint, kiváltott recept ide vagy oda... :) És az új recepten nem volt semmilyen extra magyarázat, tehát abból ki sem derült, hogy miért írták fel még egyszer! ;)
 

tubi

Aktív tag
Nagy valószínűséggel azért magasabb a jelenlegi összeg a közgyógyon, mert a havi 1600 Ft-n kívül egy egyszeri eseti keretet is megállapítottak... Ez Máténál 6000 Ft volt! Ugyan úgy működik ez az összeg is, mint az 1600, bármire felhasználható, ami közgyógytámogatást élvez, de ezt csak évente 1 alkalommal írják jóvá a számlán!
na kész vagyok, erről még csak nem is hallottam!!! de logikus lenne, mert akkor a 3 hónapra kiírt összeg 1600*3=4800 Ft, plusz majdnem 6000 Ft hozza ki a 10ezervalahányszáz ft-ot.. de azért én ezt csak megkérdezem az OEP-nél!
közben volt anyum a diab (helyettesítő) dokinál, akinél újabb érdekességeket tapasztaltunk: azt mondta, hogy egyszerre inzulinból 2 havi adagot lehet felírni, tesztcsíkból meg egy havit!!! egy Nálatok is így van??? lehet, hogy anyum félreértette és a doki valójában azt mondta, hogy "egy receptre csak egy/két havit"? mert az tutti, hogy amíg nem volt közgyógyunk, addig a házidoki 3-havit írt mindenből egyszerre, de külön receptre (1 havi adag/recept)... na nagyon kíváncsi vagyok, mi fog történni a gyógyszertárban!!! amúgy a SAJÁT receptjeimnél is volt már, hogy két gyógyszertár különbözőképpen értelmezte a dolgokat! pedig nekem közgyógyom sincs!!! agymenés az egész, komolyan!!!
 

tubi

Aktív tag
Szerintem a szakorvos nélkül is átírhatja a háziorvos az inzulin mennyiségét, hiszen, az orvos csak a hatóanyag megnevezésre/tartalomra ad javaslatot, ha például helyettesíthető valamelyik gyógyszer, akkor helyettesítheti a háziorvos is! Meg egyébként is, a szakorvosi javaslat az inzulinra is 1 évre szól, na, 1 év alatt nincs az a 2 év alatti diabos kölök, akinek ne változna az inzulinigénye!
na ez is vicces, mert a helyettesítő diabdoki azt mondta, hogy mindig új szakorvosi javaslat kell akkor, ha az előző alapján kiírható mennyiség nem elég! ez ugye csak akkor lesz, ha Ricsi több inzulint kap majd, mint 10e/nap, de azért az sincs messze (jelenelg légtelenítéssel 8e/nap, sztem kb 2 hónapon belül 10 e felett leszünk!). komolyan megőrülök! már most ideges vagyok, ha arra gondolok, mi lesz a gyógyszertárban!!! Nektek voltak ilyen gondok, vagy mindig megy minden flottul Máté cuccaival?
 

misamaci

Aktív tag
A felírásnál az az ökölszabály, hogy egy vényre egy havi adag írható fel (mindegy hogy gyógyszer v segédeszköz). Elvileg ha a doki egy időben több havi mennyiséget ír fel - külön vényekre - akkor jeleznie kellene, hogy melyik hónapra szól (pl tesztcsíknál), csak mivel most már számítógépen van a felírás és a legtöbb progi ezt nem támogatja, ezért ezt el szokták felejteni (igazából az OEP felé érdekes a dolog, a közgyógy elszámolása miatt, hiszen te akár a 3 havi adagot is kiválthatod egyben ha akarod)

A szakorvosi javaslatot a háziorvos - elvileg - nem írhatja felül, helyettesítő gyógyszert felírhat ha szükséges, de az adagolást csak a szakorvos módosíthatja (ha jól emlékszem).
Nálunk a szakorvos alapból kiadja a rendelésen az ambulánslapot és annak a végén mindig ott van az érvényes javaslat is. Ha várni kell valamire - pl laboreredményre - akkor meg postán küldik ki.
 

misamaci

Aktív tag
Az inzulinnál meg azért írhat fel egy vényre 2 havi adagot, mivel jelenleg a havi inzulinigényetek kb 240-250 egység és ilyenkor felírhat 1 dobozzal is (5 ampulla x 100 egység) ami 2 havi adag, tartalék nélkül (ugyebár havi 2,5 ampullát nem lehet felírni :) )
 

tubi

Aktív tag
Az inzulinnál meg azért írhat fel egy vényre 2 havi adagot, mivel jelenleg a havi inzulinigényetek kb 240-250 egység és ilyenkor felírhat 1 dobozzal is (5 ampulla x 100 egység) ami 2 havi adag, tartalék nélkül (ugyebár havi 2,5 ampullát nem lehet felírni :) )
na, ez a harmadik verzió... először, amikor még nem volt közgyógyunk, a házidoki egy dobozt írt fel (és nem írta rá, hány havi adag!), és szó nélkül kiadtak!!! most, hogy közgyógyra írt fel ugyanígy 1 dobozt, és egy másik gyógyszertárba mentem (nem tesztelésképpen, ez esett útba), azt mondták, nem adhatják ki, mert nekik az a szabály, hogy 10 e/nap alatt havi 1 ampulla jár, e felett 2. és mivel a recepten nem szerepelt, hogy ez hány havi adag, ezért ilyenkor alapból csak 1 havit adhat ki, ami ugye 1 ampulla!!! nem váltottam ki...
sajnos még nem kaptam meg anyukámtól a tegnapi receptet, amit a szakorvos írt fel, holnap látom. el is megyek a gyógyszertárba (hogy melyikbe, azt már nem tudom eldönteni...) és beszámolok. de lehet, hogy az lenne a legjobb, ha kigyűjtenék minden jogszabályt és magammal vinném mindenkinek! mert olyan nincs, hogy ezerféleképpen lehet csinálni!!! és emiatt nekem írtó mennyiségű időm megy el, amiből amúgy is elég kevés van az embernek ilyen helyzetben...
 

misamaci

Aktív tag
na, ez a harmadik verzió... először, amikor még nem volt közgyógyunk, a házidoki egy dobozt írt fel (és nem írta rá, hány havi adag!), és szó nélkül kiadtak!!! most, hogy közgyógyra írt fel ugyanígy 1 dobozt, és egy másik gyógyszertárba mentem (nem tesztelésképpen, ez esett útba), azt mondták, nem adhatják ki, mert nekik az a szabály, hogy 10 e/nap alatt havi 1 ampulla jár, e felett 2. és mivel a recepten nem szerepelt, hogy ez hány havi adag, ezért ilyenkor alapból csak 1 havit adhat ki, ami ugye 1 ampulla!!! nem váltottam ki...
sajnos még nem kaptam meg anyukámtól a tegnapi receptet, amit a szakorvos írt fel, holnap látom. el is megyek a gyógyszertárba (hogy melyikbe, azt már nem tudom eldönteni...) és beszámolok. de lehet, hogy az lenne a legjobb, ha kigyűjtenék minden jogszabályt és magammal vinném mindenkinek! mert olyan nincs, hogy ezerféleképpen lehet csinálni!!! és emiatt nekem írtó mennyiségű időm megy el, amiből amúgy is elég kevés van az embernek ilyen helyzetben...

A szomorú az, hogy a doki is hibázott .... és a második gyógyszerésznek is igaza volt :(

A dokinak ugyanis tényleg rá kellene írnia, hogy ha egynél több havi adagot ír fel, akkor az hány havi adag.

Sajna a mostani összekavart szabályozás miatt a gyógyszertárban is ellenőrizniük kell hogy helyesen van-e kitöltve a vény. Ugyanis ha aránytalanul magas a felírt mennyiség és kiadják, akkor a gyógyszertárat is bünteti az OEP .... nem is kicsit. (Különben az előző példában én is elszámoltam magam ...1 ampulla nem 100 egység, hanem 300 /3ml*100e/ ...hiába nem szabad nekem meló közben fórumozni :) ) ...

Szóval a második gyógyszertárban mereven a nagykönyv szerint jártak el ... az elsőben inkább rugalmasak voltak.
 

tubi

Aktív tag
no megvan a tutti :) vagyis egy olyan verzió, amit 20 (!!!) perc és 3 (!!!) kollega bevonása után végre kiadtak a gyógyszertárban az önfeláldozó anyukámnak... szóval inzulin 2 hónapra 1 receptre, ami 2 ampulla (hogy miért pont 2-t tudott így felírni, azt továbbra sem értem...) és tesztcsík 1 hónapra. mindkét recepten szerepel, hogy X hónapra ellátva. a doki szerint ennyit lehet felírnia. háááááááááááááát, nem mondom, hogy értem, de örülök, hogy legalább kiválthattam... most egy hónap múlva megyek másik tesztcsíkot felíratni és 2 hónap múlva újabb adag inzulint. ebben csak az a marha jó, hogy bonyolult. mert oda kell figyeljek, mit milyen gyakorisággal írassak fel. asszem, egyzserűbb lesz, ha mindenből egyhavit íratok fel 1 receptre...
 

tímeácska

Őstag
na, ez a harmadik verzió... először, amikor még nem volt közgyógyunk, a házidoki egy dobozt írt fel (és nem írta rá, hány havi adag!), és szó nélkül kiadtak!!! most, hogy közgyógyra írt fel ugyanígy 1 dobozt, és egy másik gyógyszertárba mentem (nem tesztelésképpen, ez esett útba), azt mondták, nem adhatják ki, mert nekik az a szabály, hogy 10 e/nap alatt havi 1 ampulla jár, e felett 2. és mivel a recepten nem szerepelt, hogy ez hány havi adag, ezért ilyenkor alapból csak 1 havit adhat ki, ami ugye 1 ampulla!!! nem váltottam ki...
sajnos még nem kaptam meg anyukámtól a tegnapi receptet, amit a szakorvos írt fel, holnap látom. el is megyek a gyógyszertárba (hogy melyikbe, azt már nem tudom eldönteni...) és beszámolok. de lehet, hogy az lenne a legjobb, ha kigyűjtenék minden jogszabályt és magammal vinném mindenkinek! mert olyan nincs, hogy ezerféleképpen lehet csinálni!!! és emiatt nekem írtó mennyiségű időm megy el, amiből amúgy is elég kevés van az embernek ilyen helyzetben...

Nekünk Blatniczky doktor hazajövetelünkkor (ippen 1 hónapja...) 1 egész doboz inzulint írt fel, a receptre ráírta, hogy 3 hónapra ellátva... De igazság szerint, ha csak azt veszem figyelembe, hogy havonta cseréljük az ampullát (ami nem fogy ki 1 hónap alatt), akkor van 2 ampulla tartalékunk...

Javaslom, ha meg lesz az új recept, ami anyukádnál van, lehetőség szerint scanneld be, én már minden papírunkkal ezt csinálom, a receptekkel is (így azt is meg tudom nézni bármikor, hogy mikor írattam fel, milyen jogcímre, és mennyi időre a cuccokat!)! És egészen nyugodtan szedd össze az ide vonatkozó jogszabályokat!
 

vighkata

Utolérhetetlen :) – moderátor
Én is mindig görcsöltem azon, hogy mikor minek van itt a kiírási, kiváltási ideje. Nálam az vált be, hogy a konyha falon lévő naptárba bejegyzem a következő aktuális kiírási időt.
A HbA1c vizsgálat időpontját pedig a telom naptárjába prüttyögöm be. Azt aktuális időpont előtt csipog a telom. Régebben a recept kiírásokat is a telomba mentettem el, de a naptár jobban bevált, maradi vagyok, lapozni jobban szeretem a falinaptárt.
Mondjuk tényleg figyelni kell a különböző időpontokra, de ez másképp nem megy. Az időpontokat pedig nem lehet összehangolni sajna, a futkosást nekem sem sikerült megúsznom.
 

tímeácska

Őstag
Na, tegnap megszereztük - nagy nehezen, majd a blogomban részletezem... - a közgyógyhoz szükséges papírt!
Nemes egyszerűséggel boríték nélkül kaptam kézhez, legalább megkíméltek egy borítékszaggatástól! :p
Hamar gyorsan lemásoltam :D, így egészen pontosan tudom, mit írtak bele (mármint, hogy legálisan tudom, mi szerepel a papíron! :rohog:)!
Az adatokat a blogomba írom ki részletesen! ;)
 

sünike

Új tag
Sziasztok!
Gondolkodom már egy ideje, hogy írjak-e...
Amikor kiderült a diabom javasolták, hogy kérjek közgyógyot. Kértem, kaptam...nem emlékszem mennyi volt a keret meg ilyesmi, de arra emlékszem, hogy akkoriban irtó sokat jártam a sebészetre és még a kötszert a krémeket az antibiotikumot is simán ki tudtam váltani. Soha egyszer sem mondták azt nincs keret a kártyáján.
Viszont a 3 nap múlva lejáró kártyámmal semmire sem megyek:(. Konkrétan a napi szinten használt gyógyszereim kiváltására sem elég a keret:(.
Meg is felebbeztem a dolgot, de semmi nem történt.
Tegnap hoztam el a háziorvostól a papirt lezárt borítékban(amit életemben elősször kibontottam), nos azon nem sok minden szerepel.
Azokat a gyógyikat írta ugyan amiket szedek, de nem annyit amennyit.
Nem tudom mit csináljak?
Ha visszaviszem hozzá akkor leorditja a fejem, hogy kibontottam, ha meg így adom le akkor pedig úgy járok mint az elözövel és csak az egyszeri éves 6000 forintot kapom, amí ugye....

Sünike;)...aki, csak tanácstalan:(!
 

borka

Őstag
Sziasztok!
Gondolkodom már egy ideje, hogy írjak-e...
Amikor kiderült a diabom javasolták, hogy kérjek közgyógyot. Kértem, kaptam...nem emlékszem mennyi volt a keret meg ilyesmi, de arra emlékszem, hogy akkoriban irtó sokat jártam a sebészetre és még a kötszert a krémeket az antibiotikumot is simán ki tudtam váltani. Soha egyszer sem mondták azt nincs keret a kártyáján.
Viszont a 3 nap múlva lejáró kártyámmal semmire sem megyek:(. Konkrétan a napi szinten használt gyógyszereim kiváltására sem elég a keret:(.
Meg is felebbeztem a dolgot, de semmi nem történt.
Tegnap hoztam el a háziorvostól a papirt lezárt borítékban(amit életemben elősször kibontottam), nos azon nem sok minden szerepel.
Azokat a gyógyikat írta ugyan amiket szedek, de nem annyit amennyit.
Nem tudom mit csináljak?
Ha visszaviszem hozzá akkor leorditja a fejem, hogy kibontottam, ha meg így adom le akkor pedig úgy járok mint az elözövel és csak az egyszeri éves 6000 forintot kapom, amí ugye....

Sünike;)...aki, csak tanácstalan:(!

Kedves Sünike !

Tény és való,hogy nagyon sok mindent kivettek a közgyógyból,de ami jár az jár !
Két lehetőséged van,az egyik,hogy visszamész a háziorvoshoz, és Te üvöltöd le a fejét,hogy miért nem írta rá a valóságnak megfelelő mennyiséget.Milyen jogon vonja meg a Téged megillető kedvezményt.
A második lehetőséged,vagy lenyeled a békát,vagy pedig háziorvost váltasz.
 

bioszaky

Új tag
Na, tegnap megszereztük - nagy nehezen, majd a blogomban részletezem... - a közgyógyhoz szükséges papírt!
Nemes egyszerűséggel boríték nélkül kaptam kézhez, legalább megkíméltek egy borítékszaggatástól! :p
Hamar gyorsan lemásoltam :D, így egészen pontosan tudom, mit írtak bele (mármint, hogy legálisan tudom, mi szerepel a papíron! :rohog:)!
Az adatokat a blogomba írom ki részletesen! ;)

Tubi vagyok, csak a drinfo nem küldte még át a jelszavamat, úgyhogy a férjem nickjét használom most :) Sajna valamiért nem látom Timi blogját, pedig sztem ott a válasz a kérdésemre (lehet, hogy azért nem látom, mert bioszaky nem barátja Timinek, Tubi igen??? na mindegy...): szóval nagy nehezen megtudtam, hogy mit tartalmaz az a nagyontitkos igazolás, amit a háziorvos a közgyógyhoz kiadott. az OEP megnézte nekem és azt mondták, hogy csak a Humulin R és a Fruktóz szerepel rajta. Emiatt állapítottak meg 1470 Ft/hó egyéni gyógyszerkeretet. Most akkor ez elég? Én azt gondoltam, hogy minden olyan gyógyszernek és gyógyászati segédeszköznek szerepelnie kell rajta, amit Ricsi a cukra kezeléséhez kap. De az ügyintéző szerint nem, mert a többi (=pen, vércukormérő, tezstcsík, tű) "alapból" jár. Viszont azt is mondta, hogy azt nem érti, miért nincs feltüntetve a Glukogen Kit. Merthogy ha beleíratjuk ezt is a házidokival és kérünk egy keretfelülvizsgálatot, akkor újraszámolják a kerete. És még ha nem is vesszük meg havonta a Glukogent, akkor is 800 Ft-tal nő a keretünk, ami nem mindegy... bele lehet írni azt is, hogy a közgyógy kiadása óta kap Ricsi Humulin N-t is.
Namost, én azt nem értem, hogy a diabdokitól kapott szakorvosi iagzoláson a Glukogen EÜ. tér. köt.-ként szerepel, ami nekem azt jelenti, hogy nem lehet beleszámolni a közgyógyos keretbe. megnéztem a Glukogen-t a neten, azt írják, kiadható közgyógyra... akkor most mi van??? ha nem szerepel a háziorvosi igazoláson, akkor kinél reklamáljak???
a másik a maradványkeret elköltése. ugye összesen van a havi keret, plusz az egyszeri 6000 Ft. Mivel jelenleg a keretben szereplő fruktózt nem váltjuk ki havi renszerességgel, ezért marad bővel a számlán. az a kérdésem, hogy mit vehetek a maradványkeretből??? a 6000 ft-ot elkülönítve kell értelmezni és azt csakis bizonyos gyógyszerekre (pl. antibiotikumokra) lehet elkölteni? vagy az is hozzácsapódik a havi maradványokhoz és arra költöm, amire akarom? de mire is? ha mondjuk akár nem gyereknek való vitamint, fáslit, zúzódás elleni krémet akarok venni, akkor mondjam, hogy ezt közgyógyra kérem és amíg tart a keret, addig vehetek belőle akármit? ellenőrzik ezt? úgy értem, ha nem konkrétan gyereknek készült vitamint veszek belőle, akkor nem csapnak a kezemre?
tudom, soka kérdés és bocsi, de úgy tűnik, ez a közgyógy számomra sosem lesz érthető...
 

tímeácska

Őstag
Tubi vagyok, csak a drinfo nem küldte még át a jelszavamat, úgyhogy a férjem nickjét használom most :) Sajna valamiért nem látom Timi blogját, pedig sztem ott a válasz a kérdésemre (lehet, hogy azért nem látom, mert bioszaky nem barátja Timinek, Tubi igen??? na mindegy...): szóval nagy nehezen megtudtam, hogy mit tartalmaz az a nagyontitkos igazolás, amit a háziorvos a közgyógyhoz kiadott. az OEP megnézte nekem és azt mondták, hogy csak a Humulin R és a Fruktóz szerepel rajta. Emiatt állapítottak meg 1470 Ft/hó egyéni gyógyszerkeretet. Most akkor ez elég? Én azt gondoltam, hogy minden olyan gyógyszernek és gyógyászati segédeszköznek szerepelnie kell rajta, amit Ricsi a cukra kezeléséhez kap. De az ügyintéző szerint nem, mert a többi (=pen, vércukormérő, tezstcsík, tű) "alapból" jár. Viszont azt is mondta, hogy azt nem érti, miért nincs feltüntetve a Glukogen Kit. Merthogy ha beleíratjuk ezt is a házidokival és kérünk egy keretfelülvizsgálatot, akkor újraszámolják a kerete. És még ha nem is vesszük meg havonta a Glukogent, akkor is 800 Ft-tal nő a keretünk, ami nem mindegy... bele lehet írni azt is, hogy a közgyógy kiadása óta kap Ricsi Humulin N-t is.
Namost, én azt nem értem, hogy a diabdokitól kapott szakorvosi iagzoláson a Glukogen EÜ. tér. köt.-ként szerepel, ami nekem azt jelenti, hogy nem lehet beleszámolni a közgyógyos keretbe. megnéztem a Glukogen-t a neten, azt írják, kiadható közgyógyra... akkor most mi van??? ha nem szerepel a háziorvosi igazoláson, akkor kinél reklamáljak???
a másik a maradványkeret elköltése. ugye összesen van a havi keret, plusz az egyszeri 6000 Ft. Mivel jelenleg a keretben szereplő fruktózt nem váltjuk ki havi renszerességgel, ezért marad bővel a számlán. az a kérdésem, hogy mit vehetek a maradványkeretből??? a 6000 ft-ot elkülönítve kell értelmezni és azt csakis bizonyos gyógyszerekre (pl. antibiotikumokra) lehet elkölteni? vagy az is hozzácsapódik a havi maradványokhoz és arra költöm, amire akarom? de mire is? ha mondjuk akár nem gyereknek való vitamint, fáslit, zúzódás elleni krémet akarok venni, akkor mondjam, hogy ezt közgyógyra kérem és amíg tart a keret, addig vehetek belőle akármit? ellenőrzik ezt? úgy értem, ha nem konkrétan gyereknek készült vitamint veszek belőle, akkor nem csapnak a kezemre?
tudom, soka kérdés és bocsi, de úgy tűnik, ez a közgyógy számomra sosem lesz érthető...

Halihó!
Van pár kérdésed, látom! De valóban nem ilyen egyszerű a dolog! :-(
(Bocsika, gyors leszek, mindjárt vizsga...:o:o:rolleyes::laz:)
A pen, tesztcsík, cukimérő valóban "nem számít bele" a megállapításra kerülő kgykeretbe, mert azok mind gyógyászati segédeszközök, más finanszírozás alá esnek! Úgyhogy, azoknak elvileg nem kell szerepelniük a beadandó házorvosos papíron! Azoknak valóban semmi közük a közgyógykerethez! Nem abból vonódnak le! :)

Közgyógyra vehetsz bármit, de valóban erősen ajánlott a gyerekre költeni, ennek utána tudnak - és szoktak is - nézni! Szal, gyerekvitamin, gyereklázcsillapító, gyerek-gyerek-gyerek! Fáslit is lehet a gyerek nevére íratni, de úgy tudom (nem 100%!), hogy ahhoz szakorvosi (reuma, seb, neuro) javaslat kell, egy megfelelő BNO kóddal... Szerintem ez necces!
De akár tápszert is lehet íratni, vagy kenceficét pl. száraz bőrre, popsikrémet, fürdőkrémet, ésatöbbi! De akár az inzulin "dobozdíjára" is lehet fordítani a keretet, de akkor a kgy jogcímet IS be kell ikszelnie a dokinak!

Glucagonnal óvatosa, mert 6 havonta lehet kiírni 1 adaggal! Nem számíthatja be az orvos a havi rendszeres kiadások közé! Egyszerűen csak az adagolához azt kell írnia, hogy fél évente 1 ampulla. Ennyi! És ennek az ára is valóban levonható a kgykeretből - de valójában EÜ. térköt.! - tehát, itt is 2 iksznek kell szerepelnie a vényen : KGY és EÜ. térköt!

Óvatosan a 6 ezres kerettel, mert az 1 éves keret! Mi éppen most jártunk úgy, hogy lenullázódott majdnem teljesen Bogi kgykerete, mivel NINCS havi keret megállapítva - a gyógyszertári rendszer szerint! Szóval, a gyógyszertáros blokkon - vagy min - a kgy keret következő változása (vagy mije...:oops:) 2012. október... Azt hittem menten seggre ülök, amikor megláttam! Olyan, mintha a havi gyógyszerkerete nem lenne aktív, vagyis, mintha nem lenne! Mátéé 3 havonta "újratöltődik", azzal nincs semmi gond! Nem értem, Bogiénál hol csúszott hiba a rendszerbe - ugyan azon gyógyszerek vannak mindkét gyermeknél (oké, az inzulinok neve más, de mindketten 1-1 fajtát kapnak, lényegi árkülönbség kizárt!).
Szóval, futom a kanyarokat - majd, ha lesz időm lebegőt venni! :p:p:p

Remélem, segítettem!
És Kedves Bioszaky, már a barátlistámon vagy, Tubival együtt! :D:D:D
 

bioszaky

Új tag
Halihó!
Van pár kérdésed, látom! De valóban nem ilyen egyszerű a dolog! :-(
(Bocsika, gyors leszek, mindjárt vizsga...:o:o:rolleyes::laz:)
A pen, tesztcsík, cukimérő valóban "nem számít bele" a megállapításra kerülő kgykeretbe, mert azok mind gyógyászati segédeszközök, más finanszírozás alá esnek! Úgyhogy, azoknak elvileg nem kell szerepelniük a beadandó házorvosos papíron! Azoknak valóban semmi közük a közgyógykerethez! Nem abból vonódnak le! :)

Közgyógyra vehetsz bármit, de valóban erősen ajánlott a gyerekre költeni, ennek utána tudnak - és szoktak is - nézni! Szal, gyerekvitamin, gyereklázcsillapító, gyerek-gyerek-gyerek! Fáslit is lehet a gyerek nevére íratni, de úgy tudom (nem 100%!), hogy ahhoz szakorvosi (reuma, seb, neuro) javaslat kell, egy megfelelő BNO kóddal... Szerintem ez necces!
De akár tápszert is lehet íratni, vagy kenceficét pl. száraz bőrre, popsikrémet, fürdőkrémet, ésatöbbi! De akár az inzulin "dobozdíjára" is lehet fordítani a keretet, de akkor a kgy jogcímet IS be kell ikszelnie a dokinak!

Glucagonnal óvatosa, mert 6 havonta lehet kiírni 1 adaggal! Nem számíthatja be az orvos a havi rendszeres kiadások közé! Egyszerűen csak az adagolához azt kell írnia, hogy fél évente 1 ampulla. Ennyi! És ennek az ára is valóban levonható a kgykeretből - de valójában EÜ. térköt.! - tehát, itt is 2 iksznek kell szerepelnie a vényen : KGY és EÜ. térköt!

Óvatosan a 6 ezres kerettel, mert az 1 éves keret! Mi éppen most jártunk úgy, hogy lenullázódott majdnem teljesen Bogi kgykerete, mivel NINCS havi keret megállapítva - a gyógyszertári rendszer szerint! Szóval, a gyógyszertáros blokkon - vagy min - a kgy keret következő változása (vagy mije...:oops:) 2012. október... Azt hittem menten seggre ülök, amikor megláttam! Olyan, mintha a havi gyógyszerkerete nem lenne aktív, vagyis, mintha nem lenne! Mátéé 3 havonta "újratöltődik", azzal nincs semmi gond! Nem értem, Bogiénál hol csúszott hiba a rendszerbe - ugyan azon gyógyszerek vannak mindkét gyermeknél (oké, az inzulinok neve más, de mindketten 1-1 fajtát kapnak, lényegi árkülönbség kizárt!).
Szóval, futom a kanyarokat - majd, ha lesz időm lebegőt venni! :p:p:p

Remélem, segítettem!
És Kedves Bioszaky, már a barátlistámon vagy, Tubival együtt! :D:D:D
vizsgaaaaa? milyen? mindegy is, drukk-drukk, vagy már Gratula, ugye? ;)

köszi a gyors és kimerítő választ ;) akkor a keves OEP-es ügyintéző félretájékoztatott Glukagon ügyben... akkor ez a kérdés nem aktuális, mert kiváltottunk egyet még amikor kijöttünk a kórházból, nem használtuk. gondolom, ha nem használjuk, akkor érdemes csak újat íratni/kiváltani, amikor lejár a szavatossága, ugye?

tehát jól értem, hogy a maradványt beválthatom olyanra is, ami nem receptköteles? mi pl adunk Ricisnek általános vitaminkészítményt (Vitacol, vagy mi a neve), ami nem receptköteles, akkor ha legközelebb veszem, bemutatom a közgyógyot és mondom, hogy arra kérem? vagy Nasivin, sterimare is mehet, cebion? ÉS ezen felül más, receptkötelesre is beválthatom, HA a felíratáskor beikszeltetem a dokival, hogy közgyógyra kérem? pl. mondjuk néha ír neki nyákoldót a torkára, meg kaptunk Bronchovaxomot is, de ezek eddig sima receptre mentek és fizettem érte. legközelebb mondjam, hogy ikszelje be a közgyógyot is és akkor a keret terhére ingyé' kapom?

a tápszer, amit kap, a milumil, arra azt mondta a doki, nem írhatja ki... akkor mondjam neki, hogy mégis írja ki és Xelje be a közgyógyot??? nem olcsó mulatság, szívesen venném a keretből.

Sztem hívd fel az OEP-et, ők megmondják, mi a hézag Bogi keretével. nekem kb az 5. ember tudott válaszolni (bár hülyeségeket beszélt ;)), de azt csak látja már, hogy idejében feltöltötték-e a keretét???

a 6000 Ft-os keretről akkor tudod esetleg, hogy elkülönítve érvényes-e, vagy ez + a 3-havi maradványokat együtt használhatom le?

na nézem a blogodat, mielőtt tovább nyaggatlak ;)
 

bioszaky

Új tag
még mindig nem látom Timi Blogját :( valaki le tudná ellenőrizni, hogy látható-e? köszi! rendszerbuhera van-e, vagy csak az én készülékemben vana hiba? amúgy nekem (=Tubi) még mindig (= reggel óta!) nem küldte meg az új jelszavamat a drinfo :( de Bioszakyként már elment a barátnak kérés :)í

írd meg a vizsgát! :)

Tubi
 

goyo

Adminisztrátor
Fórumvezető
Szia Tuby,:dr_31:

Timi szerintem meg nem irt blogot, ha belepesi gondjaid lennenek, irhatsz nekem is privit. :)
még mindig nem látom Timi Blogját :( valaki le tudná ellenőrizni, hogy látható-e? köszi! rendszerbuhera van-e, vagy csak az én készülékemben vana hiba? amúgy nekem (=Tubi) még mindig (= reggel óta!) nem küldte meg az új jelszavamat a drinfo :( de Bioszakyként már elment a barátnak kérés :)í

írd meg a vizsgát! :)

Tubi
 

tímeácska

Őstag
Szia Tuby,:dr_31:

Timi szerintem meg nem irt blogot, ha belepesi gondjaid lennenek, irhatsz nekem is privit. :)

Hali!
Valóban igaza van Tubinak (és Bioszakynak is! :D), írtam a Bogis blogomban a közgyógytámogatás rendszertelen rendszeréről is, itt: http://drinfo.hu/forum/blog/timeacska/358-az-en-kis-bogim-oldal7.html#comments
Tubi, és Bioszaky! Már mindketten a barátlistámon vagytok, így el tudjátok olvasni a bejegyzésemet! Ha mégsem, sikítsatok! :)
 
Oldal tetejére